Autor Wątek: Dbanie o siebie, trening  (Przeczytany 1662 razy)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Dbanie o siebie, trening
« dnia: 26.02.2024, 09:50 »
good times, bad times
;)

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #1 dnia: 26.02.2024, 10:26 »
good times, bad times
Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać, ale niestety otyłych ludzi przybywa. Prowadzimy coraz wygodniejsze życie, bramy na pilota, windy, elektryczne rowery, samochodem to niektórzy jakby mogli, to wjechaliby pod same drzwi, a po cholerę się ruszać. I bardzo  łatwy dostęp do niezdrowej żywności, pełnej tłuszczu, cukru i chemii. Tłusty czwartek to każdy uwielbia obchodzić, ale jakbyśmy zrobili dzień aktywności - biegu np. 5 km to ilu by się zgłosiło?. Niestety nie lubimy wysiłku (nie pisze tu o sobie, trenuje 5-6 razy w tygodniu), moi znajomi ostatnią aktywność fizyczną pamiętają z wf-u w podstawówce, przykre to ale prawdziwe. A to najprostsza droga do chorób, oczywiście nawet ci aktywni fizycznie i szczupli chorują, ale znacznie rzadziej. Obecnie rośnie pokolenie komputerowców, łebki siedzą po całych dniach w wirtualnym świecie, jedzą śmieciowe jedzenie, będzie tylko gorzej. 
Sławek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #2 dnia: 26.02.2024, 10:37 »
1970 - fat shaming culture
2024 - body positive culture

To tak według nowoczesnych i równouprawnionych ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #3 dnia: 26.02.2024, 17:01 »
good times, bad times
Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać, ale niestety otyłych ludzi przybywa. Prowadzimy coraz wygodniejsze życie, bramy na pilota, windy, elektryczne rowery, samochodem to niektórzy jakby mogli, to wjechaliby pod same drzwi, a po cholerę się ruszać. I bardzo  łatwy dostęp do niezdrowej żywności, pełnej tłuszczu, cukru i chemii. Tłusty czwartek to każdy uwielbia obchodzić, ale jakbyśmy zrobili dzień aktywności - biegu np. 5 km to ilu by się zgłosiło?. Niestety nie lubimy wysiłku (nie pisze tu o sobie, trenuje 5-6 razy w tygodniu), moi znajomi ostatnią aktywność fizyczną pamiętają z wf-u w podstawówce, przykre to ale prawdziwe. A to najprostsza droga do chorób, oczywiście nawet ci aktywni fizycznie i szczupli chorują, ale znacznie rzadziej. Obecnie rośnie pokolenie komputerowców, łebki siedzą po całych dniach w wirtualnym świecie, jedzą śmieciowe jedzenie, będzie tylko gorzej.
U mnie na siłowni większość stanowią ludzie 30+. Małolaty owszem przychodzą, ale na 10 dłużej niż 3 miesiące ćwiczy może jeden. I najlepsza akcja w przerwach między seriami grają w gry na telefonach😎
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #4 dnia: 26.02.2024, 17:22 »
good times, bad times
Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać, ale niestety otyłych ludzi przybywa. Prowadzimy coraz wygodniejsze życie, bramy na pilota, windy, elektryczne rowery, samochodem to niektórzy jakby mogli, to wjechaliby pod same drzwi, a po cholerę się ruszać. I bardzo  łatwy dostęp do niezdrowej żywności, pełnej tłuszczu, cukru i chemii. Tłusty czwartek to każdy uwielbia obchodzić, ale jakbyśmy zrobili dzień aktywności - biegu np. 5 km to ilu by się zgłosiło?. Niestety nie lubimy wysiłku (nie pisze tu o sobie, trenuje 5-6 razy w tygodniu), moi znajomi ostatnią aktywność fizyczną pamiętają z wf-u w podstawówce, przykre to ale prawdziwe. A to najprostsza droga do chorób, oczywiście nawet ci aktywni fizycznie i szczupli chorują, ale znacznie rzadziej. Obecnie rośnie pokolenie komputerowców, łebki siedzą po całych dniach w wirtualnym świecie, jedzą śmieciowe jedzenie, będzie tylko gorzej.
U mnie na siłowni większość stanowią ludzie 30+. Małolaty owszem przychodzą, ale na 10 dłużej niż 3 miesiące ćwiczy może jeden. I najlepsza akcja w przerwach między seriami grają w gry na telefonach
Kamil potwierdzam co piszesz, mało kto wytrzymuje więcej niż 3 miesiące, bo sport trzeba mieć w sercu, chodzenie na siłownię modne, wpis na fb, nowe ciuchy sportowe, a potem znikają, bo brak silnej woli. Mój starszy syn ma obecnie 17 lat, od trzech lat ostro ćwiczy bo widzi ojca, który też to robi, dostał wzorzec do naśladowania. Syn gra przy kompie długo, ale jak przychodzi trening to nic innego się dla niego nie liczy. Trzy lata i sylwetka jego zaczyna przemawiać -zdj.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #5 dnia: 26.02.2024, 17:51 »
Mam 46 lat. Wszystkie stawy mnie bolą, kręgosłup to już w ogóle. Ale regularnie ćwiczę, co mogę.
Byście się zdziwili, ale rozbierać się nie będę :D

Awek, młody już słyszy od pizd pytania, co bierze?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #6 dnia: 26.02.2024, 18:00 »
Mam 46 lat. Wszystkie stawy mnie bolą, kręgosłup to już w ogóle. Ale regularnie ćwiczę, co mogę.
Byście się zdziwili, ale rozbierać się nie będę :D

Awek, młody już słyszy od pizd pytania, co bierze?
Tego nie wiem czy go pytają, ale w sieci, to kto by nie ćwiczył to bierze, mało komu przychodzi do głowy, że można i bez środków farmakologicznych. Ja też już mocno 40+, nasz testosteron niestety już leci w dół, ćwiczeniami można go utrzymywać na przyzwoitym poziomie, ale czas ciężko oszukać. Co innego mój młody, sytuacja odwrotna, testosteron ostro w górę (czas dojrzewania), to idealny moment na pracę nad własnym ciałem.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka
Sławek

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #7 dnia: 26.02.2024, 18:52 »
Michał, na 20 jadę na siłkę, jedziesz ze mną? 8)
Awek, zazdroszczę Twojemu synowi, że w tym wieku nie zacząłem nic trenować, teraz to już tylko rekreacja :)
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #8 dnia: 26.02.2024, 18:54 »
Mam w garażu własną ;)
Mój trening siłowy trwa z pół godziny i mi wystarczy. Szkoda się na siłownię nawet szykować.
Dziś wolne od ciężarów, więc idę zaraz na wieczorną spacero-przebieżkę.

Od 15 do 30 roku życia siłka to było moje życie. Koszulą z tamtego okresu to teraz bym się owinął i zapiął ją na plecach :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #9 dnia: 26.02.2024, 19:15 »
Awek, zazdroszczę Twojemu synowi, że w tym wieku nie zacząłem nic trenować ... ja trenowałem piłkę i tenis stołowy, a przy okazji grałem w co się dało i teraz na starość mam zajechane stawy, cześć po kontuzjach cześć z zajechania, i myślę że byłem głupi, trzeba było poprzestać na rekreacji ... ;)
;)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #10 dnia: 26.02.2024, 19:17 »
Jedna działka teścia w dupsko raz na 7 dni i robi robotę za 10 miesięcy
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #11 dnia: 26.02.2024, 19:29 »
Awek, zazdroszczę Twojemu synowi, że w tym wieku nie zacząłem nic trenować ... ja trenowałem piłkę i tenis stołowy, a przy okazji grałem w co się dało i teraz na starość mam zajechane stawy, cześć po kontuzjach cześć z zajechania, i myślę że byłem głupi, trzeba było poprzestać na rekreacji ... ;)
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia😊
Kiedy porównuję ile czasu na regenerację potrzebuje teraz, a ile kiedyś, plus bolące stawy i ciągły brak czasu dla siebie, to takie wnioski mi się nasuwają 😊
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #12 dnia: 26.02.2024, 20:05 »
Jedna działka teścia w dupsko raz na 7 dni i robi robotę za 10 miesięcy

 :facepalm:
To strzelaj sobie dwie, żeby wyglądać 2x lepiej. Albo od razu 50x to i milionowe kontrakty podpiszesz z producentami supli.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #13 dnia: 26.02.2024, 20:16 »
Nie mogę sie powstrzymać. Ile chłopak ma lat ,ile czssu biega na siłkę i ile wysiska na klatkę ?
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dbanie o siebie, trening
« Odpowiedź #14 dnia: 26.02.2024, 22:02 »
Nie mogę sie powstrzymać. Ile chłopak ma lat ,ile czssu biega na siłkę i ile wysiska na klatkę ?

Jeśli to do mnie, to 37 lat, trening 3x w tygodniu, klatka 150 kg na 2 powtórzenia przy 88 kg wagi :)
Z pozdrowieniami,
Kamil