Autor Wątek: kulki Aller 90 od Massive Baits  (Przeczytany 1967 razy)

Offline Apacz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
kulki Aller 90 od Massive Baits
« dnia: 13.02.2024, 13:52 »
Czy ktoś łowił z sukcesami na te kulki? Obecnie łowię karpie na około 12 godzinnych nocnych wypadach na 5-15ha stawach karpiówkami z pva i ciężarkiem. Nęcę spombem. Używam kulki max 18mm. Zainteresowały mnie kulki zrobione w 90% na pellecie aller best. Jednak ich cena (40zł za 1 kg) jest wielokrotnie wyższa od samego pelletu aller best 17mm (8-13 zł). Naszła mnie taka refleksja. Skoro ten pellet zachowuje 12h stabilności w wodzie, to jaki jest sens używać 4 razy droższych kulek z bardzo zbliżonym składem do nęcenia na tak krótkich wypadach? Jakie macie przemyślenia?

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #1 dnia: 13.02.2024, 14:02 »
Szkoda kaski, kup lepiej sk30 i pozamiatasz nad wodą.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #2 dnia: 13.02.2024, 14:05 »
Gdy jest dużo drobnicy pellet zniknie w moment, kulki polażą zdecydowanie dłużej bo zapewne są dodatkowo utwardzone. Natomiast cena no cóż...każdy chce zarobić 🤪. W tej cenie idzie już dostać w miarę sensowne kulki na dobrych maczkach rybnych.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #3 dnia: 13.02.2024, 14:07 »
Gdy jest dużo drobnicy pellet zniknie w moment, kulki polażą zdecydowanie dłużej bo zapewne są dodatkowo utwardzone. Natomiast cena no cóż...każdy chce zarobić 🤪. W tej cenie idzie już dostać w miarę sensowne kulki na dobrych maczkach rybnych.

Znasz temat tej kuli... znasz ludzi łowiących na te kule ?
Maciek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #4 dnia: 13.02.2024, 14:32 »
Jaki temat mam znać? 🤪 Czy ja gdzieś napisałem, że się na to nie złowi karpia? Ludzie łowią na kulki i po 10 zł/kg i też mają wyniki. Ciężko zrobić kulke która nie będzie łowić ryby 🙂. Wystarczy wybrać łowisko z odpowiednią ilością ryb, zapłacić odpowiednią kwotę 🤪 i praktycznie na wszytko się połowi.

Offline Apacz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #5 dnia: 13.02.2024, 14:41 »
Szkoda kaski, kup lepiej sk30 i pozamiatasz nad wodą.
Patrząc na katalog na 2024 to zmniejszyli opakowanie z 1kg do 800g i podnieśli cenę. Ta cena w przeliczeniu na kilogram jest powyżej 60 zł. To już dla mnie zaporowa cena której w tym roku nie zaakceptuje :D

Edit: w sumie to samo manipulowanie konsumentem zmniejszając opakowanie wzbudza mój niesmak. Dlatego staram się bojkotować opakowania typu 700 800g, które mają w zamyśle producentów wydawać się tańsze niż 1kg konkurencji.

Offline Apacz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #6 dnia: 13.02.2024, 15:02 »
Gdy jest dużo drobnicy pellet zniknie w moment, kulki polażą zdecydowanie dłużej bo zapewne są dodatkowo utwardzone. Natomiast cena no cóż...każdy chce zarobić . W tej cenie idzie już dostać w miarę sensowne kulki na dobrych maczkach rybnych.
Dlaczego stabilny pellet 17mm zniknie w kilka godzin podczas gdy kulki 18mm poleżą? Sprawdzałeś to jakoś? Kamera podwodna, nurkowanie, filmy? Domysły to tak mało dla mnie. Niestety ja tego już na moich wodach nie sprawdzę, bo wprowadzili zakazy pływania. Faktem natomiast jest że bywało tak nieraz, że po nocy widać było, że kukurydza i konopie były wyzerowane a kulki zalegały. Wydaje mi się, że właśnie wielkość o tym decydowała. Niestety 20 lat temu nie stosowałem pelletu, więc nie mam tego wybadanego :) A w obecnym czasie nie mogę sobie już pozwolić na 60 dniową zasiadkę z codziennym nurkowaniem :D Ba nawet na 2 dniową nie ma szans:/

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #7 dnia: 13.02.2024, 15:08 »
Gdy jest dużo drobnicy pellet zniknie w moment, kulki polażą zdecydowanie dłużej bo zapewne są dodatkowo utwardzone. Natomiast cena no cóż...każdy chce zarobić . W tej cenie idzie już dostać w miarę sensowne kulki na dobrych maczkach rybnych.
Dlaczego stabilny pellet 17mm zniknie w kilka godzin podczas gdy kulki 18mm poleżą? Sprawdzałeś to jakoś? Kamera podwodna, nurkowanie, filmy? Domysły to tak mało dla mnie. Niestety ja tego już na moich wodach nie sprawdzę, bo wprowadzili zakazy pływania. Faktem natomiast jest że bywało tak nieraz, że po nocy widać było, że kukurydza i konopie były wyzerowane a kulki zalegały. Wydaje mi się, że właśnie wielkość o tym decydowała. Niestety 20 lat temu nie stosowałem pelletu, więc nie mam tego wybadanego :) A w obecnym czasie nie mogę sobie już pozwolić na 60 dniową zasiadkę z codziennym nurkowaniem :D Ba nawet na 2 dniową nie ma szans:/
Wrzuć sobie pellet do wody i zobaczysz jak szybko nasiaknie wodą. Dodatkowo w wodzie panuje inne ciśnienie i przewaznie ogrom drobnicy, raki (jeśli piszemy o zbiornikach naturalnych). Drobnica potrafi przez noc wyzerować kulki to co dopiero pellet.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #8 dnia: 13.02.2024, 15:24 »
Jaki temat mam znać? 🤪 Czy ja gdzieś napisałem, że się na to nie złowi karpia? Ludzie łowią na kulki i po 10 zł/kg i też mają wyniki. Ciężko zrobić kulke która nie będzie łowić ryby 🙂. Wystarczy wybrać łowisko z odpowiednią ilością ryb, zapłacić odpowiednią kwotę 🤪 i praktycznie na wszytko się połowi.

To po co piszesz o mączkach ... dobrym towarze... 8)
A dziś ciśniesz że na gips też połowisz....

Pytam bo ciekawi mnie twoja opinie w temacie tych kul ....
Na poważnie jak możesz nie spłycaj tylko coś mądrego napisz.
Maciek

Offline Apacz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #9 dnia: 13.02.2024, 15:32 »
Pellet pelletowi nierówny. Wiadomo aller classic (do 3h deklaruje producent) zapracuje dużo szybciej niż master (6h) czy bronze (12h). Jak zużyje zapasy to mam zamiar potestować allera bronze. A tymczasem używam coppens red halibut (10-20 h stabilności deklaruje producent) i testy w szklance mnie zaskakiwały jak twardy on jest nadal po nocy w szklance. Także takie 20mm halibuta  może po nocy nadal wabić tak samo jak kulki 18mm na które łowię. Zakładałem też nieraz na włos pellet 20mm i po całej nocy wyglądał ok. Oczywiście są pellety szybko pracujące (ja lubię stalomax jak łowię kilka godzin ) ale ja mówię o tych najtrwalszych.

Kozi, a Ty nęcisz też pelletami, czy same kulki, żeby nie ściągać drobnicy?

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #10 dnia: 13.02.2024, 15:39 »
Chciałem Ci raczej uświadomić, że ludzie łowią na każde kulki. A tak naprawdę wystarczy łowisko z dużą populacją ryb które zjedzą praktycznie wszystko co wrzucisz. Schody się zaczynają gdy tych ryb jest mało ich głównym pożywieniem jest naturalny pokarm występujący w danym zbiorniku a nie śmieciowe kulki. Nie używam gotowców więc co mam napisać? Nie bez przyczyny w kulkach stosuje się odpowiednie mączki, ekstrakty, płynne pokarmy,  dobiera się poziom rozpuszczalnych w wodzie składników. Co z tego posiada aller? Nie wiem ale sądzę, że nie wiele. Ciekaw jestem ile ludzi z grona "testerów" takich kulek łowi na prawdziwych naturalnych wodach a nie komercjach.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #11 dnia: 13.02.2024, 15:42 »
Pellet pelletowi nierówny. Wiadomo aller classic (do 3h deklaruje producent) zapracuje dużo szybciej niż master (6h) czy bronze (12h). Jak zużyje zapasy to mam zamiar potestować allera bronze. A tymczasem używam coppens red halibut (10-20 h stabilności deklaruje producent) i testy w szklance mnie zaskakiwały jak twardy on jest nadal po nocy w szklance. Także takie 20mm halibuta  może po nocy nadal wabić tak samo jak kulki 18mm na które łowię. Zakładałem też nieraz na włos pellet 20mm i po całej nocy wyglądał ok. Oczywiście są pellety szybko pracujące (ja lubię stalomax jak łowię kilka godzin ) ale ja mówię o tych najtrwalszych.

Kozi, a Ty nęcisz też pelletami, czy same kulki, żeby nie ściągać drobnicy?
Używam tylko i wyłącznie kulek oraz orzecha tygrysiego. Wczesna wiosną oraz pozną jesienją dodaje konopi. Nie bez przyczyny do dobrych kulek dodaje się rozliczane w wodzie mączki, ekstrakty...to one wabią ryby.

Offline Apacz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #12 dnia: 13.02.2024, 16:25 »
Czyli ewidentnie nie chcesz dawać powodu do żerowania drobnicy. W tym roku chciałem popróbować orzecha zamiast kukurydzy. Zauważyłem, że drobnica go unika. Łowiąc na próbę na małe orzeszki na methodę zdziwiło mnie że nie łowiłem na to drobnicy pomimo niewielkiego rozmiaru. Jeśli już to karpie. 
W tym roku planowałem tylko pellet 17-20mm, orzechy ( chyba najtańsze) i kulki 18-20mm. Zastanawiam się czy wielkość orzecha do nęcenia ma znaczenie skoro i tak drobnica go nie lubi. Jakie rozmiary Ty stosujesz? Jest potrzeba inwestować w jakieś XXL czy Jumbo?

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #13 dnia: 13.02.2024, 16:31 »
Drobnica nawet jak zassie orzecha to go wypluwa bo jest zbyt twardy. Orzecha kupuje w wersji mix lub high caliber. Te największe rozmiary są zbyt drogie. W sezonie zużywam minimum 50kg więc cena ma znaczenie. Pellet tak jak pisałem, ściąga drobnice i nie jest trwały. Więcej szkody niż pożytku, wolę sypnąć więcej kulek których jakości jestem pewien.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #14 dnia: 13.02.2024, 17:01 »
Chciałem Ci raczej uświadomić, że ludzie łowią na każde kulki. A tak naprawdę wystarczy łowisko z dużą populacją ryb które zjedzą praktycznie wszystko co wrzucisz. Schody się zaczynają gdy tych ryb jest mało ich głównym pożywieniem jest naturalny pokarm występujący w danym zbiorniku a nie śmieciowe kulki. Nie używam gotowców więc co mam napisać? Nie bez przyczyny w kulkach stosuje się odpowiednie mączki, ekstrakty, płynne pokarmy,  dobiera się poziom rozpuszczalnych w wodzie składników. Co z tego posiada aller? Nie wiem ale sądzę, że nie wiele. Ciekaw jestem ile ludzi z grona "testerów" takich kulek łowi na prawdziwych naturalnych wodach a nie komercjach.

Słabi mnie już czytanie o tym jaki jest pewien karpiarz  z forum zajebisty.
Co temat negacje.... chłopaki chcą wiedzieć porównać wjeżdża gość i dąsem neguję.
Temat łódki kup se ponton bo jest lepszy mam i wiem.
Temat kulki po co kupować ukulaj bo ja kulam.
Temat sprzętu be....Bo ja mam i jest super.
I mógłbym dalej ale po co.
Cenie cię z rybami jakimi pozujesz ale podejście masz dziwne. Skoro wszyscy do kupy jesteśmy cienkimi bolkami to napisz gdzie łowisz a dlaczego luknij w historie sam wypytywałeś ludzi gdzie łowią i co pływa w danych wodach.
No sory ale nie można się tak zachowywać....
Negowanie masiva wbiło mnie w ziemię.
Zachowujesz się jak niepoważny gość jak :facepalm:
Ciekawe jak by się poczuli chłopaki z masiva gdy byś Stanów przed nimi i taki tekst puścił ile z nich łowi na komercji.
A  wody PZW inne otwarte Smolno,  wygonin i wiele innych otwartych wód do prostokąty.... :P
Pomiatanie łowiących gdzie chcą jest niepoważne i tyle.
Masz jaja a nie pestki napisz złowiłem tam i tam ....
A nie udowadnianie nie udowodnionego.
No kilka rybek w krzakach złowiłem.
Otaczanie się autom kulacza ....kto to potwierdzi.
Bo sam dziś piszesz na gips biorą to po co te mądrości....
Piszę bo taki jeste nie kulturalny i nie wyparzony mam pyszczek.
Poprostu mam dość czytania tych postów o twojej zajebistości.
A temat z aqua alerem przegiął pałe.
Tak się składa że znam Marcina kurwa jak tak można pisać.
Negować skład kuli z alera. Marcin ma renomę na rynku kulą zawodnikom na największe zawody karpiowe w Polsce, Europie . Z wynikami kule się same bronią... A tu mistrz cwaniakuje jak zawsze.
Masakra.
Maciek