Autor Wątek: Kulki proteinowe własnej produkcji  (Przeczytany 85385 razy)

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 008
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #330 dnia: 01.02.2021, 17:30 »
Mam zamiar porobić kulasy na ten sezon i mam kilka pytań:

1. Robiąc kulki przynętowe na wypasie jaki stosunek w mixsie powinny mieć produkty bazowe (mąki serwatki itp ) do produktów dających smak tj. mączki rybne przyprawy, mieszanki ziaren ?
60:40 ?  a jaki do kulek zanętowych ? 20:80 ?

2. Czy są jakieś aromaty w proszku tańsze do nauki robienia kulek ? Nie chcę startować odrazu z ccmore :)

3. Do wykonania popup potrzeba jakiś mega zdolności ?

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 841
  • Reputacja: 388
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #331 dnia: 01.02.2021, 17:43 »
Standardowo przynętówki są robione na bardzo podobnym mixie co kulki zanętowe. Powinny one być twardsze więc proponuję dodać albuminy/ plazmy krwi. Dobrze jest dodać np większą ilość ekstraktu/płynnego pokarmu. Przynętówki są też zwykle mocniej dopalone aromatem. Aromatów w proszku jest zdecydowanie mniej (głównie są płynne), wszystko zależy jakie chcesz robić kulki. Śmierdziele możesz bez sztucznych aromatów. Bardzo wydajny jest aromat orzecha tygrysiego z "Ipra". Do produkcji popkow potrzebujesz raczej gotowy mix, ale ja na twoim miejscu sobie odpuścił. Jest na rynku mnóstwo dobrych popków 🙂.

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 008
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #332 dnia: 01.02.2021, 18:23 »
Jeszcze pytanko. Mleko w proszku czy serwatka czy to i to ? co lepsze na mix owocowy i rybny ?

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 841
  • Reputacja: 388
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #333 dnia: 01.02.2021, 18:32 »
Ja do daje 5-7% wpc (zwykle jak dla ludzi) fajnie też utwardza kulki. Serwatka taka średnia jest ma sporo laktozy której karp nie trawi, często przy większej dawce na kulkach pojawia się od niej biały nalot. Ale jeśli chcesz dawać to myślę 5-7% w słodkich kulkach. Bardzo fajnym mlecznym dodatkiem jest vitamealo. W rybnych kulkach wystarczy samo wpc. Są też różne preparaty mleczne np dla cieląt. Sam tego używam do słodkich kulek, kosztowało to jakieś 7-8 zł/kg.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 841
  • Reputacja: 388
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #334 dnia: 14.03.2021, 15:27 »
Orzech tygrysi & Toffi 🙂

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 310
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #335 dnia: 14.03.2021, 15:43 »
Piękna sprawa :bravo:

Toffi... robiłeś na kajmaku czy jak?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 327
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #336 dnia: 14.03.2021, 15:46 »
Fajne kulasy Kozi, te biale plamki to skorupki jajek?, liczyłeś kiedyś ile cie wychodzi zł za jeden kg?

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka
Sławek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 841
  • Reputacja: 388
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #337 dnia: 14.03.2021, 16:04 »
Aromat toffi mocno skoncentrowany. Te białe plamki to skorupki jajek. Ogólnie to cena finalna produktu zależy w dużej mierze od tego w jakiej ilości kupujemy komponenty a różnica jest bardzo duża. Kupując w kilogramowych opakowaniach bardzo często płaci się 2x wiecej niż przy worku 20kg w przeliczeniu na kilogram. Sensowne kulki można spokojnie zrobić za 15 zł/kg.

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 327
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #338 dnia: 14.03.2021, 16:20 »
15 zl to rzeczywiście spoko cena i ta satysfakcja. Kupowałem swego czasu trochu towaru u chłopaków z Bait Zone, nawet ostatnio odwiedzałem ich stronę, 40zl/kg a towar mają świetny, sprawdzały mi sie od nich GLM i Squid. Choć ostatni rok jadę na innym towarze. Kiedyś oglądałem ich filmik i byłeś na zdj z karpiem u nich albo mi się zdawało, potwierdz jak jest

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 841
  • Reputacja: 388
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #339 dnia: 14.03.2021, 16:39 »
Na filmiku nie byłem, ale parę moich fotek na ich fejsbukowym profilu było. Trochę cena teraz poszła w górę, ale nie mi to oceniać. Towar napewno bardzo godny polecenia.

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 327
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #340 dnia: 14.03.2021, 16:50 »
Na filmiku nie byłem, ale parę moich fotek na ich fejsbukowym profilu było. Trochę cena teraz poszła w górę, ale nie mi to oceniać. Towar napewno bardzo godny polecenia.
Czyli dobrze kojarzę ze gdzieś Cię u chłopaków widziałem , domyślam się ze towaru u nich bierzesz dużo do produkcji kulasów. Spoko chłopaki, Mariusz trafił do Foxa, duża wiedza, lubię jego prezentacje, dobra nie zaśmiecam wątku.

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 841
  • Reputacja: 388
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #341 dnia: 14.03.2021, 18:20 »
Głównie biorę duże worki z ccmoore, ale czasem coś od Mariusza też wezmę 🙂.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #342 dnia: 14.03.2021, 18:53 »
Serwatka taka średnia jest ma sporo laktozy której karp nie trawi, często przy większej dawce na kulkach pojawia się od niej biały nalot. Ale jeśli chcesz dawać to myślę 5-7% w słodkich kulkach.

Chyba że ktoś ma dostęp do serwatki bez laktozy. Można kupić ser więc serwatka też będzie.

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 008
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #343 dnia: 03.04.2021, 21:28 »
Panowie,
zrobiłem za tęgie ciasto, ale jakoś przemęczyłem 2kg zostało 1kg leży w lodówce czy w poniedziałek da radę jakoś je odratować ?

druga sprawa

Jakie macie sposoby na "rozrzedzenie" ciasta? Wyciskam oczywiście ręcznie stąd problem :(

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #344 dnia: 03.04.2021, 22:01 »
Zawiń ciasto szczelnie folią i do poniedziałku w lodowce nie powinno się z nim nic stać. Jeśli miało by poleżeć dłużej  to po prostu je zamroź. Żeby zmienić konsystęcję ciasta na rzadszą trzeba dodać więcej jakiegoś składnika płynnego. Jeżeli używałeś jajek to można dodać kolejne jajko lub tylko jego część, w zależności od tego jak bardzo trzeba skorygować ciasto. Można dodać jakiś olej lub chyba najprościej dodać wody.
Bartek