Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1890802 razy)

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 507
  • Reputacja: 216
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12330 dnia: 27.05.2021, 20:49 »
Dzięki Pany za info :beer:
Marcin

Offline gemaro

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12331 dnia: 28.05.2021, 18:29 »
Nie mogę doszukać się odpowiedzi, a wiem, że był taki wątek. Czy podajniki zhibo będą pasować do foremki prestona XL?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 532
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12332 dnia: 28.05.2021, 18:31 »
Będą pasować do L.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 836
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12333 dnia: 29.05.2021, 21:14 »
Koledzy pytanie: Jaka jest różnica pomiędzy szczytówkami Flagman Mantaray Elite Picker, a Flagman Mantaray Elite Feeder? Nie mówię o takiej oczywistej rzeczy, jaką jest średnica, której różnica wynosi 0,1mm. Czy założenie szczytówki z pickera do feedera będzie miało jakiś wpływ na pracę kija?
Na zawodach przez swoje gapiostwo ściąłem ostatnią część szczytówki, a dostać szczytówkę dedykowaną do tego wędziska będzie ciężko/bardzo ciężko. Patrzę u "drapieżców" nie ma na stanie, a w "glinach" będę w poniedziałek.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline marcin8452

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 2
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12334 dnia: 29.05.2021, 21:24 »
Czy orientuje się z was, czy wymiary koszy w katalogu sensas:
https://sensas.com.pl/pdf/sensas.pdf
Są wymiarami transportowymi, czy po rozłożeniu?

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 507
  • Reputacja: 216
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12335 dnia: 29.05.2021, 22:17 »
Jakiś czas temu zaopatrzyłem się w budżetowego pickera bez specjalnego zastanawiania się, aby poprostu zorientować się jak się łowi na metodę z wykorzystaniem pickera. No i łowi się dobrze. Kilka karpików wylądowało na brzegu. Jest plan, aby zaopatrzyć się w pickera tego już docelowego. Na co zwracać uwagę przy wyborze pickera? Wielkość przelotek ma jakieś znaczenie z punktu widzenia zarzucania skoro pickerem łowi się mniej więcej do 40 m od brzegu?
Marcin

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12336 dnia: 29.05.2021, 22:24 »
Jakiś czas temu zaopatrzyłem się w budżetowego pickera, aby poprostu zorientować się jak się łowi na metodę z wykorzystaniem pickera. No i łowi się dobrze. Kilka karpików wylądowało na brzegu. Jest plan, aby zaopatrzyć się w pickera tego docelowego. Na co zwracać uwagę przy wyborze pickera? Wielkość przelotek ma jakieś znaczenie skoro pickerem łowi się mniej więcej do 40 m od brzegu?
Głównie to waga, bo często się przerzuca i ma to być raczej finezyjna wędka.
Przelotki typowo od matcha, bo łowi się blisko, więc nie ma sensu dawać dużych, ciężkich przelotek, żeby rzucić 2 metry dalej.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12337 dnia: 29.05.2021, 22:30 »
Chcesz łowić karpie , kup jakiegoś method feedera z cw 40 ,3,0 m i tyle . To praktycznie taki mocniejszy picker będzie ;)


Pozdrawiam Łukasz

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12338 dnia: 29.05.2021, 22:33 »
Jakiś czas temu zaopatrzyłem się w budżetowego pickera bez specjalnego zastanawiania się, aby poprostu zorientować się jak się łowi na metodę z wykorzystaniem pickera. No i łowi się dobrze. Kilka karpików wylądowało na brzegu. Jest plan, aby zaopatrzyć się w pickera tego już docelowego. Na co zwracać uwagę przy wyborze pickera? Wielkość przelotek ma jakieś znaczenie z punktu widzenia zarzucania skoro pickerem łowi się mniej więcej do 40 m od brzegu?

Daiwę BW 2.0lb 300 sobie kupiłem i jestem bardziej niż zadowolony.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12339 dnia: 29.05.2021, 22:44 »
Daiwa Windcast Picer albo Tubertini TBR Lake.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 257
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12340 dnia: 29.05.2021, 23:11 »
Jakiś czas temu zaopatrzyłem się w budżetowego pickera bez specjalnego zastanawiania się, aby poprostu zorientować się jak się łowi na metodę z wykorzystaniem pickera. No i łowi się dobrze. Kilka karpików wylądowało na brzegu. Jest plan, aby zaopatrzyć się w pickera tego już docelowego. Na co zwracać uwagę przy wyborze pickera? Wielkość przelotek ma jakieś znaczenie z punktu widzenia zarzucania skoro pickerem łowi się mniej więcej do 40 m od brzegu?

Świetne pickery robią kontynentalne firmy, Garbolino i Trabucco. Picker ma być krótki (wiadomo), paraboliczny, z czułymi szczytówkami 0,5 oz i 0,75 oz.
Zasada jest na ogół taka, że im więcej zapłacisz to otrzymasz wędkę z lepszych materiałów.
Ale w kwocie do 250 zł idzie już kupić naprawdę fajne wędeczki.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline marcin8452

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 2
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12341 dnia: 30.05.2021, 15:45 »
Czy wszystkie parasole mają taką samą średnicę sztycy? Zauważyłem że uchwyty mają 20/25mm średnicy i nie wiem, czy jak wezmę "dowolny" parasol, to czy będzie on pasował.

Offline LucekM

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 4
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12342 dnia: 02.06.2021, 10:46 »
Witam, mam nietypowe pytanie. Jak odstraszyć ryby z łowiska tak aby nie zaszkodzić rybom i wodzie? Zrobiłem sobie fajną miejscówkę, już kilka dni nęcenia dało efekty, ale wpadł miejscowy mięsiarz i bierze wszystko 10cm+... Jest to miejscowy, jeździ prawie codziennie od 5 rano i siedzi do południa.

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12343 dnia: 02.06.2021, 11:08 »
Gdzieś mi się obiło o uszy, że mydło się sprawdza ale temat do weryfikacji.
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12344 dnia: 02.06.2021, 13:15 »
Witam, mam nietypowe pytanie. Jak odstraszyć ryby z łowiska tak aby nie zaszkodzić rybom i wodzie? Zrobiłem sobie fajną miejscówkę, już kilka dni nęcenia dało efekty, ale wpadł miejscowy mięsiarz i bierze wszystko 10cm+... Jest to miejscowy, jeździ prawie codziennie od 5 rano i siedzi do południa.

ehhh znam ten ból :( niestety na takich delikwentów nie ma rady :( sam się regularnie wk$$@^m gdy widzę jak na mojej miejscówce siedzą leśne dziadki i pakują w torby mimo, że to zbiornik NO KILL

Swoją drogą: co mogę zrobić jak widzę jak taki ..... łowi i pakuje ryby do torby? Gdzieś zgłosić? PSR ? Policja? Jest szansa, że ktoś podjedzie i zainterweniuje? Zbiornik należy do miasta, więc może Straż Miejska? Nie po to walczyliśmy o wprowadzenie na tym zbiorniku NO KILL by ludzie to olewali :/ Ostatnio zwróciłem uwagę jednemu dziadkowi po 70tce to spytał czy chcę w ryj... Mniejsza, że ledwo chodził i był wolny na szybkość, sam fakt, że był gotów stoczyć bój o karasia był dla mnie bardzo smutny :( Samochodem przyjechał niezłym, więc z głodu raczej nie łowi.

Druga sprawa: czy na zbiornikach  NO KILL można łowić na żywca? Wiadomo, że szczupak, który połakomi się na żywca z kotwicą raczej takiego spotkania nie przeżyje. Czy można na to zwracać uwagę innym, czy musiałby być zapis w regulaminie zbiornika? jeśli tak, to załatwimy to w ratuszu i wpis na tablicy informacyjnej się pojawi
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)