Autor Wątek: Wybór wędki, spławika i śrucin sygnalizacyjnych  (Przeczytany 10267 razy)

Offline promek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 18
Odp: Wybór wędki, spławika i śrucin sygnalizacyjnych
« Odpowiedź #15 dnia: 04.01.2015, 17:56 »
No jeśli 5-6zł za waggler wstępnie obciążony to chyba sam coś kupię. Mam takie łowisko gdzie bardzo łatwo stracić zestaw ( zaczepy wszelakiej maści ) i tam łowiąc tańszym spławikiem byłbym spokojniejszy. ;)

elvis77

  • Gość
Odp: Wybór wędki, spławika i śrucin sygnalizacyjnych
« Odpowiedź #16 dnia: 04.01.2015, 18:42 »
Dokładnie,wiem,że Drennan jest dobry,chodzi mi o to czy Middy to dobry zamiennik.Bo przy tej cenie można by nabyć cały komplet,a nawet dwa  ;) No i wiem które z nich są do waggler method(poz.4-8 ze wskazaniem na 4-6),tylko dałem takiego linka,żeby były wszystkie na jedne stronie tak poglądowo.Szkoda by było wydać kasę na darmo  :(

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wybór wędki, spławika i śrucin sygnalizacyjnych
« Odpowiedź #17 dnia: 04.01.2015, 19:07 »
Middy robi podobne spławiki ale jakośc ich jest gorsza. Podobaja mi się ich spławiki z balsy i pawich piór - mam ich sporo - ale  inserty o wiele lepiej wybrać z Drennana. Przede wszystkim Middy maja cieńszy dolnik i nie pasują do mocowania Drennana (float adaptor). Nie mają wymiennych spodów, antenki chyba też są na stałe. W przypadku Drennana można mieść kilka spławików i wymieniać ich dolniki, antenki - przy Middych tak sie już nie da.

Wiekszośc sklepów w UK ma inserty Drennana - świadczy to o zaufaniu wędkarzy do tych spławików.

Polecam natomiast peacocki Middyego i ich wersje spławików z balsy do matchówki- niektore są naprawdę ciekawe!
Lucjan

elvis77

  • Gość
Odp: Wybór wędki, spławika i śrucin sygnalizacyjnych
« Odpowiedź #18 dnia: 04.01.2015, 19:30 »
No i o to mi chodziło  :)
Co do peacocka to mam kilka i tez uważam,że są ok,ale mają bardzo delikatne antenki i łatwo je złamać  :(
Najprawdopodobniej jutro będę w sklepie w którym są dostępne to nie omieszkam sprawdzić jak to wygląda z tymi zamiennymi antenkami.

Offline Myszon

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wybór wędki, spławika i śrucin sygnalizacyjnych
« Odpowiedź #19 dnia: 04.01.2015, 19:36 »
Chętnie zapoznam się z Twoimi spostrzeżeniami elvis :)

elvis77

  • Gość
Odp: Wybór wędki, spławika i śrucin sygnalizacyjnych
« Odpowiedź #20 dnia: 04.01.2015, 19:46 »
ok. Tylko nie wiem czy moje spostrzeżenia będą wiarygodne,bo puki co nie mam jeszcze Drennana i nie mam się do czego odnieść poza wiedzą z forum i własnym doświadczeniem co w sumie powinno wystarczyć  :)
Zwrócę uwagę czy są tak uniwersalne jak Drennany i tak wytrzymałe.