Autor Wątek: Ringers Wafters  (Przeczytany 69307 razy)

Offline Herdec

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Ringers Wafters
« Odpowiedź #30 dnia: 10.01.2017, 14:09 »
Jurku,|
Na PZW łowiłem głównie leszcze. Ryby chętnie atakowały tą przynętę, lecz trzeba było trafić z kolorem.

Tak sobie właśnie myślę że w 70-80% to chyba o sukcesie decyduje właśnie kolor reszta to smak/zapach,skład, inne dodatki  itp. W tym sezonie wyłącznie na wodzie PZW  skoncentrowałem się głównie na kulkach i  dumbelsach i wnioskuję ze swoich spostrzeżeń że to właśnie kolor być może jest najważniejszy. Wyniki jak na wodę PZW muszę przyznać zadowalające jednak miałem cztery brania których nie wyciągnąłem. Jeśli się mylę co do koloru proszę o poprawkę


Ciężko określić co jest tak naprawdę najważniejszą cechą tych przynęt. Kiedy woda na naszym łowisku jest bardzo czysta, to kolor ma duże znaczenie. Lecz w przypadku mętnej wody rola się odwraca i smak/ zapach ma większe znaczenie. Z kolie innym razem, gdy brania są bardzo kiepskie i niemrawe najważniejszą cechą tej przynęty staje się zerowa pływalność w połączeniu z QM1 w roz.12. Zbalansowana przynęta łatwiej jest zasysana przez żerującą rybę.
Z moich osobistych obserwacji na pzw najlepiej sprawdzały mi się aromaty ochotkowe, krab z krylem, oraz tutti... z kolorami różnie, ogólnie najlepiej spisywały się kolory czerwony, różowy i żółty.

Uważam ze absolutnie Karp nie odróżnia kolorów. Nie jest mu to potrzebne. Odróżnia jesdynie tony kolorów widzi promienie słoneczne dostrzega odblask ale Karp przede wszystkim kieruje się bodźcem zapachowym oraz tym co znajduje się w pokarmie. Komercje to zły wyznacznik naturalnych zachowań. To tak jak by oceniać gatunek przebywający w akwarium i mówić że to naturalne środowisko. Są dowody na to ze Karp nie rozróżnia kolorów a tony kolorystyczne jasne i ciemne. Dlatego zasada sypać mniej a lepszej jakości sprawdza się.

Offline Major0013

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 14
Odp: Ringers Wafters
« Odpowiedź #31 dnia: 10.04.2017, 19:43 »
Co polecicie mi kupić, do wyboru:

1. KULKI RINGERS ORANGE CHOCOLATE MIX 10MM
2. KULKI RINGERS ORANGE CHOCOLATE 10MM


Które z tych bardziej wam się sprawdzają, których sami używacie?
MM

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ringers Wafters
« Odpowiedź #32 dnia: 10.04.2017, 20:32 »
Pozycja nr.2 zdecydowanie sprawdza mi się najlepiej.

Offline Tomnick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 023
  • Reputacja: 103
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ringers Wafters
« Odpowiedź #33 dnia: 10.04.2017, 20:32 »
Co polecicie mi kupić, do wyboru:

1. KULKI RINGERS ORANGE CHOCOLATE MIX 10MM
2. KULKI RINGERS ORANGE CHOCOLATE 10MM


Które z tych bardziej wam się sprawdzają, których sami używacie?
Kolego ja używam tych:  https://sklepdrapieznik.pl/sklep/oferta-ringers/17761-ringers-chocolate-orange-wafters-10mm.html W opakowaniu masz kulki i dumbellsy 10 mm, jedna z moich najlepszych przynęt.
Tomek

Offline Major0013

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 14
Odp: Ringers Wafters
« Odpowiedź #34 dnia: 10.04.2017, 20:36 »
Będę u siebie w sklepie kupował, mam jakiś tam rabat i w sumie za darmo mogę wziąć.

Czyli mówicie, że te: http://sklepbarbus.pl/3520-kulki-ringers-orange-chocolate-10mm.html

No to jutro podjadę i wezmę.

Dzięki.
MM

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 852
  • Reputacja: 155
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ringers Wafters
« Odpowiedź #35 dnia: 10.04.2017, 20:38 »
Jurku,|
Na PZW łowiłem głównie leszcze. Ryby chętnie atakowały tą przynętę, lecz trzeba było trafić z kolorem.

Tak sobie właśnie myślę że w 70-80% to chyba o sukcesie decyduje właśnie kolor reszta to smak/zapach,skład, inne dodatki  itp. W tym sezonie wyłącznie na wodzie PZW  skoncentrowałem się głównie na kulkach i  dumbelsach i wnioskuję ze swoich spostrzeżeń że to właśnie kolor być może jest najważniejszy. Wyniki jak na wodę PZW muszę przyznać zadowalające jednak miałem cztery brania których nie wyciągnąłem. Jeśli się mylę co do koloru proszę o poprawkę


Ciężko określić co jest tak naprawdę najważniejszą cechą tych przynęt. Kiedy woda na naszym łowisku jest bardzo czysta, to kolor ma duże znaczenie. Lecz w przypadku mętnej wody rola się odwraca i smak/ zapach ma większe znaczenie. Z kolie innym razem, gdy brania są bardzo kiepskie i niemrawe najważniejszą cechą tej przynęty staje się zerowa pływalność w połączeniu z QM1 w roz.12. Zbalansowana przynęta łatwiej jest zasysana przez żerującą rybę.
Z moich osobistych obserwacji na pzw najlepiej sprawdzały mi się aromaty ochotkowe, krab z krylem, oraz tutti... z kolorami różnie, ogólnie najlepiej spisywały się kolory czerwony, różowy i żółty.

Uważam ze absolutnie Karp nie odróżnia kolorów. Nie jest mu to potrzebne. Odróżnia jesdynie tony kolorów widzi promienie słoneczne dostrzega odblask ale Karp przede wszystkim kieruje się bodźcem zapachowym oraz tym co znajduje się w pokarmie. Komercje to zły wyznacznik naturalnych zachowań. To tak jak by oceniać gatunek przebywający w akwarium i mówić że to naturalne środowisko. Są dowody na to ze Karp nie rozróżnia kolorów a tony kolorystyczne jasne i ciemne. Dlatego zasada sypać mniej a lepszej jakości sprawdza się.
Z tymi kolorami to tak chyba nie do końca. Dzisiejszy dzień był tego przykładem . Jedna wędka na włosie  KULKI RINGERS ORANGE CHOCOLATE 10MM a na drugiej FB- Trol. Wyniki 3-0 dla Ringersa.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ringers Wafters
« Odpowiedź #36 dnia: 10.04.2017, 20:55 »
Jurku,|
Na PZW łowiłem głównie leszcze. Ryby chętnie atakowały tą przynętę, lecz trzeba było trafić z kolorem.

Tak sobie właśnie myślę że w 70-80% to chyba o sukcesie decyduje właśnie kolor reszta to smak/zapach,skład, inne dodatki  itp. W tym sezonie wyłącznie na wodzie PZW  skoncentrowałem się głównie na kulkach i  dumbelsach i wnioskuję ze swoich spostrzeżeń że to właśnie kolor być może jest najważniejszy. Wyniki jak na wodę PZW muszę przyznać zadowalające jednak miałem cztery brania których nie wyciągnąłem. Jeśli się mylę co do koloru proszę o poprawkę


Ciężko określić co jest tak naprawdę najważniejszą cechą tych przynęt. Kiedy woda na naszym łowisku jest bardzo czysta, to kolor ma duże znaczenie. Lecz w przypadku mętnej wody rola się odwraca i smak/ zapach ma większe znaczenie. Z kolie innym razem, gdy brania są bardzo kiepskie i niemrawe najważniejszą cechą tej przynęty staje się zerowa pływalność w połączeniu z QM1 w roz.12. Zbalansowana przynęta łatwiej jest zasysana przez żerującą rybę.
Z moich osobistych obserwacji na pzw najlepiej sprawdzały mi się aromaty ochotkowe, krab z krylem, oraz tutti... z kolorami różnie, ogólnie najlepiej spisywały się kolory czerwony, różowy i żółty.

Uważam ze absolutnie Karp nie odróżnia kolorów. Nie jest mu to potrzebne. Odróżnia jesdynie tony kolorów widzi promienie słoneczne dostrzega odblask ale Karp przede wszystkim kieruje się bodźcem zapachowym oraz tym co znajduje się w pokarmie. Komercje to zły wyznacznik naturalnych zachowań. To tak jak by oceniać gatunek przebywający w akwarium i mówić że to naturalne środowisko. Są dowody na to ze Karp nie rozróżnia kolorów a tony kolorystyczne jasne i ciemne. Dlatego zasada sypać mniej a lepszej jakości sprawdza się.

Polecam przeczytać taki przykładowy artykuł na temat tego jak widzą ryby.  Trzeba patrzyć trochę szerzej :)

http://www.salmo.com.pl/czy-kolor-ma-znaczenie/

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 852
  • Reputacja: 155
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ringers Wafters
« Odpowiedź #37 dnia: 10.04.2017, 21:26 »
W takim razie chyba sprawdzę inaczej. Do wody pójdą dwa takie same zestawy różniące się tylko przynętą. Bedzie to kulka drennan krab&krill a na drugim kiju Ringers 10mm.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ringers Wafters
« Odpowiedź #38 dnia: 10.04.2017, 21:34 »
Co polecicie mi kupić, do wyboru:

1. KULKI RINGERS ORANGE CHOCOLATE MIX 10MM
2. KULKI RINGERS ORANGE CHOCOLATE 10MM


Które z tych bardziej wam się sprawdzają, których sami używacie?

Poz nr 2 . Kozak u mnie na komercji i pzw również
Krzysztof

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 088
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ringers Wafters
« Odpowiedź #39 dnia: 10.04.2017, 21:36 »
A ja na nie, jak i pikantna kiełbasę nie miałem jeszcze ryby.

Offline Major0013

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 14
Odp: Ringers Wafters
« Odpowiedź #40 dnia: 10.04.2017, 21:50 »
A ja na nie, jak i pikantna kiełbasę nie miałem jeszcze ryby.

U mnie pikantna w 2016 to numer 1.

Teraz szukam czegoś nowego.
MM

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ringers Wafters
« Odpowiedź #41 dnia: 10.04.2017, 22:03 »
Będę u siebie w sklepie kupował, mam jakiś tam rabat i w sumie za darmo mogę wziąć.

Czyli mówicie, że te: http://sklepbarbus.pl/3520-kulki-ringers-orange-chocolate-10mm.html

No to jutro podjadę i wezmę.

Dzięki.

Te które podałeś są ok ale te waftersy https://sklepdrapieznik.pl/sklep/oferta-ringers/21708-ringers-allsort-wafters-6mm.html wydają się jeszcze lepsze.

U mnie na komercji działały przy pierwszym użyciu.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline flipers

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Ringers Wafters
« Odpowiedź #42 dnia: 10.04.2017, 22:21 »
Ja mam cała serie przynęt z Ringersa i póki co numerem jeden są te które masz zamiar kupić. Polecam szczególnie na łowiska komercyjne.
A żebyś miał  jeszcze większy ból głowy, pomyśl jeszcze nad https://sklepdrapieznik.pl/sklep/oferta-ringers/22047-ringers-washed-wafters-10mm-pink.html.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Kornel

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ringers Wafters
« Odpowiedź #43 dnia: 10.04.2017, 23:35 »
U mnie na razie najlepiej sprawdza się to: https://sklepdrapieznik.pl/sklep/oferta-ringers/17591-kulki-ringers-allsorts-match-boilies-mix-kolorow-810mm.html
Mam też Oragne chocolate, ale może za wcześnie jeszcze bo jakoś ryby niechętnie do nich podchodzą...a powinny łykać jak szalone bo łowisko Wędkarskiego Raju :P :P A tej nowej serii washed nie próbowałem...i chyba nie spróbuje w najbliższym czasie bo tyle tych przynęt już mam, że ból głowy, nie wiadomo co zakładać potem :)

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 996
  • Reputacja: 214
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ringers Wafters
« Odpowiedź #44 dnia: 11.04.2017, 00:18 »
W takim razie chyba sprawdzę inaczej. Do wody pójdą dwa takie same zestawy różniące się tylko przynętą. Bedzie to kulka drennan krab&krill a na drugim kiju Ringers 10mm.
Najlepiej jakbyś miał tutti frutti z drenana, bo ma ten sam kolor co ringers.
Jak u mnie się ruszy ryba to też takie testy zamierzam porobić - znaczy te same kolory przynęt, a inne zapachy/smaki.
Co do karpi to na proteinę miałem najlepsze efekty na białe kulki - najszybciej i najwięcej brań na wodzie PZW.
Póki co w obecnym sezonie totalna lipa, bo najlepiej sprawdzają się zwykłe białe robaki i byle jaka zanęta - przegrywam z kulkami/dumbelsami/pelletami i drogimi zanętami Sonu.