Autor Wątek: Przynęta na zimowego klenia  (Przeczytany 12073 razy)

aroo04

  • Gość
Przynęta na zimowego klenia
« dnia: 22.01.2017, 20:52 »
Witajcie.
Szukam skutecznej przynęty ROŚLINNEJ na klenia zimową porą do wypuszczanki. Dodam, że nęcenie nie wchodzi w grę (woda górska). Mamkilka swoich faworytów, ale ciekaw jestem Waszych opinii.
Pozdrawiam

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #1 dnia: 22.01.2017, 20:55 »
Witajcie.
Szukam skutecznej przynęty ROŚLINNEJ na klenia zimową porą do wypuszczanki. Dodam, że nęcenie nie wchodzi w grę (woda górska). Mamkilka swoich faworytów, ale ciekaw jestem Waszych opinii.
Pozdrawiam



Pellet śmierdziuch, najlepiej na gumce.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #2 dnia: 22.01.2017, 20:55 »
Groch, Łubin.
Arek

Offline kkza

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 793
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Będzin
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #3 dnia: 22.01.2017, 21:01 »
Lat temu 20 kilka najlepszą zimową przynętą na klenia w niewielkiej podkarpackiej rzece był serek topiony, założeniu go na haczyk zawsze towarzyszyła wiązanka słów powszechnie uważanych za niecenzuralne.
Karol

Method feeder, odległościówka, podlodówka
Tęsknię za przepływanką.

MrProper

  • Gość
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #4 dnia: 22.01.2017, 21:04 »
Lat temu 20 kilka najlepszą zimową przynętą na klenia w niewielkiej podkarpackiej rzece był serek topiony, założeniu go na haczyk zawsze towarzyszyła wiązanka słów powszechnie uważanych za niecenzuralne.

Wyciskany ze strzykawki z obcięta końcówką. Stosowany rownież na podlodowe płocie ;)

aroo04

  • Gość
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #5 dnia: 22.01.2017, 21:05 »
Właśnie chodzi o przynętę łatwą w przygotowaniu, groch jest ok,  ale przygotowanie go... Serek jak kolega Sam zaznaczył przy zakłafaniu potrafii zepsuć wędkowanie... A ten pellet? Jak to jest, chodzi mi o przepisy. To podchodzi pod roślinne?

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #6 dnia: 22.01.2017, 21:06 »
Witajcie.
Szukam skutecznej przynęty ROŚLINNEJ na klenia zimową porą do wypuszczanki. Dodam, że nęcenie nie wchodzi w grę (woda górska). Mamkilka swoich faworytów, ale ciekaw jestem Waszych opinii.
Pozdrawiam
Gdzie lowisz? Podaj swoje typy przynet ...... mam podobne lowiska ....
Maciek

aroo04

  • Gość
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #7 dnia: 22.01.2017, 21:11 »
Górny dunajec. Głównie kukurydza, żadko groch i ostatnio coraz częściej pęczak. Głównie kleń, czasem świnka, płoć, na brzanę straciłem już nadzieję...

MrProper

  • Gość
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #8 dnia: 22.01.2017, 21:12 »
Przepakuj serek w domu w strzykawkę około 20 cm, obetnij końcówkę, tak aby wyciskać wałeczki odpowiedniej grubości, jaka Ci pasuje. Z wałków rolujesz kuleczkę i po ptokach ;)

aroo04

  • Gość
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #9 dnia: 22.01.2017, 21:16 »
Trzymasię to haka? Swoją drogą jaki haczyk do tego? Jakiś konkretny serek?

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #10 dnia: 22.01.2017, 21:17 »
Właśnie chodzi o przynętę łatwą w przygotowaniu, groch jest ok,  ale przygotowanie go... Serek jak kolega Sam zaznaczył przy zakłafaniu potrafii zepsuć wędkowanie... A ten pellet? Jak to jest, chodzi mi o przepisy. To podchodzi pod roślinne?




Według mnie, do pelletu nikt nie może się przyczepić. Nie ważne czy to halibut czy wątroba, pellet to przynęta niezwierzęca.
Warto taki pellet zadipować jeszcze olejem rybnym albo innym śmierdzielem, zapach idzie w dół rzeki i może pomóc.

aroo04

  • Gość
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #11 dnia: 22.01.2017, 21:20 »
Nigdy na pellet nie łowiłem, ale wart spróbować. Tegumki to chyba specjalne się kupuje? Jaki rozmiar peletu, haka, producent ewentualnie?

MrProper

  • Gość
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #12 dnia: 22.01.2017, 21:23 »
Trzymasię to haka? Swoją drogą jaki haczyk do tego? Jakiś konkretny serek?

W zimnych wodach sie trzyma, nie jest  moze qq, ale daje radę. to typowo zimowa przynęta
Do haczyków ja osobiście nie przykładam jakieś specjalnej uwagi, jeśli nie jest to haczyk specjalnego przeznaczenia np. ochotka, czerwony.
Serek musisz dopasować do gustów ryb.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #13 dnia: 22.01.2017, 21:24 »
Właśnie chodzi o przynętę łatwą w przygotowaniu, groch jest ok,  ale przygotowanie go... Serek jak kolega Sam zaznaczył przy zakłafaniu potrafii zepsuć wędkowanie... A ten pellet? Jak to jest, chodzi mi o przepisy. To podchodzi pod roślinne?
[/quote

Według mnie, do pelletu nikt nie może się przyczepić. Nie ważne czy to halibut czy wątroba, pellet to przynęta niezwierzęca.
Warto taki pellet zadipować jeszcze olejem rybnym albo innym śmierdzielem, zapach idzie w dół rzeki i może pomóc.

Jedrku w wodzie gorkiej ile kleni na zlowiles ......

Maciek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #14 dnia: 22.01.2017, 21:27 »
Maciej, nigdy w górskiej wodzie nie łowiłem, zawsze na Odrze. W ten sposób, jeszcze parę lat temu łowiłem zwykle całą kupę kleni.

Gumki możesz zastosować takie- http://allegro.pl/gumki-lateksowe-stonfo-do-pelletu-metody-mocne-i6239856206.html
Do tego pellety 4 lub 6 mm. Haczyk proporcjonalny do przynęty.