Autor Wątek: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga  (Przeczytany 95580 razy)

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #360 dnia: 16.06.2021, 18:35 »
Lucjan posiadanie piłki to jedno a kondycja to drugie, tak jak napisałem wczesniej Nasi zagrali Poloneza czyt. chodzonego,  akcje były wolne bez tempa. Nawet gdy była mozliwośc kontrataku to nie było z kim albo piłka wracała do tyłu.
Teraz pewnie zagramy "autobusem" z tyłu i bedziemy liczyć na szybki atak. Jeśli nie będzie głupich błędów to bedzie dobrze :)

Mam identyczne zdanie, ja uważam, że chcieli grać ale sił brakło - forma nie ta...,
Ja rozumiem taką grę z TOP-ami Hiszpania, Włochy, Francja, że wyglądamy słabo, blado, ale to Qwa Słowacja.
Przeciw Hiszpanii to jest oczywiste, że trzeba się bronić i liczyć na kontrę - to nam zawsze najlepiej wychodziło, więc może :), chociaż Szwedzi mieli dużo szczęścia w tym remisie.


Offline paparoach

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Reputacja: 49
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #361 dnia: 16.06.2021, 18:38 »
Za łonet :
"Reprezentacja Polski przegrała ze Słowakami w miniony poniedziałek 1:2. Biało-Czerwoni grali bez wiary w sukces, a według wielu głosów byli przestraszeni już w momencie, gdy znaleźli się w katakumbach stadionu w Sankt Petersburgu. Ostatecznie jedynego gola dla zespołu Paulo Sousy strzelił Karol Linetty."
Co impreza rangi mistrzostw świata czy euro jest to samo , rozjeżdża nas Korea , Ekwador , Senegal że o Czechach , Słowacji  nie wspomnę . Potem opowiadanie pierdół że był sukces organizacyjny , że nas Howard Webb oszukał czy ufo porwało nam kapitana . Co impreza jadą podstarzałe beztalencia bo nie ma w tym kraju jednego człowieka który walnie pięścią w stół i pogoni to towarzystwo w ...
Nikt nie wymaga od nich cudów , wiem jaką mamy ligę , wiem jak wygląda szkolenie , wiem jak "prezentują się w EUR nasze kluby " , ale do jasnej ...  klęknąć przed Słowacją ??
W hokeju który jest sportem nr 1 w tym państwie ok , ale w piłce kopanej ??
Cytując klasyka : " wszyscy won "

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 732
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #362 dnia: 16.06.2021, 19:53 »
I Czarny Koń Mistrzostw pakuje sie do domu. Oj będzie sie działo w Turcji
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 463
  • Reputacja: 352
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #363 dnia: 16.06.2021, 20:09 »
Lucjan posiadanie piłki to jedno a kondycja to drugie, tak jak napisałem wczesniej Nasi zagrali Poloneza czyt. chodzonego,  akcje były wolne bez tempa. Nawet gdy była mozliwośc kontrataku to nie było z kim albo piłka wracała do tyłu.
Ale kiedy ostatnio nie były wolne? Gdy nasze ofermy grają atak pozycyjny, to zawsze jest wolno. Całe zło zaczyna się w obronie, która nie potrafi dostarczyć bezpiecznie i szybko piłki do strefy środkowej. Potem rywal jest ustawiony i po ptakach. Chyba, że jakaś szarża wyjdzie, Jóźwiak się przedrze czy podobny cud się zdarzy.

Cytuj
Teraz pewnie zagramy "autobusem" z tyłu i bedziemy liczyć na szybki atak. Jeśli nie będzie głupich błędów to bedzie dobrze :)
No ale jak to nie będzie głupich błędów? :) Od tego to my akurat mamy specjalistów, choć jeden się akurat wykartkował.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #364 dnia: 17.06.2021, 06:00 »
Panowie Sousa to jakis jasnowidz, wszystko przewidział. Tylko dlaczego piłkarzyki tego nie posluchali? Od 15:50 minuty.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline paparoach

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Reputacja: 49
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #365 dnia: 17.06.2021, 07:27 »
I Czarny Koń Mistrzostw pakuje sie do domu. Oj będzie sie działo w Turcji
Niekoniecznie . Zobacz na sytuację w grupie , Turcja 0 pkt , Szwajcaria 1 i ostatni mecz między tymi drużynami . Każde zwycięstwo Turcji daje im 3 miejsce i awans .
Tak naprawdę są w lepszej sytuacji niż my w tym momencie .

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 736
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #366 dnia: 17.06.2021, 08:04 »

Mam identyczne zdanie, ja uważam, że chcieli grać ale sił brakło - forma nie ta...,

Czy oglądaliśmy ten sam mecz? Ostatnie minuty napieraliśmy i stworzyliśmy wiele ciekawych sytuacji, grając w dziesięciu przypomnę. Jak można więc mówić, że sił brakło?

Sorry, ja rozumiem, że czujemy frustrację z wyniku i postawy, ale nie przypinajmy naszym czegoś, czego nie było!

Powtórzę niczym zacięta płyta - moim zdaniem widać było plusy ofensywnego ustawienia, czego efektem było posiadanie piłki i ilość strzałów na bramkę w ilości 17. Statystyki nie kłamią. Jednak tak grać powinniśmy rok przed turniejem, mając czas na poprawę słabych elementów. Jestem pewien, że Boniek szukał selekcjonera który zaproponuje inną taktykę, ofensywną, stąd Sousa. Niestety, taka gra dla Polaków to nowość (oprócz kilku - jak Lewandowski, Klich czy Jóźwiak), więc wymaga dłuższego dopracowania. Więc tu jest problem, bo nie dano nowemu prowadzącemu wystarczającej ilości czasu. Stąd ciagłe testy, bo coś nie gra.

Jak dla mnie sytuacja ta przypomina coś takiego, gdy daje się komuś zadanie do wykonania i bardzo małą ilość czasu, co czyni je trudnym do wykonania lub wręcz niemożliwym. Potem kibice wylewają swoje żale. Moim zdaniem Euro 2020 przegraliśmy już dawno, bo Brzęczek niczego nie zrobił z reprezentacją, błądził niczym ślepiec we mgle.

I nie twierdzę, że Sousa jest dobry, ale uważam, że idzie we właściwym kierunku. Mamy po raz pierwszy tak utytułowanych piłkarzy, najlepszego na świecie Lewego, kilku z Premiership  czy Bundesligi, jest kim grać, robić widowiskową taktykę. To nie czasy, gdzie mieliśmy piłkarzy grających w Turcji czy Grecji i jednego lub kilku w Bundeslidze.
Lucjan

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 732
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #367 dnia: 17.06.2021, 08:17 »
I Czarny Koń Mistrzostw pakuje sie do domu. Oj będzie sie działo w Turcji
Niekoniecznie . Zobacz na sytuację w grupie , Turcja 0 pkt , Szwajcaria 1 i ostatni mecz między tymi drużynami . Każde zwycięstwo Turcji daje im 3 miejsce i awans .
Tak naprawdę są w lepszej sytuacji niż my w tym momencie .
Spokojnie z tym awansem Turcji, przypomne że tylko 4 zespoły ( z 6 grup ) z 3 miejsc awansują a Turcją póki co ma najgorszy stosunek bramek i moim zdaniem nie awansuje ale poczekajmy.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 736
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #368 dnia: 17.06.2021, 08:36 »
I jeszcze jedno. Mamy podobną sytuację jak z PZW, gdzie główną winą obciąża się piłkarzy (wędkarzy), nie zaś tego, który sprawił, że reprezentację prowadził kompletny nowicjusz bez warsztatu (Brzęczek).To Boniek jest winny głównie, i nie powinno być sytuacji, gdzie PZPN a raczej jego prezes robi sobie eksperymenty. Wielu z nas tez uważa, że wędkarze odpowiadają za to co mamy nad wodami, ale głównym winowajcą jest ZG PZW. Nasza wina jest taka, ze nie domagamy się stanowczo aby reagowano odpowiednio. Tak samo tutaj. Nie powinno być mowy o tym aby powierzać reprezentację byle komu, powinniśmy mieć trenera z prawdziwego zdarzenia. Nawałka czegoś wcześniej dokonał przynajmniej, a Brzęczek? Taki Solskjaer czy Lampard też dostawali szansę, ale oni mieli kontakt z czołowymi selekcjonerami świata, czego nie da się powiedzieć o Brzęczku. Boniek miał ludzi w doopie po prostu, podjął taką decyzję bo może...

I nie wszystkie turnieje ostatnimi laty przegrywaliśmy w fatalnym stylu. W 2016 potrafiliśmy sporo namieszać, odpadliśmy po dobrym meczu z Portugalią, w ćwierćfinale. I wtedy graliśmy właśnie mocno ofensywnie.
Lucjan

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #369 dnia: 17.06.2021, 09:37 »
Luk na pewno oglądaliśmy inny mecz - ofensywne ustawienie z 1 napastnikiem :D, no nie rób jaj, komu to wmówisz ? Nawet Twój faworyt Klich nie grał na swoim poziomie - na tle naszych naprawde grał dobrze, ale czy to był jego wysoki poziom ?
Skoro graliśmy ofensywnie, to defensywne ustawienie na Hiszpanie to z (-)1 napastnikiem :D ? -  też wyjdziemy z jednym...

Nie twierdze, że sił brakło, nasi od początku ich nie mieli - byli wolni, ospali, bez szybkości, bez mocy. Żaden zespół nie zasuwa cały mecz na wysokich obrotach bo tak się nie da, ale nasi nawet momentu nie zagrali na wysokich obrotach.
17 strzałów-świetnie, super, ale tylko 3 celne..., i znów - jeden napastnik, ofensywna taktyka ?

Sousa to trener na poziomie Brzęczka z bajerem lepszym x3. Facet tak naprawdę z łapanki, zresztą od 2000 roku mamy tylko takich trenerów - z tego wyszło tylko Nawałce.   

2016 Graliśmy defensywnie, ustawienie 4 obrońców, 2 defensywnych pomocników Krycha i Mączyński.
W 5 meczach z 2 dogrywkami strzeliliśmy 4 gole (nie licząc karnych), w meczu mieliśmy 3,4 fragmenty szybkiej, ofensywnej gry, a potem było defensywnie.
Więc nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że graliśmy ofensywnie ?

Trzeba mówić prawdę w oczy, zaciemniając obraz nie wprowadzi się zmian, nic się nie osiągnie.
Skoro tak dobrze jest, zajebiście to dlaczego przejeb... najważniejszy mecz, z najsłabszym przeciwnikiem ?

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #370 dnia: 17.06.2021, 09:45 »
Jest to forma rozrywki a to, że piłka nożna generuje największe emocje to tak było i będzie. Nie ma się co dziwić, że tak wszyscy komentują i się podniecają. Nie samym chlebem człowiek żyje. :fishonhook: Niestety mamy słabiutką drużynę. Mówić, że to wina tego czy drugiego nie do końca jest trafione. Jest to składowa wielu czynników. Błędne jest rozumowanie, że Lewandowski to najlepszy snajper na świecie. W swoim klubie to inni zawodnicy pracują na niego. Sam lewy nie potrafi wypracować, stworzyć czy zmienić oblicze meczu tak jak np. Mbappe czy Messi. :-X  Przykre, że w 40 milionowym narodzie nie możemy się doczekać dobrej drużyny. :'(  Jednak to nasza drużyna narodowa i trzeba kibicować. :bravo: Wyniku dobrego nie ma się co spodziewać, cudu nie będzie a Hiszpanie nas rozjadą. :facepalm: Hiszpanie zremisowali pierwszy mecz i teraz jeszcze bardziej będą nas naciskać. Jeśli będziemy reprezentować taki poziom sportowy jak w meczu pierwszym to wynik bramkowy może być największy na tych mistrzostwach-nie dla nas oczywiście. ;D

Zobaczcie naszych siatkarzy ile oni dostarczają radości. Dwa razy z rzędu są mistrzami świata.

Offline thegamer

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • Reputacja: 15
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #371 dnia: 17.06.2021, 09:53 »
Chodziło Ci chyba o Hiszpanów a nie Włochów :D

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #372 dnia: 17.06.2021, 09:56 »
hehe jasne. :facepalm: ;D ;D ;D
Tępa dzida ze mnie. :thumbdown:
Już zmieniam

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #373 dnia: 17.06.2021, 10:04 »
Generalnie uważam, że Lewandowski jest piłkarzem, który sam może zdecydować o wyniku - jedna kontra, on potrafi przejść 3,4 obrońców, stały fragment jakieś zamieszanie...

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #374 dnia: 17.06.2021, 10:08 »
Generalnie uważam, że Lewandowski jest piłkarzem, który sam może zdecydować o wyniku - jedna kontra, on potrafi przejść 3,4 obrońców, stały fragment jakieś zamieszanie...

Przejść 3,4 obrońców.......Hiszpanów........
Nie znam się ale to nie jest drybler pierwszej wody.