Autor Wątek: Nocny feeder  (Przeczytany 2010 razy)

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 860
  • Reputacja: 151
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Nocny feeder
« dnia: 05.04.2024, 11:25 »
Panowie, szykuje się okres gdzie w nocy będzie można sobie coraz bardziej komfortowo łowić. Pytanie kieruję do osób obeznanych w nocnym łowieniu na feeder. Jak są wasze sposoby na to żeby nie dostać oczopląsu od świetlika a jednocześnie móc wygodnie łowić o tej porze dnia. Chce wypróbować to, bo będę miał w sierpniu zawody nocne w feederze i w tym czasie chciałbym na spokojnie wypracowqać sobie jakiś fajny model nocnego połowu z waszą pomocą.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 005
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nocny feeder
« Odpowiedź #1 dnia: 05.04.2024, 11:26 »
Jedyne co mi kiedyś wpadło do głowy to sygnalizator z wyłączonym dźwiękiem a włączonym świeceniem + czołówka.

Offline Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Nocny feeder
« Odpowiedź #2 dnia: 05.04.2024, 11:27 »
Mi zawsze pasowały nakładki z koruma jak dobrze pamiętam i malutkie stojące świetliki tak w oczy nie kuły ... od czasu do czasu odwracasz wzrok od szczytówek i tyle :)
Pozdrawiam Piotr

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 407
  • Reputacja: 227
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nocny feeder
« Odpowiedź #3 dnia: 05.04.2024, 11:32 »
Zawsze leciałem na świetliku przyklejonym za pomocą gumki recepturki. Pod odpowiednim kątem można całkiem komfortowo na to patrzeć.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 17 kg

Offline pknr1

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 5
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Nocny feeder
« Odpowiedź #4 dnia: 05.04.2024, 11:33 »
Ja przy łowieniu w nocy używam alarmów z tripodem i "klasycznych" gruntówek, ale nie wiem jak takie rozwiązanie ma się do zawodów.

Offline Rych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Cały Świat / Gdynia
Odp: Nocny feeder
« Odpowiedź #5 dnia: 05.04.2024, 11:47 »
U mnie w zależności jakie warunki zastane nad woda, jeśli miejsce jest dość szerokie (nie wymagające wystawiania szczytówek nad tafle wody) wtedy wystarcza położyć lampkę na ziemie pod kijami (dla mnie idealne jest zielone światło) a jeśli trzeba wystawić kije nad wodę ta sama lampkę montuje na podpórce z adapterem pod szczytówkami. Próbowałem łowić z świetlikami na taśmie ale u mnie nie zdało egzaminu, (ponoć klej na gorąco jest świetny do tego celu, ale zawsze o nim zapominałem). Znajomi maja kije z ciut grubszymi szczytówkami, i montują antenki od tych spławików na baterie, na gumki recepturki. Wygląda rewelacyjnie w nocy i są bardzo zadowoleni.   

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 860
  • Reputacja: 151
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nocny feeder
« Odpowiedź #6 dnia: 05.04.2024, 12:24 »
Tam stanowiska są różne, czasem jest fajne z otwartym brzegiem a czasem ze skarpa i krzakami. Widziałem też podświetlane tablice, ale to chyba relikt przeszłości którego nad wodą się nie spotyka już ? Tylko przy trudnodostępnym brzegu to tablica odpada. Na równym brzegu dałbym sobie sygnalizatory przed szczytówki i problem z głowy ale też nie wiem czy nocne zawody to dopuszczają. Muszę zasięgnąć wiedzy w kole to się dowiem co wolno a co nie.

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nocny feeder
« Odpowiedź #7 dnia: 05.04.2024, 12:24 »
W tym roku mają w końcu wyjść sygnalizatory feeder reagujące na wychylenie szczytówki 8)

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 358
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Nocny feeder
« Odpowiedź #8 dnia: 05.04.2024, 12:28 »
W tym roku mają w końcu wyjść sygnalizatory feeder reagujące na wychylenie szczytówki 8)

http://senspro.pl/
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Krzychu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sulechów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nocny feeder
« Odpowiedź #9 dnia: 05.04.2024, 12:39 »
To może ja też się wypowiem. W okresie letnim, łowie praktycznie tylko w nocy. Przerobiłem masę sposobów na sygnalizacje brań po zmroku. Od poprzedniego sezonu używam czegoś takiego https://allegro.pl/oferta/swiecacy-elastyczny-sygnalizator-fedeer-drgajaca-szczytowka-bateria-cr425-13584750631 . Nie męczy oczu i pięknie widać brania do brzegu gdy szczytówka się prostuje.
Ja jestem póki co zadowolony. Nie jest to rozwiązanie idealne ale plusy póki co przysłaniają minusy.
Odrzański wędkarz weekendowy.

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 860
  • Reputacja: 151
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nocny feeder
« Odpowiedź #10 dnia: 05.04.2024, 13:26 »
W tym roku mają w końcu wyjść sygnalizatory feeder reagujące na wychylenie szczytówki 8)

http://senspro.pl/

Spadłem z krzesła jak zobaczyłem cenę :facepalm: za to kupie już zestaw 3 sygnalizatorów z centralka a nie jeden sygnałek :P  Mam wrażenie ze to jest trochę wykorzystanie czujnika kradzieży z sygnalizatorów karpiowych i budowanie na tym innowacyjnosci do feedera.

Offline Nextion

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nocny feeder
« Odpowiedź #11 dnia: 05.04.2024, 13:54 »
To może ja też się wypowiem. W okresie letnim, łowie praktycznie tylko w nocy. Przerobiłem masę sposobów na sygnalizacje brań po zmroku. Od poprzedniego sezonu używam czegoś takiego https://allegro.pl/oferta/swiecacy-elastyczny-sygnalizator-fedeer-drgajaca-szczytowka-bateria-cr425-13584750631 . Nie męczy oczu i pięknie widać brania do brzegu gdy szczytówka się prostuje.
Ja jestem póki co zadowolony. Nie jest to rozwiązanie idealne ale plusy póki co przysłaniają minusy.

To się wkłada do przelotek? Nie przeszkadza to w rzutach i holu?

Offline Apacz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nocny feeder
« Odpowiedź #12 dnia: 05.04.2024, 14:00 »
W tym roku mają w końcu wyjść sygnalizatory feeder reagujące na wychylenie szczytówki 8)

http://senspro.pl/

Spadłem z krzesła jak zobaczyłem cenę :facepalm: za to kupie już zestaw 3 sygnalizatorów z centralka a nie jeden sygnałek   Mam wrażenie ze to jest trochę wykorzystanie czujnika kradzieży z sygnalizatorów karpiowych i budowanie na tym innowacyjnosci do feedera.
Na ich filmiku sygnalizator działa jak wedka przeskakuje już po karbach na podpórce. Wtedy to ja już się budzę nawet. Tutaj bardziej chodzi o sygnalizację delikatnego wygięcia czy nawet obcierek. Ja do tej pory stosowałem halogen na baterie skierowany na szczytówki:) wcześniej akumulator 100Ah + przetwornica plus zwykle halogeny budowlane ledowe. Minus jedynie taki ze strasznie sciąa to wszelkie latające robac two latem...

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 874
  • Reputacja: 334
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nocny feeder
« Odpowiedź #13 dnia: 05.04.2024, 14:06 »
Wystarczy przed wędką wbić podpórkę z sygnalizatorem i żyłkę wychodzącą ze szczytówki na nim położyć.
Dzierżno uzależnia

Offline Krzychu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sulechów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nocny feeder
« Odpowiedź #14 dnia: 05.04.2024, 14:38 »
To może ja też się wypowiem. W okresie letnim, łowie praktycznie tylko w nocy. Przerobiłem masę sposobów na sygnalizacje brań po zmroku. Od poprzedniego sezonu używam czegoś takiego https://allegro.pl/oferta/swiecacy-elastyczny-sygnalizator-fedeer-drgajaca-szczytowka-bateria-cr425-13584750631 . Nie męczy oczu i pięknie widać brania do brzegu gdy szczytówka się prostuje.
Ja jestem póki co zadowolony. Nie jest to rozwiązanie idealne ale plusy póki co przysłaniają minusy.

To się wkłada do przelotek? Nie przeszkadza to w rzutach i holu?

Ja tego nie wkładam w przelotki. To by było zabójstwo. Na końcu szczytówki mam przyklejoną taśmą klejącą przezroczystą rurkę od świetlika.
W nią wkładam to ustrojstwo i na końcu na wędce zapinam zapięciem.
Jak znajdę chwilę to wieczorem wrzucę fotki jak to wygląda.
Odrzański wędkarz weekendowy.