Autor Wątek: Ekstremalny wybór przynęty i zanęty do method feeder  (Przeczytany 11944 razy)

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Koledzy, a gdybyście tak musieli dokonać wyboru  / z różnych powodów, ja - z finansowego / i nabyć tylko 2 zanęty sypkie, 2 rodzaje
micropeletu, 3 rodzaje microkulek, 3 rodzaje dumbelsów, 2 rodzaje peletu zanętowego to co wybralibyście? Mogą to być produkty
markowe. Bo ja czytając rady i widząc ile większość z Was kupuje różnych smaków w tym temacie :o po prostu pogubiłem się w tym wszystkim. A chciałbym mimo wszystko spróbować tego method feeder - owania :)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 249
  • Reputacja: 896
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ekstremalny wybór przynęty i zanęty do method feeder
« Odpowiedź #1 dnia: 29.01.2017, 08:43 »
Sonu zanety
Krylowa
Bream
Micro pellet
Metod mania kryl 2mm
Lorpio jasny 2mm
Przynety
Sonu pellet
Kryl 8mm
Kielbasa 8mm
Drenan dumbelsy zolte
Micro kulki
Sonu kryl
Sonu tuti fruti
Maciek

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ekstremalny wybór przynęty i zanęty do method feeder
« Odpowiedź #2 dnia: 29.01.2017, 08:52 »
Zanęty:

1. Method Micros Pellet od Ringersa + Shellfish Czerwony od Ringersa.
2. MMM jasna od Sonu.

Przynęty:

1. Mielonka własnej roboty.
2. Chocolate Orange od Ringersa.

To były killery w zeszłym sezonie.

Co będzie w tym, czas pokaże.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ekstremalny wybór przynęty i zanęty do method feeder
« Odpowiedź #3 dnia: 29.01.2017, 09:08 »
Zanęty
Sonubaits Spicy Meaty Mix
Feeder Bait Hot Krill

Przynęty
Ringers allsorts banded
Sonubaits ozing garlic 8mm

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ekstremalny wybór przynęty i zanęty do method feeder
« Odpowiedź #4 dnia: 29.01.2017, 09:18 »
Ja jak zaczynałem zabawe z MF to postawiłem na:

Zanęta: Sonu MMM
Przynęta: Sonu pikantna kiełbasa i Drennan zółty pineapple punch
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline kamilsr

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 28
Odp: Ekstremalny wybór przynęty i zanęty do method feeder
« Odpowiedź #5 dnia: 29.01.2017, 09:42 »
O ile zanętę i pellet masz podany powyżej o tyle przynęty haczykowe różnie się sprawdzają na różnych wodach. Też tak podchodziłem na początku swojej przygody z methodą. Chciałem najmniejszym kosztem mieć wyniki. Przeczytałem chyba wszystkie posty- top przynęty i pellety ( musisz dobrze przejrzeć forum )itd... z nich wytypowałem 5 "killerów" na moje łowisko . Pierwsza wyprawa - tylko na jedna przynętę miałem brania- była to pikantna. Następne wyprawy pokazały , że przynęta jest na 2 miejscu za wytypowaniem miejsca. Następna wyprawa więcej brań było na kryla. Zaczem robić kolejne zakupy. Obecnie mam całą skrzynkę przynęt haczykowych i wciąż dokupuje obecnie nowe na nadchodzący sezon. Na jednej mojej wodzie mam wachlarz 10 przynęt które sprawdzają się w zależności od pory roku a nawet dnia. Miałem tak , że w nocy na wypłyceniu najlepsze brania były na pikantną a w godz 16 do 19 w tym samym miejscu robotę robił tuti fruti co bił po oczach kolorem. Łowie tylko na wodach pzw. Także uwierz mi bez większych zakupów i bez częstego przebywania nad wodą się nie obejdzie. Można próbować szukać tańszych zamienników , jest parę postów jak zrobić dobry tańszy mix . Zostaje tobie lektura ,karta i długopis .  Ja zmówiłem sobie wspominany na forum aqua aller 10 kg bo jestem ciekaw jego skuteczności . Na forum był też dział wymieńmy się przynętami tez uważam , że fajna sprawa można próbować z kimś wejść w spółkę . Bo nawet tutaj podane przez kolegów 2 pewniaki mogą okazać się, że zajmują u ciebie 2 i 4 miejsce. Ja będę próbował w tym sezonie pokombinować z liniami smakowymi pelletów i dobieraniem do nich przynęt . Próbowałem oszczędzać też na mixie i rozcięczałem sona , pózniej zauważyłem że zdecydowanie lepsze wyniki mam na czystego( w dodatku musi być ciemny, może jakiś składnik przedobrzałem nie wiem ..) . Bije to po kieszeni ale wyniki są . Po roku stosowania niektórych "killerów" już chyba do nich nie powrócę , chyba że jakimś trafem okażą się w tym sezonie super przynętą u kolegów (cały czas odnoszę się do swojej wody). Uwierz mi , że wracam do niektórych postów po 2 , 3 razy i wyłuskuję z nich kolejne cenne informację , których nie zarejestrowałem wcześniej. Jeszcze raczkuję w tej metodzie i powtórzę  się jeszcze co kiedyś napisałem - nie przypuszczałem że można tak się nią bawić i eksperymentować .

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ekstremalny wybór przynęty i zanęty do method feeder
« Odpowiedź #6 dnia: 29.01.2017, 09:59 »
@Kamilsr - bardzo dziękuję za rady i Twoje zaangażowanie w odpowiedz dla mnie :thumbup: Ja też dostrzegam niesamowite pole do eksperymentowania i samo to jest już w sobie niezwykle ekscytujące :) Ale moje realia finansowe nie pozwalają mi na taki luksus, uwierz mi. Cieszę się z tego,  że po pierwsze : Ty możesz sobie pozwolić na to wszystko, a po drugie :, że ja w ogóle mogę się przymierzyć do methody :)
Wiele lat łowiłem na "drgającą szczytówkę", na 'swing tip' / podwieszaną/ i miałem dobre wyniki. Karp 12,5 kg i 9 kg - komercja, 8,5 kg-pzw, lin 48 cm-pzw. Bardzo cenię pellet aller-a 2mm. Jak zaczynałem w zeszłym roku MF to sprzedawca wcisnął mi kulki buble gum /prawdziwe bube/. Nabyłem też micro kulki znanego łowcy karpi - Holendra - Van Eynde, bodajże, o smaku ochotki i jakieś inne tutti frutti.
pozdrawiam serdecznie
Jurek

Offline dalglish7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ekstremalny wybór przynęty i zanęty do method feeder
« Odpowiedź #7 dnia: 29.01.2017, 10:11 »
Zanęty:
Sonubaits MMM
Dynamite Baits Swim Stim Method Mix
Pellet zanętowy:
Ringers Method Mocros Pellet
Dynamite Baits XL Carp Pellets 2mm
Przynęty:
Ringers - wszystko :)
Drennan kulki i dumbelsy ananas
Sonu Tutti Frutti
Sonu pikantna kiełbasa
Robin Red
Zbyszek

Offline Wojtas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Płońsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ekstremalny wybór przynęty i zanęty do method feeder
« Odpowiedź #8 dnia: 29.01.2017, 10:15 »
Wiele również zależy od ryb które chcesz łowić. Też miałem podobne dylematy w tamtym roku. Jeżeli na twoich wodach występują leszcze to żółty dumbbells uważam za obowiązkowy.  Warto mieć jakiś pellet 8-12 mm który będzie wabił smakiem a nie kolorem postawił bym na sonubaitsa. Nie warto oszczędzać lepiej mniej a lepszej jakości. Na komercji kolor czerwony dobrze mi się sprawdzał. Także nie ma 100% pewniaków , ale są pozycje które większość ma w swoim arsenale , bo jest duża szansa ,że się sprawdzą

Offline kamilsr

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 28
Odp: Ekstremalny wybór przynęty i zanęty do method feeder
« Odpowiedź #9 dnia: 29.01.2017, 10:15 »
Ja też nie śpię  na kasie , wędkarstwo ma to do siebie że wyciąga nawet kosztem czegoś innego.  Mam o tyle dobrze że do wody mam ok 25 min drogi samochodem. Moja praca pozwala nawet na zajechanie nad nią w drodze powrotnej. Zamówiłem aqua bo też szukam oszczędności. Uważam że rozpracowanie łowiska zajmuje ok 1-2 sezonów i wtedy koszty robią się mniejsze w porównaniu do efektów i zdobytego doświadczenia. A to  to że methoda jest kosztowna odczułem dość dobrze . Poprzednie sezony jechałem głównie na ziarnie.  Już od jakiegoś czasu zrezygnowałem z tyczki i startu w zawodach - koszty . Nawet bez zawodów tyczka to skarbonka . Wolę teraz posiedzieć w spokoju  i bez pośpiechu. Więcej czasu dla rodziny . Powiedz jeszcze nam na jakie ryby chcesz się nastawiać i jakie wody bo tutaj pewnie większość kolegów łowi na komercjach i ich doświadczenia opierają się na tych rybnych wodach .

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 860
  • Reputacja: 151
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ekstremalny wybór przynęty i zanęty do method feeder
« Odpowiedź #10 dnia: 29.01.2017, 10:24 »
Ja Jurku też finansowo nie szaleje :) Zanęty jakie używam to feeder light lorpio i magnetic lin. Do nęcenia używam aqua pellet. Bumbellsy jakie w tamtym sezonie mi się bardzo dobrze sprawdziły to 8mm lorpio ananas i kokos :) Do podajnika używam najtańszych pelletów które są jasne i traktuję zalewjkami jak melasa czy wanilia bądź truskawka :P Najlepszym kilerem i tak są chyba robaki :D W tym roku postanowiłem sprawdzić przynęty sonu jak pikantna kiełbasa i ser-czosnek. Tego roku zima nie odpuszcza za szybko, więc ryby będą bardziej wygłodniałe zapewne i sprawdzić się może dosłownie wszystko :D

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ekstremalny wybór przynęty i zanęty do method feeder
« Odpowiedź #11 dnia: 29.01.2017, 10:34 »
Dodam od siebie to co zauważyłem na swoich wodach. Jak wiecie nęcę w sposób przewlekły swoje miejscówki, często całymi miesiącami. Przez wiele lat było to tylko ziarno w różnych kombinacjach. Od wiosny 2015 zacząłem do ziarna dodawać pellety i moje wyniki bardzo się poprawiły. Moje wnioski :

1. Nie ma sensu kupować drogich pelletów w małych opakowaniach - warto natomiast kupować duże worki dobrych jakościowo pelletów np Aller czy Coppens. Różnice w cenie są ogromne w przeliczeniu na 1kg

2. Warto kupić też gruby pellet z otworem z myślą o nęceniu i stosowaniu jako przynętę , taki pellet można sobie podrasować na wiele sposobów

3. Pellety wędkarskie polskich producentów nie są ich produktami , to tylko kwestia konfekcji i nazwy - oczywiście wtedy też przepłacamy

4. Łowiąc methodą nie warto oszczędzać na dobrej zanęcie, używa się jej na tyle mało jeśli stosujemy miks 50/50 że nie odczuje się tego bardzo w kieszeni

5 . Nie można wpaść w szał zakupowy przynęt methodowych, sam posiadam ok 30 rodzajów różnych producentów a połowy z nich ani raz w ciągu sezonu nie użyłem. Spokojnie wystarczy góra 10 przynęt . Poza tym warto jako przynętę w methodzie używać ziarno i pellet którym się nęci przez dłuższy czas
Pozdrawiam - Gienek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ekstremalny wybór przynęty i zanęty do method feeder
« Odpowiedź #12 dnia: 29.01.2017, 11:37 »
Potwierdzam, nie daj się oglupić.  Mając 30 rodzajów różnych przynęt można szaleć. Ja przekonałem się o tym osobiście i uważam że lepiej mieć 10-15 rodzajów i to w zupełności wystarczy, a że coś nowego wychodzi w sklepie to ok, ale póki nie wykorzystam tego co mam nie kupuje nowych .
Krzysztof

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 860
  • Reputacja: 151
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ekstremalny wybór przynęty i zanęty do method feeder
« Odpowiedź #13 dnia: 29.01.2017, 11:44 »
Potwierdzam, nie daj się oglupić.  Mając 30 rodzajów różnych przynęt można szaleć. Ja przekonałem się o tym osobiście i uważam że lepiej mieć 10-15 rodzajów i to w zupełności wystarczy, a że coś nowego wychodzi w sklepie to ok, ale póki nie wykorzystam tego co mam nie kupuje nowych .
Nauczaj mnie mistrzu :D

Offline kismet75

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: B.P / Filadelfia
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ekstremalny wybór przynęty i zanęty do method feeder
« Odpowiedź #14 dnia: 29.01.2017, 12:07 »
Druid i punkt 5 najbardziej mi się podoba :D

-Nie można wpaść w szał zakupowy przynęt methodowych, sam posiadam ok 30 rodzajów różnych producentów a połowy z nich ani raz w ciągu sezonu nie użyłem. Spokojnie wystarczy góra 10 przynęt . Poza tym warto jako przynętę w methodzie używać ziarno i pellet którym się nęci przez dłuższy czas.

Właśnie wszyscy kupujemy nowe przynęty do metody sam mam tego dużo większość w ubiegłym roku nawet nie używałem, a dalej kupuje. W koszyku znanego sklepu leżą już kolejne, a czekam tam na zamówiony Spro Governor Spod 390cm 4,5-5LB 3 SKŁ i Prologic Spod Braid 0.17mm, a co dwa dni coś tam dokładam.
Pozdrawiam
Mariusz