Autor Wątek: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga  (Przeczytany 93545 razy)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #45 dnia: 15.11.2020, 23:08 »
Brzęczek nie ma raczej koncepcji ale chce aby grali ci z doświadczeniem mimo że praktycznie nigdzie nie grają ??? Myslałem że zagra Płacheta ale chyba po pierwszej połowie przeszła mu chęć na wstawianie  młodych zawodników.
Ale co tam My, Anglicy  dostali baty od Belgów i maja pozamiatane w grupie
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #46 dnia: 15.11.2020, 23:43 »
Nie ma innego wyjścia niż stawianie na młodych. Starsi od dwóch lat nie zrobili postępu i już raczej nie zrobią. A to w zasadzie mecz towarzyski, niech się uczą.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #47 dnia: 16.11.2020, 00:07 »
Raczej trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Wygrywać to oni mogą z Gruzją. Niektórzy mówią, że mamy fajną pakę a ja zawsze odpowiadam, że dobrych to mamy dwóch, trzech zawodników. Reszta jest bardzo mocno średnia. Sorry, ale co robi Grosicki w drużynie? Koleś który w klubie nawet nie siedzi na ławie.
Niestety piłka poszła mocno do przodu a polska lata temu stanęła w miejscu (liga!). Nie zmieni tego nawet to, że uda nam się czasami wykręcić dobry wynik.
Dzisiaj mieliśmy ponoć dobrą szansę bo włoska drużyna niby zdziesiątkowana. Na naszym tle byli mistrzami świata.

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #48 dnia: 16.11.2020, 00:13 »
A może po prostu potrzeba nam jakiegoś Guusa Hiddinga, a nie Jerzego Brzęczka? Może w końcu trzeba wziąść przykład z siatkarzy?
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #49 dnia: 16.11.2020, 00:23 »
Mecz bardzo slaby. Ja wyróżniłbym czterech piłkarzy.

Krycha - wg mnie najlepszy na boisku, Włosi żadnej akcji nie skonstruowali środkiem, wszystko szło skrzydłami jedyny błąd - karny.

Góral - zagrał na swoim poziomie, biegał, GRAŁ, pierwszy faul brutal na czerwoną, drugiego faulu nie było - atak wślizgiem w pilke. Dostał kartkę za wcześniejszą akcje. To on rozruszał grę i zrobił różnice. Poza tym w 1 połowie Polacy grali jak panienki na pewno trener kazał im grać agresywnie..
Grosicki - rozruszał grę skrzydłem choć sam nic nie zdziałał.
Jóźwiak - coś próbował, ale sam niewiele mógł zdziałać.

Wiadomo bramkarz dobrze ale dużo pracy miał - każdy by się dobrze zaprezentował .. obrona pokazali się, ale to nie sztuka jak ciągle ida ataki na bramkę, nie potrafili akcji zacząć, wyprowadzić piłki...

Pozostałych graczy ciężko ocenić no nie grali,nie dostawali pilek, lub grali fatalnie.

Włosi - rozpracowali Polaków dokładnie. Sami zagrali futbol nowoczesny, szybki, techniczny, Polacy chcieli wygrać środek boiska, a Włosi do środka nas nie dopuścili i grali pod naszą bramką.

Nie wiem czy piłkarze nie grają przeciwko Brzęczkowi.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #50 dnia: 16.11.2020, 01:01 »
A może po prostu potrzeba nam jakiegoś Guusa Hiddinga, a nie Jerzego Brzęczka? Może w końcu trzeba wziąść przykład z siatkarzy?

Nie wydaje mi się. IMAO Brzęczek oczywiście do niczego nie nie nadaje. Ale nie o to chodzi. My nie mamy lepszych zawodników. To jest gra drużynowa. Jakby się dało genialnego Lewandowskiego wymienić na trzech bardzo przyzwoitych zawodników to by się moim zdaniem opłaciło. Zobacz, że ci z którymi przegrywamy mają o niebo lepszych zawodników. Na każdej pozycji.

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #51 dnia: 16.11.2020, 08:17 »
Daavid dobrze prawi, wystarczy popatrzeć kto u nas gra. połowa tych co na boisku, w klubach grzeje ławy lub ogląda swoje drużyny z trybun. Do puki nie zaczniemy szkolić młodzieży i nie przestaniemy ściągać szrot z zagranicy do Polskich klubów, możemy zapomnieć o liczeniu się na arenie międzynarodowej.

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #52 dnia: 16.11.2020, 09:44 »
...

Krycha - wg mnie najlepszy na boisku, Włosi żadnej akcji nie skonstruowali środkiem, wszystko szło skrzydłami jedyny błąd - karny.

...

Ale, że myślisz, iż Włosi wyczuli szczytową formę Krychy i bali się atakować środkiem gdyż tam rządził wspomniany? ;)
Treneiro powinien uświadomić Krychowiaka, że defensywny pomocnik może również podawać do przodu, nie tylko do tyłu ;)

IMHO nie ma kogo wyróżniać in plus, całość "zagrała" bez żadnego zaangażowania czy też ryzyka. Oczywiście były również "perełki", jak np. Reca, który momentami nie bardzo kojarzył gdzie jest i co powinien robić.
Góralowi, mimo wielkiej sympatii do niego, trochę zagrzały się obwody i szczęście, że nie trafił w nogi przy drugiej interwencji.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #53 dnia: 16.11.2020, 10:03 »
Mecz bardzo slaby. Ja wyróżniłbym czterech piłkarzy.


Nie wiem czy piłkarze nie grają przeciwko Brzęczkowi.

Niestety, tym razem Brzęczek udowodnił wszystkim, że jego miejsce jako trener jest w polskiej lidze, ale nie ekstraklasie. Może prowadzić taką Odrę Opole, ale nie reprezentację Polski. Kadra zagrala fatalnie, ale nie przez samą grę, przegraliśmy fatalnym ustawieniem. Mieliśmy blokować Włochów pressingiem, ale oni nie dawali się zepchać z naszej połowy. I przez 90 minut trzeba było oglądać jak nie potrafimy wyjść do przodu z piłką, jak stoperzy ją tracą z powodu agresywnego krycia.

Nie czarujmy się, byliśmy bezradni jak małe dzieci, Włosi pokazali  światowej klasy futbol, my byliśmy statystami. Nie dziwię się wcale, że Lewandowski się wkoorvił i pojechał po Brzęczku milcząc na temat taktyki jaką przygotował trener.

Według mnie gdyby trenerem został ktoś światowej klasy, porównywalnej z Beenhakkerem, to wtedy moglibyśmy myśleć o sukcesach. Niestety, trafiło na słabego gościa, i świetny materiał na doskonałą kadrę został zmarnowany. Nie wiem czy będziemy mieli drugą taką szansę szybko...

Czy wg Was stać nas na lepszego trenera? Bo ja sądzę, że jak najbardziej. Można mu zapłacić więcej i liczyć na dobre wyniki. A tu mamy gościa, który po prostu jest kiepski. Ale można nim manipulować... Dlatego mam to za złe Bońkowi, że przepchał kandydaturę Brzęczka, gościa, który niczego nie udowodnił w swojej trenerskiej karierze. To znaczy do wczoraj, bo dał dowód, że się nie nadaje na takie stanowisko. I jeśli kadrowicze są przeciwko trenerowi, a na to wygląda (przynajmniej niektórzy), to też to powinno dać do myślenia. Kto wie, czy tym meczem Włosi nie rozbili naszej reprezentacji na przyszłe pół roku, z ME włącznie...


To było fatalne 90 minut, oglądanie sprawiało mi ból :facepalm:



Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #54 dnia: 16.11.2020, 10:08 »
Daavid dobrze prawi, wystarczy popatrzeć kto u nas gra. połowa tych co na boisku, w klubach grzeje ławy lub ogląda swoje drużyny z trybun. Do puki nie zaczniemy szkolić młodzieży i nie przestaniemy ściągać szrot z zagranicy do Polskich klubów, możemy zapomnieć o liczeniu się na arenie międzynarodowej.

Ale na to potrzebne są pieniądze. Te będą jak będą ludzie na trybunach, a z tym cały czas kiepsko (nie mówię o pandemii). U nas trzeba wydać wojnę kibolom i stadionowym chuliganom, aby ludzie nie bali się pójść na mecz. Ojciec z synem na przykład...

Mamy dobre stadiony, mamy już sędziów co nie drukują, ale poziom dalej kiepski (ale się poprawił). Wg mnie pozostało jedno - kibice na stadionach. Ale tego się nie da załatwić, jak w takiej Wiśle rządzą kibole, a w wielu drużynach mają bardzo dużo do powiedzenia. Rząd też nie pomaga, przymilając się do stadionowych chuliganów.
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Lucjan

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #56 dnia: 16.11.2020, 13:10 »
Wiecie, że Jerzy Brzęczek wydał książkę autobiograficzną? :facepalm:

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #57 dnia: 16.11.2020, 14:41 »
Napisać może każdy kto ma kasę, pytanie, kto ją będzie czytał? Co się tyczy trenera nawet cudotwórca nic nie zrobi. Jak to się mówiło po wojnie odnośnie szkół oficerskich. Dziś można powiedzieć o naszych piłkarzach. Nie wystarczą szczere chęci, z gówna lodów nie ukręcisz.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #58 dnia: 16.11.2020, 14:49 »
No tak, ale decyzja o napisaniu autobiografii wynika z (przynajmniej powinna) przeświadczenia osiągnięcia jakiegoś sukcesu bądź przeżycia jakiś niezwykłych historii.

Offline Medunamun

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Klub Mazowsze
  • Lokalizacja: WPR
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #59 dnia: 16.11.2020, 14:53 »
Napisać może każdy kto ma kasę, pytanie, kto ją będzie czytał? Co się tyczy trenera nawet cudotwórca nic nie zrobi. Jak to się mówiło po wojnie odnośnie szkół oficerskich. Dziś można powiedzieć o naszych piłkarzach. Nie wystarczą szczere chęci, z gówna lodów nie ukręcisz.

W dobie wałków na śmieciach i ściekach polemizowałbym ;) sorki za offtop O:)
Pozdrawiam :)

Konrad, Feeder Klub Mazowsze

PB: karp 9,07 kg, Łowisko Kamień