Autor Wątek: Przynęta na zimowego klenia  (Przeczytany 12071 razy)

aroo04

  • Gość
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #15 dnia: 22.01.2017, 21:30 »
Dzięki za propozycję serka i peletu. Będzie trzeba spróbować. Generalnie teraz to najpierw trzeba te ryby znaleźć a wody dostępnej mało...

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #16 dnia: 22.01.2017, 21:30 »
Kilka wskazan ode mnie
co do serka kupoj twardy jak najtwardrzy topiony jaki znajdziesz w sklepie na papi nic nie zlowisz to swietna przyneta
nieraz ze swierzym miaszem bylki rozrabialismy latwiej w obsludze i klenie wala
pecak bialy lub zolty im blizej wiosny na zolty fajnie braly klenie bez zapachu tylko natural
parowki jesli lowisz z gruntu
jesli na splawik kielbasa
wisnie z kompotu
oczywiscie bulka swierza
kuku z puchy
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #17 dnia: 22.01.2017, 21:33 »
Maciej, nigdy w górskiej wodzie nie łowiłem, zawsze na Odrze. W ten sposób, jeszcze parę lat temu łowiłem zwykle całą kupę kleni.

Gumki możesz zastosować takie- http://allegro.pl/gumki-lateksowe-stonfo-do-pelletu-metody-mocne-i6239856206.html
Do tego pellety 4 lub 6 mm. Haczyk proporcjonalny do przynęty.

w gorskiej wodzie to mozesz lowic ale rybki to nie zlowisz na pellecik......
nawet pstragi z zarybienia niby karmione pelletem nie wala do niego...
Maciek

aroo04

  • Gość
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #18 dnia: 22.01.2017, 21:38 »
Generalnie wydaje mi się,  że pstrąg do peletu może uderzyć ale te są dla elity przecież ;) swoją drogą łowilem już lipienie na kuku i pstrągi na kuku,  groch i pęczak (ostatnio 54cm).

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #19 dnia: 22.01.2017, 21:39 »
Maciej, nigdy w górskiej wodzie nie łowiłem, zawsze na Odrze. W ten sposób, jeszcze parę lat temu łowiłem zwykle całą kupę kleni.

Gumki możesz zastosować takie- http://allegro.pl/gumki-lateksowe-stonfo-do-pelletu-metody-mocne-i6239856206.html
Do tego pellety 4 lub 6 mm. Haczyk proporcjonalny do przynęty.

w gorskiej wodzie to mozesz lowic ale rybki to nie zlowisz na pellecik......
nawet pstragi z zarybienia niby karmione pelletem nie wala do niego...



Jestem innego zdania, nie znam się na pstrągach, ale klenie znam osobiście ;) Autorowi polecam jeszcze poszukać kolorowych gumek, najlepiej czerwonych. W swoim czasie, używałem czerwonych gumek z rurek, podobnych do akwariowych. Te dzisiejsze mają ten plus, że są robione pod haczyki, jest tam specjalna dziurka.

aroo04

  • Gość
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #20 dnia: 22.01.2017, 21:39 »
O wiśniach myślałem i bułce ale to z haka leci...

aroo04

  • Gość
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #21 dnia: 22.01.2017, 21:41 »
Poszukam, czerwień prowokuje a kleń jest niezłym wzrokowcem.

Offline kkza

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 793
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Będzin
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #22 dnia: 22.01.2017, 21:43 »
Wiem, że temat o zimowym łowieniu ale spróbuj wiśni/czereśni w sezonie czerwiec-lipiec. Najfajniejsze łowienie: żyłka-przypon-haczyk/kotwiczka z wiśnią i nic więcej, zero spławików, kul wodnych i innych zbędnych wynalazków.
Karol

Method feeder, odległościówka, podlodówka
Tęsknię za przepływanką.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #23 dnia: 22.01.2017, 21:44 »
Poszukam, czerwień prowokuje a kleń jest niezłym wzrokowcem.




Możesz też wykorzystać kolorowe pellety i dumbellsy w malutkich rozmiarach. Musisz próbować i jeszcze raz próbować, tylko testy dadzą obiektywny obraz Twojego łowiska.

aroo04

  • Gość
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #24 dnia: 22.01.2017, 21:47 »
Będę się musiał zaznajomić z peletem itp bo generalnie omijałem takie przynęty :)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #25 dnia: 22.01.2017, 21:48 »
Będę się musiał zaznajomić z peletem itp bo generalnie omijałem takie przynęty :)




Powodzenia i daj znać co weszło :narybki:

aroo04

  • Gość
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #26 dnia: 22.01.2017, 21:56 »
Postaram się ale zapowiadają mało pocieszające prognozy pogody na najbliższy czas... Dzięki za pomoc.

Offline Robert 57

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 218
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #27 dnia: 22.01.2017, 22:28 »

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #28 dnia: 23.01.2017, 08:02 »
Najlepszą z przynęt na zimowego klenia jest chleb tostowy, zwłaszcza do wypuszczanki. Kleń go uwielbia, właśnie płoć i kleń to dwa gatunki, na które ta przynęta działa bardzo dobrze.

Chleb tostowy ma tę zaletę, że można łowić na niego na kilka sposobów. Crust - czyli kawałek skórki z miąższem , sam środek czyli miąższ, krążki sprasowane - ale to już bardziej grunt. Doskonałą rzeczą są tu możliwości jakie daje chleb. Świeży (zawsze i wszędzie!) miąższ daje się lepić, Im mocniej go ściśniemy, tym bardziej staje się tonący. Tak więc można uzyskać przynętę wiszącą w toni, zbalansowaną, lub tonącą, w zależności od oczekiwań i potrzeby. Można też i mieć coś co pływa, ale to nie jest do łowienia zimą...

Nęcić też można na kilka sposobów, bo miąższ rozdrobniony w mikserze czy robocie kuchennym można wrzucać do wody w postaci kulek, można łączyć z ziemią i żwirkiem aby tonął i smużył w wodzie, można też mieszać z ziemią i robić kule, które działają wolniej.

Dwa spławikowe pewniaki kleniowe to białe robaki i chleb tostowy. Pellety zima działają o wiele słabiej, podobnie wszelkie owoce. Przy łowieniu z gruntu jeszcze można dodać z przynęt pastę serową lub mięso - jak wątróbkę. Ale do spławika - to przede wszystkim chleb tostowy i białe (ewentualnie kastery lub pinka).
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #29 dnia: 23.01.2017, 08:34 »
Najlepszą z przynęt na zimowego klenia jest chleb tostowy, zwłaszcza do wypuszczanki. Kleń go uwielbia, właśnie płoć i kleń to dwa gatunki, na które ta przynęta działa bardzo dobrze.

Chleb tostowy ma tę zaletę, że można łowić na niego na kilka sposobów. Crust - czyli kawałek skórki z miąższem , sam środek czyli miąższ, krążki sprasowane - ale to już bardziej grunt. Doskonałą rzeczą są tu możliwości jakie daje chleb. Świeży (zawsze i wszędzie!) miąższ daje się lepić, Im mocniej go ściśniemy, tym bardziej staje się tonący. Tak więc można uzyskać przynętę wiszącą w toni, zbalansowaną, lub tonącą, w zależności od oczekiwań i potrzeby. Można też i mieć coś co pływa, ale to nie jest do łowienia zimą...

Nęcić też można na kilka sposobów, bo miąższ rozdrobniony w mikserze czy robocie kuchennym można wrzucać do wody w postaci kulek, można łączyć z ziemią i żwirkiem aby tonął i smużył w wodzie, można też mieszać z ziemią i robić kule, które działają wolniej.

Dwa spławikowe pewniaki kleniowe to białe robaki i chleb tostowy. Pellety zima działają o wiele słabiej, podobnie wszelkie owoce. Przy łowieniu z gruntu jeszcze można dodać z przynęt pastę serową lub mięso - jak wątróbkę. Ale do spławika - to przede wszystkim chleb tostowy i białe (ewentualnie kastery lub pinka).

Lucek u mnie sprawdza sie genialnie chleb tostowy zblenderowany plus pieczywko fluo do koszyka !!! na włos parówka i do wody.
Maciek