Autor Wątek: PZW Skierniewice  (Przeczytany 84542 razy)

Offline Kornel

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW Skierniewice
« Odpowiedź #15 dnia: 26.01.2016, 17:19 »
Ja tez należę do pzw Skierniewice. Jeszcze nie byłem,  ale dużo dobrego słyszałem o Ziemiarach czy zalewie Joachimów, to to samo...mam zamiar w tym sezonie sprawdzić ta wodę. Mam 2 znajomych którzy tam wędkują i na prawdę widziałem zdjęcia ładnych leszczy i linów wyjętych tam.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW Skierniewice
« Odpowiedź #16 dnia: 26.01.2016, 17:58 »
Joachimów-mogiły jest "ostro" patrolowane przez straż społeczną. Ludzie którzy tam mieszkają dbają o te wodę. Co prawda wyniki miałem słabe, bo z reguły dojeżdżam tam w okolicach listopada :)
Po remoncie zbiornika w bełchowie zarybieniu, i zakazie łowienia do czerwca następnego (zeszłego) roku jest to super łowisko. Powinni zakazać zabierania ryb i była by to super woda.
Marcin

Offline PrX

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódzkie
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW Skierniewice
« Odpowiedź #17 dnia: 06.02.2016, 17:39 »
Witam kolegów, jestem świeżutki na forum zarejestrowałem się bo wpadłem na ten temat i widzę że sporo kolegów jest z okręgu Skierniewice.
 Jako że mieszkam w Skierniewicach o kilku łowiskach mogę się wypowiedzieć, jak już wspominaliście o zalewie w Bolimowie "czyt. Joachimów-mogiły" Bardzo ciekawe łowisko dość często tam zasiadam na rybki duży leszcz, duży lin, nie małe amury i karpie to na pewno atuty tego łowiska, nie brakuje Sandacza czy szczupaka - bardzo ciekawe łowisko, jedyny minus to dojazd bo albo zapłacimy uprzejmemu właścicielowi za przejazd przez działkę i dojedziemy sobie " do wody " albo pozostaje zostawić na parkingu który jest w jednym końcu zbiornika i zrobić kilka kursów z tobołami. Generalnie w okresie maj-czerwiec-lipiec  na nockę trzeba się pojawić koło 12 w południe bo inaczej "lepsze" mniejsca są zajęte, nawet w środku tygodnia :)

Mysłaków - jedno z moich ulubionych łowisk w okolicy nie brakuje medalowych Karasi ( chociaż kilka lat wstecz było ich znacznie więcej i brały jak opętane ) teraz trzeba przysiąść wysiedzieć ale  się wyjąć coś ciekawego da, nie brakuje także linów może pod tym względem jest troszkę słabiej niż na zalewie w Bolimowie ale da się połowić dość fajne sztuki 40+, są też tam ładne amury i karpie tylko to dość dzika woda i pewnie potrzeba by czasu żeby coś konkretnego złapać , w zeszył roku (2015) na jesieni zarybiono drobnym karpiem 30-35 cm jak i karpiem 45 + cm, napuścili "podobno " bo tego nie widzialem a przy zarybianiu karpiem byłem osobiście że dużo karasia małego i linka też zostało wpuszczone. Osobiście ja oprócz wypraw za linem w maju odwiedzam to łowisko dopiero jesienią za szczupakiem i okoniem, są duże i dużo jesienią złowienie szczupaka 70-80 cm nie jest czymś niezwykłym na tej wodzie, chociaż potrafią być też bardzo chimeryczne lecz połowić się na prawdę fajnie da .

Bzura - tutaj to temat " rzeka " hehe, ja łowię od Łowicza do Sochaczewa czasem chociaż rzadko w Kamionie nieopodal ujścia do Wisły ( Bzurę mamy do samego ujścia do Wisły w tym okręgu ) a rzeka jak to rzeka jest ładny leszcz, są jazie i klenie można zapolować na bolenia którego nie brakuje o szczupakach i okoniach też można by się rozpisywać, podobno jest i ładny sandacz ale to tylko z opowieści mi się nigdy tam nie udało go złowić

Rydwan- to tak jak któryś z kolegów pisał wcześniej nie jest to łatwe łowiska osobiście na nie za specjalnie nie przepadam jeździć gdyż w okresie letnim ( a wtedy mam najwiecej czasu na wędkowanie ) jest tam zatrzęsienie od ludzi którzy kąpią się na około gdy tylko pogoda dopisuje, co kto lubi ja za tłokiem nie przepadam

Kozłów Biskupi - Zalew koło Sochaczewa, Duży Sum, duży karp czy duży leszcz jest na co zapolować

Zalew w Skierniewicach - Osobiście nie przepadam za łowiskami gdzie jest za dużo ruchu biegaczy rowerzystów itp dlatego jakoś zalew w skierniewicach choć mam bardzo blisko omijam dalekim łukiem chociaż zdarzy mi się na niego zerknąć, można połowić Leszcza ładnego jest ładny jaź czy karp i karaś na zawodach kiedyś takie 47 cm na bacika jazia wytarmosiłem jakoś z 2 lata wstecz, jest również Sandacz na tym zalewie szczupak czy sum chociaż o tym zalewie to słucham więcej z opowieści bo jeśli tam wędkuje to albo są to zawody albo jakoś od wielkiego dzwona mnie tam przygnają.

Strobów - blisko Skierniewic około 4-5 km dość często tam wędkuje jest lin jest karaś leszcz czy duża płoć można tam łowić albo na rzece albo po bokach na jednym z 3 stawów nie za dużej wielkości, mój osobisty rekord w karasiu jest właśnie stamtąd 47 cm, tak że da się połowić

I wiele innych chociaż na tych łowię zdecydowanie najczęściej no i ten zalew w Bełchowie zarybili dość obficie amurem karpiem  karasiem wszystkim czym sie dało, zobaczymy co z tego przetrwa bo dziadki tam od rana do nocy koczował jak podjeżdzałem zobaczyć co się dzieje w zeszłym roku  .

Gdybyś miał jakieś pytania chętnie odpowiem .
Pozdrawiam

Edit.. Zapomniałem dodać że rzeka Rawka została wyłączona z łowienia w tym roku krwawi moje serce bo uwielbiałem tam chodzić za kleniem i jaziem przepiękna rzeka ...

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW Skierniewice
« Odpowiedź #18 dnia: 06.02.2016, 17:50 »
Witaj na forum. :narybki:

Fajne streszczenie,  pewnie kilka osób skorzysta. :thumbup:
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline PrX

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódzkie
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW Skierniewice
« Odpowiedź #19 dnia: 06.02.2016, 18:23 »
Dzięki Radar i również witam serdecznie ;)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW Skierniewice
« Odpowiedź #20 dnia: 07.02.2016, 00:00 »
Przyznam, że nie łowiłem w twoich okolicach. Te wody wyglądają ładnie. Jestem z Łowicza mam tu Bzurę, Rydwan i niewiele więcej mimo iż w okolicy jest dużo wody. Reszta jest bardzo przerobiona np zbiornik za laskiem.
To, że Rawka jest wyłączona z łowienia wcale.mnie nie dziwi. Już od dawna jej się należało.
Marcin

Offline PrX

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódzkie
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW Skierniewice
« Odpowiedź #21 dnia: 07.02.2016, 09:30 »
Katmay - a wiesz może co się dzieje ze zbiornikiem w Uchaniu to jest niedaleko tego zbiornika "za laskiem " z tego co kojarzę kiedyś tam dość często jeździłem, ciekawi mnie czy coś tam zostało bo kiedyś można było tam połowić, ciekawe jak jest teraz ...

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW Skierniewice
« Odpowiedź #22 dnia: 12.02.2016, 19:36 »
Uchań dolny jest w prywatnych rękach. PZW przegrało przetarg, choć jak słyszałem uchwała została podjęta na zebraniu rady gminy a nie w drodze przetargu (źródło pzw). Podobno wpuszczono 900kg ryby na jesień (pzw), a z początkiem roku  straciło wodę. Nie poznał byś zbiornika. Wody jakby 1.5m więcej, wyremontowane wały,  wykoszone pięknie, brak śmieci.
Nowy dzierżawca stwierdził, podczas spuszczona wody i porządkowania, że było dużo jazgarza, okonia, że 3 karpie koło 12kg dużo więcej nic (czyli jakieś leszcze i inne ryby). Jest sporo płoci 20-25cm, karpi do 4kg. Wpuszczono liny, szczupaki, sandacza, płoć, karpie leszcza, pstrąga.
Łowienie 20zl, ryby wg cennika.
O wędkarzy w zeszłym sezonie dbała super babka Aśka. W zeszły piątek byłem zobaczyć co słychać. Wisi kartka, że czynne w weekendy. W zatoczce, obok której leżało powalone drzewo już nie było lodu. Duża aktywność ryb przy powierzchni.
W zeszłym roku byłem tam z 10 razy przeżywając raz sesje porażkę życia. 20 brań z czego 17 zerwany przypon (0.16) i 3 spięte ryby (miałem kołowrotek z niedziałającym, zblokowanym hamulcem, i kij rzeczną pałę 3.9 o cw od 100).
Polecam.
Jeszcze dodam. To co zostało tam zrobione (mam na myśli zarybienie) na większości komercji było by wanną z rybami. Tu, ze względu na wielkość zbiornika tworzy ciekawy, acz trudny zbiornik (jak na komercję). Lubiłem tam łowić jak był pzw. Teraz jakby bardziej.
Marcin

Offline PrX

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódzkie
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW Skierniewice
« Odpowiedź #23 dnia: 13.02.2016, 08:15 »
O kurza stopa, to ciekawe bardzo :) Będę musiał wpaść w odwiedziny na ten zbiornik w takim razie :) Dzięki za informacje :thumbup:

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW Skierniewice
« Odpowiedź #24 dnia: 25.02.2016, 21:46 »
Wielki artykuł w Łowiczaninie. Dwóch panów z Warszawy ma zamiar przejąć zbiornik w Guźni i zrobić tam ośrodek wypoczynkowy. Teren należy do lasów państwowych, w granicach Gminy  Łowicz. Udali się na radzie miasta (TAK miasta Łowicz) padł pomysł, aby miasto zmieniło się terenami z lasami państwowymi, aby zdobyć prawa do zbiornika i przyległych terenów. Last państwowe nie mogą aktualnie sprzedawać ziemi.
Czyżby Pzw Skierniewice miało stracić następny zbiornik. Najlepszy jaki posiadają? Z tego co się orientuję, koło ma podpisana umowę na dzierżawę wody do końca 2016 roku.
Marcin

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Marcin

Offline PrX

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódzkie
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW Skierniewice
« Odpowiedź #26 dnia: 26.02.2016, 20:57 »
Generalnie ja bym nie miał nic przeciwko brakuje takiego miejsca w okolicy do odpoczynku nad wodą jak na przykład, nie tak daleko oddalona Koszelówka przy jeziorze Zdrowskie, łowić można i wypoczywać też można myślę że doszli by do porozumienia żeby ciągle ten zbiornik był dostępny dla wędkarzy przecież do okoła domków by nie zrobili więc bym nie panikował i poczekał na rozwój a ludzie raczej dużo bardziej by nie przeszkadzali bo jak wiadomo w okresie letnim gdzie tylko wtedy by tam było dużo ludzi to i tak jest tam ich ogrom i teraz więc nie widzę żadnej różnicy.

Offline Kornel

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW Skierniewice
« Odpowiedź #27 dnia: 26.02.2016, 21:58 »
Panowie, może mi ktoś zaznaczyć na mapie, albo podać lokalizację czy jak dojechać do tego zbiornika w Bełchowie?? nigdzie nie mogę znaleźć w google, a na mapie widać tam tylko Łupie. Miałem się tam wybrać w zeszłym sezonie, ale nie udało się niestety.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW Skierniewice
« Odpowiedź #28 dnia: 27.02.2016, 00:28 »
https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=zn9OUW0DTxUY.kwqQurAgHX-Y&hl=en_US
Fajny zbiornik. Po remoncie łowiłem tam raz czy dwa. Porwaną wędkę zachaczykem drugim zestawem jakieś 25 metrów od brzegu, więc jeśli dziadki nie wyłowili wszystkiego może być ciekawie.
 Pinezka Google
Pinezka

https://goo.gl/maps/vFghDdFB17K2
Marcin

Offline PrX

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódzkie
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW Skierniewice
« Odpowiedź #29 dnia: 27.02.2016, 08:16 »
 Chyba powinieneś trafić haha :) Jak nie, to napisz na priv podam ci numer telefonu  to cie poprowadzę jak byś jechał :fish:
Taki ze mnie grafik paintowy :D :bravo: