Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1890740 razy)

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10080 dnia: 17.06.2020, 00:04 »
W samochodzie jesteśmy bezpieczni. Jak się sprawą ma z namiotem? Załóżmy, że jest dość duży.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10081 dnia: 17.06.2020, 00:23 »
Mnie jeden taki specjals uczył, że nie jest bezpiecznie jak walą pioruny tuż obok namiotu :P Najbezpieczniej wówczas rozebrać się z fantów typu pasek do spodni, rozłożyć "na grubo" karimatę i zrobić na niej przykuca ze złączonymi stopami niwelując do minimum ewentualny przepływ prądu między stopami w razie pierdzielnięcia w namiot. Coś w ten deseń.

Offline CiemnoCzarny

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sanok
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10082 dnia: 17.06.2020, 15:22 »
Co sądzicie o sklejaniu ziaren i pelletów bułką tartą i formowanie z tego kul do procy? Same ziarna nie dolecą na porządną odległość. Próbowałem skleić to tanią zanętą, ale albo rozpadała się w locie, albo robiło się ciasto, które nie pracowało w wodzie. W domu testowałem kule sklejone samą bułką tartą i świetnie pracowało, obsypywało się po około minucie i wyglądało jak z podajnika do metody. Tylko czy bułka nie wpłynie negatywnie na brania? Macie podobne doświadczenie? ;)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 532
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10083 dnia: 17.06.2020, 15:36 »
Bułka tarta to element rozpraszający w zanęcie. Trochę nie wyobrażam sobie, jak można tym coś skleić do strzelania z procy. Na pewno lepiej będzie się trzymał sam namoczony pellet i ściśnięty mocno w kulę.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline CiemnoCzarny

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sanok
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10084 dnia: 17.06.2020, 15:42 »
Ogólnie bułka tarta dobrze skleja kula i fajnie pracuje w wodzie, bez problemu da się strzelić procą. 😉

Online kamil1292

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10085 dnia: 17.06.2020, 16:01 »
Kiedy miałem znaczną ilość gotowanych ziaren (kukurydza i groch) cześć( 1/3 albo 1/4)mieliłem młynkiem do mięsa i wtedy dobrze się lepiło kule i można było posłać je daleko.

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 230
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10086 dnia: 17.06.2020, 16:31 »
Bułka tarta to element rozpraszający w zanęcie. Trochę nie wyobrażam sobie, jak można tym coś skleić do strzelania z procy. Na pewno lepiej będzie się trzymał sam namoczony pellet i ściśnięty mocno w kulę.

Bułka po wyprażeniu jest właśnie rozpraszająca.
Prosto z opakowania klei, ale raczej za słabo.
Do bułki tartej dodałbym płatków owsianych, które są dobrym spoiwem, ale także nie wolno przesadzić z ilością.
Paweł.

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10087 dnia: 18.06.2020, 06:03 »
Orientuje się ktoś może, gdzie w PL można kupić przynęty i zanęty niemieckiej (chyba) firmy Top Secret? Na all ma je perfekt sulechów i paru innych, ale nie mają tego, co potrzebuję.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 507
  • Reputacja: 216
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10088 dnia: 18.06.2020, 20:02 »
Wiecie może ile "oz" (nawet tak orientacyjnie) mają szczytówki zapasowe do feederów firmy Jaxon o średnicy 2,8 mm? Opisy: biała - akcja bardzo miękka, czerwona - akcja miękka, zielona - akcja średnia,  żółta - akcja twarda niestety nic nie mówią.
Marcin

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10089 dnia: 18.06.2020, 20:56 »
Biała to między 0.5 a 0.7 w zależności do jakiej firmy porównujesz.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10090 dnia: 18.06.2020, 22:50 »
Co sądzicie o sklejaniu ziaren i pelletów bułką tartą i formowanie z tego kul do procy? Same ziarna nie dolecą na porządną odległość. Próbowałem skleić to tanią zanętą, ale albo rozpadała się w locie, albo robiło się ciasto, które nie pracowało w wodzie. W domu testowałem kule sklejone samą bułką tartą i świetnie pracowało, obsypywało się po około minucie i wyglądało jak z podajnika do metody. Tylko czy bułka nie wpłynie negatywnie na brania? Macie podobne doświadczenie? ;)

Górek w sklepie ma kleje mineralne do zanęt i robaków. Może używając LIANT A COLLER dało by się skleić ziarna. Nie próbowałem ale 8 zł za 1kg kleju to nie dużo a może rozwiąże Twój problem. Zawsze możesz też podać te ziarna z gliną wiążącą.

Offline frank_lucas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 233
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10091 dnia: 18.06.2020, 23:04 »
Co sądzicie o sklejaniu ziaren i pelletów bułką tartą i formowanie z tego kul do procy? Same ziarna nie dolecą na porządną odległość. Próbowałem skleić to tanią zanętą, ale albo rozpadała się w locie, albo robiło się ciasto, które nie pracowało w wodzie. W domu testowałem kule sklejone samą bułką tartą i świetnie pracowało, obsypywało się po około minucie i wyglądało jak z podajnika do metody. Tylko czy bułka nie wpłynie negatywnie na brania? Macie podobne doświadczenie? ;)
Uformuj pożądaną ilość ziaren/peletów wrzucając je do małej torebki foliowej a następnie schowaj to do zamrażarki. Będziesz miał idealne kule do procy bez żadnej dodatkowej chemii
Wojtek
Darzbór

Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10092 dnia: 19.06.2020, 11:30 »
Witam, Panowie mam pytanie odnośnie zestawu Flagman Armadale EVA SET (MISKA+SITO) czy ktoś może to posiada i może mi powiedzieć jaka jest średnica zamkniętego zestawu ?. Byłem praktycznie zdecydowany na lorpio 430 ale nie zmieści się on do mojej dużej torby na czym mi zależy a ten wydaje się trochę mniejszy i jest szansa że go wcisnę ;)

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10093 dnia: 19.06.2020, 15:32 »
Próbował ktoś używać Maggi do dopalania przynęty lub zanęty?
Dzisiaj wszedłem do pomieszczenia gdzie była otwarta Maggi. Myślałem, że gdzieś zostawiłem jakąś przynętę bo taki mocny zapach roznosił się w powietrzu.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 532
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10094 dnia: 19.06.2020, 15:58 »
Dawid, kiedyś ktoś pisał w wynikach, że maggi mu wodę otworzyła. Więc na pewno było to już stosowane i z dobrym skutkiem.
Spróbuj i daj znać ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters