Autor Wątek: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze  (Przeczytany 9510 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #45 dnia: 31.08.2018, 16:55 »
A ja miesięczną dawkę zużywam przez rok ;) Albo nawet i nie to. Staram się najczęściej raz na dwa tygodnie brać.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #46 dnia: 31.08.2018, 16:55 »
Poszukaj dobrego hirudoterapeuty na swoim terenie. Szkoda że  masz do mnie daleko bo bym cię pijawkami wyleczył
Jeśli się nie brzydzisz pijawek mogę ci podać wykaz dyplomowanych hirudoterapeutów, może masz do jakiegoś blisko
Poczytaj o tym w necie, jest ogrom informacji na temat hirudozwiązków i ich działania.
Oczywiście nie skłaniaj się ku znachorom stosującym pijawki z miejscowego bajora bo to nieporozumienie.
Pozdrawiam - Gienek

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 700
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #47 dnia: 31.08.2018, 17:27 »
Mojemu szwagrowi pomogła żelatyna, tak jak już ktoś pisał w tym temacie.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #48 dnia: 31.08.2018, 17:51 »
Poszukaj dobrego hirudoterapeuty na swoim terenie. Szkoda że  masz do mnie daleko bo bym cię pijawkami wyleczył
Jeśli się nie brzydzisz pijawek mogę ci podać wykaz dyplomowanych hirudoterapeutów, może masz do jakiegoś blisko
Poczytaj o tym w necie, jest ogrom informacji na temat hirudozwiązków i ich działania.
Oczywiście nie skłaniaj się ku znachorom stosującym pijawki z miejscowego bajora bo to nieporozumienie.

Druid, a mógłbyś tak zwięźle powiedzieć, dlaczego terapia pijawkami działa? Puszczanie krwi, pijawki i inne takie kojarzą mi się z "wypędzaniem duchów ze złej krwi", i zawsze widziałem to jako jakąś formę szamanizmu, a nie medycyny, nawet tej alternatywnej. 

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #49 dnia: 31.08.2018, 18:50 »
Chłopaki, jestem z Wami w klubie krzyżowców, który okazuje się tu wcale liczny. U mnie to już przypadłość wieku starczego... Przyjąłem to paskudztwo z dobrodziejstwem pesela i nic z tym nie robiłem. Może trzeba... Tak czy owak bywa, że boli jak cholera. Za miesiąc zaczynam wykłady. Zastanawiam się czasem jak wytrzymam stanie przez dłuższy czas i rysowanie na tablicy. Nie wszystko da się obskoczyć rzutnikiem na siedząco.
Michał, Ty jesteś facet młody, szczupły i ruszasz się jak sportowiec. To wielka granda, że i Ciebie takie coś dopadło. 
Wiesiek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #50 dnia: 31.08.2018, 19:08 »
Wiecho, dzięki za miłe słowa... Naprawdę. Jest mi z tym potwornie źle, bo przez 15 lat sport był moim życiem :(

Koniu, nie chodzi o puszczani krwi, tylko o związki, które pijawki do tej krwi wpuszczają ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #51 dnia: 31.08.2018, 19:37 »
Za miesiąc zaczynam wykłady. Zastanawiam się czasem jak wytrzymam stanie przez dłuzszy czas  i rysowanie na tablicy.  Nie wszystko da się obskoczyć rzutnikiem na siedząco.

Wiecho mam znajomego z podobnym problemem w trakcie zajęć ;) I on za radami Staretta z tej książki:


2) Glen Cordoza, Kelly Starrett - Skazany na biurko. Postaw się siedzącemu światu (cena około 50 zł)

https://merlin.pl/skazany-na-biurko-postaw-sie-siedzacemu-swiatu-kelly-starrett/7242730/?utm_source=ceneo&utm_medium=price


Skonstruował sobie na sali coś takiego, jak na tym filmie (tak od 8 minuty) - taki quasi barowy stołek z podstawką pod nogi ;)


Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #52 dnia: 31.08.2018, 19:45 »
Dzięki  Selektor, ale dopóki daję radę to się jakoś ruszam i robię taka minę, jakby nic mi nie dolegało - za to w duchu mówię same brzydkie słowa i pilnuję aby mi się nie wyrwało :P Gorzej bywa z dotarciem z manelami na łowisko >:O

Michał: Oj czegóś Cię Michałku Bozia nie lubi :(
Wiesiek

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #53 dnia: 31.08.2018, 20:41 »
Michał, ja się domyślam, że to nie kwestia magii, ale chętnie dowiedziałbym się dlaczego to działa - ze strony kogoś, kto (wydaje mi się) to stosował, albo na nim to stosowano ;)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #54 dnia: 31.08.2018, 20:53 »
Jest tu ktoś, kto nie ma problemów z kręgosłupem? Wpisywać miasta :)
Jacek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #55 dnia: 31.08.2018, 20:57 »
Jest tu ktoś, kto nie ma problemów z kręgosłupem? Wpisywać miasta :)

HEHE :D Dobre :thumbup:

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #56 dnia: 31.08.2018, 21:16 »
Można jeszcze zapytać, kto z nas nie boi się łowić tyczką? Ja tyczkę uwielbiam, zwłaszcza na rzece, ale że cierpieć jakoś nie lubię, więc ostatnio tylko tęsknie na nią spoglądam. :(
Wiesiek

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #57 dnia: 31.08.2018, 21:49 »
Poszukaj dobrego hirudoterapeuty na swoim terenie. Szkoda że  masz do mnie daleko bo bym cię pijawkami wyleczył
Jeśli się nie brzydzisz pijawek mogę ci podać wykaz dyplomowanych hirudoterapeutów, może masz do jakiegoś blisko
Poczytaj o tym w necie, jest ogrom informacji na temat hirudozwiązków i ich działania.
Oczywiście nie skłaniaj się ku znachorom stosującym pijawki z miejscowego bajora bo to nieporozumienie.

Druid, a mógłbyś tak zwięźle powiedzieć, dlaczego terapia pijawkami działa? Puszczanie krwi, pijawki i inne takie kojarzą mi się z "wypędzaniem duchów ze złej krwi", i zawsze widziałem to jako jakąś formę szamanizmu, a nie medycyny, nawet tej alternatywnej.

W skrócie to wygląda tak  - nie chodzi o to że pijawka wyssie krew  ( w zabobonach dodają ,,złą krew" ), pobiera jej zaledwie około 5 mililitrów -  tylko o to że pijawka lekarska ssąc krew wprowadza do rany związki które produkuje jej organizm ( tzw hirudozwiazki) . Na dzień dzisiejszy dokładnie poznano około 20 takich zwiazków . Posiadają działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne , przeciwmiażdzycowe  usprawniające krążenie , rozrzedzają krew , działają przeciw depresyjnie , zwiększają dotlenienie tkanek i wiele innych działań.
Swego czasu tak mnie ten temat wciągnął że zrobiłem kurs i dostałem dyplom hirudoterapeuty  . Pierwszymi pacjentami byli moi starzy
rodzice  ( 84 i 86 lat ) . Bardzo im pomogła kuracja , przed nią już mieli wielkie kłopoty z chodzeniem i wszystko ich bolało a teraz samodzielnie chodzą na zakupy itp.
Pierwsze i najważniejsze dzialanie pijawek to trwający kilka miesięcy efekt przeciwbólowy . To niesamowite ale już dzień po zabiegu 75% moich pacjentów mówi że wreszcie przestało ich boleć . Oczywiscie na jednym zabiegu się nie kończy - robię od 3 do 5 zabiegów w odstępach tygodniowych . Są też minusy takiej kuracji - koszt który wcale mały nie jest ( jedna pijawka hirudo verdana wyhodowana w warunkach laboratoryjnych  kosztuje 20zł ) a  stawia się od 5 do 8 szt w jednym zabiegu . Minusem jest też to że rany po pijawkach intensywnie krwawią przez co najmniej 24 godz i trzeba stosować odpowiednie materiały opatrunkowe w dużych ilościach ( koszt dodatkowy ok 20zł). Minusem jest też to że przez 24 godz po zabiegu nie można pracować fizycznie
Moimi pacjentami najczęściej są ludzie tak chorzy że medycyna akademicka się poddała i nic nie może zaoferować oprócz brania tabletek przeciwbólowych
Nie chwaląc się udało mi się do tej pory bardzo pomóc kilkunastu osobom które są mi bardzo wdzięczne
Ciekawostką jest to że leczyłem kobietę z bardzo ciężką chorobą ogólną ( toczeń trzewny ) i byłem zmuszony przez nią przerwać kurację  bo tak bardzo jej się poprawiły parametry krwi że bała się że ZUS jej rentę odbierze :)
Mimo że jest 21 wiek niewiele wiemy o związkach ktore produkują pijawki , ciągle trwają badania ale niestety robione tylko przez zapaleńców bo oficjalnej medycynie nie zależy na tym by kogoś wyleczyć - bardzo zależy na tym by leczyć, leczyć leczyć bez końca

Na zdjęciu pacjent z chorym kręgosłupem lędźwiowym
Pozdrawiam - Gienek

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #58 dnia: 31.08.2018, 22:01 »
Właśnie znalazłem klinikę w mojej wiosce, która zajmuje się  hirudoterapią, może się skuszę. Tylko cholera nienawidzę pijawek.
Adam

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problemy z kręgosłupem i środki zaradcze
« Odpowiedź #59 dnia: 31.08.2018, 22:17 »
Jest tu ktoś, kto nie ma problemów z kręgosłupem? Wpisywać miasta :)

Pstrąże!  ;D

A nazwa piękna i niebezpodstawna  :beer: