Autor Wątek: Przynęty na jesiotra  (Przeczytany 7922 razy)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Przynęty na jesiotra
« Odpowiedź #15 dnia: 12.04.2022, 13:54 »
Łowię jesiotry w sumie na 5 łowiskach.
Jak żerują (nie zawsze) to 3-4 sztuki łowią się na przeróżne przynęty.
Ale jak się specjalnie nastawiam na wiecej brań jesiotrów to na każdej z tych wód łowię inaczej.
Np. na jednej z tych wód najlepszy był śledź, na drugiej skisłe masło, na pozostałych co innego.
Dodam, że wtedy miejscówka jest zazwyczaj decydująca. I pora roku, wiosna - dobra.
;)

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 857
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przynęty na jesiotra
« Odpowiedź #16 dnia: 12.04.2022, 18:05 »
Na jednym łowisku jesiotry pięknie brały na spotted fin ananas-masło.
Zaneta do procy vanilia lorpio z pelletem i kuku, w koszyk już standart pellet i mix. Takie przynęty jak kiełbasa sonu czy robin red  wtedy akurat nie działały a w polu necenia to aż się gotowało. Na pewno lubią zanete vaniliową 🤣. Ogólnie zasada jest tak jak koledzy piszą śmierdziele.

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty na jesiotra
« Odpowiedź #17 dnia: 12.04.2022, 18:23 »
Jesiotr będzie brał praktycznie na każdą przynętę metodową. Generalnie nie chodzi w takim wypadku o przynętę (poza nielicznymi) a o towar na mączkach, o pelet.
Jeśli mowa o selektywnym łowieniu, to na pewno postawiłbym na przynęty bardziej naturalne, tak więc śledź, wątroba, kawałek ryby, krewetka, ser żółty, mielonka, kabanos, kiełbasa. Trzeba się tylko zorientować, bo niektóre łowiska zakazują takich specjałów.
Do tego nęcenie grubszym peletem, najlepiej tłuściejszym, rybnym.
Im jesiotr większy, tym bardziej mięsożerny.
Czesiek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Przynęty na jesiotra
« Odpowiedź #18 dnia: 12.04.2022, 18:30 »
Im jesiotr większy, tym bardziej mięsożerny. - na Uroczysku Karpiowym jest taki BYK, że podobno nawet na wędkarzy poluje ;)
;)

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 857
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przynęty na jesiotra
« Odpowiedź #19 dnia: 12.04.2022, 18:51 »
To sum tak zwany Olimpijczyk :P

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przynęty na jesiotra
« Odpowiedź #20 dnia: 12.04.2022, 21:52 »
To sum tak zwany Olimpijczyk :P

Eeee tam, to oryginał nieśmiertelny. ;)
Tomek

Offline KrzysztofeM

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 0
Odp: Przynęty na jesiotra
« Odpowiedź #21 dnia: 13.04.2022, 07:17 »
Co prawda złapałem dwa jesiotry w życiu ale oba na tą samą przynętę na dwóch różnych łowiskach. Halibut od feeder baitsa.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka


Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Przynęty na jesiotra
« Odpowiedź #22 dnia: 13.04.2022, 17:43 »
Jesiotr lubi smród.
Dlatego też 2l wstecz wygrałem zawody feederowe deklasując 2 miejsce o drugie tyle wagi na....słodką zanętę i ananasowego dumbla od mckarp ;D
Na Sielskiej Wodzie ananas drennana deklasował wszystko inne. Na innych łowiskach nie zauważyłem fenomenu tej przynęty.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty na jesiotra
« Odpowiedź #23 dnia: 13.04.2022, 20:37 »
Ja połowiłem już tych cudaków sporo i mogę napisać że bierze na wszystko , podejrzewam że na pusty haczyk też by się złapał na metodę, bo z jego ryjem to zasysa pewnie cały podajnik ;)
Co zauważyłem ciekawego to - jak podejrzewam że mam jesiotra przy podajniku, ale zaciąć nie mogę to zakładam miękki pelllet expander na pusch stopie i już kilka razy udało mi się skutecznie zaciąć, gdzie na kulkę ryby zaciąć nie mogłem.
Jesiotr jak jest przy podajniku to daje o sobie znać charakterystycznymi powolnym ruchem szczytówki (bierze żyłkę na grzbiet chyba, lub przesuwa cały podajnik pyskiem ). Ja większość brać jesiotra mam delikatnych a czasem to nawet mam wrażenie że ryba przez pierwsze kilka sekund holu nie wie co się dzieje i lekko daje się holować dopiero później ożywa.
Byłem kiedyś na łowisku Wędkarska Kolonia i łowiłem namiętnie ładne karasie i karpie takie do 4-5 kg było tego dużo pewnie ponad 20 sztuk ale niedaleko mnie siedział dziadek który na zwykły zestaw gruntowy z rurką antysplątaniową  miał 7 jesiotrów na dużym haku miał śledzia kawałek. Ja żadnego jesiotra nie złowiłem a on siedział w głębokim miejscu i ta przynęta też się sprawdzała . Musze kiedyś spróbować
Paweł

Online carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Przynęty na jesiotra
« Odpowiedź #24 dnia: 13.04.2022, 20:38 »
Na Sielskiej Wodzie ananas drennana deklasował wszystko inne. Na innych łowiskach nie zauważyłem fenomenu tej przynęty.
Grzesiek, czyli jednak lubią od czasu do czasu wszamać coś słodkiego, pomiędzy kiełbasami, kebabami i innymi sledzio-shellfishami :P

Online ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 402
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty na jesiotra
« Odpowiedź #25 dnia: 13.04.2022, 21:41 »
Jesiotr to padlinożerca i zeżre wszystko. Jak żeruje to czego byś nie założył - zje. Od truskawki po wątrobę ;D ;D

Jak chcesz ustawić się typowo pod jesiotra to warto zanęcić sobie pod "jajami" do max 10m pelletem 6/8mm z ręki i tam kłaść zestaw.

Na jednej z moich komercji flagową przynęta na jesiotra i killerem ubiegłego roku jest... Mało solny śledź :) Haczyk węgorzowy, płat śledzika i jazda. Rok temu łowiliśmy po 10+ jesiotrów na wypad.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Przynęty na jesiotra
« Odpowiedź #26 dnia: 14.04.2022, 04:22 »
Na Sielskiej Wodzie ananas drennana deklasował wszystko inne. Na innych łowiskach nie zauważyłem fenomenu tej przynęty.
Grzesiek, czyli jednak lubią od czasu do czasu wszamać coś słodkiego, pomiędzy kiełbasami, kebabami i innymi sledzio-shellfishami :P
Myślę, że tutaj znaczenie ma to iż aromat ananasa to maślan etylu(ester kwasu masłowego). ;)

Online carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Przynęty na jesiotra
« Odpowiedź #27 dnia: 14.04.2022, 06:58 »
Na Sielskiej Wodzie ananas drennana deklasował wszystko inne. Na innych łowiskach nie zauważyłem fenomenu tej przynęty.
Grzesiek, czyli jednak lubią od czasu do czasu wszamać coś słodkiego, pomiędzy kiełbasami, kebabami i innymi sledzio-shellfishami :P
Myślę, że tutaj znaczenie ma to iż aromat ananasa to maślan etylu(ester kwasu masłowego). ;)
Być może, natomiast jest to jedna z mniej wybrednych ryb jeśli chodzi o podanie jedzenia i w środku sezonu potrafią denerwować wręcz jak odławia się karpie a tu kręcą się jesiotry ocierając o żyłkę i zasysając wszystko co powiesi się na włosie.