Autor Wątek: Przyczepka, bagażnik dachowy czy coś innego ? Jak się dowieźć na łowisko ?  (Przeczytany 2214 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
I coś takiego ma kosztować 2,5k :o
Pakujesz się i cały towar na wierzchu. Ale możesz przykryć plandeką. Powrót do wakacji za komuny :D

Bierz dużą trumnę.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Z tego co widzę to box to jakieś 1000-1500zł, do tego belki aluminiowe około 1000zl. Nie mam pojęcia czy potrzebuje relingów czy nie, może ktoś podpowie ? Są na samochodzie jakieś zaślepione otwory montażowe.


Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
https://toptun.pl/range-rover-evoque-relingi-dachowe-srebrne-p45963
Najpierw musisz mieć na dachu takie coś.

A dopiero do tego montujesz poprzeczne belki. One drogie nie są. Ze 300 pewnie wyjdzie.

No ale potem masz już bagażnik w aucie. Takie belki są na kluczyk. Zakłada się je minutę.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
https://toptun.pl/range-rover-evoque-relingi-dachowe-srebrne-p45963
Najpierw musisz mieć na dachu takie coś.

A dopiero do tego montujesz poprzeczne belki. One drogie nie są. Ze 300 pewnie wyjdzie.

No ale potem masz już bagażnik w aucie. Takie belki są na kluczyk. Zakłada się je minutę.

Dzięki. Czyli jednak relingów potrzebuję, koszt wszystkiego pewnie około 2,5k pln (relingi, belki,box).
Musze przemyśleć temat, szczerze mówiąc myślałem, że wyjdzie to taniej myślałem też nad przyczepką ale niestety cena jeszcze wyższa.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Ok. Ja Ci powiem, jak to u mnie wygląda. Ja mam trumnę taką ze 165 cm. Nie pamiętam, ile ma litrów pojemności, ale pewnie pod 300, a te, które zaproponowałem ponad 400.
Pakuję do swojej wszystko. Krzesło, torby ze dwie, wędki, wózek, kalosze, jakiś karton z zanętami... Mam zapakowany cały sprzęt na wakacje - bagażnik w aucie pusty.

Jadę na wakacje. W trumnie trzymam rzeczy śmierdzące po rybach - nie wniesiesz tego do pokoju do ośrodka, hotelu itp.

Teraz trzeba pomyśleć, czy taką przyczepkę masz gdzie zostawić. Czy towar w niej będzie bezpieczny? To jest pełna przyczepa z zamkiem, czy nakrywana plandeką? Z trumną na dachu wszędzie pojedziesz na wakacjach - zakupy, objazdy okolicy itp. Nie zwracasz uwagi, że ją masz w ogóle.

Masz koszty, fakt. To jest dodatkowy 1000 zł na te relingi. Bo resztę i tak musiałbyś kupić.

Tylko teraz masz auto bez bagażnika. A z nim możesz, nie wiem... przewieźć na dachu kartony z meblami z Ikei np. Albo choinkę w zimę. Bagażnik na aucie to rzecz niezbędna.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
A czemu sobie tego nie wypożyczysz?
Doba kosztuje coś koło 30 zł, w cenie zazwyczaj jest montaż. No i nie masz wielkiego grata którego potem musisz gdzieś w domu upchnąć.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Tylko teraz masz auto bez bagażnika. A z nim możesz, nie wiem... przewieźć na dachu kartony z meblami z Ikei np. Albo choinkę w zimę. Bagażnik na aucie to rzecz niezbędna.

Przewieźć można prawie wszystko. Czasami trzeba dokupić jakieś dodatkowe uchwyty np na drabinę albo rower.

Dodatni plus jest taki, że belki i box są uniwersalne.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Jazda z przyczepką to moim zdaniem słaby pomysł: ograniczenia predkości, wieksze opłaty na płatnych drogach , manewrowanie na parkingu, praktyczny brak zabezpieczenia ( chyba ze zamykana )
Nie mam ale wybrał bym box dachowy :thumbup:
A na przyszłość zastanowił bym się nad zmiana auta ;D co z tego ze luksusowy SUV jak miejsca w nim jakos nie za wiele ;D ;) :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
I coś takiego ma kosztować 2,5k :o
Pakujesz się i cały towar na wierzchu. Ale możesz przykryć plandeką. Powrót do wakacji za komuny :D

Bierz dużą trumnę.

A jak wysokie rzeczy tam wejdą ,żeby zamknąć boks  ? Może faktycznie to dobra opcja.
Dużo głośniej jest w trasie ? Auto nie jest bardziej nerwowe podczas bocznych podmuchów ?

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
A na przyszłość zastanowił bym się nad zmiana auta ;D co z tego ze luksusowy SUV jak miejsca w nim jakos nie za wiele ;D ;) :P

Nie każdy lubi jeździć transitem :P

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Ja tam lubie busami jezdzic , jezdzi sie lepiej niz osobowka czy suwem. Zapakujesz wszystko co chcesz , przespisz sie jak trzeba , graty bezpieczne i pod reka. Dobry box i dobre relingi to kupa kasy, zastanow sie ile razy bedzie Ci to potrzebne , jesli masz hak wolalbym przyczepe raz na rok wypozyczyc .


Pozdrawiam Łukasz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
I coś takiego ma kosztować 2,5k :o
Pakujesz się i cały towar na wierzchu. Ale możesz przykryć plandeką. Powrót do wakacji za komuny :D

Bierz dużą trumnę.

A jak wysokie rzeczy tam wejdą ,żeby zamknąć boks  ? Może faktycznie to dobra opcja.
Dużo głośniej jest w trasie ? Auto nie jest bardziej nerwowe podczas bocznych podmuchów ?

Tam w tych linkach są wymiary ładnie podane. Każda trumna jest inna i oczywiście w każdym miejscu ma inną wysokość.

Trochę głośniej jest. U mnie np. przy 50 km/h gwiżdże jak gwizdek. Ale tylko tak w przedziale 10 km/h. Poniżej i powyżej nie ma tego dźwięku. I to w tej Megance, bo w poprzedniej tego nie było.
Jak wieje boczny silny wiatr, to oczywiście to czuć. Fizyki nie oszukasz...

Generalnie często ludzie narzekają, że mają małe auto i im się pokrowiec np. nie mieści. Wystarczy sobie kupić używaną trumnę na narty na olx i wsadzić na dach. To jest małe, a pokrowiec wchodzi idealnie. I mamy zero problemów w środku.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Chyba namówiłeś mnie. Temat zgłębiam i wygląda to bardzo praktycznie. Używek też  wiele w cenie przystępnej. Pytanie jak z mocowaniami do relingów,czy jest to uniwersalne.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Są dwa typy mocowań. Jedne składają się z takiego metalowego pręta w kształcie litery U. Musisz zmierzyć swój bagażnik, czy się wymiary zgadzają. A drugi jest zrobiony ze stalowej linki w otulinie. Wtedy nie ma znaczenia, jakiej grubości masz bagażnik. W starej Megance miałem jakiś gruby nietypowy i użyłem tego ze stalowej linki. Teraz mam normalny, ale i tak zostałem przy linkach.

Tak to wygląda:
https://www.akarit.pl/product-pol-24-Flexi-Fit-uniwersalne-mocowania-do-boxa-dachowego.html?
https://allegro.pl/oferta/mocowanie-do-boxow-dachowych-na-obejme-aguri-1szt-12009589988?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Chyba namówiłeś mnie. Temat zgłębiam i wygląda to bardzo praktycznie. Używek też  wiele w cenie przystępnej. Pytanie jak z mocowaniami do relingów,czy jest to uniwersalne.

Mocowanie boxa do belki jest uniwersalne ale mocowanie belek do dachu/relingów zależy od modelu samochodu.