Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1890172 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 529
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5190 dnia: 20.07.2017, 12:19 »
No.mam zamiar nad tym przysiąść i zobaczymy co z tego wyjdzie. Chcę ściągać sobie jakieś teksty z sieci i je sobie tłumaczyć. I ściągnąłem sobie jakąś apke z 1000 najczęściej używanych słów angielskich.

Do nauki słówek bardzo dobry program: http://profesorhenry.pl/
A do gramatyki niezastąpiony niebieski Murphy "English Grammar in Use". Chyba że zupełnie zaczynasz, to czerwony "Essential Grammar..."
Dzięki Mosteque za wskazówki, zobaczymy co z tego wyjdzie ;-) A powiedz mi czasów to jakich się nauczyć, żeby mi to w miarę wystarczyło?

W sumie zapomniałem już, że można tak patrzyć na to zagadnienie. Gramatyka jest naturalną częścią języka i nie powinno się w ten sposób na to spoglądać. Możesz się nauczyć trzech podstawowych i wszędzie się dogadasz. Chyba że zamierzasz zdawać jakieś egzaminy lub pisać po angielsku do prasy czy gdziekolwiek indziej, gdzie wymagają bezbłędnej gramatyki ;)

Gramatyki należy się uczyć razem ze słówkami, bo jest wiele konstrukcji, których bez jej znajomości nie zrozumiesz. A w takim Murphym masz to wszystko wyjaśnione.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5191 dnia: 20.07.2017, 12:19 »
.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5192 dnia: 20.07.2017, 12:26 »
Na grach to ja też umiem ale to jest co innego :) w grach zazwyczaj posługujesz się czasownikami w formie podstawowej. Mi się wydawało zanim zacząłem lekcje że tez trochę znam angielski a teraz wiem że nic nie wiem :)
No ale on jednak umie. Ma poziom 3 według stanag.  I ja też postanowiłem coś się nauczyć, bo mam w pracy kontakt z amerykanami.  Czasem, któryś coś zagada i zasmieje. I właśnie chciałbym wiedzieć czy on się śmieje do mnie czy że mnie :-P
No.mam zamiar nad tym przysiąść i zobaczymy co z tego wyjdzie. Chcę ściągać sobie jakieś teksty z sieci i je sobie tłumaczyć. I ściągnąłem sobie jakąś apke z 1000 najczęściej używanych słów angielskich.

Do nauki słówek bardzo dobry program: http://profesorhenry.pl/
A do gramatyki niezastąpiony niebieski Murphy "English Grammar in Use". Chyba że zupełnie zaczynasz, to czerwony "Essential Grammar..."
Dzięki Mosteque za wskazówki, zobaczymy co z tego wyjdzie ;-) A powiedz mi czasów to jakich się nauczyć, żeby mi to w miarę wystarczyło?

W sumie zapomniałem już, że można tak patrzyć na to zagadnienie. Gramatyka jest naturalną częścią języka i nie powinno się w ten sposób na to spoglądać. Możesz się nauczyć trzech podstawowych i wszędzie się dogadasz. Chyba że zamierzasz zdawać jakieś egzaminy lub pisać po angielsku do prasy czy gdziekolwiek indziej, gdzie wymagają bezbłędnej gramatyki ;)

Gramatyki należy się uczyć razem ze słówkami, bo jest wiele konstrukcji, których bez jej znajomości nie zrozumiesz. A w takim Murphym masz to wszystko wyjaśnione.
Oki dzięki Mosteque
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 529
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5193 dnia: 20.07.2017, 12:29 »
Wyznacz sobie kilka słówek dziennie do nauki. Zapisz na kartce i miel przez cały dzień w dwie strony. Czy będzie ich 2 czy 10, to już zależy od Twojej pamięci ;) Jedno jest pewne, jak po miesiącu powrócisz do pierwszej kartki, to 80% jakbyś pierwszy raz na oczy widział :D Można się załamać. Ale po jakimś czasie natrafisz na nie drugi czy trzeci raz w kontekście i zaskoczy już na zawsze.

Edit: żeby więcej nie zaśmiecać wątku. Dalsze ewentualne konsultacje na pw ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5194 dnia: 20.07.2017, 12:30 »
Czyli poziom B2, jak to zrobił tylko i wyłącznie na grach to jestem w szoku, nie za bardzo mi się w to chce wierzyć. Musiał się uczyć dodatkowo być może sam ale moim zdaniem musiał.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5195 dnia: 20.07.2017, 12:30 »
Można się nauczyć angielskiego z gier, ale to będą podstawy, które będzie trzeba doszlifować. Można się też nauczyć w ten sposób nieco gramatyki drogą indukcji (nie mylić z kuchenką :P). Ja naukę angielskiego zacząłem od kreskówek, bo jak byłem mały, miałem w tv tylko Cartoon Network po angielsku.
Marcin

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5196 dnia: 20.07.2017, 12:32 »
Wyznacz sobie kilka słówek dziennie do nauki. Zapisz na kartce i miel przez cały dzień w dwie strony. Czy będzie ich 2 czy 10, to już zależy od Twojej pamięci ;) Jedno jest pewne, jak po miesiącu powrócisz do pierwszej kartki, to 80% jakbyś pierwszy raz na oczy widział :D Można się załamać. Ale po jakimś czasie natrafisz na nie drugi czy trzeci raz w kontekście i zaskoczy już na zawsze.
No właśnie w tej apce 1000 słów, jest to podzielone na lekcje po 30 słówek,i jestem przy 9 lekcji.  Ostatnio właśnie postanowiłem powtórzyć sobie te pierwsze lekcje. I tak jak mówisz niektóre słówka jakbym pierwszy raz widział.
Czyli poziom B2, jak to zrobił tylko i wyłącznie na grach to jestem w szoku, nie za bardzo mi się w to chce wierzyć. Musiał się uczyć dodatkowo być może sam ale moim zdaniem musiał.
No tego nie jestem w stanie stwierdzić.  On twierdzi, że na grach że słownikiem w ręku. Choć po nim można wszystkiego się spodziewać, jest specyficzny :-P Teraz znowu zaczął się uczyć japońskiego. Jest fanem ich gier.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5197 dnia: 20.07.2017, 12:51 »
Dużo słówek i słuchania np. BBC, filmy bez lektora (tu polska TV robi nam dużą krzywdę puszczając wszystko z lektorem.) etc. Czytanie koniecznie na głos.
A jak już to wszystko opanujesz to spotkasz na swojej drodze Irlandczyka, Szkota a może rodowitego angola z Liverpoolu lub Manchesteru ??? ??? i dowiedz się że nie znasz angielskiego :P :P :P
Powodzenia

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 529
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5198 dnia: 20.07.2017, 12:55 »
A jak już to wszystko opanujesz to spotkasz na swojej drodze Irlandczyka, Szkota a może rodowitego angola z Liverpoolu lub Manchesteru ??? ??? i dowiedz się że nie znasz angielskiego :P :P :P

Haha, no dokładnie. Ale oni sami siebie nie rozumieją ;)

Tak to mniej więcej brzmi :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5199 dnia: 20.07.2017, 13:05 »
A jak już to wszystko opanujesz to spotkasz na swojej drodze Irlandczyka, Szkota a może rodowitego angola z Liverpoolu lub Manchesteru ??? ??? i dowiedz się że nie znasz angielskiego :P :P :P

Haha, no dokładnie. Ale oni sami siebie nie rozumieją ;)

Tak to mniej więcej brzmi :P

:D


Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5200 dnia: 20.07.2017, 13:11 »
Dużo słówek i słuchania np. BBC, filmy bez lektora (tu polska TV robi nam dużą krzywdę puszczając wszystko z lektorem.) etc. Czytanie koniecznie na głos.
A jak już to wszystko opanujesz to spotkasz na swojej drodze Irlandczyka, Szkota a może rodowitego angola z Liverpoolu lub Manchesteru ??? ??? i dowiedz się że nie znasz angielskiego :P :P :P
Powodzenia
Hehe dobre dzięki ;D
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 529
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5201 dnia: 20.07.2017, 13:17 »
Ci przedstawiciele gatunku homo sapiens podobno mówią po polsku :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5202 dnia: 20.07.2017, 13:20 »
Nie wiem, czy homo, ale na sapiens mi to nie wygląda :P
Marcin

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5203 dnia: 20.07.2017, 13:21 »
A nie rozumiesz naszych braci?;-) :'(
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #5204 dnia: 20.07.2017, 16:51 »
Panowie, za niedługo ruszamy z Mariuszem/mariospin do Chorwacji, mamy zamiar uderzyć miedzy innymi na wycieczkę do Splitu. Tu pojawiło się ważne pytanie :fish: Czy w Chorwacji można kupić jakieś dobre pellety, kulasy czy inne dumbellsy? Jakby ktoś coś, to będę bardzo wdzięczny :beer: :beer: :beer:


UP