Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1892803 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 536
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7845 dnia: 28.03.2019, 20:00 »
O namiotach i brolkach są wątki ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7846 dnia: 28.03.2019, 20:13 »
Domki odpadają bo zazwyczaj są wieloosobowe co na jedną osobę się nie kalkuluje.

Offline tata1959

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radymno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7847 dnia: 28.03.2019, 20:24 »
Czołem
Jako że siedzę w domu przeziębiony i się wygrzewam, to oczywiście multum pytań pod kopułą się nasuwa.
1 czy praktykuje ktoś z was krótkie kilkudniowe wypady na komercję z nocowaniem (tzn nie nocne zasiadki). Zastanawiam się czy od tak można się rozbijać z namiotem. Żeby wyeliminować przejazdy autem tam i z powrotem to po prostu przenocować. Czy to w ogóle ma sens ??
2 Jaki nie drogi namiot byście polecili im taniej tym lepiej nie dysponuje budżetem na nie wiadomo jakie brolly.
Mam "pod domem" (do 200 m) komercję, gdzie doba /60 PLN/ trwa od południa do południa. Można rozbić namiot. Karpie do 20 kg, Oprócz tego ambitne leszcze. Woda ok. 7 ha. Tutaj masz więcej: https://pl-pl.facebook.com/extraradymno/
Jakby co to na grillowany biały ser lub rybki czy kurczaki zapraszam.
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 796
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7848 dnia: 28.03.2019, 20:32 »
Udało mi się taką perełkę kupić. Kijek 3,90 klasyczny match. Przelotki Fuji , 96% grafit. Nigdzie nie udało mi się znaleźć informacji na temat tego kija Kunnan. Nie ma opisu cieżaru wyrzutu ,ale podwiesiłem na żyłce litrową butelkę napoju i bez obawy o wędkę podniosłem. Gdzięś na necie ktoś pisał że to kij do 70gram.   Trudno w to wierzyć bo wygląda jak zwykła odległośćówka. Czy ktoś z was wie więcej na temat tego kija?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Sztywnej linki🎣

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7849 dnia: 28.03.2019, 20:39 »

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 796
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7850 dnia: 28.03.2019, 20:42 »
Zależy do czego? Jak do wędkarstwa to lepiej z odpinaną podłogą. Bez podłogi jest traktowany jak parasol i wszędzie postawisz. Z podłogą może być z tym problem.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Sztywnej linki🎣

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7851 dnia: 28.03.2019, 20:49 »
A mógłbyś coś polecić z odpinaną podłogą.

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 796
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7852 dnia: 28.03.2019, 20:52 »
Zobacz na Allegro namioty, tam są opisy czy ma podłogę odpinaną. Oczywiście nie musisz tam kupić.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Sztywnej linki🎣

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7853 dnia: 28.03.2019, 21:41 »
Fisherman - najczęściej komercje nie tolerują "nocowiczów". Z drugiej strony, jak dla mnie, "tłuczenie" komercyjnych karpi dłużej niż w dzień jest po prostu nudne.
Rozważ kilku dobową zasiadkę na "normalnej" wodzie gdzie nad ranem lin lub karaś obudzi, w dzień płoć, zawsze leszcze, od czasu do czasu może karp, w rzece, brzana, kleń, krąp, certa itp.
Ciekawiej i wyzywająco.
Dla mnie komercja, chociaż uczęszczam, to mniej ambitne wyzwanie niż "inna" woda.

Zastanowię się nad zrobieniem karty.

Offline rek974

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7854 dnia: 28.03.2019, 22:56 »
Na osi kołowrotka, pod szpulą jest kółko zębate, które robi "zzz...". Na pierwszy rzut oka wygląda identycznie we wszystkich (moich) młynkach. Czy widział ktoś z Was te kółka w sprzedaży? Potrzebowałbym kilka :)
Jarek


Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7855 dnia: 29.03.2019, 01:36 »
Na osi kołowrotka, pod szpulą jest kółko zębate, które robi "zzz...". Na pierwszy rzut oka wygląda identycznie we wszystkich (moich) młynkach. Czy widział ktoś z Was te kółka w sprzedaży? Potrzebowałbym kilka :)
Zwróć się z zapytaniem do Czesia (Wonski81). Na pewno coś podpowie, gdzie takie dostać

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Rych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Cały Świat / Gdynia
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7856 dnia: 29.03.2019, 05:33 »
Witam mam pytanie, o Szybkozłączki Prologic Black Night Quick Realse a konkretnie, o ich rozmiary?
Czym się różnią, bo nie mogle znaleźć tych informacji, rozmiary S,M,L czy tu chodzi tylko o ich długość czy o coś innego? i przy okazji, ktoś może używa takich i wypowie jak się sprawują? Chodzi mi o to, czy po złączeniu sygnalizator, jest tak jak przykręcony, czy można nim swobodnie obracać?

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7857 dnia: 29.03.2019, 06:37 »
Jeszcze jedno pytanie, jak z nie przemakalnością namiotu bez podłogi ?? TZn nie raz przy dużych deszczach może zrobić się kałuża ponadto podłoga zabezpiecza nas przed robactwem owadami itd a wiadomo że podłoże nie jest idealnie równe tak więc bez podłogi ściany nie będą idealnie przylegały do podłoża.

Z racji tego że pod namiotem nie byłem chyba ze 20 lat trochę poczytałem o przepisach proszę tylko o potwierdzenie.
Namiot z podłogą czy bez można rozbić do 1.5 metra od lini brzegowej ??

Offline ZonQ

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 60
  • Lokalizacja: Mikołów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7858 dnia: 29.03.2019, 10:28 »
Jeszcze jedno pytanie, jak z nie przemakalnością namiotu bez podłogi ?? TZn nie raz przy dużych deszczach może zrobić się kałuża ponadto podłoga zabezpiecza nas przed robactwem owadami itd a wiadomo że podłoże nie jest idealnie równe tak więc bez podłogi ściany nie będą idealnie przylegały do podłoża.

Z racji tego że pod namiotem nie byłem chyba ze 20 lat trochę poczytałem o przepisach proszę tylko o potwierdzenie.
Namiot z podłogą czy bez można rozbić do 1.5 metra od lini brzegowej ??

Mam namiot z dopinaną podłogą, której używam tylko w zimne pory roku. Nigdy nie zdarzyło mi się, nawet w trakcie burzy ze srogą ulewą, żeby woda podeszła mi do namiotu, nawet na nierównym terenie. Myślę, że jak namiot jest dobrze "przyśledziowany" to nie powinno to się zdarzyć. Ścianki namiotu są zawijane do środka, co ma temu zapobiegać. Nie wyobrażam sobie z kolei w lato po upalnym dniu nocki w namiocie z podłogą. Wiesz, jak masz dopinaną podłogę - masz dwie opcje :) A zawsze lepiej mieć alternatywę.
Dawid

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #7859 dnia: 29.03.2019, 10:37 »
Technologie się zmieniły ja ileś lat temu spałem w turystyku i nie było w tedy odpinanych podłóg. Z tąd Ja  nie wyobrażam sobie bez podłogi. a pamiętam jak nam przemokła podłoga i musieliśmy dodatkowo plandekę rozkładać.