Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1890169 razy)

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14295 dnia: 17.11.2022, 10:46 »
Dzięki Lucjan za szczegółową odpowiedź. Obecnie widzę u sąsiada szpilkę a pod nogami ciut gorzej ;D generalnie nie jest źle ;) Stosuję spławiki Drenan'a wisi vag 4 i visi vag 1, łowię zaś na małym dość płytkim leśnym bajorku. Potwierdzam że te spławiki są bardzo dobre ale muszę też pochwalić spławiki z gęsiego pióra. Zmajstrowałem sobie dwa takie spławiki i poprawnie zrobione i dobrze wyważone niczym nie ustępują wyczynowemu insertowi czy visi vag. O wyglądzie nie wspomnę - wiadomo. Moje wędkowanie to klasyczny waggler, ostatnio trochę pseudo odległościówką, obok metody a czasami klasyk ze skrętką. Jako obciążenia używam tylko stotz'e 4 i 8 (załatwiają mi wszystko-jak na razie) a haczyki bez zadziorowe. Jestem "dziwadłem" na łowisku w/g opinii innych bywalców bo ... ryby nie biorę i sprzątam po sobie ;)
pozdrawiam Benon

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14296 dnia: 18.11.2022, 13:47 »
Free Spirit Hi-'S' Special Power Float Rod 15ft. Intryguje mnie ten kijek. Drogi jak cholera, ale czy warty swojej ceny ? ktoś, coś ? Jakiś sprawdzony sklep gdzie można jeszcze go zamówić ? Może kolega Modus pokusi się o jakąś głębszą analizę tej wędki ? ;D

Offline Petryk_05

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 16
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14297 dnia: 20.11.2022, 00:40 »
Chce kupić kalosze lemigo arctic, czy przy zakupie brać rozmiar taki jak noszę na codzień? Adidasy 43 to i kalosze 43? Czy może przez ten ocieplany wkład trzeba brać może większe?
Rekordy:
Boleń 62 cm (PZW)
Jaź 37 cm (PZW)
Karp 73 cm (Francja)/ 39 cm (PZW)
Kleń 52 cm (PZW)
Leszcz 61 cm (PZW)
Lin 46 cm (PZW)
Okoń 30 cm (PZW)
Płoć 36 cm (PZW)
Sandacz 65 cm (PZW)
Szczupak 66 cm (PZW)
Sum 167 cm (Francja)/ 140 cm (PZW)
Wzdręga 31 cm (PZW)

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 644
  • Reputacja: 1127
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14298 dnia: 20.11.2022, 01:34 »
Free Spirit Hi-'S' Special Power Float Rod 15ft. Intryguje mnie ten kijek. Drogi jak cholera, ale czy warty swojej ceny ? ktoś, coś ? Jakiś sprawdzony sklep gdzie można jeszcze go zamówić ?

A to z jakiego powodu? ;) Wędka jest najwyraźniej wybitnie niszowa i trudno osiągalna, nie wyróżnia się nadzwyczajną lekkością, komponenty ma raczej standardowe, zaś o niezwykłych walorach podczas holu nic nie wiadomo. Jeżeli importować 15' kategorii "power", to prędzej Daiwę Connoisseur Pro:

https://www.fishingmad.co.uk/75738-daiwa-connoisseur-pro-match-float-fishing-rods-all-models-available.html (na https://www.ebay.co.uk ten sam sklep sprzedaje trochę taniej)

Jeżeli koniecznie chce się wydać dużo kasiory na mocną 15', a przy tym uniknąć indywidualnego importu, za pośrednictwem wiadomego sklepu polskiego można nabyć Guru Aventus Float :)

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14299 dnia: 20.11.2022, 08:51 »
Chce kupić kalosze lemigo arctic, czy przy zakupie brać rozmiar taki jak noszę na codzień? Adidasy 43 to i kalosze 43? Czy może przez ten ocieplany wkład trzeba brać może większe?
Bierz 44

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 702
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14300 dnia: 20.11.2022, 09:07 »
Mam co prawda model Tramp, ale aż 2 nr większe. Brałem z myślą o bardzo grubych skarpetach. Przy standardowych brałbym o jeden większe.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 712
  • Reputacja: 1984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14301 dnia: 20.11.2022, 09:14 »
Dzięki Lucjan za szczegółową odpowiedź. Obecnie widzę u sąsiada szpilkę a pod nogami ciut gorzej ;D generalnie nie jest źle ;) Stosuję spławiki Drenan'a wisi vag 4 i visi vag 1, łowię zaś na małym dość płytkim leśnym bajorku. Potwierdzam że te spławiki są bardzo dobre ale muszę też pochwalić spławiki z gęsiego pióra. Zmajstrowałem sobie dwa takie spławiki i poprawnie zrobione i dobrze wyważone niczym nie ustępują wyczynowemu insertowi czy visi vag. O wyglądzie nie wspomnę - wiadomo. Moje wędkowanie to klasyczny waggler, ostatnio trochę pseudo odległościówką, obok metody a czasami klasyk ze skrętką. Jako obciążenia używam tylko stotz'e 4 i 8 (załatwiają mi wszystko-jak na razie) a haczyki bez zadziorowe. Jestem "dziwadłem" na łowisku w/g opinii innych bywalców bo ... ryby nie biorę i sprzątam po sobie ;)

Witaj pośród dziwaków zatem :)

Gęsie pióro - ciekawe czy występuje ten problem co przy spławikach z pióra pawiego, że lekko nasiąka wodą. Teraz jest o tyle fajnie, że są lepsze lakiery, znacznie mocniejsze. Czy też montujesz go na gumkach?
Lucjan

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14302 dnia: 20.11.2022, 16:59 »

Witaj pośród dziwaków zatem :)

Gęsie pióro - ciekawe czy występuje ten problem co przy spławikach z pióra pawiego, że lekko nasiąka wodą. Teraz jest o tyle fajnie, że są lepsze lakiery, znacznie mocniejsze. Czy też montujesz go na gumkach?

Witam również :)

Gumki to jeż przeżytek, w jednym dorobiłem i wkleiłem oczko z drutu na żywicę modelarską, montowany pomiędzy stopermi. Drugi zrobiłem z lekkim dociążeniem też wklejonym, z mosiężnego drutu spawalniczego i montowałem na SWIVEL FLOAT Drenanna'a. I tego używałem jako przelotowy, o dziwo sprawdziły się oba. Pióra miałem wyselekcjonowane z hodowli (dalsza rodzina ma takową), potraktowałem ten incydent jako eksperyment który się sprawdził. Montowane były od grubszej strony i pomalowane z cieńszej najtańszym lakierem do paznokci. Gęsie pióro nie nasiąka wodą, bawiłem się tymi spławikami do połowy sezonu, później wróciłem do spławików Drennana'a ;) Spławiki sprezentowałem duuużo młodszemu sąsiadowi którego spotykałem nad wodą.
pozdrawiam Benon

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14303 dnia: 30.11.2022, 22:55 »
Czy macie sprawdzony model bitów do wykręcania śrub ze zniszczonym łebkiem ?
Kupiłem  taki wynalazek : Wolfcraft 2982000 , ale okazały się niewypałem.
Łapią tylko w przypadku jak istnieje  jakiś ślad po urwanym "krzyżyku" .
Same natomiast robią krater i się ślizgają ...

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14304 dnia: 30.11.2022, 23:35 »
Kupiłem taki zestaw i się sprawdził do wykręcania wkrętów ze zniszczonym łebkiem.
https://allegro.pl/oferta/wykretaki-do-urwanych-zerwanych-srub-szpilek-6szt-10028128431


Pozdrawiam,
Tomek

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14305 dnia: 30.11.2022, 23:50 »
Warto znaleźć jakąś instrukcję ale generalnie to jedną stroną bita nawiercasz gniazdo a drugą stroną wykręcasz powoli na wstecznych obrotach.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14306 dnia: 01.12.2022, 09:03 »
Dzięki :thumbup:
wezmę

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14307 dnia: 01.12.2022, 20:01 »
Krótką ale wystarczającą instrukcję dostaniesz z zestawem. Ważne, żeby zarówno nawiercanie gniazda pod wkrętak jak i samo wykręcanie robić na wolnych obrotach w lewo. Jeśli masz zapieczony wkręt w tworzywie sztucznym to warto jego łeb z wyczuciem podgrzać przed wykręcaniem lutownicą. Inaczej możesz go ukręcić.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14308 dnia: 01.12.2022, 23:48 »
Powiedźcie mi jeśli wiecie, z czego producenci robią obciążenie do koszyków? Jeśli nie jest to ołów (bo szkodliwy) to jaki stop wykorzystują do budowy?
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14309 dnia: 01.12.2022, 23:55 »
Powiedźcie mi jeśli wiecie, z czego producenci robią obciążenie do koszyków? Jeśli nie jest to ołów (bo szkodliwy) to jaki stop wykorzystują do budowy?

Chyba wolfram.
Darek