Autor Wątek: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...  (Przeczytany 41583 razy)

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #45 dnia: 15.12.2016, 17:24 »
Potrzebuję wędki, którą używałbym na leszcze z dużej zaporówki. Łowię głównie method feede,r a ciężarki to Preston 30 i 45 g. Chciałbym osiągnąć długość ok 70 m. Wstępnie myślałem o Shimano Speedcast, ale o TB słyszałem także wiele dobrego :thumbup:

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #46 dnia: 15.12.2016, 17:31 »
Do tej długości spokojnie starczy ci długość 3,9 m, z plecionką, 4,2 m, to tylko zapas, z tym że przy 3,9 m uzyskasz ugięcie lepsze na którym ci zależy.
Wersje 3,9 m mają około 70 gramów wyrzutu, więc idealnie będzie pasować te 45 g + 25  wsadu.
4,2 m to naprawdę długa wędka i jeżeli ktoś nie potrzebuje to nie polecam.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #47 dnia: 15.12.2016, 17:44 »
Dzięki  -przemyślę sprawę.
Za pomoc :thumbup:

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #48 dnia: 15.12.2016, 18:20 »
Pamiętaj, że methoda lepiej lata od zwykłego koszyka. Ja robię 50 m na feederze 3,3 z 0,26 mm bez najmniejszego problemu, więc przy plecionce 3,9 to wystarczające max.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline deST

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 332
  • Reputacja: 45
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #49 dnia: 15.12.2016, 20:09 »
Proszę o więcej informacji na temat wędki FEEDER SYNTHESIS MEDIUM ACTION 3,30M

- waga
- jakie posiada szczytówki
- materiał z jakiego jest wykonana
- długość transportowa i "dolnika"



Offline Brodzio

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 193
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #50 dnia: 15.12.2016, 20:14 »

przy plecionce 3,9 to wystarczające max.

Wydaje mi się, że takim zestawem 100 m da się rzucić metodą bez większego problemu, więc zapas mocy i zasięgu będzie. 

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #51 dnia: 15.12.2016, 20:32 »
Feeder Synthesis jest podstawowym feedrem marki TT,  przeznaczonym dla młodych adeptów wędkarstwa feederowego. Szczytókwi to 1 oz i 2 oz.
Mimo, że wędka jest bardzo mocna, jest też bardzo miękka, tak żeby nie gubić ryb przy obsłudze mniej doświadczonych kolegów. Natomiast przez to, że jest miękka nie da się nią zbyt daleko rzucić przy obciążeniu około  60-80 gramów, 40-50 metrów to optymalna odległość. 
Łukasz Białas, Wałcz

Offline Brodzio

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 193
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #52 dnia: 15.12.2016, 21:23 »
To trochę zmienia postać rzeczy ;)
Sam nie mogę się doczekać testów i tego ile wyrzucę tym Conceptem Medium Tb 12 ft z plecionką nawiniętą na Browninga Black Viper. Jakieś prognozy?

Offline marcopolo

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 244
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Toruń
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #53 dnia: 16.12.2016, 08:53 »
FEEDER TELICA 11FT 3,30M 10-40G

W opisie tej wędki jest informacja "Niebywała wytrzymałość tej wędki sprawia, że bez problemu można użyć ją do połowu karpi o masie do 15kg"

Czy rzeczywiście ta wędka  jest przeznaczona do łowienia tak dużych ryb?
Mnie bardziej interesuje przedział 5-10 kg (łowisko komercyjne), ale patrząc na cw wędki mam wątpliwości czy ta wędka nie jest zbyt delikatna do takich zastosowań.

Wędka miałaby służyć również do łowienia leszczy i linów na wodach PZW - stąd moje zainteresowanie czymś delikatniejszym.


Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #54 dnia: 16.12.2016, 09:16 »
Kolego Marcopolo nie myl C.W. do mocy. To dwie zupełne inne liczby jeżeli chodzi o feedery.
Mam 2 takie Teliki i naprawdę posiadają taką moc. Chłopaki z Grębowa mogą potwierdzić. :)

C.W. jest specjalnie zrobiony taki mały żeby przy standardowym koszyczku 15-30 g + wkład odpowiednio daleko rzucać. Natomiast moc jest dobrana odpowiednio do wszelkich karpi 1-15.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline marcopolo

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 244
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Toruń
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #55 dnia: 16.12.2016, 09:40 »
Kolego Marcopolo nie myl C.W. do mocy. To dwie zupełne inne liczby jeżeli chodzi o feedery.
Mam 2 takie Teliki i naprawdę posiadają taką moc. Chłopaki z Grębowa mogą potwierdzić. :)

C.W. jest specjalnie zrobiony taki mały żeby przy standardowym koszyczku 15-30 g +wkład odpowiednio daleko rzucać. Natomiast moc jest dobrana odpowiednio do wszelkich karpi 1-15.

Niekoniecznie zgodzę się z pierwszym zdaniem, najczęściej ze wzrostem C.W. wzrasta wytrzymałość feedera... ale nie to było przedmiotem mojego pytania :).
Dziękuję za potwierdzenie informacji znajdującej się w opisie wędki.
Czy można gdzieś w necie znaleźć zdjęcia lub filmy prezentujące ugięcie tego kija pod obciążeniem?
Z góry dziękuję za link.

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #56 dnia: 16.12.2016, 09:50 »
Najczęściej ale nie zawsze.
Wieczorem zrobię zdjęcie jak gnie sie pod obciążeniem.
Łukasz Białas, Wałcz

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #57 dnia: 16.12.2016, 10:00 »

CW jest specjalnie zrobiony taki mały żeby przy standardowym koszyczku 15-30g +wkład odpowiednio daleko rzucać. Natomiast moc jest dobrana odpowiednio do wszelkich karpi 1-15.

Nie jest to trochę opis na wyrost? :) Większość pickerów da radę karpiom do 15 kilogramów, ale nie jest na pewno pod nie wykonana. Duża ryba to gruba żyłka, albo niemiłosiernie długi hol. Większość firm podaje jaki rozmiar żyłek jest odpowiedni do blanku i przelotek, przy pickerach to zazwyczaj 4,5 do 8 lb. Na pewno nie jest to coś do dużych karpi, tam potrzeba żyłki 15 lb, a ta do pickera pasuje jak pięść do nosa. CW 10-40 wyraźnie wskazuje na ciężar zestawu, ten zaś dyktuje grubość żyłki.
No chyba, ze ten picker/feeder jest do żyłek od 4 do 15 lb :P

Warto zwracać na takie rzeczy uwagę, bo ktoś poźniej zasadzać się może na karpia dużego z nieodpowednim sprzętem, ryba zaś jest holowana zbyt długo (na łowisku z większą ilością wędkarzy wpływa im w stanowiska, plącze zestawy) , lub pływa z hakami w pysku, po zerwaniu cienkiej żyłki. Niech ktoś jeszcze używa haków z zadziorem :o  Na karpia 15 lb warto mieć mocny kij z grubą żyłką. Moje feedery brzanowe z cw do 180 gram nie nadają się raczej do holu takich ryb, choć dadzą im radę. Gdybym był właścicielem łowiska z dużymi karpiami, a ktoś by chciał łowić je z takimi witkami (cw 10-40g), nie byłbym zadowolony.
Lucjan

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #58 dnia: 16.12.2016, 10:09 »
Nie no to jest oczywiste :) ale mówimy o normalnym holowaniu ryby, wiadomo że w pierwszym kontakcie ryba 10+ odjedzie ale póżniej ją trzeba zwinąć do brzegu. Telica to raczej picekrem nie jest.

6:22 hol lina na telice 3,3m(wędkarz granatowa czapka)
7:10 hol na telice 3,6m(biała czapka)
no i coś co cię interesuje 9:40
zdjęcia już są zbędne.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #59 dnia: 16.12.2016, 10:22 »
Cholera. Tego to jeszcze na S&G-u nie grali ;) Zgadzam się w 100% z Lucjanem :facepalm: :beer:
Niepodważalną prawdą jest że niemal każdym kijem się rybę wyholuje. Ale jakim kosztem.
Sam wędkuję na komercji pikerami (po to je mam) i wiem ile czasem nawet taka 4 kg czasu zmitręży.
Ale i Biały ma rację. Telica, nie jest pikerem. Choć jak bym potrzebował ograniczyć hol sztuk 10+, raczej nie wybrał bym takiego (doskonałego w moim mniemaniu) kija. Troszkę zaskakuje mnie wpis Luka o brzanówkach 180 g C.W. To kije na rzeki. Zaskakujesz mnie Lucek, że mogą na wodzie stojącej,  nie ogarniać Karpia, Nawet 15 kg ???
Arek