Autor Wątek: MVDE G5  (Przeczytany 8471 razy)

Offline Piitubski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: MVDE G5
« Odpowiedź #30 dnia: 15.12.2019, 09:17 »
Czy młynek do kawy poradzi sobie ze zmieleniem peletu?

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: MVDE G5
« Odpowiedź #31 dnia: 15.12.2019, 09:22 »
To pytanie z serii, czy Ford Fiesta dojedzie do Moskwy ;) Pewnie tak, ale po drodze może się zepsuć.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: MVDE G5
« Odpowiedź #32 dnia: 15.12.2019, 09:40 »
Pewnie, że sobie poradzi. Zależy od ilości i młynka :D
Ja wszystko mielę młynkiem do kawy, ale raczej towar na 2-3 porcje zanęty maks.

Trochę zbaczamy z tematu.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Odp: MVDE G5
« Odpowiedź #33 dnia: 15.12.2019, 14:28 »
Co najlepsze - to działa. Bowiem zapach uwodzi wędkarza, który to kupuje, z rybami idzie już dużo gorzej :)

O to to... wszystkie te zapachy i kolory zanęt / kulek itd - przecież na to się w pierwszej kolejności łowi... ludzi, a nie ryby :) Czysty marketing.
W ilu to filmikach na youtube widzimy i słyszymy jak... wędkarz rozpływa się nad "pięknym zapachem" tego co ma w wiadrze :)

KrzysztofS

  • Gość
Odp: MVDE G5
« Odpowiedź #34 dnia: 15.12.2019, 15:25 »

Bardzo uprzejmie i kulturalnie to skomentowałeś :P. Ja dawno takiej głupoty nie czytałem :) :facepalm:
Czyli jaką zanęte polecasz koledze na rekreacyjne łowienie?
Ja bym wybrał najtańszą zanętę z konopią prażoną, żeby szybko pracowało i zgasła po 15 minutach.
Ściągnie drobnice, przyjdzie większa ryba i tyle. Oczywiście trzeba podać towar w zależności jakie ryby łowimy.
Bawienie się w sonubaits, sensasy, MVDE nie ma sensu, bo nie zobaczy różnicy. Tam sobie ręke uciąć, że na samym jokersie przebiłbym G5.

Ja nigdy nie dzieliłem łowienia na rekreacyjne czy zawodnicze. Jechałem na ryby i miałem je łowić. Na takie łowienie leszczowo - płociowe prawie zawsze używałem jednej zanęty: Sensas Gardons 3000. Ziemie i gliny w zależności od łowiska. Gdy dominowała płotka czasami dodawałem Epiceine i konopi w różnej postaci. Gdy więcej było leszcza dodatkiem był TTX, Pain'd Epice i Vanilia. Najlepszą typowo zanętą na leszcza było Gold Pro Marcela Van Den Eynde.

KrzysztofS

  • Gość
Odp: MVDE G5
« Odpowiedź #35 dnia: 15.12.2019, 15:27 »
A ja dałbym sobie rękę uciąć, że podanie w łowisko kukurydzy (może być z puszki), grochu i grubszego pelletu 8-12mm przyniesie lepszy skutek niż taka sypka zanęta. Oczywiście w wodzie muszą być ryby oraz trzeba przyjąć, że nastawiamy się na większe ryby a drobnice.

No właśnie - łowimy to co pływa w danym zbiorniku. I do tych ryb dobieramy nęcenie. Zapraszam na kanał Żerański z tą kukurydzą i grubym pelletem.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: MVDE G5
« Odpowiedź #36 dnia: 15.12.2019, 21:02 »
Czy młynek do kawy poradzi sobie ze zmieleniem peletu?

Zależy od jego średnicy (pelletu). Im mniejsza, tym młynek będzie miał dłuższe życie. Jak jednak zaczniesz mielić pellety 8 mm i większe, młynek szybko zakończy żywot. Obecnie większość jest słaba, ot, chińskie badziewie. Wiem co mówię, bo kilka młynków już wysłałem na tamten świat 8)

I to co istotne. Pellet 2 mm mielisz bardzo krótko, zaś im większy, tym jest to wolniejszy proces. Jako, że młynki się szybko nagrzewają, lepiej jest bazować na pellecie właśnie małym, 2 mm. Przemielenie kilograma pelletu 8 mm może zająć dwa, trzy razy więcej czasu niż  tego drobnego. Pellet 2 mm  to idealny dodatek do zanęt, torebek PVA, jednym słowem podstawa :)
Lucjan

Offline chris061

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: MVDE G5
« Odpowiedź #37 dnia: 06.11.2020, 13:29 »
Witam wszystkich, może ktoś się wypowie czym różni się zanęta G5 od G5 specjal ?

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: MVDE G5
« Odpowiedź #38 dnia: 06.11.2020, 13:49 »
Witam obie zanęty są mi dobrze znane więc mogę się wypowiedzieć ;) Pierwotna G5 która występuje w dwóch kolorach ( jasna,ciemna) to uniwersalna zanęta do połowu różnych ryb spokojnego żeru ( leszcz, płoć, krąp, karaś itp) Charakteryzuje się słodkim aromatem i jest już doceniona przez wielu wędkarzy. Tegoroczna nowość G5 specjal stworzona została na nieco innych komponentach. Ma ona wyraźny zapach ziół i innych dodatków, które wykorzystuje się przy połowie m.in płoci. Według mnie wyraźnie przebija się aromat kolendry. Testowałem ją m.in na Zalewie Rybnickim a pomiędzy wszelką drobnicą udało się złowić również fajne płocie. W grudniu planuję ponownie dać jej szansę i poszukać klasykiem rybek na Zalewie.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 619
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: MVDE G5
« Odpowiedź #39 dnia: 06.11.2020, 13:49 »
G5 Special jest bardziej ukierunkowana na płocie, zaś G5 jest bardziej uniwersalna (z możliwością gatunkowego ukierunkowania za pomocą stosownych dodatków).

https://www.facebook.com/robinsoneurope/posts/2914709118539581/