Autor Wątek: PZW Tarnów  (Przeczytany 7096 razy)

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
PZW Tarnów
« dnia: 11.12.2020, 14:01 »
Naszła mnie ochota założenia tego wątku, jako, że dziś wszedłem na stronę Okręgu Tarnów i nieco zdębiałem. Jak co roku śledzę wykaz łowisk typu "stawy, żwirownie" tak samo teraz widząc tabelę składek i łowisk przecierałem oczy ze zdumienia. Mianowicie w wykazie łowisk na przyszły rok nic nie ubyło, a mogłoby, bo dzierżawa łowiska "Narożniki" była dość kontrowersyjną decyzją, tak dziś patrzę i co? Pojawiło się nowe łowisko, wygląda, że jest to teren po starej żwirowni, staw pożwirowy Dębina Zakrzowska. Pytanie tylko - który to. Bo w tym rejonie jest kilka stawów.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW Tarnów
« Odpowiedź #1 dnia: 11.12.2020, 14:11 »
Podobno ten: https://goo.gl/maps/jSbeDdgmfE5rJuJ16
Bez zakazu zabierania ryb to będzie kolejna pustynia i przechowalnia karpi dla dziadków :(
Artur

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW Tarnów
« Odpowiedź #2 dnia: 11.12.2020, 14:16 »
O widzisz - dzwoniłem właśnie do Okręgu i z tego, co powiedziała mi pewna pani, to będzie to staw, który do tej pory miało pod swoją opieką koło "Zakłady Mechaniczne".
Ponadto w opłatach szykuje się rewolucja. A dokładniej w sposobie opłacania karty na przyszły rok. Znaczki do karty będą w styczniu przyszłego roku, z kolei będzie można już niebawem opłacić kartę za pomocą e-zezwolenia, dokładnie wybierając opcje, które nam pasują. Łącznie z przynależnością do kół wchodzących w skład Okręgu. No i samo zezwolenie ma przychodzić w formie elektronicznej, na maila.
Z tym, że zmartwiłeś mnie, że będzie to "zwykłe" łowisko, a nie No-Kill. Ech...
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW Tarnów
« Odpowiedź #3 dnia: 11.12.2020, 14:28 »
Coo, kolejny nołkil?! :o Dobry żart. Chcesz, żeby pan Miecio - kiler z S1 i jemu podobni padli z głodu? ;)
 W sklepach jest petycja za całkowitym zakazem zabierania ryb z S1, wcale nie ma wielu chętnych.
Nawet byłem świadkiem rozmowy dwóch kormoranów, ze te całe nołkile długo nie potrwają.

"Zobaczysz pan, podnioso limit, a te nołkile zlikwidują" :'(
Artur

Offline Luuki

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 215
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: PZW Tarnów
« Odpowiedź #4 dnia: 11.12.2020, 15:00 »
Liczyłem że uda się zebrać te 500 podpisów żeby S1 było noKill :( sam złożyłem swój podpis
Łukasz

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW Tarnów
« Odpowiedź #5 dnia: 11.12.2020, 16:10 »
Artur, jeśli likwidacja N-K będzie tematem przewodnim w wyborach to możemy się pożegnać z jakimikolwiek zmianami. A "opiekun" S-2 ma też dość "oryginalne" podejście do wielu kwestii.
Ileż to jeszcze wody w Dunajcu musi upłynąć, żeby ludzie wreszcie zrozumieli pewne kwestie...
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Online cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: PZW Tarnów
« Odpowiedź #6 dnia: 11.12.2020, 19:49 »
Tak z ciekawości... Czy jakieś postulaty, które w styczniu na spotkaniu koła Azoty były zgłaszane zostały wprowadzone ?

Offline Matthis

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 240
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW Tarnów
« Odpowiedź #7 dnia: 11.12.2020, 20:39 »
Też jestem za zrobieniem n-k. Na tym stawie który ma podobno być, chociaż mi akurat jak ktoś zarybieniowego karpia weźmie nie przeszkadza. Wolę żeby z dwojga wzięli karpia niż leszcza lub lina. A pan "opiekun" S-2 według mnie nie ogarnia tematu ja z nim rozmawiałem na temat strzałówek i plecionek. Sensu w jego argumentach nie znalazłem, na zdrowy chłopski rozum powinna być dopuszczona plecionka. Przecież wystarczy tylko dopisać że ma być z grubej żyłki przypon tak aby nie kaleczyć ryb i już. Ale ja się nie znam nie jestem opiekunem ;)

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW Tarnów
« Odpowiedź #8 dnia: 11.12.2020, 21:13 »
Matthis - ja miałem nie dalej jak miesiąc temu polemikę z nim w tym temacie. Tłumaczę mu, że mam grubą plecionkę (0,30mm) jako przypon strzałowy. A ten - nie i "wuj". Innym znów razem przyczepił się, że stałem samochodem dwa metry od skarpy. Bo mu się rzekomo skarpa zapada. I tacy ludzie rządzą. Mam nadzieję, że będzie wysunięta inna kandydatura na opiekuna łowiska, bo ten człowiek kompletnie nie panuje nad tym. Z kolei jak zwróciłem mu uwagę na to jakim sprzętem wędkarze holują ryby i ile ten hol trwa (nierzadko po 20 minut) i że w okresie letnim, gdy jest mało tlenu w wodzie, trzeba niemalże taką rybę przez kolejne 15 minut "reanimować" - to nie, wszystko jest w porządku. Bo to jest woda No-Kill. Aaa, jeszcze jedno. Odnośnie plecionek jako przypony strzałowe na S-2 PSR-ka ma zwracać na to baczną uwagę. Tak mi zapowiedział ten człowiek. Nazwiska specjalnie nie podaję, bo osoby z naszego okręgu dobrze wiedzą o kogo chodzi.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Matthis

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 240
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW Tarnów
« Odpowiedź #9 dnia: 11.12.2020, 23:10 »
No cóż skoro się skarpa zapada nic się nie zrobi. Było tych nieszczęsnych niecek nie robić bo one to tylko na początku były dobre a teraz to porażka. Zresztą jak stwierdziłem że zawody karpiowe to powinny być na karpiowe zestawy nie na ciężką metodę to też na mnie jak na szalonego kilku popatrzyło ;D

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW Tarnów
« Odpowiedź #10 dnia: 11.12.2020, 23:23 »
Skarpa by się nie zapadała, gdyby ten "jegomość" nie wydał "dekretu" o wykarczowaniu krzaków i młodych drzewek na zboczu skarpy. Bo powszechnie wiadomo, że ukorzenienie wpływa pozytywnie na stabilność gruntu. No, ale jeśli jako jedynym argumentem, który ma się "w rękawie" jest stwierdzenie: trzeba monitorować sąsiadów, czy ryb nie kradną, dlatego wycinamy krzewy i drzewka - to o czym my tu mówimy...
To samo co usłyszałem: wydajemy przeszło 10 tyś. zł na wywóz śmieci z kontenerów zlokalizowanych przy łowiskach S-1, S-2. Nosz murwa kać - co to za firma tyle sobie życzy? Ja za kontener podpinany do hakowca zapłaciłem 500 zł z przywozem i odbiorem odpadów. Jednorazowo. A jak się podpisuje umowę, tym bardziej, że są to zwykłe kosze na śmieci... No nie, nie mogę, bo zaczynają mnie nerwy telepać.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Matthis

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 240
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW Tarnów
« Odpowiedź #11 dnia: 12.12.2020, 18:03 »
Co do drzewek i krzaków to nie sąsiad z łowiska ma kontrolować tylko PSR. A co śmieci się zgodzę absolutnie, my w firmie płacimy 2,5 tys brutto za kontener ale jak go wywozi to ledwo go wciąga na holownik ;D. No cóż trzeba mieć nadzieję na zmiany na lepsze w nowym sezonie i tyle.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW Tarnów
« Odpowiedź #12 dnia: 12.12.2020, 18:07 »
Matthis - jeździłeś, jeździsz na S-1, S-2 to wiesz jak wygląda kwestia pojemników na śmieci. Raptem dwa pojemniki na kołach typu "osiedlowego". Nie wydaje mi się, żeby w okresie kwiecień-październik za odbiór śmieci z tych dwóch "kontenerów" firma usługowa liczyła sobie 10 000 zł za sezon...
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Matthis

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 240
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW Tarnów
« Odpowiedź #13 dnia: 12.12.2020, 18:09 »
Dlatego się śmieje z tego, wywozimy ale tym co mieszkają dookoła stawu.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW Tarnów
« Odpowiedź #14 dnia: 12.12.2020, 18:10 »
A to się zgodzę. Coś pan C. wspominał o chęci ogrodzenia łowisk. Ciekawe jak to myśl zrobić. No nic, poczekam do zebrania po Nowym Roku. Ciekawe jakie propozycje padną. Bo trochę "swędzi mnie" język, żeby poruszyć kilka kwestii.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.