Autor Wątek: Ciekawe filmiki niewędkarskie (i nieśmieszne!)  (Przeczytany 118968 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ciekawe filmiki niewędkarskie (i nieśmieszne!)
« Odpowiedź #135 dnia: 18.03.2019, 19:12 »
Pamiętajcie ze oszustwo nie jest traktowane jako kradzież, lecz jako wykroczenie

Oj chyba nie ;)

Oszustwo to nie kradzież. Oszustwo to oszustwo. Jest tylko jedno oszustwo i jest ono przestępstwem ;)

Art. 286 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny

§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.




Przestępstwo kradzieży (bo jest też wykroczenie) wygląda tak:


Art. 278  Kodeksu karnego

§ 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez zgody osoby uprawnionej uzyskuje cudzy program komputerowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 4. Jeżeli kradzież popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

§ 5. Przepisy § 1, 3 i 4 stosuje się odpowiednio do kradzieży energii lub karty uprawniającej do podjęcia pieniędzy z automatu bankowego.



Jest znaczna różnica pomiędzy kradzieżą, a oszustwem ;)

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Ciekawe filmiki niewędkarskie (i nieśmieszne!)
« Odpowiedź #136 dnia: 18.03.2019, 19:27 »
OK lecz nie zmienia to faktu ze dla odzysku niskich stawek, nie opłaca tracić czasu, co poniektórzy tak sądzą
oczywiście to wszystko jest dla ludzi  nieco miej obeznanych z płatnościami przez internet 

to jeszcze
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 579
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawe filmiki niewędkarskie (i nieśmieszne!)
« Odpowiedź #137 dnia: 18.03.2019, 19:47 »
Nic nie przebije tego, że jak ktoś pójdzie do banku, oszuka jego pracowników (albo sami siebie oszukają, kto im zabroni) i weźmie na Was kredyt, to Wy macie obowiązek ten kredyt spłacać :D i w trakcie spłacania możecie udowadniać, że kredytu nie braliście. Może udowodnicie :D

To jest tak piękne, że aż brak słów.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ciekawe filmiki niewędkarskie (i nieśmieszne!)
« Odpowiedź #138 dnia: 18.03.2019, 19:56 »
OK lecz nie zmienia to faktu ze dla odzysku niskich stawek, nie opłaca tracić czasu, co poniektórzy tak sądzą

Jasne. To jest powszechny błąd w myśleniu, wynikający pewnie z powszechnej nieznajomości prawa.

"Niskie stawki, kwoty" na które ktoś Cię oszukał nie mają nic do tego, że ktoś popełnił przestępstwo oszustwa. To nie jest kradzież gdzie to ma wpływ. Oszustwo to oszustwo. Jak ktoś Cię oszukał nawet na 1 zł, to dalej będzie to przestępstwo oszustwa za które ustawowo grozi kara 8 lat w typie podstawowym. Choć sąd może to uznać np. za wypadek mniejszej wagi:

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

O tym, jaka kara zostanie wymierzona, decyduje zawsze sąd w granicach przewidzianych przez ustawę.

Tak w skrócie.

Aby było oszustwo to wszystko to co niżej musi zostać spełnione:

1) Oszust musi działać w celu osiągnięcia korzyści majątkowej (dla siebie lub nawet kogoś innego).
2) Chce on wprowadzić w błąd pokrzywdzonego lub wyzyskać błąd lub jego "nieudolność" i to robi (najczęstsze będzie właśnie wprowadzenie w błąd np. oszust pisze, że coś sprzeda, że towar jest taki a nie inny, a rzeczywistość jest kompletnie inna ;) )
3) Musi dojść do niekorzystnego rozporządzenia mieniem (musi pokrzywdzony coś oszustowi "dać" albo stracić np. kasę, zrobić przelew, wykonać usługę itd., jak tego nie będzie to najwyżej sprawca zostanie oskarżony o usiłowanie oszustwa)

Dlatego też wszystkie internetowe oszustwa to są zwykłe wyłudzenia z art. 286 k.k.

Kradzież jest kompletnie innym przestępstwem (może być też wykroczeniem). Przy kradzieży złodziej po prostu kradnie :), bo działa w celu przywłaszczenia. Nie wprowadza Cię w błąd, nie wyzyskuje Twojego położenia. Nie musi działać w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, bo może ukradzioną rzecz oddać za darmo komu tam chce, zniszczyć. Po prostu chce on zostać właścicielem rzeczy, którą najpierw musi Tobie zabrać.

Oszustwo to oszustwo, a kradzież to kradzież ;) Inne są też kary, co widać wyżej.


Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ciekawe filmiki niewędkarskie (i nieśmieszne!)
« Odpowiedź #139 dnia: 18.03.2019, 20:05 »
Nic nie przebije tego, że jak ktoś pójdzie do banku, oszuka jego pracowników (albo sami siebie oszukają, kto im zabroni) i weźmie na Was kredyt, to Wy macie obowiązek ten kredyt spłacać :D i w trakcie spłacania możecie udowadniać, że kredytu nie braliście. Może udowodnicie :D

To jest tak piękne, że aż brak słów.

Dlatego dba się o dokumenty, aby nie poginęły ;) W przypadku problemów idziesz na Policję składasz zawiadomienie. Prokurator powołuje biegłego grafologa, który stwierdza, czy to był Twój podpis na umowie czy też nie. Potem jeszcze przed sądem sprawa. Wcześniej zabezpieczają monitoring (o ile jest) itd. W dodatku ja wiem jak przyspieszyć pewne działania. Pokrzywdzony zwykle tego nie wie. W dodatku kasa jest do odzyskania od banku...ale w jeszcze innym postępowaniu ;)

A teraz postaw się w sytuacji banku. Idziesz do banku bierzesz kredyt a potem mówisz, że go nie wziąłeś, że to nie byłeś Ty, że ktoś Ci ukradł dowód. Wyjątek? Nie norma w Polsce ;D Poważnie.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 579
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawe filmiki niewędkarskie (i nieśmieszne!)
« Odpowiedź #140 dnia: 18.03.2019, 20:10 »
Ale mnie to nie interesuje. Żadnych pieniędzy na konto nie dostałem - kredytu nie brałem. Niech sobie banki obmyślają, jak nie dać się oszukać.
Dowód możesz sobie zamówić na allegro - że niby kolekcjonerski :D

Mój kumpel w robocie miał taką akcję. Jego kolega biurko obok odebrał przy nim telefon z banku, dlaczego zalega ze spłatami kredytu. A ten spadł z krzesła, bo żadnego nie brał. I spłacał 20 tysięcy...

Idę ostatnio do banku wypłacić większą kwotę gotówki. Proszą mnie o dowód, podpis i mi wręczają. A ja zdumiony. Bo jeszcze rok temu był taki specjalny komputerek jak do kart i musiałem tam 6-cyfrowy kod wpisać. A teraz nie ma. Pytam dlaczego nie ma takiego zabezpieczenia i każdy na mój dowód może sobie wziąć moje pieniądze?
- Taka polityka banku. Poza tym musi jeszcze wiedzieć, jak się pan podpisuje.
- No np. pan wie. I wszyscy w tym banku.
- Eee...

Co to ma być?

Poczytajcie sobie, bo to może spotkać KAŻDEGO:
https://niebezpiecznik.pl/post/ktos-wzial-pozyczke-na-moje-dane-musze-splacic-20-000-zlotych-historia-prawdziwa/

Aha, a skany i kopie naszych dowodów to są wszędzie. W bankach, urzędach... wszędzie. I każdy może każdego dnia sobie je wziąć i wynieść. Nikt tego w pancernych szafach nie trzyma. Niby RODO coś tam miało zmienić, ale RODO dopiero powstało, a problem trwa o lat. I nic.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawe filmiki niewędkarskie (i nieśmieszne!)
« Odpowiedź #141 dnia: 18.03.2019, 20:15 »
Polecam ten system Alert BIK czy jakoś tak. Za 25 zł rocznie dostaję powiadomienie, gdyby ktoś chciał wziąć kredyt, czy jakiekolwiek zobowiązanie na moje dane.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ciekawe filmiki niewędkarskie (i nieśmieszne!)
« Odpowiedź #142 dnia: 18.03.2019, 20:25 »
Ale mnie to nie interesuje. Żadnych pieniędzy na konto nie dostałem - kredytu nie brałem. Niech sobie banki obmyślają, jak nie dać się oszukać.
Dowód możesz sobie zamówić na allegro - że niby kolekcjonerski :D

Mój kumpel w robocie miał taką akcję. Jego kolega biurko obok odebrał przy nim telefon z banku, dlaczego zalega ze spłatami kredytu. A ten spadł z krzesła, bo żadnego nie brał. I spłacał 20 tysięcy...

Idę ostatnio do banku wypłacić większą kwotę gotówki. Proszą mnie o dowód, podpis i mi wręczają. A ja zdumiony. Bo jeszcze rok temu był taki specjalny komputerek jak do kart i musiałem tam 6-cyfrowy kod wpisać. A teraz nie ma. Pytam dlaczego nie ma takiego zabezpieczenia i każdy na mój dowód może sobie wziąć moje pieniądze?
- Taka polityka banku. Poza tym musi jeszcze wiedzieć, jak się pan podpisuje.
- No np. pan wie. I wszyscy w tym banku.
- Eee...

Co to ma być?

Poczytajcie sobie, bo to może spotkać KAŻDEGO:
https://niebezpiecznik.pl/post/ktos-wzial-pozyczke-na-moje-dane-musze-splacic-20-000-zlotych-historia-prawdziwa/

Aha, a skany i kopie naszych dowodów to są wszędzie. W bankach, urzędach... wszędzie. I każdy może każdego dnia sobie je wziąć i wynieść. Nikt tego w pancernych szafach nie trzyma. Niby RODO coś tam miało zmienić, ale RODO dopiero powstało, a problem trwa o lat. I nic.

Odbiegamy troszkę od tematu ;) Banków nie lubię, ale to ja zwykle coś od nich chce, a nie oni ode mnie. Jak nie chce to nie muszę podpisywać. Oni się zabezpieczają, tak a nie inaczej. Dla nich najwygodniej. Dla nas mniej :( Z tym podrabianiem dowodów osobistych, to chyba nie jest aż tak prosta sprawa. Tak mi się przynajmniej wydaje. Zwykle ludzie gubią dowody osobiste. I sprawca, który ma dużo jaj, idzie z tym do banku. A pracownik nie sprawdza kto to jest. Wtedy jest to wina pracownika, a kto ponosi odpowiedzialność za działania pracownika ?

Tak poza tematem w tym kraju wszyscy znają się na prawie...a potem narzekają ;) Warto więc skorzystać z rady kogoś, kto wie co nie co w temacie. Sytuacja Twojego kolegi wcale nie jest tragiczna. Możliwe, że da się jeszcze na tym zarobić ;) 

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 579
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawe filmiki niewędkarskie (i nieśmieszne!)
« Odpowiedź #143 dnia: 18.03.2019, 20:29 »
No gdyby mnie to spotkało, to najpierw posrałbym się w gacie, ale potem szybko kontaktował z prawnikiem i wszystko blokował. A potem bym założył sprawę bankowi i żądał od nich tyle samo, ile ode mnie chcieli. Za to że się w gacie posrałem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ciekawe filmiki niewędkarskie (i nieśmieszne!)
« Odpowiedź #144 dnia: 18.03.2019, 20:33 »
Każdy z nas by się najpierw posrał. Ważne, żeby nie na darmo :P   

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ciekawe filmiki niewędkarskie (i nieśmieszne!)
« Odpowiedź #145 dnia: 18.03.2019, 20:37 »
Żeby zbytnio nie spamować to gorąco polecam film Big Short o kryzysie finansowym w Stanach Zjednoczonych, zapoczątkowanym zapaścią na rynku pożyczek hipotecznych wysokiego ryzyka. Tam to dopiero banki nie sprawdzały klienta :P

https://www.filmweb.pl/film/Big+Short-2015-732548


Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 579
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawe filmiki niewędkarskie (i nieśmieszne!)
« Odpowiedź #146 dnia: 18.03.2019, 20:43 »
Ja już się nie będę wypowiadał na ten temat... :D
Oni nie tylko nie sprawdzali. Oni robili to świadomie. Bo co im grozi? NIC. Co było doskonale widać potem na przykładzie Lehman Brothers. Gdy popadli w tarapaty, bo udzielali pożyczek komu popadło, byle KREOWAĆ pieniądze na udzielanie dalszych kredytów, by udzielać dalszych kredytów...:D dostali kupę forsy od państwa (czyli od podatników), żeby nie upadli. Prezesi wypłacili sobie premie po milionie i pojechali na ryby :D
Do poczytania, jak kogoś interesuje:
https://independenttrader.pl/banki-centralne-traca-resztki-wiarygodnosci.html
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Ciekawe filmiki niewędkarskie (i nieśmieszne!)
« Odpowiedź #147 dnia: 18.03.2019, 20:59 »
Ja czekam na Panama Papers, oby był tak dobry jak Spotlight ;)
 Chyba większość filmów o kryzysie finansowym widziałem.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 579
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawe filmiki niewędkarskie (i nieśmieszne!)
« Odpowiedź #148 dnia: 19.03.2019, 08:57 »

Wywiad NASA z Muskiem.
NASA ma teraz wspaniałego dyrektora. Jest równie zapalony, co Elon. I bardzo sympatyczny. I wychodzi do ludzi, ocieplając cały wizerunek NASA. Widzę tu świetlaną przyszłość i świetną współpracę.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Robin

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ciekawe filmiki niewędkarskie (i nieśmieszne!)
« Odpowiedź #149 dnia: 20.03.2019, 10:41 »
Czy to ich wina, że muszą jeść ryby?


Pozdrawiam
Niebieska lub Czerwona pigułka (TWÓJ WYBÓR)