Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2020  (Przeczytany 276309 razy)

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1530 dnia: 03.09.2020, 15:33 »
Dla mnie ten rok nie jest łaskawy, wczoraj kolejny atak na karpia 8+ z pzw i porażka. Jestem na półmetku mojego dwu tygodniowego urlopu i w porównaniu z poprzednimi latami jest straszna kicha. Dzisiaj wybrałem się na staw PZW rzadko uczęszczany przez wędkarzy gdzie pływa raczej drobnica, (nigdy nie złowiłem tu karpia cięższego niż 4 kg) tylko po to żeby posiedzieć w spokoju nad wodą i popróbować kilka nowych rozwiązań. Zawsze robiłem mix zanęty z pelletem 50:50, teraz rozrabiam osobno i staram się reagować na to co dzieje się nad wodą - za radą z filmów Przemka Solskiego. Przyznaje, że takie rozwiązanie gdzie przy wydłużających się odstępach brań zwiększałem ilość zanęty względem pelletu sprawdzało się. Regularnie łowiłem leszcze 25-35 cm w szybkim jak dla mnie tempie. Wydaje mi się także, że żel ringersa podnosi skuteczność metody - drugi raz z rzędu wydaje mi się, że po stosowaniu ryby bardziej interesowały się podajnikiem.



I teraz najlepsze ;D Brania nagle ustały. Miałem już fajnie zanęcone łowisko, rzucałem w punkt a tu nagle cisza. Nie pomagały żadne kombinacje z pelletem i zanętą. Po prostu nagle ryby zniknęły z zanęconego obszaru.Przypuszczam, że sprawcą był niżej przedstawiony kolega, który pewnie spłoszył ryby, siedział w miejscu gdzie wpadał podajnik i uwaga uwaga wziął na pomarańczowego ringersa 8 mm :D Po braniu wiedziałem, że to nie leszcz. Siedział przy dnie i ciężko mi go bylo oderwać , spodziewałem się karpia około 3 kg. Gdy podciągnąłem go do powierzchni zaczęła się jazda, odjechał kilka x a ja modląc się aby nie przegryzł przyponu nie mogłem uwierzyć co zaatakował ten 80 cm szczupak :D Poniżej zestaw na który się skusił - może unoszący się nad dnem wafters go sprowokował delikatnym ruchem. W podbieraku odgryzł przypon :D



Poniżej szczupakowy killer :D




Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1531 dnia: 03.09.2020, 15:43 »
Spytam tak z ciekawości siedziałeś nockę czy tylko w dzień?

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1532 dnia: 03.09.2020, 15:46 »
Tylko w dzień i to dość krótko

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1533 dnia: 03.09.2020, 16:11 »
Przy takich wyjazdach to u mnie karpia przez 2 sezony bym nie złowił 🙂 Usiądź na parę dni a najlepiej tydzień i czekaj. Ja jutro kończę zasiadke 12 nocek nad wodą.

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1534 dnia: 03.09.2020, 16:47 »
Zazdroszczę czasu, jaki możesz poświęcić na wędkowanie. Niestety, tyle mają go bardzo bardzo nieliczni.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1535 dnia: 03.09.2020, 17:01 »
To ja nigdy bym nie złowił, skoro trzeba do tego tydzień nad wodą spędzić, a ja siedzę po 3 h.


Mimi, fuks niebywały, że nie odgryzł przyponu. Piękny skubaniec ;D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1536 dnia: 03.09.2020, 17:09 »
Chodzi mi o to, że na wielu zbiornikach karpie praktycznie nie zerują w dzień 🙂 Czasem można przyjechać na szybką nockę i też połowić jak się człowiek wstrzeli w miejsce i żerowanie ryb.

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1537 dnia: 03.09.2020, 18:45 »
Mimi, fuks niebywały, że nie odgryzł przyponu. Piękny skubaniec ;D


Kolejny argument aby używać na metodzie plecionki - większe szanse na wyciągnięcie szczupaka ;D Chociaż w podbieraku i tak ją przegryzł

Chodzi mi o to, że na wielu zbiornikach karpie praktycznie nie zerują w dzień 🙂 Czasem można przyjechać na szybką nockę i też połowić jak się człowiek wstrzeli w miejsce i żerowanie ryb.

Masz racje, za dużo wymagam po tak krótkich wyjazdach. Zawsze łowię w dzień w dodatku 4-5h.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1538 dnia: 03.09.2020, 18:51 »
Spróbuj w nocy według mnie o wiele większą szansa na karpia.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1539 dnia: 03.09.2020, 20:05 »
Mimi gratulacje i brava :bravo: :beer:,kapitalny zębaty

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1540 dnia: 03.09.2020, 20:08 »
Po czterech wyjazdach i szukaniu ławicy,udało się coś większego upolować.
W sumie 15 sztuk 40-50cm.
Na haku tylko mięso dawało brania.
Jezioro Pzw,8m gł. ,61m od brzegu. Rybki już wiedzą ,że idzie jesień.


Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1541 dnia: 03.09.2020, 20:15 »
Mało mam ostatnio czasu na wrzucanie i obrabianie zdjęć pod forum, więc polecę trochę hurtem. ;D

Miałem dzisiaj ambitny plan wstać o 4.00 i ruszyć nad rzekę przed kajakami. Otworzyłem jednak oczy i spojrzałem za okno, po czym poszedłem spać dalej. Stwierdziłem, że wolę się wyspać niż mieć tę chwilę spokoju. Nad rzeką stawiłem się dzisiaj po 10 ze spinningiem w ręku. Plan zakładał obłowienie podwodnych łąk poperem. Stara wysłużona Rapalka nigdy mnie nie zawiodła w takim zadaniu. Dzisiaj można powiedzieć, był dzień fuksa. Niejako na dzień dobry znalazłem swój spławik, który zerwałem, z tego co pamiętam na początku marca. Po wyczyszczeniu i polakierowaniu wróci do gry. Następny fuks to atak szczupaka i ścinka woblera. Szczupak zaatakował tak, że nie trafił w woblera, tylko ściął plecionkę dobry metr przed woblerem. Szybka akcja i płynącego woblera zawinąłem wędką. Zastanawiam się, jak te szczupaki w ogóle żyją w tej rzece. Brania piękne, widowiskowe, aż człowiek podskakiwał w szuwarach, widząc startującą z rozbryzgiem wody strzałę. Skuteczność jednak ponad 15 ataków szczupaków wynosiła kompletne zero. Z drugiej strony ataki kleni czy okoni praktycznie zawsze były celne. Na koniec dnia śpiochy pękły mi na przysłowiowej dupie i trzeba się było zwinąć do domu. Być może eleganckie membranowe śpiochy nadają się na piękne rzeki typu San, jednak tutaj gdzie walczę z chaszczami, skaczę po skarpach czy przechodzę po drzewach ich życie, jest bardzo krótkie. Trzeba będzie wrócić do sprawdzonej taniej gumy. 😊

























Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1542 dnia: 03.09.2020, 20:23 »
Wiem, że teraz w internecie modne komercje, wielkie karpie i parcie na rekordy. Całe szczęście nie muszę i nie chcę brać w tym wyścigu udziału. :) Wybrałem się więc zwyczajnie połowić w pięknym słońcu, jeszcze piękniejsze wzdręgi. Lekki 1,5 g waggler obciążony maleńką śruciną 10 cm od haczyka, metrowy przypon i łowienie z opadu, dały dzisiaj mnóstwo frajdy. Trzeba było ryby pobudzić rozmoczonym chlebem, jednak jak już weszły, branie było natychmiastowe po wpadnięciu spławika do wody. I tak w pięknej malowniczej scenerii z matchem w ręku, spędziłem rewelacyjny dzień.
Chyba teraz match zagości w moich rękach na dłużej. :)
Pozdrawiam Bartek.


















Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1543 dnia: 03.09.2020, 20:23 »
Bartek, fajna relacja i jak zwykle rewelacyjne zdjęcia 👏👏👏 I te krasnopiórki... 😇
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2020
« Odpowiedź #1544 dnia: 03.09.2020, 20:27 »
:bravo: :bravo: :bravo: a zdjęcia to kosmos
;)