Autor Wątek: Sklepdrapieznik.pl  (Przeczytany 800427 razy)

Online Michu83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5490 dnia: 15.12.2023, 06:41 »
U mnie to samo :D Imię zmienione, przedmioty z folderu ULUBIONE zniknęły, dodatkowo zauważyłem że też zostały usunięte  OPINIE  przy produktach.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5491 dnia: 15.12.2023, 07:08 »
Przedmioty poznikały bo cookies usunięte. Imiona miesza losowo, bo w skrypcie nie przypisany kod do bazy.  Poczynione zmiany wg mnie kosmetyczne a bałagan spory się zrobił. Być może od strony zarządzania mają więcej ułatwień.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 441
  • Reputacja: 352
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5492 dnia: 15.12.2023, 07:37 »
Jeśli "ulubionymi" sterują przez cookies, to nie mam więcej pytań. Oprócz: że co???
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5493 dnia: 15.12.2023, 08:11 »
Jeśli "ulubionymi" sterują przez cookies, to nie mam więcej pytań. Oprócz: że co???

Oni nie wiem jak sterują ulubionymi (w prestashop, albo wtyczką, albo jakimś skryptem napisanym indywidualnie pod nich), ale jako domena/serwer sterują cookies, w końcu odwołania przeglądarek userów są do nich (do domeny i subdomen), jeśli wprowadzili updatem reset tych ustawień to przeglądarki userów nie mają się do czego odwołać. A drapieżcy wywrócili ustawienia do góry nogami, co widać chociażby po mieszaniu imion.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 441
  • Reputacja: 352
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5494 dnia: 15.12.2023, 08:56 »
No tak, ale ulubione zawsze były dostępne po zalogowaniu, czyli z poziomu konta. Robisz w bazie tablicę z parami: id konta, id produktu i tyle. Żadne cookie nie są potrzebne. Może w "koszyku" dla niezalogowanych, ale nie tutaj. Jeśli ulubione znikają, to albo zmienili id produktów albo kont i nie zadbali o migrację. Imiona wyglądają na generowane losowo, bo dane na koncie są już poprawne: imię, nazwisko, e-mail, adres, historia zamówień. Prawdopodobnie zostawili kod testowy do wyświetlania powitań.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5495 dnia: 15.12.2023, 10:00 »
No tak, ale ulubione zawsze były dostępne po zalogowaniu, czyli z poziomu konta. Robisz w bazie tablicę z parami: id konta, id produktu i tyle. Żadne cookie nie są potrzebne. Może w "koszyku" dla niezalogowanych, ale nie tutaj. Jeśli ulubione znikają, to albo zmienili id produktów albo kont i nie zadbali o migrację. Imiona wyglądają na generowane losowo, bo dane na koncie są już poprawne: imię, nazwisko, e-mail, adres, historia zamówień. Prawdopodobnie zostawili kod testowy do wyświetlania powitań.
Presta zdaje się, że nie ma własnego modułu ulubionych, stąd pewnie fiksuje, bo albo wtyczka niekompatybilna z aktualną wersją systemu, albo coś w kodzie trzeba dziubnąć, nie istotne, pewnie lada chwila poprawią. :)

Offline Gladki

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 129
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz uniwersalny...
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5496 dnia: 15.12.2023, 10:24 »
A teraz pełna wyjebka - sklep nie działa, przynajmniej u mnie. W sumie dość przerażające jest to, że sklepy internetowe nie mają najczęściej sensownych backupów a bezpieczeństwo naszych danych jest na niskim poziomie. O cyklicznie przeprowadzanych testach penetracyjnych czy web applications firewallach nie wspominając (choćby nawet darmowy Cloudflare). To oznacza, że podając swoje dane osobowe czy kart płatniczych musimy się liczyć z ryzykiem ich wycieku a to rodzi realne problemy. Do tego najczęściej właściciel sklepu robi wszystko aby problem zamieść pod dywan bo wiadomo że to źle wygląda i wpływa na reputację. Do tego nie wiemy czy to problemy techniczne bo np. jakiś skrypt się wyłożył czy mamy do czynienia z atakiem hakerskim i nasze dane właśnie są sprzedawane w darknecie. Może jestem przewrażliwiony ale właśnie siedzę w tym zawodowo i każda taka „przerwa techniczna” rodzi w mojej głowie setki pytań…

Offline GSK

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5497 dnia: 15.12.2023, 13:19 »
A teraz pełna wyjebka - sklep nie działa, przynajmniej u mnie. W sumie dość przerażające jest to, że sklepy internetowe nie mają najczęściej sensownych backupów a bezpieczeństwo naszych danych jest na niskim poziomie. O cyklicznie przeprowadzanych testach penetracyjnych czy web applications firewallach nie wspominając (choćby nawet darmowy Cloudflare). To oznacza, że podając swoje dane osobowe czy kart płatniczych musimy się liczyć z ryzykiem ich wycieku a to rodzi realne problemy. Do tego najczęściej właściciel sklepu robi wszystko aby problem zamieść pod dywan bo wiadomo że to źle wygląda i wpływa na reputację. Do tego nie wiemy czy to problemy techniczne bo np. jakiś skrypt się wyłożył czy mamy do czynienia z atakiem hakerskim i nasze dane właśnie są sprzedawane w darknecie. Może jestem przewrażliwiony ale właśnie siedzę w tym zawodowo i każda taka „przerwa techniczna” rodzi w mojej głowie setki pytań…

Chyba wysuwasz trochę daleko idące wnioski. Nie wiesz kto pisał ten sklep jak jest zbudowany i jakie mechanizmy działają w firmie która to utrzymuje. Awarie zdarzają się wszędzie przykład banki i co też masz takie samo zdanie o nich?

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 441
  • Reputacja: 352
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5498 dnia: 15.12.2023, 13:25 »
Presta zdaje się, że nie ma własnego modułu ulubionych, stąd pewnie fiksuje, bo albo wtyczka niekompatybilna z aktualną wersją systemu, albo coś w kodzie trzeba dziubnąć, nie istotne, pewnie lada chwila poprawią. :)

A to już nie wnikam w konkretne rozwiązanie, jeśli mają z półki i coś tam doczepiają. Migracje niestety zawsze bolą, bo trzeba o wielu rzeczach pamiętać. Oby się ogarnęli zanim będę miał zamiar coś kupować :)
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Online makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5499 dnia: 15.12.2023, 13:55 »
Zaczęliście psioczyć i jest PRZERWA TECHNICZNA  :(
Marek

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 728
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5500 dnia: 15.12.2023, 16:38 »
Wojciech lub Dorian.
Jutro pewnie będzie Witaj, Donald ;)

Wysłane z mojego SM-A546B przy użyciu Tapatalka

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 441
  • Reputacja: 352
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5501 dnia: 15.12.2023, 17:39 »
U mnie już całkiem zniknęło "Witaj...", ale Ulubione nie wróciły.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Online mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 249
  • Reputacja: 896
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5502 dnia: 15.12.2023, 18:59 »
Jaracie się stare konie młoda trawką...
Silnik większy, dobrze kręci. Poprawiona filtracja wszystko dobrze widać.
Poprawią wtyczki usuną niuanse i będzie gitarka.
Maciek

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 356
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5503 dnia: 16.12.2023, 11:20 »
Pojawiła się ciekawa opcja dla łowców bonusów ;). Podczas zamówienia, po wglądzie do koszyka pokazuje się możliwość wybrania bonusa, w zależności od wartości zamawianych produktów. Może w końcu skończą się przepychanki o gratisy, które ktoś dostał lub nie ::).
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 702
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5504 dnia: 16.12.2023, 16:51 »
A mi przy próbie aktualizacji danych wywala błąd hasła i adresu e-mail.