Autor Wątek: Nęcenie grochem i sposoby przygotowania  (Przeczytany 19538 razy)

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Nęcenie grochem i sposoby przygotowania
« Odpowiedź #60 dnia: 05.01.2019, 17:35 »
Lepsze wino i wiśniówka na amury.

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Nęcenie grochem i sposoby przygotowania
« Odpowiedź #61 dnia: 05.01.2019, 17:40 »
Mleko, ze sposobu kolegi, jednak bije na głowę wszystko,jednak strach to robić ,raz troszkę w aucie mi się wylało ,starłem,mimo to po jakimś czasie smród nieziemski,trza było prac i wietrzyc wykładzinę.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nęcenie grochem i sposoby przygotowania
« Odpowiedź #62 dnia: 05.01.2019, 17:47 »
Andreas najlepsza to będzie śliwowica na amurki haha nie sądzisz moc i smak O:)

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Nęcenie grochem i sposoby przygotowania
« Odpowiedź #63 dnia: 05.01.2019, 18:05 »
Rodem z Łącka ,taka 80 volt. :D

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nęcenie grochem i sposoby przygotowania
« Odpowiedź #64 dnia: 05.01.2019, 18:23 »
Moja taktyka obecnie wygląda tak :

Łubin słodki - 50 %
Kukurydza koński ząb - 10%
Pellet zanętowy Aller Aqua lub Coppens ( zaprawiony atraktorem dzień wcześniej) - 30 %
Rzepik lub karma dla kanarków ( zwykła , bez kolorowych chrupek) - 10%

Ziarno mieszam w ww proporcjach i  po 24 godz moczeniu gotuję 20 minut w szybkowarze ruskim za 5 dych z Alledrogo. Pellet wsypuję na wierzch wiadra zanętowego na suche ziarno przed wyjściem z domu. Nęcę łyżką zanętową bo szybko da się wrzucić dużą ilość zanęty, mam głębokie łowiska więc dystans rzutu 25 m wystarcza

Zrezygnowałem całkowicie z ziaren typu groch, soja , cieciorka bo nie dość że są kłopotliwe w przygotowaniu ( łatwo rozgotować  ) to jeszcze droższe od łubinu i kuku. Plaga krąpia wyżera te ziarna w godzinę więc bez sensu. Łubin i kuku spokojnie można stosować jako przynętę w methodzie , z grochem jest gorsza sprawa bo spada z pushstopa . Gdy już łowię w nęconym miejscu na jedną wędkę zakładam łubin ( 2 ziarna) lub kuku - a na drugą przynęty gotowe do methody , najczęściej takiego zapachu jakim dopalałem pellet zanętowy ale nie zawsze

Pozdrawiam - Gienek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nęcenie grochem i sposoby przygotowania
« Odpowiedź #65 dnia: 05.01.2019, 18:26 »
U mnie na moim łowisku ani krąpia nie ma a i leszcza nie uraczysz ;) a twoja taktyka przyjacielu jest ciekawa i warta przeanalizowania :)

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Nęcenie grochem i sposoby przygotowania
« Odpowiedź #66 dnia: 05.01.2019, 18:33 »
U mnie leszcza za to dużo ,takiego do 30 cm masa  , ale są i takie pod 60 .W tym roku, jako przyłów, siadło mi parę takich, ponad 50cm.

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Nęcenie grochem i sposoby przygotowania
« Odpowiedź #67 dnia: 05.01.2019, 18:41 »
Moja taktyka obecnie wygląda tak :

Łubin słodki - 50 %
Kukurydza koński ząb - 10%
Pellet zanętowy Aller Aqua lub Coppens ( zaprawiony atraktorem dzień wcześniej) - 30 %
Rzepik lub karma dla kanarków ( zwykła , bez kolorowych chrupek) - 10%

Ziarno mieszam w ww proporcjach i  po 24 godz moczeniu gotuję 20 minut w szybkowarze ruskim za 5 dych z Alledrogo. Pellet wsypuję na wierzch wiadra zanętowego na suche ziarno przed wyjściem z domu. Nęcę łyżką zanętową bo szybko da się wrzucić dużą ilość zanęty, mam głębokie łowiska więc dystans rzutu 25 m wystarcza

Zrezygnowałem całkowicie z ziaren typu groch, soja , cieciorka bo nie dość że są kłopotliwe w przygotowaniu ( łatwo rozgotować  ) to jeszcze droższe od łubinu i kuku. Plaga krąpia wyżera te ziarna w godzinę więc bez sensu. Łubin i kuku spokojnie można stosować jako przynętę w methodzie , z grochem jest gorsza sprawa bo spada z pushstopa . Gdy już łowię w nęconym miejscu na jedną wędkę zakładam łubin ( 2 ziarna) lub kuku - a na drugą przynęty gotowe do methody , najczęściej takiego zapachu jakim dopalałem pellet zanętowy ale nie zawsze


Chciałbym się dowiedzieć jakiego pelletu od AA używasz

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Nęcenie grochem i sposoby przygotowania
« Odpowiedź #68 dnia: 05.01.2019, 18:46 »
Ja właśnie dlatego używam grochu, że go krąp nie wyżera :), jeśli już złowie krąpia to ma powyżej 30 cm. Łubin, mimo tego, że mieszkam niedaleko nie sprawdza się u mnie. Kuku ciężko ugotować tak, żeby nabić na hak (uwielbiam spławik), dodatkowo dzisiaj każdy wędkarz ma kuku puszkowe na rybach, jak taki siądzie w zaneconym miejscu i połowi to już ciężko mi będzie usiąść - sprawdzone. Ja zaczynam w marcu od proszku (zanęty kupnej) pszenicy, łubinu i grochu po 2, 3 neceniach zostawiam tylko ziarna - nastawiam się na jazie i płocie, od ok czerwca dopalam ziarna melasą i kolendrą, około 5-10czerwca przypływają leszcze.
Łowię na początku jedna wedka pszenica, na drugiej groch, potem zmieniam jedna wędka groch , druga łubin.pszenica groch.
Na łubin łowię bardzo mało ryb i to głównie krąpie, pszenica - płotki. Groch - leszcze jazie i sprawdza mi się na brzany.

Dlaczego używam łubinu ? Gdzieś wyczytałem że się nie psuje i może poleżeć długo w wodzie. Jak mam np przerwę w neceniach tydzień to wale 10 - 15 litrów do wody na raz "na zapas" :)

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Nęcenie grochem i sposoby przygotowania
« Odpowiedź #69 dnia: 05.01.2019, 18:49 »
Na amura dobrze jest sypnac lubinem dywanowo tak z 15-20kg

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Nęcenie grochem i sposoby przygotowania
« Odpowiedź #70 dnia: 05.01.2019, 18:52 »
Sądzisz, ze krap nie wyżera grochu? Ja łowiłem parę lat temu wzdręgi na groch, brały takie od około 20 cm.

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Nęcenie grochem i sposoby przygotowania
« Odpowiedź #71 dnia: 05.01.2019, 18:56 »
Jesli chodzi o necenie dlugotrwale to celem nie jest nazarcie sie karpia a przyzwyczajenie go do konkretnego miejsca i konkretnej pory zerowania.Ot co

Nie wazne ze czesc wyzre drobnica.To ona daje sygnal wiekszym ryba ze w poblizu jest otwarta stolowka.

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Nęcenie grochem i sposoby przygotowania
« Odpowiedź #72 dnia: 05.01.2019, 19:08 »
Sądzisz, ze krap nie wyżera grochu? Ja łowiłem parę lat temu wzdręgi na groch, brały takie od około 20 cm.
p
To jest pewne że wyżera ale groch jest duży a krąp ma mały rynek więc selekcjonuje rozmiar krąpia, tylko te większe dadzą radę. Łubin jest mniejszy i jest przysmakiem krapia, nie płoci jak wszędzie jest napisane, a właśnie krąp. Tak jest u mnie. Wzdręga ma dość duży pyszczek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nęcenie grochem i sposoby przygotowania
« Odpowiedź #73 dnia: 05.01.2019, 19:10 »
Kolego basp spróbuj ciecierzycy sobie jest duża i na pewno zrobi lepszą selekcję ;)

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nęcenie grochem i sposoby przygotowania
« Odpowiedź #74 dnia: 05.01.2019, 19:20 »
Mam kilka pytań. Po zalaniu kuku mlekiem ile czasu to musi postać. W jakim momencie wiadomo, że zszedł właściwy proces.  Trzeba zużyć gotową już kukurydzę od razu czy też można ją jakoś przechowywać. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Bartek