Autor Wątek: Przynęty linowe. Method feeder  (Przeczytany 23460 razy)

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Przynęty linowe. Method feeder
« Odpowiedź #75 dnia: 10.07.2016, 20:29 »
 Dzisiaj po raz pierwszy łowiłem zestawem spławikowym używając przyponu włosowego.  Świetna sprawa! :thumbup:  Jako przynęty użyłem produktu MM Krill Oil 8mm Sinking.  Dwa dni przed łowieniem potraktowałem go obficie fluo gelem green ghost - truskawka.  Udało mi się złowić dwa niczego sobie linki :)

 Miałem wiele obaw co do łowienia właśnie w taki sposób.  Przez cały czas przypony z włosem dedykowałem głównie zestawom gruntowym. Okazało się, że byłem w błędzie i będę próbował dalej łowić w ten sposób.

Offline Amurak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty linowe. Method feeder
« Odpowiedź #76 dnia: 10.07.2016, 21:41 »
Mi też ten pellet bardzo dobrze się sprawdza w połowie linów i nie tylko  ;) :beer: :beer: :beer: :beer: Chciał bym aby było więcej smaków tego pelletu ;)

Offline varero36

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Przynęty linowe. Method feeder
« Odpowiedź #77 dnia: 19.07.2016, 08:39 »
Mam zamiar do mojej kolekcji linowy przynęt dołączyć te ,,poduszeczki'' ciekawi mnie jak liny będą na nie reagować :D :D :D

Na metodę łowię ponad 4 lata mam ponad 30 różnych rodzajów kulek, dambelsów. Co do truskawki, to właśnie na nią miałem najmnej linów. Przekonałem się, że nie ma cudownych przynęt jak nie ma ryb w zbiorniku. Ukłony dla pasozytów zarządu okręgu PZW Toruń którzy prowadzą gospodarkę rabunkową nie zarybieniową >:O

Offline Amurak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty linowe. Method feeder
« Odpowiedź #78 dnia: 19.07.2016, 16:45 »
Ostatnimi czasy zacząłem bardzo często łowić liny na pellety, o różnych smakach i zapachach czy to ochotkowy, pikantna kiełbasa czy krylowy ku mojemu zdziwieniu o wiele lepiej mi się sprawdzał w połowie linów niż kulki (które też są bardzo dobrymi przynętami) myślę że pellet ma o tyle przewagę nad kulkami że szybko się rozpuszcza i szybko wabi ryby a kulka jednak potrzebuję trochę czasu. 8) 8) 8)

Offline Robwolfik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Przynęty linowe. Method feeder
« Odpowiedź #79 dnia: 16.08.2016, 17:10 »
Panowie wszystkie te historie z linami opisujecie z lowisk specjalnych czy z wod PZW. Przyznam szczerze ze dopiero od 2 tyg zacząłem czytac to forum - na razie zakupiłem pikantna kiełbase 12mm sonu i sie miło zdziwiłem ( łowiłem na splawik z włosem). mam świetne łowisko z ogromnymi karasiami i linami ale :
1) ogromna wartstwa mułu - jak budowalismy pomost wpadły 6m bede około 5m w muł ( woda ma 1m głebokosci i wycielismy miesce do łowienia wsrod grążeli)
2) niezliczona ilosc małego krapia i leszcza (do 20 cm) jesli zanęce czymkolwiek sypkim jest po prostu kocioł. Jak założyłem rosówke dopiero udało sie wyciągnąć lina ale wcześniej było 30 brań i 3 obgryzione rosówki.

co macie za metody do wyeliminowania drobnicy. ?
jaką przynęte uzyc zeby nie tonęła w mule na spławik ?
jak zachowa się methoda i kulki neutralne - chodzi mi o to ze jak tego mułu jest naprawde duzo czy to wpadnie 20-30 cm czy sie tylko lekko zanurzy a np kulka pływak rozwiazala by sprawe?
są jakieś specjalne podajniki na muł?
Z jeziora wyciagnieto liny powyzej 3 kg i karasie złote grubo powyżej kg. japonce po 2-2,5 kg i wielkie leszcze powyzej 60 cm - pływa tez duzy karp ( powyzej 20 kg) ale mysle ze na to nasze miejsce sie nie zapędzi :-)
Jezioro ma bardzo mała presje, wędkuje tam około 10-15 ludzi na 8 h wody( 3 miejsca dostepowe i pare łódek.
Prosze o jakieś ciekawe pomysły

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty linowe. Method feeder
« Odpowiedź #80 dnia: 16.08.2016, 17:21 »
Eliminacja drobnicy to przede wszystkim selektywna zanęta oraz przynęta. Choć zdarza się i 30cm leszczyk na dwa dumbellsy, na dwie kuku. Jeśli sypiemy zanętę o drobnych frakcjach w takie łowisko to przy takiej liczebności drobnicy to zniknie w parę minut. Nie wspominając o chmurze mułu, która się podniesie w miejscu nęcenia. Może spróbuj nęcić przyprawioną, zapachową kukurydzą, pelletem 4-8 mm, ziarnami z procy? Nie mówimy o wywożeniu kilogramów towaru, ale takie frakcje będą miały większą szansę dotrzeć na dno. Tutaj wielu specjalistów chwali takie nęcenie pod spławik.
Ktoś na forum wstawiał ostatnio wzory podajników ze skrzydełkami, one mogłyby dobrze wypaść, ale wydaje mi się że lekki podajnik i koniecznie duży, płaski (szeroki 15gramowy jaxona/drennana ) nie zapadnie się tak znacząco. I tak jak sam napisałeś, nie zaszkodzi spróbować przynęty pływającej, ewentualnie zestawu z jednej tonącej, drugiej nie.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Robwolfik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Przynęty linowe. Method feeder
« Odpowiedź #81 dnia: 16.08.2016, 18:09 »
dodam ze kilkudniowe nęcenie got kuku plus bobik plus łubin i groch nic nie zmieniło. Ryba żeruje całą noc - odgłosy spławów przyprawiają o zawał serca. O 5 rano spławiający sie lin ( około 2 kg) prawie połamał mi spławik. Czyli ryba jest w łowisku tylko na moje nie zdąży dojsc do przynęty bo ta drobnica pozera wszystko po drodze.
Ja mam pomysł następny raz ( to był 1 test pomostu i w zasadzie 1 łowienie na tym miejscu po 4 dniowym nęceniu) spróbować coś na podobe ZIG rig - czyli łowienie w toni z użyciem smużących atraktorów MM. a na drugą wędke pojde normalnie w zestaw karpiowy do łowienia na mule lub zestaw 360. Przynętę chce zastosować jakąś super twarda bo z peletem kiełbasa Sonu radziły sobie w jakieś 10 do 15 min i znikała z włosa.


Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2757.0

Offline Amurak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty linowe. Method feeder
« Odpowiedź #82 dnia: 19.08.2016, 17:26 »
Ja aby wyeliminować naprawdę duże stada drobnicy które bez problemu łapią się na kulki 10mm używam najczęściej dużych przynęt typu kulka 12mm plus kukurydza pływająca z ESP, dzięki takiemu połączeniu będziesz w stanie wyselekcjonować ryby i do tego przynęta jest zbalansowana i bardzo lekka dzięki czemu nie zapada się tak w mule ;). Polecam używanie 15g (tego mniejszego) podajnika Drennana do methody lub 25g podajnika (tego większego) też Drennana lub ostatecznie 20g podajnik z Mikado który jest wielkością tych większych method z Drennana. Jeżeli nie chciał byś tego bo uważasz że sypka zanęta lub pellety to drobnica to polecam ci najprostszy zestaw  czyli ciężarek gdzieś 15-30g, uzależniona gramatura od zasięgu, przypon jak najdłuższy w granicach 30-50cm przynęta którą opisałem powyżej która się nie zapadnie pod muł i siatki PVA na haczyku z pelletami 4 i 6 mm :p :p 

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Przynęty linowe. Method feeder
« Odpowiedź #83 dnia: 20.08.2016, 08:46 »
dodam ze kilkudniowe nęcenie got kuku plus bobik plus łubin i groch nic nie zmieniło. Ryba żeruje całą noc - odgłosy spławów przyprawiają o zawał serca. O 5 rano spławiający sie lin ( około 2 kg) prawie połamał mi spławik. Czyli ryba jest w łowisku tylko na moje nie zdąży dojsc do przynęty bo ta drobnica pozera wszystko po drodze.
Ja mam pomysł następny raz ( to był 1 test pomostu i w zasadzie 1 łowienie na tym miejscu po 4 dniowym nęceniu) spróbować coś na podobe ZIG rig - czyli łowienie w toni z użyciem smużących atraktorów MM. a na drugą wędke pojde normalnie w zestaw karpiowy do łowienia na mule lub zestaw 360. Przynętę chce zastosować jakąś super twarda bo z peletem kiełbasa Sonu radziły sobie w jakieś 10 do 15 min i znikała z włosa.

Robwolfik, mam pewną skalę odniesienia co do technik połowu i danych gatunków, i uważam, że na spławik nie połowisz tak dobrze jak na feedera. Kilka razy testowałem zachowanie się czułego zestawu z wagglerem 1.5 g po którym dawałem Metodę. Wyniki znacząco pokazywały, ze Metoda jest bardziej skuteczna. Ostatnia sesja zaś na Milton, wprawiła mnie w osłupienie. Okazywało się, ze karasie potrafiły doskonale odróżniać, gdzie pada zestaw i polecą pellety 2 mm z kubeczka, nie ruszały zaś przynęty.
Dam sobie rękę uciąć, że gdyby wędkarze widzieli pod wodą jak liny i karasie omijają ich przynęty, to by włosy rwali z głowy.

Przede wszystkim przerzuciłbym się na feedera i spróbował: Podajnika Prestona large o wadze 15 gram lub XL o wadze 30 gram. U mnie jakoś działa i na zamulonym łowisku. Drugi zestaw to koszyk, z przyponem 50-100 cm (w zależności od warstwy mułu) i torebka PVA z pelletami/konopiami/miksem którą zakładasz na hak z włosem. Wielkość monety pięciozłotowej. Jeżeli naciągniesz zestaw po zarzucie, to przypon naciągnie się i opadnie na powierzchni mułu lub pod nią. Torebka ładnie naprowadza rybę na cel, to taka miniMetoda.

Nie wierzę aby spławik był w ogóle skuteczniejszy niż gruntowe techniki przy połowie większych ryb, wyjątkiem jest może tyczka na komercjach, ale w pewnych momentach lub pellet waggler. Jednak maskowanie jest tutaj bardzo ważne. Przy gruncie jest ono bliskie idealnemu, dodatkowo przy Metodzie bazuje się na przynęcie leżącej na kupce zanęty. Torcik z wisienką :) Przy zestawie helikopterowym zaś (z racji mułu nie polecam) nasza przynęta leży obok innych grubych frakcja, co myli świetnie ryby. Jeżeli nęcisz ziarnami i te się nie zapadają lub ryba je znajduje, to i podajniki lub zestaw odnajdzie ;)  Spławik to jednak żyłka widoczna i wyczuwalna, niekoniecznie dobra prezentacja przynęty, przesuwanie zestawu, brak samozacięcia, dzięki czemu ryba ma czas na wyplucie przynęty, zwłaszcza przy zestawach źle skomponowanych.

Musisz się spieszyć i tak, bo lin nie lubi chłodów i brań będzie znacznie mniej wkrótce.
Lucjan

Offline Amurak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty linowe. Method feeder
« Odpowiedź #84 dnia: 20.08.2016, 11:23 »
Zgadzam się w 100% z Lukiem co do tego że czym chłodnij tym liny lepiej żerują. Mi się także sprawdzają dni ciepłe które są po chłodniejszych dniach czyli generalnie gdy następuje ocieplenie wody wtedy właśnie najlepiej moim zdaniem żerują te piękne ryby :P :P

Offline Koreczek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Przynęty linowe. Method feeder
« Odpowiedź #85 dnia: 30.08.2016, 10:39 »
Wpis usunięty przez administratora.
Profil stworzony w celu reklamowania producenta sprzętu wędkarskiego.
Konto zostało zablokowane.

Offline Tomek M.

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 292
  • Reputacja: 53
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Przynęty linowe. Method feeder
« Odpowiedź #86 dnia: 30.08.2016, 14:51 »
Kolego Koreczek, zapytam wprost. Czy jesteś przedstawicielem Mikado? Większość Twoich postów to zachwalanie sprzętu tej firmy. Trochę zbyt nachalne moim zdaniem...  Jeśli tak to czytaj §4 regulaminu forum http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=11.0
Czytających przepraszam za off topa

Offline Amurak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty linowe. Method feeder
« Odpowiedź #87 dnia: 31.08.2016, 11:25 »
Co do tych podajników Mikado to powiem tyle: zerżnięte z Drennana i tyle :D

Offline rococo1234

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: pomorskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przynęty linowe. Method feeder
« Odpowiedź #88 dnia: 03.10.2016, 22:21 »
Co do tych podajników Mikado to powiem tyle: zerżnięte z Drennana i tyle :D

Ale tańsze.