Autor Wątek: Łowisko "Przystanek Stawy Grębów" koło Sandomierza  (Przeczytany 14870 razy)

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 229
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Witam.
Jako że sklep wędkarski w mojej miejscowości organizuje na tym łowisku zawody karpiowe, na które najchętniej pojadę, poszukuję informacji o tym łowisku.
Z tego co już się dowiedziałem to łowisko o pow. 11 hektarów, typowo komercyjne, z zakazem zabierania ryb z łowiska.
Ryby jakie tam występują to karp od 2 kg w górę, troszkę jesiotra (27 sztuk o wadze 4-5 kg) i tyle wiem ....
Cena to 19 zł za dzień od 6.00 - 20.00.
Możliwość łowienia w nocy bilet dobowy 35 zł, ale z zaostrzeniem, że musimy mieć: matę, karpiówki kołowrotek z żyłką min 0.30mm, oraz podbierak min 80 cm rozpiętości siatki, haki bezzadziorowe i płyn do odkażania ran.

strona łowiska: http://przystanek-stawy.pl/

Mam zamiar wybrać się tam na trening, ale nie chcę też jechać w ciemno.
Miał ktoś może styczność z tym łowiskiem?
Paweł.

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko "Przystanek Stawy Grębów" koło Sandomierza
« Odpowiedź #1 dnia: 16.04.2015, 09:29 »
 W najbliższą sobotę i niedzielo są tam zawody Tubertini i Milo, więc może po zawodach ktoś coś napisze.

 Pozdrawiam

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko "Przystanek Stawy Grębów" koło Sandomierza
« Odpowiedź #2 dnia: 16.04.2015, 11:13 »
Wybierałem się tam kiedyś ze znajomymi ale w końcu nie pojechałem. To co opisuję poniżej to spostrzeżenia kolegi.
Jest to łowisko jakieś 40km ode mnie. Najskuteczniejszą metodą połowu jest tam method feeder.
Skuteczne przynęty to wszelkie pellety i kulki. Na tym łowisku należy dalej rzucać ponieważ ryba trzyma się środka stawu z uwagi na karpiarzy którzy nęcą łódkami.
Jednocześnie trzeba po braniu być przygotowanym na szybkie i silne odjazdy ryb.
Największe szanse na wygraną mają stanowiska najbliżej parkingu ponieważ tam najwięcej wędkarze nęcą i łowią.
Pozdrawiam

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 229
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko "Przystanek Stawy Grębów" koło Sandomierza
« Odpowiedź #3 dnia: 17.04.2015, 13:57 »
Prawdopodobnie (jeżeli wygram walkę z żoną) w środę się tam wybierzemy ze znajomym.
Plan jest taki: wykupujemy dwa stanowiska, kolega zaczyna od method feeder z miksem 50/50, ja karpiówki z ciężarkiem i założoną na przypon kiełbaską pva z pelletem, kruszonymi kulkami, konopiami i kukurydzą.
Przynęty będziemy modyfikować nad wodą pellet halibut 8 mm, kulki małe 8 mm tonące, ale sprawdzimy też pływające, kulki 16 mm na jeden zestaw karpiowy musowo :P, oraz kukurydza na włosie.

Rezerwa zanęta sypka koszyk około 30 gram (daleko się machnie) na hak robale, kuku, pellet i minikulki.
Taki mamy plan, a teraz wątpliwości:
łowisko komercyjne dlatego przyjęliśmy założenie że pellet, kulki będą optymalne, ale .... czy nie zacząć od zanęty w koszyku i robactwa, bo przecież przyjeżdżają tam też łowiący tradycyjnie.
Planujemy zrobić na dwóch stanowiskach cztery punkty nęcenia i tu kolejna wątpliwość (choć też wyznacznik do zawodów jak nęcić), czy strzelając z procy zanętą dosyć często nie zaburzę wyników innych zestawów?

Może to głupie podejście, bo na zawodach o to chodzi żeby innym zabrać rybę, ale ten wyjazd będzie raczej próbą poznania łowiska i sposobu podejścia do niego.

Może się troszkę za bardzo podkręciłem na te zawody bo będą one dopiero 19 lipca, ale ... co wyjazd to nowa przygoda ???
Paweł.

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 229
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko "Przystanek Stawy Grębów" koło Sandomierza
« Odpowiedź #4 dnia: 06.06.2015, 21:31 »
Byłem wczoraj dopiero, ale na bieżąco moje spostrzeżenia.
Na łowisko zameldowaliśmy się z bratem pare minut przed 6 rano (otwierają o 6) i pierwsze zaskoczenie koleś z obsługi jest punktualnie :P.
Kolejne zaskoczenie bez pytania czy potrzebujemy pożycza nam matę (mieliśmy i tak swoją).
Opłata i na łowisko.
Plan był żeby sprawdzić jak najwięcej ale od początku legł w gruzach.
Po dotarciu na stanowisko marker do wody i procą kule: zanęta z pelletem różnej wielkości i kukurydzą.
Zauważyłem że jako jedyni strzelaliśmy kulami z procy.
Pozostali tylko to co w koszyczku, oraz kto miał ponton to z wywózki.
No i się zaczęło ...
Tak nam zaczęły brać że z innych stanowisk troszkę "dziwnie" na nas patrzyli ,ale nic to.
Siedzieliśmy od 6 rano do około 15 , ponieważ słońce tak piekło że mieliśmy już dosyć i nawet brania które praktycznie trwały nie 
zmusiły nas do pozostania.
Wynik: 11 karpi od 3 do 5 kg, parę leszczy około 1 kg i linek.
Zarzucaliśmy na około 50 - 60 m, co 3 godziny donęcając procą zanętę z pelletem.
Zestaw klasyczny feeder, koszyk 15 gr, przypon plecionka, haczyk ... nie pamiętam wielkości.
Przynęta: najskuteczniejszy pellet halibut 8 mm, potem pellet 12 wanilia, ...  kukurydza i jakieś kulki też miały jakieś brania.

Trafiło się parę spięć, myślałem że ze względu na mały haczyk ale jak zmieniłem na większy to nie widziałem różnicy ... i tak się trafiały spinki ... .
Ogólnie woda jak za 19 zł na dzień od 6 do 20 jest rewelacyjna.

Zawody będziemy mieć tam 19 lipca to wtedy ewentualnie coś więcej dopisze.
Metody nie próbowałem bo mi się nie chciało przezbrajać zestawu :P
Paweł.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko "Przystanek Stawy Grębów" koło Sandomierza
« Odpowiedź #5 dnia: 07.06.2017, 22:14 »
Odświeżam temat, był ktoś może na tym łowisku ostatnio jak z bramiami?
Paweł

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 088
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko "Przystanek Stawy Grębów" koło Sandomierza
« Odpowiedź #6 dnia: 08.06.2017, 07:51 »
Popatrz na  tabele z zawodow Matrixa,Sensasa .To ci powie czy  tam ryba bierze czy nie.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko "Przystanek Stawy Grębów" koło Sandomierza
« Odpowiedź #7 dnia: 08.06.2017, 11:40 »
Patrzyłem na tabele zawodów Sensas z 04.06 i połowili po 75-85 kg ryby, to chyba biorą. W poniedziałek sam sprawdzę.
Paweł

Offline Arty72

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Na ryby, nie po ryby
  • Lokalizacja: Sandomierz/Opatów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko "Przystanek Stawy Grębów" koło Sandomierza
« Odpowiedź #8 dnia: 22.06.2017, 15:19 »
Jutro będę w Grębowie na parę godzin. Mam nadzieję że coś połowię. Jak który by miał jakieś rady na tą wodę to chętnie bym poczytał gdyż to mój pierwszy wyjazd na komercję.
Artur
Karp 102cm/18,5kg
Jesiotr 88, Karaś sr. 42, Leszcz 50
Lin 45

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 229
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko "Przystanek Stawy Grębów" koło Sandomierza
« Odpowiedź #9 dnia: 22.06.2017, 15:59 »
Pewnie niektórzy się nie zgodzą, ale machaj daleko na +70.
Zanęta zrobiona na bazie MMM Luka robi robotę.
Przynętami trzeba troszkę kombinować, ale dla mnie pellet hallibut 8mm, oraz kulki tutti frutti 8/10 mm robią robotę.
Z pelletu rezygnuję po złowieniu pierwszego leszcza.
Jakoś leszcze lubią ten pellet i jak weźmie jeden .... .
Ulubione miejsca to prawa grobla boczna, choć jakościowo wyniki najlepsze są na brzegu spiningowym w okolicach "cypla".
No i powodzenia   :P.
Paweł.

Offline greg13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko "Przystanek Stawy Grębów" koło Sandomierza
« Odpowiedź #10 dnia: 22.06.2017, 16:24 »
Ja bym ci też polecał okolice cypelka, a w każdym razie radzę unikać lewej strony łowiska (patrząc od wejścia). Najwięcej połowiłem tam na pellet 12 mm (halibut/truskawka). Generalnie sugeruję dość małe przynęty jak na wodę z karpiami (mam na myśli tak max do 12 mm).  Fajną robotę też mi robiły kolorowe dumbelsy. Co do zanęty to znowu potwierdzam MMM plus dodatki oraz pellety. 
Co do odległości to ja bym polecał 2 linie jedna tak ok 20 metrów i drugą dalej. Oczywiście popatrz gdzie ryba się pokazuje danego dnia i czytaj znaki a wyniki będą :). Wielu ludzi też połowiło nieźle tak całkiem przy brzegu :) ładne jesiotry lubią blisko żerować.
Polecam też pogadać z opiekunem łowiska jak ryba żeruje i gdzie jej teraz szukać- fajni otwarci ludzie tam są i pewnie pomogą.

Powodzenia i napisz jak tam było :)

Ps. Zazdroszczę Ci fajnej wyprawy...
Grzesiek

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 229
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko "Przystanek Stawy Grębów" koło Sandomierza
« Odpowiedź #11 dnia: 22.06.2017, 17:13 »
Od siebie jeszcze dodam jako ciekawostkę ... ,że nie zauważyłem na tym łowisku, żeby spodowanie większą ilością zanęty, czy też strzelanie zanętą z procy zwiększało ilość brań, ciekawy jestem Waszych opinii na ten temat :-[
Paweł.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko "Przystanek Stawy Grębów" koło Sandomierza
« Odpowiedź #12 dnia: 23.06.2017, 10:42 »
Co do ilości zanęty to się nie wypowiem ale tak jak koledzy pisali MMM z peletem do podajnika i ryby będą. Co do przynęt to dumbellsy i małe kulki, na mielonkę też dobre efekty miałem a co do odległości to tak jak kolega pisał jedna wędka blisko a druga daleko,  czasem kilka metrów od brzegu miałem jesiotra i karpie. Ja osobiście dobre efekty miałem na stanowiskach 28-31 a także na brzegu spiningowym  na stanowisku 32 pięknie połowiłem. W tym rogu między miejscami 28-35 można liczyć na sporego jesiotra i nie używał bym cienkich żyłek bo trafiają się sztuki po 10 kg i większe. Ja osobiście największego złowiłem 117 cm ale pływają to takie koło 150 cm. ostatnio jak byłem to na stanowisku 32 padł jesiotr 15 kg. Możesz najpierw przejść się brzegiem i wybrać stanowisko a dopiero później rezerwować bo  od 26 do 40 zdarzają się miejsca z dużą ilością wikliny która utrudnia łowienie. Podajniki lekkie koło 20-30 gram bo dno jest zamulone.
Paweł

Offline Arty72

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Na ryby, nie po ryby
  • Lokalizacja: Sandomierz/Opatów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko "Przystanek Stawy Grębów" koło Sandomierza
« Odpowiedź #13 dnia: 23.06.2017, 16:21 »
Byłem.
Tyle że 2 godziny bo rozpoczęła się burza. Z początku nic nie brało aż wreszcie zawiesił się jesiotr :D.I to jaki :) Niestety przy brzegu się spiął bo zbyt szybko chciałem go wyciągnąć :P (zaczęło padać i  trzeba było zbierać manele). I tak by mi do podbieraka nie wszedł.
Ale następnym razem pojadę na cały dzień z rodziną i wtedy mam nadzieję że powyciągam parę rybek.
Łowiłem na bocznej grobli a jesiotr wziął na bałwanka halibut czerwony i pop up halibut biały.
Na łowisku jest sklep w którym są produkty sonu! w niezłej cenie MMM kosztuje 38 zł, są również pelety, kulki i nawet dumbelsy Drennan.
Artur
Karp 102cm/18,5kg
Jesiotr 88, Karaś sr. 42, Leszcz 50
Lin 45

Offline Arty72

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Na ryby, nie po ryby
  • Lokalizacja: Sandomierz/Opatów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko "Przystanek Stawy Grębów" koło Sandomierza
« Odpowiedź #14 dnia: 23.06.2017, 16:26 »
A to nie jest podbierak na to łowisko :)
Artur
Karp 102cm/18,5kg
Jesiotr 88, Karaś sr. 42, Leszcz 50
Lin 45