Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1890761 razy)

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15465 dnia: 26.11.2023, 17:45 »
Mikado Octa fajna, ale ciemno zielona, fluo się odbarwia. Wiosną kupiłem polecaną przez kolegów spinningistów plecionkę z Ali, raz na próbę założyłem do pickera i jest świetna, gładka i cicha jak na czterosplotową, i dość tania. Mam białą, nie wiem jak z trwałością tych innych kolorów. Czterosplotowa Nihonto szumi przy niej potwornie.

https://pl.aliexpress.com/item/1005003895109660.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.12.38131c240JZrub&gatewayAdapt=glo2pol
Artur

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15466 dnia: 26.11.2023, 18:10 »
Mikado Octa fajna, ale ciemno zielona, fluo się odbarwia. Wiosną kupiłem polecaną przez kolegów spinningistów plecionkę z Ali, raz na próbę założyłem do pickera i jest świetna, gładka i cicha jak na czterosplotową, i dość tania. Mam białą, nie wiem jak z trwałością tych innych kolorów. Czterosplotowa Nihonto szumi przy niej potwornie.

https://pl.aliexpress.com/item/1005003895109660.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.12.38131c240JZrub&gatewayAdapt=glo2pol

Super , bo ja kupiłem ta co polecał mistrz polski w feederze ( 4 splot  niebieska) .
I jak ją sciagam  to jak ktoś mnie wtedy mija , to się rozgląda  bo nie szumi ale gra jak struna w harfie ... :)

Offline Ashaki Takado

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 235
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15467 dnia: 28.11.2023, 15:05 »
Cześć. Została mi do testów rzutowych wędka Matrix Aquos Ultra D 420cm 150g i mam pewien dylemat.
Do wędki są załączone szczytówki 1,5 oraz 2,5 oz. /maksymalnie można dokupić 3,5 oz/. Ktoś na forum pisał, że 1 os odpowiada niespełna 30g obciążenia przy ugięciu do 90 stopni. Z krótszymi kijkami zawszę przyjmuję 1 oz na 30g koszyka z towarem i mi się to raczej sprawdza w kontekście niełamania szczytówek przy zarzucaniu.

Stąd moje pytanie odnośnie tego Matrixa - czy tak delikatne szczytówki nadają się do rzucania taką gramaturą ? Nie bardzo mówiąc szczerze czaję o co chodzi w relacjach gramatura wyrzutu wędki, a grubość szczytówki w długich wędkach, więc może ktoś poratuje mnie wiedzą.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 532
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15468 dnia: 28.11.2023, 15:10 »
Tak wygląda ugięcie szczytówki przy zarzucaniu.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15469 dnia: 28.11.2023, 15:20 »
Cześć. Została mi do testów rzutowych wędka Matrix Aquos Ultra D 420cm 150g i mam pewien dylemat.
Do wędki są załączone szczytówki 1,5 oraz 2,5 oz. /maksymalnie można dokupić 3,5 oz/. Ktoś na forum pisał, że 1 os odpowiada niespełna 30g obciążenia przy ugięciu do 90 stopni. Z krótszymi kijkami zawszę przyjmuję 1 oz na 30g koszyka z towarem i mi się to raczej sprawdza w kontekście niełamania szczytówek przy zarzucaniu.

Stąd moje pytanie odnośnie tego Matrixa - czy tak delikatne szczytówki nadają się do rzucania taką gramaturą ? Nie bardzo mówiąc szczerze czaję o co chodzi w relacjach gramatura wyrzutu wędki, a grubość szczytówki w długich wędkach, więc może ktoś poratuje mnie wiedzą.
Mam wersję 3,6. Ona też ma takie same szczytówki i 1,5oz rzucałem koszykami 80-90g z towarem. CW wędki 90g.
Nic się nie działo.
Marek

Offline hakon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 340
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15470 dnia: 28.11.2023, 15:23 »
Tak jak na zdjęciu. Szczytowka nie gnie się przy rzucie. Druga sprawa ugięcie szczytowki opisane w [oz] nie jest proporcjonalne do cw wędki.
"To ludzie stworzyli potwory na swoje podobieństwo"
Znalezione w necie

Offline Ashaki Takado

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 235
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15471 dnia: 28.11.2023, 18:04 »
Dzięki za odpowiedzi. Czyli jak rzucam powiedzmy na 40m podajnikiem 30g i łamię szczytówkę 0,75 to odpowiada za to raczej zła technika rzutu. Czy dobrze rozumiem?

Offline hakon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 340
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15472 dnia: 28.11.2023, 18:11 »
Dzięki za odpowiedzi. Czyli jak rzucam powiedzmy na 40m podajnikiem 30g i łamię szczytówkę 0,75 to odpowiada za to raczej zła technika rzutu. Czy dobrze rozumiem?

Tak. Chyba że, to wada ukryta szczytowki. Każda szczytowka w zestawie powinna obsługiwać cw danego kija.
"To ludzie stworzyli potwory na swoje podobieństwo"
Znalezione w necie

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15473 dnia: 28.11.2023, 18:16 »
Wiesz co, chyba nawet 100 G. To było chyba w Dziwnowie. Nawet chyba rzucałem 100g bo był taki uciąg.
Marek

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15474 dnia: 28.11.2023, 18:18 »
Te są węglowe, szklane są czulsze.
Marek

Offline koko

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 661
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bat
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15475 dnia: 28.11.2023, 20:30 »
Dzięki za odpowiedzi. Czyli jak rzucam powiedzmy na 40m podajnikiem 30g i łamię szczytówkę 0,75 to odpowiada za to raczej zła technika rzutu. Czy dobrze rozumiem?

Problem łamania szczytówek przy zarzucaniu dyskutowany był szeroko w wątku „Jak nie złamać szczytówki podczas zarzucania?”.

Warto przeczytać. :)
Marian

Offline Ashaki Takado

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 235
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15476 dnia: 28.11.2023, 20:56 »
Dzięki za odpowiedzi. Czyli jak rzucam powiedzmy na 40m podajnikiem 30g i łamię szczytówkę 0,75 to odpowiada za to raczej zła technika rzutu. Czy dobrze rozumiem?

Problem łamania szczytówek przy zarzucaniu dyskutowany był szeroko w wątku „Jak nie złamać szczytówki podczas zarzucania?”.

Warto przeczytać. :)

Nie wiedziałem. Chętnie poczytam :thumbup:

Online Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 702
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15477 dnia: 09.12.2023, 18:43 »
Witam. Jest na forum temat o niedrogich ( do 500 ) kołowrotkach rzutowych do karpiówek ? Znalazłem tylko coś starego.

Offline Marko27

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 18
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #15478 dnia: 12.12.2023, 18:04 »
Używa ktoś może haków drennan wide gape bądź super spade? Może ktoś dać zdjęcia haków w rozmiarze 12 oraz 14. Niestety zdjęcia w google wcale nie odzwierciedlają rozmiaru zbyt dobrze

Offline darkon

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: waggler i feeder