Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1890908 razy)

MrProper

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2595 dnia: 25.07.2016, 21:43 »
Jeśli się jedzie na cały dzień to wydaje mi się, że lepiej rozrobić zanętę z wody z łowiska. Gdzieś słyszałem, że lepiej brać wodę z łowiska, aby zanęta miała podobny zapach co woda, odczyn ph, bakterie itp. Słyszałem, o tym, żeby nie brać wody z innych łowisk oraz ryb np. na żywca, aby nie przenosić bakterii i chorób. Nie wiem ile w tym prawdy.

Jak jadę na 2-3 h np. na komercje to zanętę rozrabiam przed wyjściem z domu wodą przefiltrowaną przez filtr, która odstała kilka godzin.

Ja gdy idę na kanał z tyczką  to też  zanęte robię  dzień  wcześniej ponieważ  cała procedura zajmuje mi około godziny.
zawsze używam kranówy i nie wydaje mi sie bym jakoś szkodził rybom.
To co wylatuje z kranów w Polsce to w Holandii czy (jak podejrzewam) we Francji nie trafia nawet do zwierząt. Ciekawa lektura 'klasy czystości wód w Polsce' moja wiedza na ten temat jest z przed 10 lat, ale nie sądzę by się coś zmieniło.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



W poznaniu Aquanet reklamuje, że woda z kranu jest lepsza niż woda z butelek, zdrowsza i smaczniejsza.

Co do wody z innych łowisk popieram

Offline Sebek Francja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bez wędki czuję się jak nie facet
    • Wędkarstwo Francuskie
  • Lokalizacja: Reims
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2596 dnia: 25.07.2016, 21:46 »
Każdy zrobi jak mu wygodniej.
Moja technika jest taka:
Wypad z tyczka- Zanęte robie w domu
kilku godzinna zasiadka feeder- zanęte mieszam na miejscu ze wzgledu na to że nigdy nie wiem ile będę  nęcił. Wolę  ddomieszać niż mrozić

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2597 dnia: 25.07.2016, 21:53 »
A ja uwielbiam mrozić. Do tego celu wynegocjowałem małą szufladę w zamrażarce na zajęte,  pellet, robaki :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline Sebek Francja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bez wędki czuję się jak nie facet
    • Wędkarstwo Francuskie
  • Lokalizacja: Reims
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2598 dnia: 25.07.2016, 21:56 »
A ja uwielbiam mrozić. Do tego celu wynegocjowałem małą szufladę w zamrażarce na zajęte,  pellet, robaki :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
ja też mroże gdy mi zostaje...
Ale zawsze słyszę"" Tyle miejsca zajmujesz,  albo że  robaki wyjda"" ha ha ha

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2599 dnia: 25.07.2016, 22:03 »
Zamrażałem kiedyś pół litra białych i po kilku godzinach moja otworzyła zamrażarce a one się jeszcze ruszały. Moja jest z kraju Buddy - nazwała to znecaniem się :/  Oddała mi szufladę do użytku bo nie chce widzieć co tam trzymam :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline Krzys

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chcesz łapać sztuki 20 kg? Wypuszczaj te 5 kg...
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2600 dnia: 25.07.2016, 22:49 »
Wrcajac do sitka.

akie kupic myslalem bardziej o 2x2 mm . kto smi napisal wyzej (chyba Proper) ze 4x4 czy 3x4 to chyba za duze oczka?
Mikado Golden Bay 390/140 (3+5) - Cormoran Pro Carp GBR 6PiF 4500

Mikado Ultraviolet 360/90 (3+5) - Daiwa Black Widow BR4000A

Trabucco Precision Carp 390/120 (3+2) - Dragon Maxima 1050i

Offline Sebek Francja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bez wędki czuję się jak nie facet
    • Wędkarstwo Francuskie
  • Lokalizacja: Reims
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2601 dnia: 25.07.2016, 22:51 »
2mm to sito ktorego sie urzywa do ziemi i gliny. Do zanęty  4 bądź  5mm

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2602 dnia: 25.07.2016, 23:01 »
Do typowych Method mix-ów 3x3 jest jak dla mnie ok, ale jak już mam robić np. Bream Feeder bądź Tiger Fish z Sonubaitsa to już skłaniam się w kierunku sita 4x4, po co się męczyć, a zawsze można przesiać dwa razy. I to też te 4x4 bym Ci proponował na początek.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline Krzys

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chcesz łapać sztuki 20 kg? Wypuszczaj te 5 kg...
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2603 dnia: 25.07.2016, 23:07 »
Mikado Golden Bay 390/140 (3+5) - Cormoran Pro Carp GBR 6PiF 4500

Mikado Ultraviolet 360/90 (3+5) - Daiwa Black Widow BR4000A

Trabucco Precision Carp 390/120 (3+2) - Dragon Maxima 1050i

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2604 dnia: 25.07.2016, 23:13 »
Gdzieś kiedyś czytałem że niby dobre na zamulone dno i że trochę drogo wołają za nie - co fakt to fakt :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

MrProper

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2605 dnia: 25.07.2016, 23:16 »
Wrcajac do sitka.

akie kupic myslalem bardziej o 2x2 mm . kto smi napisal wyzej (chyba Proper) ze 4x4 czy 3x4 to chyba za duze oczka?
Nie pisałem o wymiarze oczek, ale jak Krystian pisał 4x4 - jeśli chcesz kupić tylko jedno sitko, to będzie najbardziej optymalne zawsze możesz kilkakrotnie przetrzeć mix
2x2 przy grubszych zanetach już ci sie nie sprawdzi
Co do koszyczków to już kwestia gustu skrzydełka tylko pomogą przyzamulonym dnie
Preston , Guru, czy inne, moim zdaniem to tylko kwestia (tu na pewno) jakości,i upodobań

Offline kshell66

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 26
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2606 dnia: 25.07.2016, 23:20 »
Czy możecie mi polecić jakąś fajną zanętę do metody (mogę zmielić grubsze frakcje w młynku) ale nie na bazie mączek rybnych?
Z racji tego, że urodził mi się w tym roku drugi syn, łowię tylko w stawie pobliskiego gospodarstwa agroturystycznego i czysty MMM oraz DB Swim Stim ani miksy z nimi w ogóle mi się tam nie sprawdzają. Jak donęcałem ostatnio wałeczkami z MMM do wagglera to mi nawet płotki przestawały brać :(
Może coś na słodko tylko co?
Stawik raczej mały do 1,5 metra głębokości, nie ma przesadnie dużo ryby ale są większe sztuki do 14kg karpia i amura.

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2607 dnia: 25.07.2016, 23:35 »
To mój mix nr 1 z tamtego roku

Tylko by używać go do Method-y musisz go najpierw przesiać bo są w nim grube frakcje, i licz się z tym że 1/4 to będzie ten 'odpad'. Tam na pewno też jest mączka rybna ale może nie tak wyczuwalna. W tej serji są chyba 3-4 rodzaje, mi najbardziej służył ten w kolorze lubianym przez liny 
Dziwna ta Twoja woda

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

MrProper

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2608 dnia: 25.07.2016, 23:48 »
Czy możecie mi polecić jakąś fajną zanętę do metody (mogę zmielić grubsze frakcje w młynku) ale nie na bazie mączek rybnych?
Z racji tego, że urodził mi się w tym roku drugi syn, łowię tylko w stawie pobliskiego gospodarstwa agroturystycznego i czysty MMM oraz DB Swim Stim ani miksy z nimi w ogóle mi się tam nie sprawdzają. Jak donęcałem ostatnio wałeczkami z MMM do wagglera to mi nawet płotki przestawały brać :(
Może coś na słodko tylko co?
Stawik raczej mały do 1,5 metra głębokości, nie ma przesadnie dużo ryby ale są większe sztuki do 14kg karpia i amura.
Przetestuj zwykła zanete drobno zmielona
Sam testowałem wyniki były. W późniejszym czasie zrób 50na 50 z MMM i zobaczysz co sie będzie działo
Trzeba kombinować modyfikować :D
Możesz skorzystać tez z

Offline kshell66

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 26
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2609 dnia: 26.07.2016, 00:20 »
@skowron.krystian
Dzięki spróbuję tej zanęty jak ją znajdę :)
Woda dziwna - niedziwna :P
Jak dowiedziałem się, że właściciel dokarmia ryby "ziarnem" i przyjechałem z pszenicą (wcześniej na wagglerze białe robaki i kukurydza) to dopiero ostatnio zacząłem mieć jako takie wyniki. Wczoraj złapałem około 40 płoci i jednego ładnego karasia, większość na pszenicę.
MrProper mam miks z MMM dark z zanętą z trapera Lin-Karaś (w zeszłym roku bardzo dobrze mi się ten miks sprawdzał ale na innej wodzie chyba przez dodatek pieczywka fluo) do tego konopie,biszkopty, bułka tarta, sól i mielone pellety.
Drugi taki sam miks mam zrobiony ale zamiast MMM mam DB Swim Stim czyli jaśniejszy. Kompletnie nic. Na same zanęty bez miksu też nic. Na metodę miałem w ciągu 7 wypadów jeden odjazd i zerwany przypon (urządzenie do pętelek kaleczyło mi żyłkę i zrywała mi się już we wcześniejszym sezonie zaraz za pętelką) . Na wagglera też było słabo z robakami i kukurydzą. Teraz nawet zacząłem do metody dodawać pszenicę ale też bez rezultatu (przynęty to kukurydza, białe, dumbellsy annasowe, tutti frutti, crab & krill, pikantna kiełbaska, lorpio bubble gum i pellety do metody... Słodko, ostro, rybnie...nęcę kilka linii - na środku stawu, pod drugim brzegiem i pod moimi nogami i nęcę różnymi sposobami i tylko efekt na pszenicę i tylko na waggler...
Na metodę miałem wczoraj jedną rybę na kukurydzę na włosie - płotka zahaczona o oko :( Totalna porażka i żal ryby
Nie mam już pomysłu na tą wodę więc kombinuję aby całkowicie zmienić zanętę. A ryba tam jest...