Autor Wątek: Solbaits - przynęty  (Przeczytany 47085 razy)

Offline Zssido

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 15
  • Lokalizacja: Opalenica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #30 dnia: 01.11.2020, 23:49 »
Ja tylko czekam aż Przemek zrobi mix kolorów w jednym opakowaniu skoro to i tak jeden zapach

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #31 dnia: 02.11.2020, 05:09 »
A ja czekam aż będą większe 8/10 mm.
Paweł

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #32 dnia: 02.11.2020, 05:35 »
A jaki, pytanie bez żadnego podtekstu, masz kolego Boruta argument za rozmiarami większymi typu 8-10mm?
Zrezygnowałem ze wszystkiego co ma więcej niż 6mm, te większe różne waftersy co mam z wcześniejszych zakupów obskubuję/obgryzam. Efekty - bardzo dobre, nie zapisuję statystyk ale może nawet lepsze niż jak stosowałem większą niż 6mm rozmiarówkę.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 173
  • Reputacja: 137
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #33 dnia: 02.11.2020, 20:38 »
Nie Boruta, ale mi na 8mki siadają płotki i wzdręgi. Na 10mm mam spokój.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #34 dnia: 02.11.2020, 20:50 »
Wolę większe przynęty bo : po pierwsze nie biorą małe karasie i podleszczyki, po drugie nie łowię na haki mniejsze niż 12, uważam że większy hak lepiej trzyma rybę, po trzecie większa przynęta jest lepiej widoczna niż mała, po czwarte duża przynęta to duża ryba oczywiście nie zawsze :) Największe przynęty do metody mam 12 mm i sobie chwalę szczególnie w sezonie letnim, na jesieni łowię na 8 mm.
Każdy ma swoje sposoby i podejście do wędkowania, mam kolegę który cały rok ze mną jeździ i on łowi na 6 mm przynęty i łowi więcej mniejszych ryb najczęściej karasi, ja za to mniej ilościowo ale większe karpie i duże karasie i o to mi chodzi :)
Paweł

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #35 dnia: 02.11.2020, 21:15 »
Jak dla mnie 8 mm to minimum, lubię bardziej selektywne przynęty, pellet 16 mm zaciąga leszcz pod 40 cm bez problemu :P

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #36 dnia: 02.11.2020, 21:18 »
Powyżej 12 mm ciężko zaprezentować przynętę w podajniku do metody, chyba że w mega metod albo na karpiówce.
Paweł

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #37 dnia: 02.11.2020, 21:21 »
Duża metoda ESP ,ale w mniejszych Large stosuję pakunki pva i też daję duże przynęty ;)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 306
  • Reputacja: 596
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #38 dnia: 02.11.2020, 21:29 »
Co do wielkości przynęty, to różnie to wygląda na różnych zbiornikach a nawet w różnych partiach zbiornika. Łowię na komercjach, gdzie przeważają duże ryby. I wtedy czasem na waftersy 5 mm łowię większe karpie, podczas, kiedy na 8 mm nie mam brań albo biorą te mniejsze. Raz nawet krąpiki brały mi nawet na pellet 12 mm i dopiero dwa duże ziarna kuku na włosie dały karpie.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #39 dnia: 02.11.2020, 22:05 »
Faktycznie są różne podejścia do „metody” - zmieniłem podejście na które sporo łowiłem tj. 8-12mm/hak 10-12/przypon >0.25 na deko cieńsze tj. 6mm/hak 16-14/przypon <0.20 i ... zaczynam (może przypadkowo) łowić więcej ilościowo trafiając także większe sztuki (chyba z definicji ostrożniejsze?). Do tego spinek prawie wcale bo mam więcej respektu dla cieńszej końcówki ;)
Ktoś mnie namówił do takiej redukcji i jestem niezmiernie wdzięczny.
A w związku z jesienią i coraz częstszym klasykiem ostatnio (powiedzmy jako przyłów bo celowałem w drobniejsze) pojawił się spory karp i amur na bardzo delikatnej wędce i zestawie 0.14 + 18tka.

Żeby nie było za dużo „off” w temacie Solbait to na Zezuju na „Przemkowego” żółtego 6mm waftersa zameldował się zważony karpik circa 11kg, zestaw 0.19+16tka 😁

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 034
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #40 dnia: 04.11.2020, 14:55 »
A ja mam pytanie dot. pelletu. Czy to jest pellet typu Ringers Micro - czyli 2 różne typy czy raczej jednolity? Może jakieś porównanie do Ringersa?
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 034
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #41 dnia: 19.12.2020, 23:09 »
Ostatnio gadałem z trotka i drapieżnikiem o listacji solbaitsa, bo wtedy mam pełną gamę marek potrzebnych mi. Mam wrażenie że ani solbaitsowi ani ww sklepom jakoś nie zależy na współpracy a nie tylko ja o to pytan, szczególnie w trotce. Wie ktoś może z czego to wynika i jaka szansa ze nie będę musiał specjalnie robić oddzielnego zamówienia w innym sklepie w 2021?
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 841
  • Reputacja: 388
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #42 dnia: 19.12.2020, 23:44 »
Nie oceniam produktów "brandowanych" przez pana Przemka. Tak głośno się zastanawiam co kieruje ludzmi, że ciągle szukają czegoś nowego. Rozumiem gdyby on sam produkował ten towar, ale to najzwyczajniej w świecie są przepakowane produkty innych producentów. Towar zapewne jest dobrej jakości ale po co płacić 2x więcej (możliwe, że za ten sam towar).

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #43 dnia: 19.12.2020, 23:50 »
A tak w ogóle, czy przypadkiem pellety Sonubaitsa nie są tymi samymi co Skretting lub Coppens, tylko inne opakowanie i większa cena? Przecież Sonu współpracuje z którąś ww. firm lub z obiema. Na filmie z fabryki Sonu widać jak biorą worki z pelletami i mielą do zanęty. Być może pellety Solbaitsa też pochodzą od tych producentów.
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 841
  • Reputacja: 388
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #44 dnia: 19.12.2020, 23:54 »
Nie wiem dokładnie ile w Europie jest firm produkujących pellet (nie granulat) ale napewno jest ich bardzo mało. Tak więc większość pelletu na rynku to będzie bardzo podobny towar. Ci co zamawiają duże ilości zapewne mogą wybrać jaki chcą zapach/kolor itp. Ja osobiście nie widzę sensu płacenia więcej niż cena za jaką kupię coppensa/skrettinga a i aller aqua jest super.