Autor Wątek: Telefon 1500-2000  (Przeczytany 1110 razy)

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Telefon 1500-2000
« dnia: 05.02.2024, 21:56 »
Witam
Proszę o pomoc bardziej doświadczonych, ja się kompletnie na tym nie znam .
Chcę kupić nowy telefon , budżet max 2000 .
Zależy mi na dobrym aparacie i płynnej pracy przeglądarki.
Myślałem nad POCO F5 lub Motorola 40 Edge
Z góry dziękuję za pomoc Koledzy 🙂🍻

Offline hakon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Telefon 1500-2000
« Odpowiedź #1 dnia: 05.02.2024, 22:02 »
Kilka lat temu kupiłem xaiomi za podobne pieniądze i jestem zadowolony...
"To ludzie stworzyli potwory na swoje podobieństwo"
Znalezione w necie

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Telefon 1500-2000
« Odpowiedź #2 dnia: 05.02.2024, 22:06 »
Fajną opcją jest Pixel. Dostaniesz go lekko powyżej budżetu, ale apart robi fenomenalne zdjęcia i na pewno będzie płynny. Minusem jest w nim bateria o której musiałbyś poczytać. Jak masz włączone pasmo 5G pobiera chyba najwięcej Energi. Temat jest szeroko poruszany w Internecie, ale ogólnie użytkownicy nie narzekają zbytnio :)

https://www.amazon.pl/dp/B0BDJG3TWP?smid=A2R2221NX79QZP&tag=egcplpepper2-21&ascsubtag=525657777

Jak będziesz chciał POCO F5 to w tych pieniądzach dostaniesz go w wersji pro.
Plum

Offline toked

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Telefon 1500-2000
« Odpowiedź #3 dnia: 05.02.2024, 23:23 »
Mario ja od początku odkąd mam telefon komórkowy, a będzie ze 25 lat,  jadę na motorli i zawsze kupuję właśnie model z wyższej pólki. Obecnie moja moto g5g już ma 3 lata(wtedy był to jeden z najwyższych modeli) więc również będę oglądał się za nową motorolą. Jeżeli chodzi o model to też myślałem nad tą edge tylko nie 40 a  Edge 30 Ultra, przeanalizowałem wszystkie parametry i ta 30-tka wydaje się lepsza. Porównując do mojej, to ma dużo lepsze parametry a do swojej nie mam nic do zarzucenia. Moja filmy i zdjęcia robi super a aparat w porównaniu do edge 30 ma o jedną trzecią gorszy. Edge 30 ma również lepszą baterie, podczas gdy moja pomimo 3 lat, trzyma dwa dni a nie oszczędzam i sporo korzystam z telefonu, nie bez przerwy oczywiście. Jeżeli nie miałeś motoroli to za te pieniądze będziesz mile zaskoczony. Jak podejmiesz decyzje to pochwal się co kupiłeś.

Offline Erroor123

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Telefon 1500-2000
« Odpowiedź #4 dnia: 05.02.2024, 23:42 »
Fajną opcją jest Pixel. Dostaniesz go lekko powyżej budżetu, ale apart robi fenomenalne zdjęcia i na pewno będzie płynny. Minusem jest w nim bateria o której musiałbyś poczytać. Jak masz włączone pasmo 5G pobiera chyba najwięcej Energi. Temat jest szeroko poruszany w Internecie, ale ogólnie użytkownicy nie narzekają zbytnio :)

https://www.amazon.pl/dp/B0BDJG3TWP?smid=A2R2221NX79QZP&tag=egcplpepper2-21&ascsubtag=525657777

Jak będziesz chciał POCO F5 to w tych pieniądzach dostaniesz go w wersji pro.

Wchodząc w temat, miałem cichą nadzieję, że ktoś napisze o pixelach :) Bardzo niedocenione telefony, zapewne przez to, że brak ich w polskiej dystrybucji (choć możliwe, że już się pojawiły). Google Pixele kupowałem od lat, aktualnie 7 pro na pokładzie. Do niedawna używałem 4a5g i gdyby nie "widzimiś" nadal bym go używał. Zdjęcia świetne, płynność jak to w google nienaganna. Bateria - opinie różne. Na dzień użytkowania jak większość telefonów wystarczą. Do 2000 spokojnie pixel 7 do znalezienia.
Edit. google pixel 7 w komputroniku - nowy 2099zł

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Telefon 1500-2000
« Odpowiedź #5 dnia: 06.02.2024, 06:12 »
Ja podałem z Amazona, bo ich serwis gwarancyjny jest świetny. Miałem okazję skorzystać
Plum

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Telefon 1500-2000
« Odpowiedź #6 dnia: 06.02.2024, 07:03 »
Dobry aparat to nie żadne Xiaomi, Motorola etc. Znaczy inaczej jeśli dobre warunki oświetleniowe to nie ma problemu. każdy da radę, schody zaczynają się od zmroku. Przeszedłem długą drogę by znaleźć aparat co robi zdjęcia dobre w słabych warunkach oświetleniowych, a że to moje narzędzie pracy również więc bywało że miałem 5 telefonów w ciągu roku i żaden nie spełniał wymogów. Samsungi ale tylko wersję flagowe dają radę, lecz odjechały cenowo a i baterie miały słabe. Polecono mi One Plus 7T. W kwietniu będzie 4 lata i nie mam potrzeby zmiany bo w końcu wszystko mi pasuje, a tak jak wyżej mocno selekcjonowałem telefony. Weź też poprawkę na opinie, że wielu ludziom nie zależy na zdjęciach w słabych warunkach oświetleniowych, wtedy wiele chińczyków sprosta wymaganiom bo płynnie wyższe ich modele działają, bo parametry techniczne potrafią mieć mocne, zazwyczaj odsiew jest na aparacie.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Telefon 1500-2000
« Odpowiedź #7 dnia: 06.02.2024, 07:12 »
Dobry aparat to nie żadne Xiaomi, Motorola etc. Znaczy inaczej jeśli dobre warunki oświetleniowe to nie ma problemu. każdy da radę, schody zaczynają się od zmroku. Przeszedłem długą drogę by znaleźć aparat co robi zdjęcia dobre w słabych warunkach oświetleniowych, a że to moje narzędzie pracy również więc bywało że miałem 5 telefonów w ciągu roku i żaden nie spełniał wymogów. Samsungi ale tylko wersję flagowe dają radę, lecz odjechały cenowo a i baterie miały słabe. Polecono mi One Plus 7T. W kwietniu będzie 4 lata i nie mam potrzeby zmiany bo w końcu wszystko mi pasuje, a tak jak wyżej mocno selekcjonowałem telefony. Weź też poprawkę na opinie, że wielu ludziom nie zależy na zdjęciach w słabych warunkach oświetleniowych, wtedy wiele chińczyków sprosta wymaganiom bo płynnie wyższe ich modele działają, bo parametry techniczne potrafią mieć mocne, zazwyczaj odsiew jest na aparacie.

to na chwilę obecną byś się zdziwił, bo XIaomi robią już solidne aparaty (współpraca z firmą Leica zobowiązuje w końcu), a nawet produkty nazywane fotosmartfonami. OnePlus 7T (nawet pro) w stosunku cena/jakość jest ok, ale do obecnych i chociażby wspomnainego Pixela to nie ma podjazdu :) Dodam, że OP nie słyną z tego, żeby ich najmocniejszą stroną były aparaty, tam płynność od zawsze gra pierwsze skrzypce. Każda seria to pokazuje. Przeskok 5 letni jest znaczący i odczuwasz go dopiero, gdy dostaniesz coś nowszego w obrębie tej samej półki w swoje ręce.
Plum

Offline logan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 5
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Telefon 1500-2000
« Odpowiedź #8 dnia: 06.02.2024, 07:54 »
Zastanów się poważnie nad Moto Edge 30 lub 40. Po pierwsze wcale takich złych zdjęć nie robią, jak ktoś wspomniał (chyba że nocne, tu może być różnie zależy od światła oczywiście), po drugie masz czystego androida (jest nakładka od moto, można włączyć lub nie), bez żadnych badziewnych nakładek jak w Xioami czy podobnych.

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Telefon 1500-2000
« Odpowiedź #9 dnia: 06.02.2024, 10:12 »
Kupię motke, cena mi pasuje .
Tylko pytanie która ? 30 czy 40 .


Za wszystkie podpowiedzi bardzo Wam dziękuję

Offline logan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 5
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Telefon 1500-2000
« Odpowiedź #10 dnia: 06.02.2024, 11:01 »
Wejdź sobie na gsmarena.com, możesz tam porównać kilka tele na raz. Może będzie ci łatwiej się zdecydować.

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Telefon 1500-2000
« Odpowiedź #11 dnia: 06.02.2024, 12:38 »
Kupię motke, cena mi pasuje .
Tylko pytanie która ? 30 czy 40 .



Za wszystkie podpowiedzi bardzo Wam dziękuję
Kupiłem żonie 40-stke, jest bardzo zadowolona.
Zbyszek

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Telefon 1500-2000
« Odpowiedź #12 dnia: 06.02.2024, 13:25 »
to na chwilę obecną byś się zdziwił, bo XIaomi robią już solidne aparaty (współpraca z firmą Leica zobowiązuje w końcu), a nawet produkty nazywane fotosmartfonami. OnePlus 7T (nawet pro) w stosunku cena/jakość jest ok, ale do obecnych i chociażby wspomnainego Pixela to nie ma podjazdu :) Dodam, że OP nie słyną z tego, żeby ich najmocniejszą stroną były aparaty, tam płynność od zawsze gra pierwsze skrzypce. Każda seria to pokazuje. Przeskok 5 letni jest znaczący i odczuwasz go dopiero, gdy dostaniesz coś nowszego w obrębie tej samej półki w swoje ręce.

Nie chcę się sprzeczać, co jest czyją mocną stroną. Dostęp do dobrych słuchawek mam dalej, chociażby po znajomych a jakość weryfikuje życie. Tak jak napisałem-współprace czy technologia z Leica, Sony, Zeiss itp niewiele zmieniają bo parametry na papierze w większości są ok. Dla mnie najlepszy test nocny jak robię to:
-oświetlenie imprezowe (ściemnione światło, jakieś migające kolorowe) i ludzie w ruchu (krótki filmik) i fotka pozowana
-drugie to obiekt stały typu samochód w warunkach wieczornych (na parkingu, w odległości kilku metrów jakieś oświetlenie typu lampa, ale nie pod samą lampą
-zdjęcie człowieka stricte w nocy, bez oświetlenia
Kiepski aparat zawsze się na którymś wyłoży, albo rozmyte twarze, albo mocna pikseloza. I co śmieszne taki iphone 15 pro max który kosztuje worek złota niespecjalnie ma się czym popisać w takich testach. Ale tak jak napisałem, "dobry aparat" to dla każdego co innego i jeśli nie potrzebuje ktoś zdjęć nocnych to od tysiaka zaczynają się słuchawki, które z płynnością działania nie będą miały problemu a i fotkę zrobią mocno przyzwoitą a w dobrym oświetleniu wręcz bardzo dobrą. A tańsze również można znaleźć, jak np redmi 12 które ostatnio córa sobie zażyczyła na urodziny-jako telefono-komputer działa naprawdę płynnie. I jeszcze coś co zapamiętałem z czasów Samsungów S3-S5, które były flagowcami, te fociły fajnie na tamte czasy, a również Samsungi, ale jakieś A coś tam pomimo parametrów na papierze niezłych wypadały bardzo blado, ciekawe czy kwestia soczewki czy programowo były obcinane, żeby różnica między klasami była zachowana.

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Telefon 1500-2000
« Odpowiedź #13 dnia: 06.02.2024, 14:34 »
Kupię motke, cena mi pasuje .
Tylko pytanie która ? 30 czy 40 .



Za wszystkie podpowiedzi bardzo Wam dziękuję
Kupiłem żonie 40-stke, jest bardzo zadowolona.

Część Zbysiu.
Ja też kupię 40 🥰🥰🥰🥰

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Telefon 1500-2000
« Odpowiedź #14 dnia: 06.02.2024, 15:18 »
:thumbup: :beer:
Zbyszek