Autor Wątek: Odtwarzanie gier  (Przeczytany 5090 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Odtwarzanie gier
« Odpowiedź #15 dnia: 18.01.2016, 10:39 »
Dzięki chłopaki. Potraktuję wentylację jak radzicie i napiszę po czasie czy pomogło. A przy instalacji tego programu od temp. Antywirus wywalił mi trojana.
Arek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Odtwarzanie gier
« Odpowiedź #16 dnia: 18.01.2016, 10:41 »
Powodów może być kilka. Tak jak kol. Katmay pisze  może być zakurzony układ chłodzenia, słaba karta graficzna w laptopie, przegrzanie i w następstwie wyłączenie komputera. Jeżeli tak jest, to zalecam nie grać, gdyż prawdopodobne jest spalenie grafiki, lub płyty głównej.
Minimalne wymagania sprzętowe tej gry (NFS MW2012r):
Procesor: 2 GHz Dual Core (Core 2 Duo 2,4 GHz lub Althon X2 2,7 GHz)
RAM: 2 GB
Karta graficzna AMD: kompatybilna z DirectX 10.1, 512 MB RAM (ATI Radeon serii 3000, 4000, 5000 lub 6000, z wydajnością równą lub wyższą od ATI Radeon 3870
Karta graficzna Nvidia: kompatybilna z DirectX 10.0, 512 MB RAM (NVIDIA GeForce serii 8, 9, 200, 300, 400 or 500, z wydajnością równą lub wyższą od NVIDIA GeForce 8800 GT
Zalecana:
Procesor: Quad-core
RAM: 4 GB
Grafika:kompatybilna z DirectX 11, 1024 MB RAM (NVIDIA GeForce GTX 560 lub ATI Radeon 6950)

Ponadto zwróć uwagę aby podczas używania laptopa nie były zatkane otwory doprowadzające i odprowadzające powietrze do chłodzenia. Więc nie używasz laptopa na pościeli, na kocu, na grubej wykładzinie, dywanie, oraz z dala od kaloryfera.
Mam Samsunga R 540. Stoi na stoliku. Jeszcze jakiś czas temu ta gra chodziła normalnie. No trudno pozostanie nie grać co nie jest dla mnie jakimś problemem.Od taka rozrywka od czasu do czasu.
Arek

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Odtwarzanie gier
« Odpowiedź #17 dnia: 18.01.2016, 10:43 »
A po mojemu jak był "blue screen" ,to może się sypać płyta główna albo RAM. A wszystko przez to że się grzeje.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Odtwarzanie gier
« Odpowiedź #18 dnia: 18.01.2016, 10:45 »
Bartek ,obyś nie miał racji. Szkoda by było na nowy wydawać ,co prawda kilka lat już ma,ale do forum i alledrogo starcza.
Arek

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Odtwarzanie gier
« Odpowiedź #19 dnia: 18.01.2016, 10:46 »
Ponadto zwróć uwagę aby podczas używania laptopa nie były zatkane otwory doprowadzające i odprowadzające powietrze do chłodzenia. Więc nie używasz laptopa na pościeli, na kocu, na grubej wykładzinie, dywanie, oraz z dala od kaloryfera.

Święta racja. O tym zapomniałem. Już za 20 zł możesz kupić podkładkę chłodzącą, kawałek plastiku z wiatrakiem. Taka za 20 zł cudów z temperatura nie zrobi, ale podniesie komp nas powierzchnię blatu i wentylator wbudowany w laptopa będzie mógł bez przeszkód pobierać powietrze. Bez tego powietrze przechodzi przez wąską szczelinę między komputerem a blatem, który jest dodatkowo nagrzany przez komputer i samo powietrze nie ma już tej temperatury co wokół ciebie. U mnie zrobiło to kolosalną różnicę.

Wysłane z moje Huawei P8 Lite przy użyciu Taptalka
Dawid

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Odtwarzanie gier
« Odpowiedź #20 dnia: 18.01.2016, 10:46 »
Jeżeli chodzi o czynności to polecam w następującej kolejności:
1.sprawdzić CCleanerem lub innym programem - wyczyścić komp ze zbędnych rzeczy takich jak pliki tymczasowe, historia przeglądanych stron, kosz. Można spróbować przeczyścić rejestr.
2. zrobić defragmentację dysku, nawet jak winda mówi że nie trzeba - używam defraggler (pokazuje zajętość dysku, ale tez pliki jak są pofragmentowane)
3. jeżeli chodzi o przedmuch radiatora i wiatraczka - polecam znaleźć wideo na yt. Może trzeba będzie rozkręcić laptopa.
Nie wdmuchiwać powietrza do wewnątrz komputera!! (przy zwartej obudowie być może potrzebny będzie serwis).

Poza tym reszta co napisane wyżej.

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Odtwarzanie gier
« Odpowiedź #21 dnia: 18.01.2016, 10:47 »
a po mojemu jak był "blue screen" ,to może sie sypać płyta główna albo RAM.A wszystko przez to że sie grzeje.
Z tego co Arek pisze nie było blue screena, trwa to 1-2 sek, ciężko przegapić niebieski ekran jak się siedzi przed kompem.

Wysłane z moje Huawei P8 Lite przy użyciu Taptalka

Dawid

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Odtwarzanie gier
« Odpowiedź #22 dnia: 18.01.2016, 10:49 »
Program jest ok widocznie stronka niekoniecznie podałem 1 lepszy link to spróbuj z tego http://www.alcpu.com/CoreTemp/
Krzysztof

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Odtwarzanie gier
« Odpowiedź #23 dnia: 18.01.2016, 10:55 »
Program jest ok widocznie stronka niekoniecznie podałem 1 lepszy link to spróbuj z tego http://www.alcpu.com/CoreTemp/
Ten wszedł. :thumbup: Niby na obydwu rdzeniach niecałe 60 st. Dokładnie max 58. Laptop chodzi od 7mej rano bez gry.
Arek

Offline Greg

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: 27
  • Lokalizacja: London
  • Ulubione metody: mucha
Odp: Odtwarzanie gier
« Odpowiedź #24 dnia: 18.01.2016, 11:09 »
Mógłbyś napisać jaki masz dokładnie model? Laptopów Samsunga serii R540 było kilka. R540-JT02PL miał dedykowaną kartę grafiki ATI Mobility Radeon HD5470, a inne miały zintegrowaną, nie nadającą się do gier.
Jeżeli nie wiesz jaki posiadasz model to zakładając, że masz Windows 7 wykonaj kolejno:
1. Naciśnij menu Start i w pole wyszukiwania wpisz Menedżer urządzeń i wybierz pozycję Menedżer urządzeń z wyników wyszukiwania.
2. W oknie Menedżera znajdź pozycję Karty graficzne i rozwiń listę. Zobaczysz kartę graficzną
Napisz jaka to karta graficzna.
Pozdrawiam
Nic wystarczająco głupiego nie przychodzi mi do głowy

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Odtwarzanie gier
« Odpowiedź #25 dnia: 18.01.2016, 11:46 »
Intel(R) HD Graphics. Niestety muszę doro się zbierać .dzięki wszystkim za pomoc.
Arek

Offline Greg

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: 27
  • Lokalizacja: London
  • Ulubione metody: mucha
Odp: Odtwarzanie gier
« Odpowiedź #26 dnia: 18.01.2016, 12:35 »
Grafika nie jest stworzona do gier ale taki NFS MW na niej chodzi. Najprawdopodobniej tak, jak koledzy wcześniej pisali, przyczyna to awaryjne wyłączenie laptopa spowodowane przegrzaniem, poprzez zakurzony układ chłodzenia. Karta graf. jest zintegrowana, więc wykluczam wysypanie się sterowników. Należy zrobić:
... przedmuch radiatora i wiatraczka - polecam znaleźć wideo na yt. Może trzeba będzie rozkręcić laptopa.
Nie wdmuchiwać powietrza do wewnątrz komputera!! (przy zwartej obudowie być może potrzebny będzie serwis).
Jeśli to nie pomoże i sytuacja będzie się powtarzać konieczna będzie wymiana pasty termoprzewodzącej, która pozwoli chłodzeniu procesora wrócić do dawnej sprawności, lub zrezygnowanie z gier.
Pozdrawiam
Nic wystarczająco głupiego nie przychodzi mi do głowy