Autor Wątek: Dlaczego agresywne zapachy sprawdzają się w wędkarstwie...  (Przeczytany 6336 razy)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 893
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Dlaczego agresywne zapachy sprawdzają się w wędkarstwie...
« Odpowiedź #30 dnia: 18.01.2021, 20:42 »
Podsumowanie całego mojego wędkarskiego dorobku.
Wszystko jest ważne!
- zanęta
- przyneta
- sposób prezentacji przynęty
- miejscówka
- warunki atmosferyczne danego dnia i nieraz poprzednich

Jeden z tych czynników nie zagra - nie ma łowienia lub jest słabo. Jak już jadę na ryby to po to żeby połowić.

Jak chcę tylko odpocząć i podziwiac przyrodę: spaceruję, biegam lub przedzieram sie przez krzaczory nad rzeką
--> bez wędek, tylko z aparatem (w komórce) ;)
;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 021
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego agresywne zapachy sprawdzają się w wędkarstwie...
« Odpowiedź #31 dnia: 18.01.2021, 20:50 »
Na filmach Przemka Solskiego, czy też oglądając Dess Shipa na kanale Feeder Fans widać, że Ci konkretni zawodnicy poszli w jednoczesne sprawdzanie kilku taktyk, a nie dążenie z uporem maniaka do znalezienia ulubionej tego dnia przynety. Oglądając ich stoliki można zauważyć pellety typu skretting/coppens 6/8 mm, paczke różnokolorowych wafrtersów, puszkę kukurydzy i może jeszcze u Przemka jakieś robaczki leżą na stole.

Główna rolę gra tu taktyka, potrafią w jednym momencie obsługiwać kilka lini, gdzie sprawdzają różne taktyki i na zasadzie eliminacji dowiadują się co tego dnia najlepiej leży rybom.

O ile w przypadku metody, i łowisk komercyjnych staram się korzystać i bazować z ich wiedzy, to jednocześnie łowiac na stawach dzikich albo stowarzyszeniu moją taktykę opieram na klasyku, gdzie siłą są ziarna, robaki, pellety owszem również też, ale głównie zestawy helikopterowe lub klasyczne.

Warto mieć opanowane w jakimś podstawowym stopniu każda z tych metod Feederowych i naprzemiennie nimi rotować. Wbrew pewnej modzie i standardom, klasyczne podejście może też dać wspaniałe wyniki na komercji, głównie białoryb.

Jedna zasada czy na tych wodach można stosować inny pellet niż pokazują... lub tylko od gospodarza łowiska...

U nas jadąc przez komercje można walić wszystkim ile sie chce i czego sie chce...
Z tąd rybska obsrane w nuty , kolory , kształty są i kapryszą.....

Nie wypowiadam się o angielskich wodach bo ich nie znam.

Masz racje na dzikich wodach caly kram kolorowy może miec problem  w stosunku do ziaren....ale nieraz mam tak że cos zapodam i wejdzie.
Maciek

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dlaczego agresywne zapachy sprawdzają się w wędkarstwie...
« Odpowiedź #32 dnia: 18.01.2021, 21:12 »
Jak już jadę na ryby to po to żeby połowić.
[/b]
Jak chcę tylko odpocząć i podziwiac przyrodę: spaceruję, biegam lub przedzieram sie przez krzaczory nad rzeką
--> bez wędek, tylko z aparatem (w komórce) ;)
:bravo:
Uważaj bo to niezbyt popularne podejście. ;D
Adam

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego agresywne zapachy sprawdzają się w wędkarstwie...
« Odpowiedź #33 dnia: 18.01.2021, 21:14 »
Wody PZW które mam sprawdzone,to w 90 procentach dwa kolory żółty i czerwony ,ze śmierdziucha halibut, kryl,crab i mieszanka redhalibut- truskawka pellet mocno tłusty świetnie pracujący w wodzie ,reszta to ziarna i robactwo i to mi się sprawdza ,odszedłem od wynalazków a miałem ich mnóstwo ,poprostu szkoda mi na to kasy i zdrowia

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 021
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego agresywne zapachy sprawdzają się w wędkarstwie...
« Odpowiedź #34 dnia: 18.01.2021, 21:17 »
Wody PZW które mam sprawdzone,to w 90 procentach dwa kolory żółty i czerwony ,ze śmierdziucha halibut, kryl,crab i mieszanka redhalibut- truskawka pellet mocno tłusty świetnie pracujący w wodzie ,reszta to ziarna i robactwo i to mi się sprawdza ,odszedłem od wynalazków a miałem ich mnóstwo ,poprostu szkoda mi na to kasy i zdrowia

Pełna zgoda to klasyki co podałeś.
Ja bym spróbował raka oraz anansa - wpierw natura , potem chemia.
Ananas coś ma w sobie po truskawce to dobra u mnie nuta.
Maciek

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 974
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dlaczego agresywne zapachy sprawdzają się w wędkarstwie...
« Odpowiedź #35 dnia: 18.01.2021, 21:25 »
Co do zapachów przynęt nie wiem czy jest on tak ważny, równie dobrze może działać kolor (maslo-bialy, kielbasa-czerwony, itp.). W przypadku kiedy intensywne kolory nie działały ratowało sytuację użycie np. feeder bait epidemia o brązowym kolorze który nie pachnie tak instensywnie. Co do zalewajek to nie zauważyłem zbytniej skuteczności w przypadku przerwy w braniach przy dodaniu ich do zanęty (słodki, smierdziuch, mix- bez znaczenia), jak i polewanie załadowanego podajnika.
Na innym zbiorniku przynęta musiała być po prostu koloru jaskrawego (sprawdzałem ananas, słodka kukurydzę, skisłe masło), ciemniejsze/ bardziej naturalne nie przynosiły sukcesu.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego agresywne zapachy sprawdzają się w wędkarstwie...
« Odpowiedź #36 dnia: 18.01.2021, 21:29 »
Ananas,wanilia,scopex mam   ,do testu na ten sezon Maćku jest mączka rakowa i białe suszone w melasie ,mam dobre przeczucia ;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 021
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego agresywne zapachy sprawdzają się w wędkarstwie...
« Odpowiedź #37 dnia: 18.01.2021, 21:32 »
Ananas,wanilia,scopex mam   ,do testu na ten sezon Maćku jest mączka rakowa i białe suszone w melasie ,mam dobre przeczucia ;)

Raka sprubój ostatnie lata w naszych zbiornikach pzw to plaga. Wszystkie ryby co go przełkną na nim sie pasą.
Maciek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego agresywne zapachy sprawdzają się w wędkarstwie...
« Odpowiedź #38 dnia: 18.01.2021, 21:36 »
Dziękuje Maćku :thumbup: :beer:,muszę poszukać ale zamiast kulki wolałbym pellet o smaku raka ,zapewne coś znajdę ,kiedyś dobre opinie miał  Homar/Rak z TD

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 021
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego agresywne zapachy sprawdzają się w wędkarstwie...
« Odpowiedź #39 dnia: 18.01.2021, 21:47 »
Dziękuje Maćku :thumbup: :beer:,muszę poszukać ale zamiast kulki wolałbym pellet o smaku raka ,zapewne coś znajdę ,kiedyś dobre opinie miał  Homar/Rak z TD

Raków na rynku do wyboru .... jest moc.
Maciek

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Dlaczego agresywne zapachy sprawdzają się w wędkarstwie...
« Odpowiedź #40 dnia: 18.01.2021, 21:54 »
Dziękuje Maćku :thumbup: :beer:,muszę poszukać ale zamiast kulki wolałbym pellet o smaku raka ,zapewne coś znajdę ,kiedyś dobre opinie miał  Homar/Rak z TD

Zajrzyj na stronę Carp Gravity. Właśnie będą wprowadzać nową serię na ten sezon pod nazwą Bio Rak. Kulki, popki, pellety etc. Czytałem skład i powiem, że może to być bardzo ciekawa opcja. Podobnie, jak Zołza, Stawberry Spirit albo Wild Krill.
Pozdrawiam Seba

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego agresywne zapachy sprawdzają się w wędkarstwie...
« Odpowiedź #41 dnia: 18.01.2021, 21:59 »
Z produktami Pawła się już troszkę znamy Seba :beer: ;),ale faktycznie , jest to jedna z najciekawszych opcji :)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 021
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego agresywne zapachy sprawdzają się w wędkarstwie...
« Odpowiedź #42 dnia: 18.01.2021, 22:05 »
Ja potestuje masiva.
Maciek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dlaczego agresywne zapachy sprawdzają się w wędkarstwie...
« Odpowiedź #43 dnia: 18.01.2021, 22:22 »
Ukiśnięty muł, liście na dnie śmierdzą podobnie więc dla ryb to naturalny smród.

Kwas masłowy powstaje w procesie fermentacji a rozpad gnilny jest w środowisku beztlenowym.

Raczej kojarzy się z łatwym źródłem pożywienia, częściowo rozłożone i nie wymaga wiele nakładu na trawienie. Sam też może służyć jako źródło energii.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 893
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
;)