Autor Wątek: PZW Warszawa  (Przeczytany 25640 razy)

Offline Kocur1911

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 1
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
PZW Warszawa
« dnia: 29.12.2018, 07:08 »
Cześć,

Chcę pierwszy raz opłacić składki i zapisać sie do któegoś z kół z Warszawy. Polecacie może jakieś? Osobiście rozważam nr 1 - W-wa Śródmieście i nr 50 Metro Warszawskie

Offline Rybitwa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #1 dnia: 29.12.2018, 12:15 »
A jaka to różnica w jakim kole będziesz?

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #2 dnia: 29.12.2018, 12:33 »
Jest. Jeśli odpowiada komuś dana woda, to na zebraniach koła, które ma ją pod swoją opieką, ma wpływ na podejmowane decyzję jej dotyczące.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #3 dnia: 29.12.2018, 12:36 »
A jaka to różnica w jakim kole będziesz?
Chociażby taka, że poszczególne koła organizują swoje zawody. Jedne mnie drugie więcej, lepiej lub gorzej zorganizowane, lepsze lub gorsze nagrody itd. Kolega dobrze robi "przeprowadzając wywiad"zawczasu. Poza tym jak kolega wyżej napisał.
Adam

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #4 dnia: 29.12.2018, 15:40 »
Poza tym w niektórych kołach są przeprowadzane akcje sprzątania brzegów etc. Zawsze to jakaś tam społeczność. Więc jeśli kogoś nie interesuje tylko wykupienie znaczka, to warto jakieś konkretne wybrać.
Ja nie pomogę, bo w 2019 nie wykupuję składek. Najpierw byłem w 5, potem w 39.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #5 dnia: 29.12.2018, 16:08 »
Jak chodzi o zawody to często jest tak, że koła organizują je na łowiskach którymi się zajmują, mają stanice czy są najbliżej lokalizacji. Przykładowo koło nr. 13 ma prawie wszystkie imprezy na Zegrzu i swojej przystani czy koło nr 39 z Białołęki na fosie, na której ma łowisko. Na tej podstawie sam zapisałem się do wybranego koła, bo chciałem podpatrzeć co i jak na zawodach łowią na danej wodzie. Skutek był taki, że nie byłem na żadnych, bo zawsze mi terminy z czymś kolidowały :D
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #6 dnia: 29.12.2018, 17:13 »
Orientuje się kto zarządza odcinkiem No kil w Nieporecie na kanale Zeranskim?

Offline Merkusz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 14
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #7 dnia: 29.12.2018, 17:23 »
Orientuje się kto zarządza odcinkiem No kil w Nieporecie na kanale Zeranskim?
Część kanału żerańskiego ma RZGW Warszawa a część RZGW Dębę . No kill to RZGW Dębę . Ja jestem w kole nr 1 :)

Offline RafałWwa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #8 dnia: 29.12.2018, 18:18 »
Ja w 2019 po długiej przerwie zamierzam opłacić składki i prawdopodobnie dokonam tego jak reszta FKM u Kamila w Trotce zapisując się do koła nr 50...
Feeder Klub Mazowsze

Offline Kocur1911

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 1
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #9 dnia: 29.12.2018, 19:16 »
no własnie czym się kieruję zapisując do danego koła? na chwile obecną nigdy w żadnym nie byłem a skąd moje typy na nr 1 i nr 50? nr 1 bo mam kolege, który tam aktywnie uczestniczy (J. S.) a koło nr 50 bo mieszkam niedaleko Trotki i tam zakupy robię. Trochę przeglądałem strony itp ale chciałem bardziej fachowej porady. może nie tyle fachowej co takiej życiowej. z racji tego, że nie byłem w PZW to i łowisk w ogóle nie znam. jedynie bywałem na Przystanek Bielawa, Ruścu i Okoń...

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #10 dnia: 29.12.2018, 20:19 »
Łowić możesz wszędzie na OM, a życiowej..? Poszedłbym w nr 1 jeśli masz aktywnego kolegę, dobrze go wesprzeć może na zebraniach itp.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Kocur1911

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 1
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #11 dnia: 29.12.2018, 20:35 »
no życiowej w sensie, nie: jedź nad Wisłę, tylko: jedź nad Wisłę w takiej i takiej miejscowości, będziesz miał zjazd i za drzewem dojedziesz do łowiska. Tam będzie możliwość posiedzenia sobie, zapalenia ogniska, rozbicia namiotu , itp... Nie oszukujmy się - jak nie znam w ogóle wód to mogę błądzić i błądzić. Oczywiście swoich ukrytych i tajnych miejscówek nikt nie chce ujawniać i wcale się nie dziwię. nawet tego nie chcę. Czasami sobie myślę: ehhh.. szkoda, że nie mam tutaj dziadka, takiego co by ryby łowił. Dziadek na pewno pokazałby mi wszystkie łowiska... Ale to są marzenia - to konkretne na pewno się nie spełni ale trzeba próbować, jeździć, zwiedzać. Wiem, że zabrzmiało to jak bym chciał gotowej receptury, złotego środka.. Nie, nie o to mi chodzi. Jakieś wskazówki dot. gdzie można połowić tak, że można samochodem podjechać pod samo łowisko, możliwość zapalenia ogniska przy łowisku itp, (z rybami już sobie poradzę) P.S. zasiadka w samotności nie jest w pewnym sensie niebezpieczna?

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #12 dnia: 29.12.2018, 23:58 »
Wbrew pozorom z dojazdem do wody w okolicach Warszawy to jest delikatnie mówiąc słabo. Na terenie miasto jest zakaz przekraczania samochodem wału, choć z tego co wiem gdzieś w okolicach Mostu Siekierkowskiego wjeżdżają. Zalew Zegrzyński - poza kilkoma stanowiskami przy rondzie w Zegrzu, słabym dojazdem pod most w Zegrzu i Serocku, jeszcze możesz jechać w okolice Rybaki / Wieliszew, ale tu parkujesz przy wale i trzeba dojść kawałeczek. Narew w Orzechowie jak najbardziej, ale trzeba mieć wyżej zawieszone auto, bo jest do pokonania wysoki betonowy próg. Moje nie przejedzie, ale wyżej zawieszone osobówki dają radę. Dalej od Warszawy to Bug, ja nie byłem z piętnaście lat, ale na pewno wjedziesz gdzieś w okolicach Popowa czy z drugiej strony od strony Rządzy.

Na zasiadkę w samotności trudno liczyć przynajmniej w weekend ;)
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #13 dnia: 08.01.2019, 22:07 »
Wie może ktoś gdzie można znaleźć listę porozumień OM PZW na 2019 r.? Na stronie internetowej niestety nic takiego nie uświadczy :(
Marcin

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW Warszawa
« Odpowiedź #14 dnia: 08.01.2019, 22:18 »
Marcin, skrobnij im na Forum ZO , niech nie ukrywają a jako członek PZW masz prawo zadać takie pytanie, a może wykaz "wisi" w uchwałach....bo przeciez teraz Panie wszystko pod śniegiem... :P
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek