Autor Wątek: PZW Poznań (Warta 10) pozwolenie dla obcokrajowca/niezrzeszonego  (Przeczytany 2157 razy)

Offline dkoch

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • !
  • Lokalizacja: Londyn
Witam kolegów
Mieszkam  w UK a chciałbym  w czasie wakacje spędzić kilka dni w polsce łowiąc na odcinku Warty Sieraków-Zarom Nowy (warta 10). Jest to dla mnie bardzo specjalne miejsce gdyż tam uczyłem się wędkować z dziadkiem i ojcem. Mam kilka pytań do zorientowanych w temacie pzw okręg Poznań jak ten temat najlepiej ugryźć.
- mam Kartę wedkarska, ostanie skladki w legitymacji czlonkowskiej  kolo Kalisz, rok 2017. Z tego co widzę powinienm opłacić składkę członkowską (100zł w Poznaniu)i wykupić zezwolenie 7 dniowe(85zł jesli dobrze rozumiem dla zrzeszonego). Wtedy moge lowic przez 7 dni na warcie 10.
- moje pytanie co to jest ta oplata na zarybienie i zagospodarowanie wod(210zł)- czy to nowa forma oplaty za caloroczne wędkowanie na ich wodach? Nie pamietam nic takiego przed 3ma laty gdy wykupowałem Zezwolenie w kaliszu.
-jesli opłata 210zł to jest oplata obowiazkowa dla kazdego kto jest w kole pzw Poznan to powiedzcie czy dobrze rozumuję, bardziej niż opłacać członkostwo opłacałoby mi się kupić zezwolenie dla niezrzeszonego na 7 dni za 185zł?

Z góry dziękuję
PS może ktoś łowi w okolicy sierakow-zatom i chcialby popisac na privie troche?
Daniel
Rozmiar nie ma znaczenia!!!!

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 681
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Witaj! :)

Według mnie wystarczy jak opłacisz składkę podstawową, i wykupisz sobie pozwolenie tygodniowe. Nie musisz opłacać całej składki rocznej, jedynie tę, która stanowi o przynależności do PZW. Wtedy za 7 dni łowienia płacisz 100 złotych (50 za przynależność). Ale jak wykupisz to samo pozwolenie jako niezrzeszony, płacisz 10 zeta więcej, a więc 160 złotych. I zazwyczaj wszystko zrobisz przez internet. Tak więc nie bawiłbym się zbytnio ale opłacił sobie składkę jako niezrzeszony, by nie biegać i bawić się. Dotyczy to jednak typowo amatorskiego połowu, bez żadnych trollingów.
Lucjan

Offline dkoch

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • !
  • Lokalizacja: Londyn
Dzięki Luk!
Sprawdziłem ponownie i okazuje się, że opłata w Poznaniu dla niezrzeszonego na 7 dni to 140zł. W takim wypadku tylko brać takie zezwolenie (zostanie 45zł w kieszeni i nie trzeba sie uganiać za znaczkami😂). Pozdrawiam
Rozmiar nie ma znaczenia!!!!

Offline hakon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 337
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
  • Ulubione metody: feeder
Większość opłat można zrobić przez neta, więc znaczki niepotrzebne.
"To ludzie stworzyli potwory na swoje podobieństwo"
Znalezione w necie

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 681
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Daniel, daj znać co złowiłeś :)
Lucjan

Offline dkoch

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • !
  • Lokalizacja: Londyn
Daniel, daj znać co złowiłeś :)

Oby było o czym pisać👍
Rozmiar nie ma znaczenia!!!!