Autor Wątek: Koniec z syntecznymi barwnikami w wędkarstwie....  (Przeczytany 2659 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 021
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Koniec z syntecznymi barwnikami w wędkarstwie....
« Odpowiedź #15 dnia: 07.02.2021, 13:31 »
Czyli na chłodno przy tym całym cyrku z brexitem nie rozważam tych wewnątrz unijnych przepisów , najprościej mówiąc takie sonu , drenan , dynamic , spodfin , itd....mogą mieć problem wwieźć do UE swoje przynęty....
Maciek

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Koniec z syntecznymi barwnikami w wędkarstwie....
« Odpowiedź #16 dnia: 07.02.2021, 16:34 »
Wycofano Robin Reda chociażby. Kulki brzanowe Prawn and shrimp z Dynamite'a z czerwono-brązowego koloru stały się brązowe w zeszłym roku. Byłem tym zbulwersowany (miałem dwie partie kulek), jednak okazało się, że to nowe przepisy spowodowały coś takiego. A podejrzewałem kiepskie podejście firmy tutaj :)

Popki Spicy Schrimp & Prawn rzeczywiście zmieniły kolor, ale dalej dają bdb po nosie i przede wszystkim działają. Jeśli chodzi o booster Robin Red to Dynamite np go nie wycofał lecz nieco zmienił. Wg mnie ten wcześniejszy był ciekawszy, niż sprzedawany obecnie, ponieważ ma nieco inny kolor i smak też. Dlatego zacząłem szukać i znalazłem na rynku dwa inne, nieco tańsze, ostrzejsze i przy tym bardziej wydajne. Jeden przeszedł pozytywne testy w ubiegłym roku, na ten drugi przyjdzie czas niebawem.

Co do Kulaczy to sprawa ma się następująco: wprowadzono obostrzenia na niektóre barnwiki. No więc żeby klienci nie martwili się, że kupują coś innego pod tą samą nazwą, firmy biją pianę, że to wszystko w trosce o ryby etc. A tak naprawdę wiadomo, że zostały do tego w pewien przymuszone, ponieważ dotychczas używały czegoś, co zostało zabronione.
Pozdrawiam Seba