Autor Wątek: MINI popki własnej produkcji  (Przeczytany 2209 razy)

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 841
  • Reputacja: 388
Odp: MINI popki własnej produkcji
« Odpowiedź #15 dnia: 13.02.2021, 12:42 »
Przeważnie jest tak, że przynęta której używamy najczęściej jest najbardziej skuteczna. Nie mówię, że każda przynęta będzie tak samo skuteczna przy metodzie. Najlepiej kupić parę sprawdzonych przez innych przynęt o różnym kolorze i prezentacji. Cena raczej nie zabija a mamy pewność, że innym się one sprawdziły. Jeśli już kombinować to z kulkami tonącymi i dobrym pełnowartościowym mixem. Tutaj może to przynieść jakiś pozytywny skutek. Popki tak jak pisałem ja bym napewno odpuścił, ale twój wybór.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 021
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MINI popki własnej produkcji
« Odpowiedź #16 dnia: 13.02.2021, 12:58 »
No sama paczka suchego miksu waży 1 kg.
Nie wiem, kto robi. Sam nigdy nie robiłem :D

Fakt , ale ten mix co pokazuje jest bardzo to raczej dla pasjonatów...
Robi sie skład pod jedno jajko. Rozwiazanie fajne bo jak firmy wycofają się z żarówek ty czyli konsument dalej uw żarówke może sobie zrobić.
Do tego fluo jekie chcesz...
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 021
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: MINI popki własnej produkcji
« Odpowiedź #17 dnia: 13.02.2021, 13:00 »
Według mnie trzeba odróżnić przynęty do metody i typowego karpiarstwa. Przy metodzie rolę wabienia spełnia mix w podajniku i to on ma zwabić rybę. Natomiast przy karpiarstwie gdzie necimy głównie kulkami przynęta na włosie ma większe znaczenie bo to ona musi zachęcić rybę do jej pobrania. Często kulki haczykowe zawierają większą ilość ekstraktów, aromatu czy też płynnych pokarmów.

Zanetówki plus dip
Sprawe załatwia
Po zapince prysk floo
I gotowiec
Maciek

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: MINI popki własnej produkcji
« Odpowiedź #18 dnia: 14.02.2021, 19:07 »
Są też mniejsze opakowania po 300 gr chyba.
To miałoby sens :thumbup:
No właśnie. Jest kilku producentów dostarczających gotowe mixy przy cenie do akceptacji. Powiem tak, dlaczego się skusiłem na to rozwiązanie? Skoro nawet firmy z górnej półki produkują kulki o wątpliwej skuteczności jak ringers to nie Lepiej samemu zrobić popki z dobrego mixu którego skład znamy. Kupując podobny mix tylko do kulek hard zrobimy waftersy. Fakt, jeden mix to jeden kolor Itd. ale wiemy z czym mamy do czynienia.

Jak nadal masz ochotę pokombinować z waftersami, na bazie standardowego base mixu i tego do produkcji kulek pop up, to może w tym filmie znajdziesz coś, co Ci się przyda:
Bartek