Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2016  (Przeczytany 1277187 razy)

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #3195 dnia: 12.05.2016, 09:19 »
Ale połowy! :bravo: Rewelka!!!

Luk - ja tylko wyciągałem ryby, które przyszły do zanęt zrobionych tak jak opisujesz. Moja zasługa mała.

Karasi i LINA gratuluję ;D
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #3196 dnia: 12.05.2016, 10:25 »
Wczorajszy wypad z kumplem za zębatym bardziej skończył się na przyłowach w postaci ładnych leszczy. Były również wielkie ryby drapieżne jak szczupak oraz sandacz, lecz okazały się sprytniejsze ode mnie :P Ogółem pogoda była paskudna, ale ciepła. Przez pół wyprawy wędkowaliśmy w ulewny deszcz, ale tego dnia nic nas nie mogło spłoszyć do domu :)






Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #3197 dnia: 12.05.2016, 10:29 »
Krótka zasiadka od 4.00 do 9.00
Celem było przetestowanie mixu jaki wczoraj sobie przygotowałem
wynik 18 karpików i 2 jazie.
Efekt można uznać za normalny , szału nie było ;)
Także nie wiem co sądzić o nowym mixie, następne wypady może przyniosą odpowiedź co o nim myśleć.
Feeder & spinning

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #3198 dnia: 12.05.2016, 10:29 »
c.d.
Feeder & spinning

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #3199 dnia: 12.05.2016, 10:53 »
Znaczy mix extra klasa :bravo:
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #3200 dnia: 12.05.2016, 11:07 »
Fajnie mieć normalny wynik na poziomi 20 ryb w 5h :P
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #3201 dnia: 12.05.2016, 11:13 »
Czarek tego nie wiem bo liczyłem na więcej ;) lub większe ryby ;)

Michał Mikuła cóż z tego jak wszystko mniejsze niż 45cm ;) wyniki normalny na tym bajorku w przypadku staranności i dbania o szczegóły.
Siedzący nie daleko sąsiedzi mieli wyniki marne właśnie z powodu  byle jakiego wędkowanie.
Woda ma duży potencjał , ale ciężko się dobrać do dużych ryb.
Feeder & spinning

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #3202 dnia: 12.05.2016, 12:28 »
Gratuluje wszystkim co połowili :bravo: :beer: Również byłem wczoraj na rybach odwiedziłem zbiornik na którym ostatni raz byłe 5 lata temu. jezioro powstało 10 lat temu  przez pierwsze trzy lata od zarybienia był całkowity zakaz wędkowania. Po trzech latach panował tam raj mała presja wędkarska a ryby jakie się tam łowiło to 40-45 cm liny 30 cm karasie złociste 40 cm karasie srebrne spore jazie i amury od 4 do 8 kg. Po pięciu latach mojej nie obecności zawitałem nad zbiornikiem łowiłem na bata oraz karpiówkę Zapowiadała się całkiem fajnie już na początku złapałem kilka płotek około 20 -24 cm później złapałem jazia 20 cm
kolejny był złoty karaś 15 cm następnie 10 karpików w przedziale od 28 do 32 cm. później kolejne karasie i jazie. W trakcie wędkowania nawiozłem znajomość z miejscowym wędkarzem i pytam się go co jet że w sumie mam sporo brań ale same małe rybki. Gość z uśmiechem odpowiedział "a czegoś się pan tu spodziewał" i odpowiedziałem mu o tych wszystkich rybach.
Stwierdził że tych ryb już dawno niema i że oni to tu przyjeżdżają na zarybieniowego karpia którego co roku wpuszczają pod koniec października i jeszcze w tym roku można trafić "miarowego". Czy to nie jest przykre że zbiornik pomyślany z głową typowo pod wędkarzy przez grupę docelową w parę lat został doprowadzony do ruiny. Z całodniowej sesji mimo wielu złowionych ryb ani jedna niebyła na tyle fajna aby ją fotografować dla tego to moja 1 relacja z na wody bez żadnej fotki. Z tej całej sesji zamiast wrócić szczęśliwy wróciłem załamany gdyż to kolejna bezrybna woda w mojej okolicy :'( :'( :'( :'( :'( :'(             
       
Krzysztof

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #3203 dnia: 12.05.2016, 12:35 »
Gratuluje wszystkim co połowili :bravo: :beer: Również byłem wczoraj na rybach odwiedziłem zbiornik na którym ostatni raz byłe 5 lata temu. jezioro powstało 10 lat temu  przez pierwsze trzy lata od zarybienia był całkowity zakaz wędkowania. Po trzech latach panował tam raj mała presja wędkarska a ryby jakie się tam łowiło to 40-45 cm liny 30 cm karasie złociste 40 cm karasie srebrne spore jazie i amury od 4 do 8 kg. Po pięciu latach mojej nie obecności zawitałem nad zbiornikiem łowiłem na bata oraz karpiówkę Zapowiadała się całkiem fajnie już na początku złapałem kilka płotek około 20 -24 cm później złapałem jazia 20 cm
kolejny był złoty karaś 15 cm następnie 10 karpików w przedziale od 28 do 32 cm. później kolejne karasie i jazie. W trakcie wędkowania nawiozłem znajomość z miejscowym wędkarzem i pytam się go co jet że w sumie mam sporo brań ale same małe rybki. Gość z uśmiechem odpowiedział "a czegoś się pan tu spodziewał" i odpowiedziałem mu o tych wszystkich rybach.
Stwierdził że tych ryb już dawno niema i że oni to tu przyjeżdżają na zarybieniowego karpia którego co roku wpuszczają pod koniec października i jeszcze w tym roku można trafić "miarowego". Czy to nie jest przykre że zbiornik pomyślany z głową typowo pod wędkarzy przez grupę docelową w parę lat został doprowadzony do ruiny. Z całodniowej sesji mimo wielu złowionych ryb ani jedna niebyła na tyle fajna aby ją fotografować dla tego to moja 1 relacja z na wody bez żadnej fotki. Z tej całej sesji zamiast wrócić szczęśliwy wróciłem załamany gdyż to kolejna bezrybna woda w mojej okolicy :'( :'( :'( :'( :'( :'(             
     

No niestety, to staje się norma :)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 568
  • Reputacja: 1983
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #3204 dnia: 12.05.2016, 12:42 »
Gratuluje wszystkim co połowili :bravo: :beer: Również byłem wczoraj na rybach odwiedziłem zbiornik na którym ostatni raz byłe 5 lata temu. jezioro powstało 10 lat temu  przez pierwsze trzy lata od zarybienia był całkowity zakaz wędkowania. Po trzech latach panował tam raj mała presja wędkarska a ryby jakie się tam łowiło to 40-45 cm liny 30 cm karasie złociste 40 cm karasie srebrne spore jazie i amury od 4 do 8 kg. Po pięciu latach mojej nie obecności zawitałem nad zbiornikiem łowiłem na bata oraz karpiówkę Zapowiadała się całkiem fajnie już na początku złapałem kilka płotek około 20 -24 cm później złapałem jazia 20 cm
kolejny był złoty karaś 15 cm następnie 10 karpików w przedziale od 28 do 32 cm. później kolejne karasie i jazie. W trakcie wędkowania nawiozłem znajomość z miejscowym wędkarzem i pytam się go co jet że w sumie mam sporo brań ale same małe rybki. Gość z uśmiechem odpowiedział "a czegoś się pan tu spodziewał" i odpowiedziałem mu o tych wszystkich rybach.
Stwierdził że tych ryb już dawno niema i że oni to tu przyjeżdżają na zarybieniowego karpia którego co roku wpuszczają pod koniec października i jeszcze w tym roku można trafić "miarowego". Czy to nie jest przykre że zbiornik pomyślany z głową typowo pod wędkarzy przez grupę docelową w parę lat został doprowadzony do ruiny. Z całodniowej sesji mimo wielu złowionych ryb ani jedna niebyła na tyle fajna aby ją fotografować dla tego to moja 1 relacja z na wody bez żadnej fotki. Z tej całej sesji zamiast wrócić szczęśliwy wróciłem załamany gdyż to kolejna bezrybna woda w mojej okolicy :'( :'( :'( :'( :'( :'(             
     

No niestety, to staje się norma :)

Więcej optymizmu! Normą to było, ale powolutku zaczyna się zmieniać! ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #3205 dnia: 12.05.2016, 12:48 »
W moim rodzimym kole jest woda około 3ha. Prezes dzięki Bogu jest karpiarzem i ustanowił górny wymiar karpia, amura, lina, podwyższył wymiary dolne karpia, amura, lina szczupaka, no i można zabrać w sumie dwie sztuki karpia/amura/lina. To jest jedyny plus, bo rybki większe też są. Ale najgorsze jest to że emerytków i mięsiarzy w kole jest ponad 70%. Jak złowię kilka karpi albo amurów takich do wzięcia, to im ręcę się trzęsą. Raz nawet mi gościu mówi że jak mam wypuszczać to lepiej żebym jemu dał..
Jak co roku w każdym kole jest podsumowanie czego wpuścili ile etc. W naszym również było, podliczyli że wpuścili karpia 1500sztukt takiego co mozna wziąć do domu. Jeden mięsiarz złowił sam 300 sztuk i zabrał oczywiście..
Najśmieśniejsze jest jednak to jak oni to liczą! Otż jak przyjedziecie tydzień po zarybieniu i się spytasz czy coś bierze to uzyskasz odpowiedź: No panie nic nie bierze, nie ma ryby. Zostały 3 sztuki tylko to cięzko je złapać..

Offline masters

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bolesławiec/ Lille
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #3206 dnia: 12.05.2016, 22:15 »
Hej
Szybki 2h wypad po pracy i na kuku na metode wpadł taki karpik ;)



Wysłane iPhone przez Tapatalk
Shimano Super Ultegra AX 12`+ Shimano Twin Power 4000HG, Shimano Super Ultegra AX 10,6` + Shimano Sustain 4000FG, Matrix Superbox S36.

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #3207 dnia: 12.05.2016, 23:33 »
Gratuluję łowcom :fish:. :thumbup:. Dyzma , będzie lepiej ;). Dzisiaj kilka godzin na tym samym zalewie co wczoraj.Brały delikatniej .Wielu brań nie zaciąłem ale tym rybkom dałem radę :).Ciekawostką był 45cm kleń .Podobno tych rybek nie ma w zalewie. A jednak są.Było mnóstwo niemiarowych karpików.Rybą wyprawy był 43cm karaś. Trafiła się też 34cm płoć.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #3208 dnia: 13.05.2016, 00:23 »
Masters gratuluje takiego wyniku w tak krótkim czasie piękny karpik ja wczoraj byłem i tylko 8 jazi i 9 karpików który nie miał żaden wymiaru a te pieprzone jazie mam ich dosyć tych chwastów
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #3209 dnia: 13.05.2016, 00:24 »
Laster piękny połów mam nadzieje że nie było jazi czy tez kleni
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników