Autor Wątek: Meus - przynęty i zanęty  (Przeczytany 22622 razy)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #75 dnia: 19.12.2020, 22:18 »
Są firmy w których można od podstaw wybrać sobie składniki jakie chcemy mieć w kulce. Np Bbaits oferuje taka "usługę", jak się zagada do innych rodzimych producentów to też raczej nie będzie problemu przy większej ilości żeby zrobili mix od podstaw taki jaki chcemy. Problem w tym, że komponenty i dodatki różnią się między sobą i to czasami znacznie. Więc bez wcześniejszych testów ciężko tak w "ciemno" dobrać odpowiednie proporcje.

Można kupić komponenty z certyfikatem i dobry producent nie będzie miał z tym problemu. Będzie drożej ale powstanie dobry produkt.

Mam wątpliwości czy producenci produktów z niższej półki robią w ten sposób. Raczej kupują przypadkowe partie surowców żeby bilans się zgadzał.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #76 dnia: 19.12.2020, 22:18 »

Inna sprawa jest taka, że nie byłoby sensu pisać na piwie, że jest dla Biedronki, jeżeli byłoby takie samo. Musi być jakiś myk tutaj. A sama Biedronka zamawia potężne ilości, to jeden z największych odbiorców w Polsce. Ale to moje domysły :)
Piwny bloger, który sędziuje konkursy piwne na całym świecie robił blind test Tyskiego. Były puszki, butelki, puszki z kropkami, wszystkie warianty.
Wygrało piwo z puszki uwarzone dla biedry. W wynikach była tylko jedna zależność, im piwo świeższe(dłuższy termin) tym lepiej wypadało.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #77 dnia: 19.12.2020, 22:44 »
Są firmy w których można od podstaw wybrać sobie składniki jakie chcemy mieć w kulce. Np Bbaits oferuje taka "usługę", jak się zagada do innych rodzimych producentów to też raczej nie będzie problemu przy większej ilości żeby zrobili mix od podstaw taki jaki chcemy. Problem w tym, że komponenty i dodatki różnią się między sobą i to czasami znacznie. Więc bez wcześniejszych testów ciężko tak w "ciemno" dobrać odpowiednie proporcje.

Można kupić komponenty z certyfikatem i dobry producent nie będzie miał z tym problemu. Będzie drożej ale powstanie dobry produkt.

Mam wątpliwości czy producenci produktów z niższej półki robią w ten sposób. Raczej kupują przypadkowe partie surowców żeby bilans się zgadzał.
Większość rodzimych producentów ma kulki raczej z wyższej półki cenowej więc tu bym się o jakość komponentów nie martwił. Wyjątki zapewne się zdarzają, ale to jak że wszystkim trzeba wiedzieć gdzie kupować. Kupując w hurtowych ilościach na firmę większość komponentów wychodzi bardzo tanio. Myślę, że spokojnie można zrobić bardzo dobrej jakości kulki 1/3 ceny (albo i mniej) sprzedaży.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #78 dnia: 20.12.2020, 20:39 »
W minionym sezonie łowiłem w 90 % na metodę z wykorzystaniem pelletu Meus: basic feed, kryl, orzech tygrysi. Takie dostałem informacje podczas pierwszego łowienia, że te pellety dobrze się sprawdzają na bajorze. Dawały ryby od małych karasi, karpików po kilku kilowe karpie. Wpisy są w dziale dotyczącym wyników z tego roku. Dla porównania i przetestowania łowiłem też kilka razy na pellet Skretting czy mieszankę Skretinga Coarse, Skrettinga Supra oraz Coppens Red Halibut i też dawały ryby od małych karasi czy karpików po kilkukilowe karpie. W celu przygotowania pelletu Meusa sprawdzało się zalanie go w pojemniku wodą na 1 minutę, następnie odlanie wody i pozostawienie go ma 20-30 minut, a potem do podajnika i hops do wody.
Marcin

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #79 dnia: 21.12.2020, 00:34 »
Myślę, że spokojnie można zrobić bardzo dobrej jakości kulki 1/3 ceny (albo i mniej) sprzedaży.

Masz tutaj pole do spróbowania swoich sił. Trzymam kciuki :)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #80 dnia: 21.12.2020, 01:09 »
Chodziło mi koszty producenta jakie ponosi. Ja spokojnie robię kule za 15 zł/kg z poziomem mączek rybnych 35-40% 🙂.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #81 dnia: 21.12.2020, 09:31 »
Chodziło mi koszty producenta jakie ponosi. Ja spokojnie robię kule za 15 zł/kg z poziomem mączek rybnych 35-40% 🙂.
No tak, ale masz base mix cc mooore za połowę ceny 8)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #82 dnia: 21.12.2020, 10:04 »
Chodziło mi koszty producenta jakie ponosi. Ja spokojnie robię kule za 15 zł/kg z poziomem mączek rybnych 35-40% 🙂.

Ale nie wliczasz do tego 'robocizny' :) Pomyśl co by było, gdybyś to chciał komuś sprzedać :)

Co sie tyczy zaś Meusa, to w końcu jak to jest, robią kulki w Polsce czy Holandii? Są łowne czy nie? Jaka jest ich jakość?
Lucjan

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #83 dnia: 21.12.2020, 10:34 »
Lucek, swego czasu całkiem łowne przynęty (jakieś 3-5 lat). Ale od jakichś 3 lat z jakością coraz gorzej, do tego stopnia że na przyszły sezon nie planuje kupować od nich niczego.
Szkoda, bo wolałbym dać zarobić polskiej firmie niż zachodnim. Niestety poszli w ilości kosztem jakości 😏
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #84 dnia: 21.12.2020, 10:49 »
Chodziło mi koszty producenta jakie ponosi. Ja spokojnie robię kule za 15 zł/kg z poziomem mączek rybnych 35-40% 🙂.
No tak, ale masz base mix cc mooore za połowę ceny 8)
Pisze o mixie zrobionym od podstaw bez zbędnych wypełniaczy.                                                                                                 
Chodziło mi koszty producenta jakie ponosi. Ja spokojnie robię kule za 15 zł/kg z poziomem mączek rybnych 35-40% 🙂.

Ale nie wliczasz do tego 'robocizny' :) Pomyśl co by było, gdybyś to chciał komuś sprzedać :)

Co sie tyczy zaś Meusa, to w końcu jak to jest, robią kulki w Polsce czy Holandii? Są łowne czy nie? Jaka jest ich jakość?
Oczywiście, nie wliczam robocizny. Chodziło mi o to, że nie trzeba dawać do kulek komponentów kiepskiej jakości żeby na tym zarobić...Można zrobić dobre kule i sprzedać za 35 zł/kg z fajnym zarobkiem.