Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2020  (Przeczytany 276252 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1155 dnia: 21.06.2020, 10:14 »
Panowie :bravo:
Patryk grats , rozprawowałeś ten stawik widze.
Maciek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1156 dnia: 21.06.2020, 10:28 »
Ale kosicie :bravo:

Patryk, co za dzień!
Artur, co za... noc! :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1157 dnia: 21.06.2020, 10:59 »
Noce i dnie ... na :fish: ;)
;)

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1158 dnia: 21.06.2020, 14:43 »
Dziś wypad o 4 nad ranem na no-kill'a zakończony sukcesem. Nawet bym powiedział, że ciężkim sukcesem. O 4:30 wyjazd z domu, w drodze na łowisko rozpadał się deszcz. Poczekałem na miejscu aż przejdzie i parę minut po 6 wędki już w wodzie. Podajnik do metody z micropelletem wanilia, do tego wafetrs. Pierwszy turbo-odjazd po 7, zakończony spinką przy brzegu (i wyprostowanym hakiem). Zmiana haczyków, przynęta/zanęta ta sama i kolejny odjazd. Tym razem wszystko zagrało, karpik 5,5kg zameldował się na macie. Chwilę później na drugiej wędce branie i nieco mniejszy, bo 3,1kg na brzegu. Dłuższa chwila spokoju i kolejny odjazd. Tym razem na macie "leży" karp 5,0 kg. Całkiem nieźle myślę. Później takie "lelawe", można by rzec od niechcenia, branie i karaś 1,2kg na macie. Myślę - zmienię waftersa na dumbellsa z MCKarp. Nic, cisza. Ani tit. Krótko przed południem powrót na sprawdzoną przynętę i turbo-odjazd po raz kolejny. Cóż, chyba za wcześnie cieszyłem się z sukcesu, już oczyma wyobraźni widziałem karpia w podbieraku. A ten bez pardonu, 3 m od brzegu spiął się. Jakkolwiek by nie było to i tak uważam wypad za udany. Nawet ptactwo się zleciało, żeby kibicować. Co prawda popcornu nie miałem, ale za to częstowało się pelletem :)
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 506
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1159 dnia: 21.06.2020, 16:31 »
Dziś było pierwsze łowienie na metodę i pierwsze łowienie na nowego kijaszka na dystansie ok. 30-40 m od brzegu. Pogoda od rana raczej nie wyglądała zachęcająco. Nad całym zbiornikiem była mgła. Kilka razy padał mały deszcz. Z biegiem czasu pogoda wyraźnie poprawiała się. Pierwsze brania pojawiły się dość szybko po zarzuceniu zestawu i trwały w miarę regularnie do samego końca łowienia. Jako pellet do podajnika sprawdził się orzech tygrysi 2 mm Meus, a na włos 8 mm pellet o smaku truskawki Profess. Nie trzeba było wcale nęcić. Kilka zacięcć było pustych, kilka ryb się spięło podczas holowania. W sumie jak na pierwsze łowienie na metodę wypad udany, choć jeszcze kilka rzeczy odnośnie techniki jest to poprawy. Tacy mościowe wspólpracowali jak poniżej, ładnie walczyli, kilku się zerwało podczas holu. Wszystkie ryby trafiały z powrotem do wody.

Marcin

Online Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1160 dnia: 21.06.2020, 17:13 »
Martinez, w końcu coś ruszyło jak widzę, gratulacje! Karaś piękny, zanim je zeżarli trafialy się tam regularnie. Do tego liny, ale ich już raczej  tam nie ma >:O Caly dzień bylem obok, na zawodach na S1 :)
Artur

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1161 dnia: 21.06.2020, 18:50 »
Pięknie połowione👏🖒 Gratulacje Marcin 👏
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1162 dnia: 21.06.2020, 19:00 »
Wielkie Brava i gratulacje dla wszystkich łowców :bravo: :beer:

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1163 dnia: 21.06.2020, 20:07 »
Gratki dla wszystkich łowców :bravo: :bravo:

U mnie dzisiaj krótki 3h wypad i muszę się przyznać że przez te wariacie pogodowe to nie za bardzo chciało mi się jechać nad wodę bardziej pojechałem żeby nie siedzieć w domu. A że krótko , bo mnie pogoda pogoniła :facepalm: :facepalm: Nie skupiłem się kompletnie nad "planem działania" tylko miałem na uwadze zmieniający się wiatr i obserwacja chmur :D :facepalm: :D

Ale mimo to, to coś się uczepiło haka. Wszystkie rybki wyciągnięte na 8mm kuleczki od Ringersa w kolorze czerwonym. Z minusów to pod koniec wędkowania bardzo konkretne branie , secundowy hol i utrata całego zestawu >:( . Albo szczupły albo puścił węzeł.







Z poważaniem Marcin

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1164 dnia: 21.06.2020, 20:22 »
Fajne rybki.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 506
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1165 dnia: 21.06.2020, 21:00 »
Ładne rybki :beer:
Marcin

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1166 dnia: 21.06.2020, 21:12 »
Martinus - pięknie połowione :)
Artur, Patryk - dziękuję. W końcu na dobre "odczarowałem" łowisko. Jeszcze dobrze mata i siatka podbieraka nie wyschły, a ja już planuję wyjazd w sobotę. Niestety, z racji zawodów na S-1, S-2 skoczę na Trzydniaki. Tym razem "lekko" - klasyk i spławik. Zobaczymy. Póki co na chłodno analizuję możliwości. No i czekam na info, kiedy pojawią się "moje" wędki w sklepie :)
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1167 dnia: 21.06.2020, 21:53 »
Gratki Panowie,
ładnie połowione :bravo: :bravo:

Offline Kapitan Hak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów okolice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1168 dnia: 21.06.2020, 23:26 »
Dziś wypad o 4 nad ranem na no-kill'a zakończony sukcesem. Nawet bym powiedział, że ciężkim sukcesem. O 4:30 wyjazd z domu, w drodze na łowisko rozpadał się deszcz. Poczekałem na miejscu aż przejdzie i parę minut po 6 wędki już w wodzie. Podajnik do metody z micropelletem wanilia, do tego wafetrs. Pierwszy turbo-odjazd po 7, zakończony spinką przy brzegu (i wyprostowanym hakiem). Zmiana haczyków, przynęta/zanęta ta sama i kolejny odjazd. Tym razem wszystko zagrało, karpik 5,5kg zameldował się na macie. Chwilę później na drugiej wędce branie i nieco mniejszy, bo 3,1kg na brzegu. Dłuższa chwila spokoju i kolejny odjazd. Tym razem na macie "leży" karp 5,0 kg. Całkiem nieźle myślę. Później takie "lelawe", można by rzec od niechcenia, branie i karaś 1,2kg na macie. Myślę - zmienię waftersa na dumbellsa z MCKarp. Nic, cisza. Ani tit. Krótko przed południem powrót na sprawdzoną przynętę i turbo-odjazd po raz kolejny. Cóż, chyba za wcześnie cieszyłem się z sukcesu, już oczyma wyobraźni widziałem karpia w podbieraku. A ten bez pardonu, 3 m od brzegu spiął się. Jakkolwiek by nie było to i tak uważam wypad za udany. Nawet ptactwo się zleciało, żeby kibicować. Co prawda popcornu nie miałem, ale za to częstowało się pelletem :)
Karaś pospolity, tego Ci zazdroszczę, to tam takie jeszcze są??? Chyba opłacę sobie dniówkę i tam się wybiorę.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1169 dnia: 22.06.2020, 08:45 »
Są, a nawet trafia się przyłów karasia w wielkości 2 kg. Wiem, bo nad ranem z 8/9 maja b.r. na stanowisku obok kolega takiego wyjął.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.