Autor Wątek: Przynęta na zimowego klenia  (Przeczytany 12077 razy)

aroo04

  • Gość
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #30 dnia: 23.01.2017, 10:08 »
Wszystko fajnie Panowie, ale raz jeszcze przypomne, to woda górska, tylko roślinne przynęty. Czyli chleb jak najbardziej, ale mnie irytuje przy zakładaniu strasznie, poza tym to zima, palce drętwe... ;)

Offline kkza

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 793
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Będzin
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #31 dnia: 23.01.2017, 10:11 »
Wg RAPR umownie do przynęt roślinnych zalicza się też sery.
Zakładanie na haczyk (sera, chleba tostowego) to już inna bajka...
Karol

Method feeder, odległościówka, podlodówka
Tęsknię za przepływanką.

aroo04

  • Gość
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #32 dnia: 23.01.2017, 10:19 »
Sery i owszem,  ale białe (Luk) i parówki czy wątroba to już nie bardzo. :)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #33 dnia: 23.01.2017, 10:24 »
Sery i owszem,  ale białe (Luk) i parówki czy wątroba to już nie bardzo. :)

Kolego jak sie nie znasz to nie pisz .... białe - jak chcesz mieć po karte zakładaj... zapoznaj się z regulaminem ( parówki , kiełbasa - jak najbardziej )
Zwierzęce - to żywe przynęty robaki czerwone , białe , etc...
roslinne wszystko co nie żyje ( spożywcze rzeczy )  i nie pochodzi z żywych zwierząt na zdechły robak , konik polny , rybka , filet z rybki etc....

skoro chcesz łowic na pellet to łów a nie ich , ach .... a jak jest zimno to sie siedzi w domku i stuka w klawiature ( no i to robisz ) .. no i mysli o rybkach ... a nie je łowi... :narybki: :fish:
Maciek

aroo04

  • Gość
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #34 dnia: 23.01.2017, 10:30 »
Wiesz kolego, niemiłe to było z twojej strony, rzecz w tym,  że regulamin znam BARDZO dobrze i jeżeli twoim zdaniem parówki i kiełbasa pochodzą od roślin to gratuluje... A w klawiaturę stukam, bo w pracy jestem, jak mam wolne to z reguły jestem na rybach, czyli mniej więcej co drugi dzień.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #35 dnia: 23.01.2017, 10:39 »
Panowie, peace!

Ja napisałem o dwóch najskuteczniejszych zimowych przynętach na klenia pod spławik - chleb tostowy i białe. Oczywiście, że do przynęt roślinnych zalicza się tylko chleb tutaj. Wiele osób kojarzy klenia z owocami na przykład, to słusznie, bo to ryba mająca najszerszy jadłospis chyba. Jednak zimą kleń ma inne wymagania i zdecydowanie najlepiej rządzą te dwie rzeczy.

Ostatnio rozmawiałem z Gregiem, łowcą brzan, który raz w tygodniu zalicza nockę na Trencie. Na kulki i pellety ryb nie ma, za to na białe weszły i piękne klenie i brzany. Nie przypadek. Ryba o tej porze roku preferuje pewne rzeczy.

Co do chleba i jego zakładania, sztywnych rąk. Jeżeli łowisz z przytrzymaniem, to chleb powisi całkiem długo, zależy jak sę do tego podejdzie. Nabity na hak spory kawał miąższu lub skórki trzyma się długo. Jeżeli jednak szukasz czegoś bardzo wytrzymałego, to kukurydza może być jakimś zamiennikiem. Jednak na pewno nie jest tak skuteczna. Coś za coś :D
Lucjan

aroo04

  • Gość
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #36 dnia: 23.01.2017, 10:48 »
Oczywiście Lucjanie, masz rację. W poprzednim wątku miałem na myśli to,  że kolega obraził mnie mówiąc że nie znam przepisów, a sam wykazał się kompletnym brakiem wiedzy w tym zakresie. Co dorobaków napewno masz rację co by tłumaczyło skuteczność dwóch ziaren pęczaku w tym okresie. Badź co bądź przynęta podobna wizualnie.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #37 dnia: 23.01.2017, 10:57 »
Oczywiście Lucjanie, masz rację. W poprzednim wątku miałem na myśli to,  że kolega obraził mnie mówiąc że nie znam przepisów, a sam wykazał się kompletnym brakiem wiedzy w tym zakresie. Co dorobaków napewno masz rację co by tłumaczyło skuteczność dwóch ziaren pęczaku w tym okresie. Badź co bądź przynęta podobna wizualnie.

Stary jesli cie uraziłem sory...
Łowie całe życie na wodach górskich !!!! Kontrolowali mnie mniej wiecej co trzeci raz na rzece ( ganiają często i zawodowcy i społecznicy pilnuja rzeki i chwała im za to !!! ) i nigdy nie słyszałem żeby ktoś miał problem na parówkę lub kiełbasę ... a powiem więcej: tutejsza populacja wędkarzy również na to łowi i nikt nie złamał przepisów...

W takim razie Państwowi straznicy i społeczni - nie znają się na robocie.....
Maciek

aroo04

  • Gość
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #38 dnia: 23.01.2017, 11:07 »
Nie łowię tak długo, ale istotnie, strażnicy sami często nie znają przepisów (np. zadziory w hakach do przynęt naturalnych, czy indykatory do dalekiej nimfy). Jednakże kiełbasa i parówki to przynęty pochodzenia zwierzęcego, chyba się zgodzisz? Masz wieloletnie doświadczenie i napewno masz wiedzę, ale Wasi strażnicy pojęcia nie mają o przepisach, a przez ich kontrolę wprowadzili Cię poprostu w błąd. Ani to Twoja ani też moja wina :)

aroo04

  • Gość
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #39 dnia: 23.01.2017, 11:09 »
RAPR wszystko to dokładnie precyzuje,  stąd też dodatkowy zapis o serach.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #40 dnia: 23.01.2017, 11:27 »
Ten zapis jest bardzo nieczytelny i wprowadza w błąd. Gdyby była informacja, że przynęty pochodzenia zwierzęcego nie mogą zawierać białka zwierzęcego - wtedy wszystko jest jasne. Jednak tutaj wiele przynęt jest z pogranicza, jest przetworzonych. Same definicje są dość zagmatwane i wprowadzają w błąd. Wielu strażników ma kłopot z interpretacją przez to i może dochodzić do nieporozumień.

Lucjan

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #41 dnia: 23.01.2017, 11:34 »
Znajomy zima łowi klenie na wiśnie i inne owoce zalane wcześniej  spirytusem. Nalewki piją ludzie a owoce zostawia dla ryb :D
Pozdrawiam
Mirek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #42 dnia: 23.01.2017, 11:37 »
RAPR wszystko to dokładnie precyzuje,  stąd też dodatkowy zapis o serach.

Jesli chodzi o strazników ... kto ma mieć większa wiedzę niż oni - także spokojnie jesli tak interpretują przepisy .... jest ok...
U nas w okręgu jest prosty podział...
żywe to żywe , lub i części - czy to żywe lub martwe...

Co do podziału Lucek ma pełną rację !!!!
Zapisy są przestarzałe - nie aktualne i napisane w zamierzchłych czasach....
Inerpretacja i karanie na ich postawie dostarczy roboty sądom - a jak kogoś mądroge wypalą z pelletem to go też można spróbować karać...

Bo przecież bądź to pellet lub kulki - są od zwierzęce..... czy nie .... ???? - ( mączke rybną mają w składzie...)

Logika pisana w RAPR jest rodem z PRL..
Na szczęście ludzie zajmujących się kontrolą - interpretują te przepisy w sposób czytelny... przynajmniej u nas i nikt nikogo za pellet , kulki , parówki nie karze....
Maciek

aroo04

  • Gość
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #43 dnia: 23.01.2017, 11:44 »
Zapytałem kiedyś strażników z nowego targu o nęcenie ziarnem z ręki na dunajcu, powiedzieli że ok,  to nie zanęta (kule) tylko przynęta, strażnicy z krościenka powiedzieli że za to jest mandat. Strażnicy z nowego sącza chcieli mnie uwalić gdybym miał zadzior w haku i kłóciłem się że mimo iż zadzior mam zagięty (zawsze tak robię) to do naturalnych od tego roku mi wolno mieć zadzior. Taki mamy kraj...a mimo to nie chcę stąd wyjechać...

aroo04

  • Gość
Odp: Przynęta na zimowego klenia
« Odpowiedź #44 dnia: 23.01.2017, 11:47 »
Tak samo że nie wolno brać łososiowatych złowionych na przynęty inne niż sztuczne-co za idiota to wymyślił. Nie biorę ryb wogóle,  ale już medalu czy rekordu mi nie uznają bo to wbrew przepisom. Co My jacyś niegodni jesteśmy??