Autor Wątek: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona  (Przeczytany 184843 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #930 dnia: 26.12.2021, 20:17 »
Chłopaki z Bielska Białej łowią na zimowej rzece.
Zapraszam 🙂


Wiem że musicie cisnąć... ale bez urazy w zimowiskach nie powinno się łowić.
Jeszcze w zastoju gdzie dziury wybiła kopara... a w górze rzeki łacha po kostki.
Pzw to ma w dupie a powinna być tablica zakaz połowu ryb.
Wszystko na sprzedaż za cukierki.
Maciek

Offline Jakrzysiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Radomia
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #931 dnia: 27.12.2021, 10:50 »
Chłopaki z Bielska Białej łowią na zimowej rzece.
Zapraszam 🙂


Wiem że musicie cisnąć... ale bez urazy w zimowiskach nie powinno się łowić.
Jeszcze w zastoju gdzie dziury wybiła kopara... a w górze rzeki łacha po kostki.
Pzw to ma w dupie a powinna być tablica zakaz połowu ryb.
Wszystko na sprzedaż za cukierki.

Film filmem. Pretensje kierowałbym do tych co teraz na "ciepłych kanałach" łapią i do służb, które nie dostrzegają tego co tam się dzieje.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #932 dnia: 27.12.2021, 11:11 »
Chłopaki z Bielska Białej łowią na zimowej rzece.
Zapraszam 🙂


Wiem że musicie cisnąć... ale bez urazy w zimowiskach nie powinno się łowić.
Jeszcze w zastoju gdzie dziury wybiła kopara... a w górze rzeki łacha po kostki.
Pzw to ma w dupie a powinna być tablica zakaz połowu ryb.
Wszystko na sprzedaż za cukierki.

Film filmem. Pretensje kierowałbym do tych co teraz na "ciepłych kanałach" łapią i do służb, które nie dostrzegają tego co tam się dzieje.

U nas niema ciepłych kanałów.
Natomiast są zimowiska - które trzeba chronić , a nie uprawiać na nich reklame.... jacy jesteśmy za...ści.
Maciek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #933 dnia: 27.12.2021, 11:25 »
Temat łowienia na rzecznych zimowiskach zawsze wzbudzał kontrowersje. Mnie to absolutnie nie przeszkadza pod warunkiem, że ryby zostają wypuszczane. Kiedyś, gdy miałem jeszcze zdrowy kręgosłup, to pół zimy latałem za takimi miejscówkami na Odrze, drugą połowę spędzałem na lodzie na żwirowniach.

No właśnie, a łowiąc na lodzie i najczęściej w zimowiskach nikt jakoś nie ma pretensji i nie ma tematu, a ryb można w ten sposób namłócić jak zboża. Oczywiście nie miałbym pretensji, gdyby zamykano takie ewidentne miejsca na parę miesięcy, ale można to poniekąd zrobić tak, aby wilk był syty i owca cała. Zaraz ktoś powie, że patusy i tak będą chować ryby po krzakach! I jest w tym dużo racji, ale lepiej stworzyć zimowisko NK z wędkarzami, którzy będę sobie patrzeć na ręce, niż puste łowisko z kormoranami i kłusolami o zmierzchu.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #934 dnia: 27.12.2021, 11:31 »
Temat łowienia na rzecznych zimowiskach zawsze wzbudzał kontrowersje. Mnie to absolutnie nie przeszkadza pod warunkiem, że ryby zostają wypuszczane. Kiedyś, gdy miałem jeszcze zdrowy kręgosłup, to pół zimy latałem za takimi miejscówkami na Odrze, drugą połowę spędzałem na lodzie na żwirowniach.

No właśnie, a łowiąc na lodzie i najczęściej w zimowiskach nikt jakoś nie ma pretensji i nie ma tematu, a ryb można w ten sposób namłócić jak zboża. Oczywiście nie miałbym pretensji, gdyby zamykano takie ewidentne miejsca na parę miesięcy, ale można to poniekąd zrobić tak, aby wilk był syty i owca cała. Zaraz ktoś powie, że patusy i tak będą chować ryby po krzakach! I jest w tym dużo racji, ale lepiej stworzyć zimowisko NK z wędkarzami, którzy będę sobie patrzeć na ręce, niż puste łowisko z kormoranami i kłusolami i zmierzchu.

Jedrek po części się zgodze , ale po części.
Widzisz jako zawodowcy którzy z tego biznesu czerpiecie powinniście mieć jaja i pokazywać wyniki na zdrowych odcinkach rzek jezior.
Ja wiem że łatwo jest pisać , ale i wiem jak trudno o tym czasie wydłubać rybe w innych odcinkach niż zimowiska.
Dla tego sie czepiam jako elita powinniście propagować zdrowe podejscie do tematu.... a nie jak piszesz patologiczne.
Wież że od lat sie czepiam i będe się czepiał łowienia w zimowiskach. Od kanałów po ostoje , łowienie w tych miejscach powinno być zakazane i tyle w temacie.
Maciek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #935 dnia: 27.12.2021, 11:42 »
Twoje prawo się czepiać i szanuje Twoje odmienne zdanie, ale dla mnie wyznacznikiem w takich miejscach jest NK. Inny układ uważam za szkodliwy dla ryb.

Offline mar_70

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 12
  • Lokalizacja: Lubaczów
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #936 dnia: 27.12.2021, 11:53 »
Temat łowienia na rzecznych zimowiskach zawsze wzbudzał kontrowersje. Mnie to absolutnie nie przeszkadza pod warunkiem, że ryby zostają wypuszczane. Kiedyś, gdy miałem jeszcze zdrowy kręgosłup, to pół zimy latałem za takimi miejscówkami na Odrze, drugą połowę spędzałem na lodzie na żwirowniach.

No właśnie, a łowiąc na lodzie i najczęściej w zimowiskach nikt jakoś nie ma pretensji i nie ma tematu, a ryb można w ten sposób namłócić jak zboża. Oczywiście nie miałbym pretensji, gdyby zamykano takie ewidentne miejsca na parę miesięcy, ale można to poniekąd zrobić tak, aby wilk był syty i owca cała. Zaraz ktoś powie, że patusy i tak będą chować ryby po krzakach! I jest w tym dużo racji, ale lepiej stworzyć zimowisko NK z wędkarzami, którzy będę sobie patrzeć na ręce, niż puste łowisko z kormoranami i kłusolami i zmierzchu.

... jako elita powinniście propagować zdrowe podejscie do tematu.... a nie jak piszesz patologiczne.
Wież że od lat sie czepiam i będe się czepiał łowienia w zimowiskach. Od kanałów po ostoje , łowienie w tych miejscach powinno być zakazane i tyle w temacie.


i AMEN!
pzdr
Pozdrawiam Marek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #937 dnia: 27.12.2021, 12:09 »
Brawo Maciek za konsekwencje :thumbup:

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #938 dnia: 27.12.2021, 13:58 »
Twoje prawo się czepiać i szanuje Twoje odmienne zdanie, ale dla mnie wyznacznikiem w takich miejscach jest NK. Inny układ uważam za szkodliwy dla ryb.

Jędrek słabo z czuciem...
Pogadaj ze strażnikami jaki odcinek jest łatwiej upilnować
NK czy z czasowym wyłączeniem z wędkowania np. zimowisko lub tarlisko.
Otóż taki gdzie nie wolno wogóle łowić każdy zawodnik który się tam pojawi z kijem w okresie zakazu i zamoczy żyłke to kłusownik....
A na NK dajesz pole do popisu dla sprytnych których jest na pęki w pl.
Maciek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #939 dnia: 27.12.2021, 15:31 »
Z czuciem u mnie wszystko dobrze :) A ze strażnikami mam częsty kontakt w kole i czasem w pracy, właściwie miałem, bo przez covid wszystko się ostatnio popieprzyło. Otóż Macieju mam inne zdanie w tej sprawie. Na takie zamknięte zimowiska przyjeżdzają nie wędkarze z kijem i spławikiem, ale szarpakowcy i kłusownicy z siatami. Najczęściej są to okoliczni wędkarze, którzy łowią tam w sezonie i znają zimowy potencjał tego odcinka. A przyjeżdżają, bo mogą, bo nikt ich nie przegania, nie ściga, a nawet nie ma zamiaru tego robić. Wiesz czemu? Bo nie ma komu tego robić. Taaak, znam też kilka rejonów w Polsce( w tym Twój), na których działają prężne i odważne ekipy strażników- to tak uprzedzając Twoje pytanie.

I teraz ważne. Jeżeli w kole powstaje inicjatywa, że na naszym odcinku rzeki ustanawiamy status NK na zimowisko, to w tymże kole są ludzie, którym zależy. A to już zmienia wszysko, bo wtedy wędkarze sami się pilnują, doglądają wody, czują się w obowiązku przebywania na tę wodą, kosztem nawet swojego czasu w domu. Wiem to, bo znam takich ludzi.

Nic tak nie odstrasza złodzieja/kłusownika, jak czyjaś obecność nad wodą. Zwłaszcza rano i w nocy, gdy społecznicy śpią, są w pracy lub po prostu nie mogą być nad wodą. A wiemy dobrze, że najczęściej nie mogą.

Można też sobie wyobrazić, co dzieje się na takich zbiornikach w nocy, gdy gówno widać a miejsce to jest oddalone od cywilizacji jak na wspomnianym filmie z Irkiem Durką i jego ekipą. Wiem, w zimową nocą mało ludzi łowi, ale na takich łowiskach mógłbyś się zdziwić. Nawet zakładając, że nikt tam nie łowi w nocy, to wtedy między zamkniętą wodą i wodą NK można postawić znak równości pod kątem 'pilnowania' mówiąc ogólnie i mając w pamięci ilość strażników w kraju.

Teraz kolejna bardzo ważna rzecz- kormorany. Gdy jeziora zamarzają, to kormorany zaczynają szukać intensywnie pożywienia. W pierwszej kolejności uderzają w małe i płytkie rzeki, bo tam im najłatwiej zagonić i złowić ryby. W drugiej kolejności są właśnie rzeczne zimowiska, które są dla nich istną stołówką. Maciej, uwierz mi na słowo, ale na Rudzie te ptaszyska narobiły tyle szkód, że nawet sobie nie wyobrażasz. Maciej i Mariusz mogą Ci powiedzieć, jakie pokiereszowane ryby tam łowiliśmy. W Raciborzu wędkarze też się bali, że jak martwy kanał Ulgi NK nie zamarznie, to te ptaszyska zniszczą im te piękne łowisko.

Więc jak widzisz, ja swoje wiem i mnie nie przekonasz, bo mam oczy, potrafię patrzeć i co istotne potrafię wyciągać z tej sytuacji słuszne wnioski. Wiem również, że Ciebie też nie przekonam, bo znam Cię już trochę... ;) Na koniec dodam, że zamknięcie takich stricte zimowisk miałoby sens wtedy, gdyby było pilnowane w dzień i w nocy przed złodziejami wszelakiej maści i ptaszyskami spod znaku kormorana. Teraz tylko czekać, aż ktoś mi zarzuci, że chce strzelać do kormoranów, że to ludzie są źli- wiem, ale to przecież temat na osobny wątek.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #940 dnia: 27.12.2021, 16:39 »
Jedyne co można Ci zarzucić to rozsądny punkt widzenia :thumbup:

Zgadzam się też z Maćkiem :thumbup: ale przekonywujące jest to, że nie da się łatwo upilnować takich miejsc i trzeba wybrać mniejsze zło.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #941 dnia: 27.12.2021, 16:52 »
Jędrek to teraz praktyka i technika....
Na wyposarzeniu strażników są noktowizory i kamery termowizyjne. I teraz jak masz kilku strażników to szanujmy ich. Nawet z auta są wstanie objąć obserwacją kawał wody bez przymusu brodzenia po krzakach.
A tak ludek jest ...mamy cie.
Także ludzie w tym momeńcie nie ułatwiają....
Tak jak pisze każdy zawodnik w pobliżu wody na zakazie wędkowania daje impuls....

Jedno jest pewne kormorany to dziadostwo strasznie tucze....
Maciek

Offline mariospin

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #942 dnia: 27.12.2021, 19:01 »
A dla uspokojenia sytuacji zmieniam temat i wrzucam filmik z naszego zakończenia sezonu feederowego na łowisku pożwirowym niedaleko naszego miejsca zamieszkania :) Kontrowersji nie ma - bo nie zimowisko, a i popisów nie udało nam się zrobić, bo i ryby nie dopisały :D
Pozdrawiam przy okazji Was wszystkich serdecznie i szczerze ;) :beer:

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #943 dnia: 01.01.2022, 18:05 »
Jeszcze ciepły katalog Robinsona 2022 🍾🎊
Zwróćcie uwagę na nowe feedery TX4- sztos 👍

https://issuu.com/rover4710/docs/srodki_rob_2022_net_podglad_compressed

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: WodzisławŚL Fishing Team testuje Robinsona
« Odpowiedź #944 dnia: 01.01.2022, 18:54 »
Jędrzej ,kiedy się spodziewać TX 4 można, i jak cenowo będą wyglądać :beer: