Autor Wątek: Meus - przynęty i zanęty  (Przeczytany 22314 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 021
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #30 dnia: 16.11.2018, 13:02 »
Nie znam zanęt, ale jeśli są one już gotowe, namoczone, to porównując cenę z suchą sonu, która dodatkowo 2x puchnie... No to chyba nie ma co porównywać, bo w pierwszym przypadku płacisz za wodę, a w drugim przypadku wychodzi Ci gotowego produktu 2x więcej po namoczeniu.
Ja Sonu namaczam przed wyjazdem nad wodę. Wlewam wodę, że robi się lekkie błoto (byle nie przesadzić) parę razy zamieszam i bez zbędnych ceregieli ruszam. Potem wystarczy na szybko rozetrzeć w rękach grudki i ewentualnie dowilżyć delikatnie z atomizera.

Wiem, piszę nie na temat (nie o Meusie), ale ogólnie pytasz o gotowe zanęty. Kolega w innym wątku polecał gotowe od Cukka.

Myślisz że w tych instant to woda? Ja myślę, że to mieszanka chemii niczym z kosmosu. Woda sprawiła by, że towar by szybko trafił szlag. Ale może się mylę....
Maciek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 310
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #31 dnia: 16.11.2018, 13:02 »
Słuszna uwaga :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #32 dnia: 09.11.2019, 09:00 »
Witajcie .
Czy ktoś z was może łowił na przynęty meus soft pellet ?
Jak to się sprawdza ? Warte zainteresowania ?
Z góry dziękuję 😊

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 226
  • Reputacja: 540
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #33 dnia: 09.11.2019, 09:58 »
Nie znam zanęt, ale jeśli są one już gotowe, namoczone, to porównując cenę z suchą sonu, która dodatkowo 2x puchnie... No to chyba nie ma co porównywać, bo w pierwszym przypadku płacisz za wodę, a w drugim przypadku wychodzi Ci gotowego produktu 2x więcej po namoczeniu.
Ja Sonu namaczam przed wyjazdem nad wodę. Wlewam wodę, że robi się lekkie błoto (byle nie przesadzić) parę razy zamieszam i bez zbędnych ceregieli ruszam. Potem wystarczy na szybko rozetrzeć w rękach grudki i ewentualnie dowilżyć delikatnie z atomizera.

Wiem, piszę nie na temat (nie o Meusie), ale ogólnie pytasz o gotowe zanęty. Kolega w innym wątku polecał gotowe od Cukka.

Myślisz że w tych instant to woda? Ja myślę, że to mieszanka chemii niczym z kosmosu. Woda sprawiła by, że towar by szybko trafił szlag. Ale może się mylę....

Dokładnie.

Nikt poważny nie produkuje zanęt instant...

Sensas, Sonu, bait tech czy inni poważni gracze to zanety suche i sypkie. A wędkarz zadecyduje co z nimi zrobi. Klasycznie, pastę a może pod chmurę zanętową...

U nas instant to domena firm pokroju Traper, Jaxon, Mikado czy właśnie Meus.... Trzeba wiedzieć że bazują oni na niewiedzy i naiwności łowiących...

Cena jest kosmiczna w porównaniu do "jakości" produktu. To coś trzeba omijać szerokim łukiem... Każdy z nas jest w stanie samemu stworzyć zanete pełnowartościową pod metodę czy klasyka w cenie do 10 zł za kg a nawet taniej!

Luk, Dawid WJNR, czy inni koledzy na forum mieli okazję sprawdzić na własnej skórze instanty metodowe... Szkoda kasy i nerwów na to. Praktycznie same wady a plusów brak.

https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #34 dnia: 09.11.2019, 10:06 »
Czyli przynęty i zanęty z meus sobie odpuścić ? I z przynęt  iść w kierunku sonu drennana i ringers ? 

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 925
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #35 dnia: 09.11.2019, 10:09 »
Instanty odpuścić. Reszta? Różnie - mi np na jednym łowisku kiełbasa z meusa bije na głowę wszelkie kiełbasy sb i inne.
Z pozdrowieniami - Marcin

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 310
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #36 dnia: 09.11.2019, 12:43 »
Trochę nam się temat rozjeżdża. Dyskusja ogólna na temat przynęt do metody została przeniesiona do wątku Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 489
  • Reputacja: 1103
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #37 dnia: 18.12.2020, 23:15 »

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 841
  • Reputacja: 388
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #38 dnia: 18.12.2020, 23:34 »
Czyżby sprzedaż tych jakże cudownych produktów spadła?

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 173
  • Reputacja: 137
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #39 dnia: 19.12.2020, 03:18 »
Gość z Meusa po teście pelletu miał nietęgą minę.
Na szczęście armia "rycerzy rabatu" dzielnie broniła dobrego
imienia firmy. Strasznie to było słabe gdy przedstawiciel prezentował jakiś smak, a zaraz któryś z "teamowiczow" pisał jaki to nie jest killer. Wady pelletu stały się zaletami, brak pracy pelletu spowodowany był brakiem ryb z akwarium. Według tych mózgów coś co stoi pięć minut w bezruchu w akwarium, po wpadnięciu do stawu pięknie się obsypie, roztrzaskane mitycznymi prądami..
A gadka o lojalności to szczyt, smutne jest, że w tym kraju można kogoś kupić paroma procentami zniżki i to na kiepskie produkty...

Online pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 034
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #40 dnia: 19.12.2020, 07:00 »
Skoro trotka ta ma to kupują to ludzie. Też wolalbym by zdelistowali część towaru i wrzucili solbaits zamiast tego bo to a la Ringers wiec towar zacny.
Robert testował skrettinga na yt w tym samyn akwarium i można sobie porównać jak on pracuje w podobnych warunkach.
Ciężko  by teamowicze nie bronili go. Może jest ok przy spryskiwaczu.
Jak dla mnie przynęty uzywam czasem ale to nie jest pierwszy wybór,  ale ani pelletu ani miksu raczej bym nie użył nawet w rybnych wodach. Rzadko jeżdżę więc ryzyko złego dobrania towaru ograniczam do min.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 021
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #41 dnia: 19.12.2020, 11:00 »
Obejżałem sobie troszke tego live...
Niewątpliwie właściciel meusa ma talent słowotoku.
Juz wiem z kąd sukces meusa pan ma zmysł marketingowy.

Faktycznie chyba się wszyscy zaskoczyli przy tym teście napięcie było.

Moim zdaniem wyszło nie najgorzej jak na meusa.

Ale Robert z tą woda to fukną lowimy w wodzie ciepłej 25 stopni...a w akwarium jest zimna....
Maciek

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 173
  • Reputacja: 137
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #42 dnia: 19.12.2020, 11:07 »
Jeśli jest ok przy spryskiwaczu to powinni zaprezentować
właściwy sposób namaczania, a nie wmawiać, że białe jest czarne. Ludzie z meusa nie mieli zastrzeżeń do pracy pelletu.
Ktoś im uwierzy i potem będzie marnował swój czas próbując łowić w ten sposób. Trzeba mieć jaja i powiedzieć, że tam być nie może, a nie robić krzywe miny rzucając suchary, że następnym razem wpuści do akwarium welonki i pellet będzie pracował jak trzeba.
Co do teamowiczów to szkoda słów.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 021
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #43 dnia: 19.12.2020, 11:09 »
Jeśli jest ok przy spryskiwaczu to powinni zaprezentować
właściwy sposób namaczania, a nie wmawiać, że białe jest czarne. Ludzie z meusa nie mieli zastrzeżeń do pracy pelletu.
Ktoś im uwierzy i potem będzie marnował swój czas próbując łowić w ten sposób. Trzeba mieć jaja i powiedzieć, że tam być nie może, a nie robić krzywe miny rzucając suchary, że następnym razem wpuści do akwarium welonki i pellet będzie pracował jak trzeba.
Co do teamowiczów to szkoda słów.

Luknij na fejsa jakie to tuzy wędkarstwa są meus team.
Maciek

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #44 dnia: 19.12.2020, 11:13 »
W sumie to nie powinno się generalizować, ale w przypadku tej firmy można. Dla mnie Meus to nieporozumienie. Słaba jakość, nawalone jakichś fluo barwników i sztucznych zapachów. Ryby olewają taki towar.... Są inne, zdecydowanie lepsze firmy, które dają bdb efekty. Na ten towar szkoda kasy i czasu nad wodą :thumbdown:
Pozdrawiam Seba