Autor Wątek: Kolejny przykład nieudolności PZW  (Przeczytany 25544 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kolejny przykład nieudolności PZW
« Odpowiedź #30 dnia: 02.01.2016, 16:48 »
Bądźmy realistami to najprostsza wymówka żeby nic nie robić.Nie znam się na polityce ale wiem że głosy na wszystkich szczeblach wyborów w PZW są liczone przez komisje skrutacyjne wybierane z delegatów-nie ma tam ruskich serwerów i zielonych ludków.Są tacy nasi przedstawiciele jakich wybraliśmy jako zbiorowość.Więc zachęcam do aktywności.
Chłopak ma rację . Ruszmy dupsaka na zebrania. Głosujmy i wybierajmy. Nie w tym roku przejdzie to może za rok będzie inaczej. A potem gderajmy itp. Za post alisowski ! :thumbup: :bravo:
Arek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kolejny przykład nieudolności PZW
« Odpowiedź #31 dnia: 02.01.2016, 16:51 »
A ja nie zgadzam się z Lucjanem.Proponuję aby każdy twierdzący że tzw beton jest nie do ruszenia przeczytali statut PZW dotyczący wyborów od tyłu a więc: Zarząd Główny i Prezesa wybierają delegaci z Okręgów,delegaci na Zjazd krajowy wybierani są z delegatów na Zjazd Okręgowy a ci z kolei wybierani są w kołach.Nie ma co opowiadać bajek że PZW nie da się zmienić-da się ale trzeba zamienić aktywność internetową na aktywność przy wyborach delegatów w kołach i wybierać ludzi którzy PZW chcą zmienić..Tak więc koledzy to jakie mamy władze PZW zależy tylko od nas.Proste?
Chyba z dołu to wygląda troche inaczej,od lat ci sami ludzie w zarządach koła itd,nawet doprosić się o zmianę miejsc rozgrywania zawodów nie można ,te same od lat w okresie letnim bezrybne miejsca bo tam jest wygoda,,brak młodych a starszym się nie chce ,bo po co.Kilka krąpi i leszczyków złowimy piwka wypijemy,zawody odfajkowane
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Janusz Lange

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brzeziny
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kolejny przykład nieudolności PZW
« Odpowiedź #32 dnia: 02.01.2016, 16:52 »
Również popieram A Lisowskiego , trzeba iść na wybory i wybrać mądrych młodych delegatów!

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kolejny przykład nieudolności PZW
« Odpowiedź #33 dnia: 02.01.2016, 16:53 »
Bądźmy realistami to najprostsza wymówka żeby nic nie robić.Nie znam się na polityce ale wiem że głosy na wszystkich szczeblach wyborów w PZW są liczone przez komisje skrutacyjne wybierane z delegatów-nie ma tam ruskich serwerów i zielonych ludków.Są tacy nasi przedstawiciele jakich wybraliśmy jako zbiorowość.Więc zachęcam do aktywności.
Chłopak ma rację . Ruszmy dupsaka na zebrania. Głosujmy i wybierajmy. Nie w tym roku przejdzie to może za rok będzie inaczej. A potem gderajmy itp. Za post alisowski ! :thumbup: :bravo:


Nie ma racji , w okręgu i tak zrobią co im się podoba .

Offline alisowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Kolejny przykład nieudolności PZW
« Odpowiedź #34 dnia: 02.01.2016, 17:04 »
Jędrulo przyjacielu-kłania się znajomość Statutu PZW.W okręgu władzą jest Zarząd.Jest to ciało wybierane z delegatów na zjeździe okręgowym.Więc wracamy do początku-jacy delegaci taki Zarząd.
Stasiu-jak mi się wydaje jesteśmy w jednym kole.Ma ono ok 400 członków na wybory przychodzi 15 (tych samych- im się chce)Więc nie dziw się że we władzach są ci sami ludzie, jeszcze raz zachęcam do aktywności.
Andrzej Lisowski

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kolejny przykład nieudolności PZW
« Odpowiedź #35 dnia: 02.01.2016, 17:07 »
Byłem widziałem,ale to specyficzne koło,na zawody przychodzi średnio 30+.ale to nie miejsce na taka rozmowę sorki
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kolejny przykład nieudolności PZW
« Odpowiedź #36 dnia: 02.01.2016, 17:13 »
Jędrulo przyjacielu-kłania się znajomość Statutu PZW.W okręgu władzą jest Zarząd.Jest to ciało wybierane z delegatów na zjeździe okręgowym.Więc wracamy do początku-jacy delegaci taki Zarząd.
Stasiu-jak mi się wydaje jesteśmy w jednym kole.Ma ono ok 400 członków na wybory przychodzi 15 (tych samych- im się chce)Więc nie dziw się że we władzach są ci sami ludzie, jeszcze raz zachęcam do aktywności.



Ale Ty Kolego możesz statutować,  sobie a muzom . Jak nie w okręgu , to w Warszawie wniosek odrzucą . Ja w cuda nie wierzę  .

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kolejny przykład nieudolności PZW
« Odpowiedź #37 dnia: 02.01.2016, 17:16 »
Jędrula bez obrazy,są na tym świecie którzy chcą normalnego PZW  Andrzej ma rację
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kolejny przykład nieudolności PZW
« Odpowiedź #38 dnia: 02.01.2016, 17:25 »
Jędrula bez obrazy,są na tym świecie którzy chcą normalnego PZW  Andrzej ma rację





Ja się nie obrażam . Ja też chcę normalnego PZW . Takiego PZW , w którym pójdę do kiosku , kupie pozwolenie i regulamin . Takiego PZW , gdzie ludzie działający w kołach, będą zatrudnieni na etatach i będzie ich można rozliczyć ze swojej działalności . Takiego PZW , które będzie działało jak firma i będzie przynosiło zyski . Oczywiście liczę się z tym , iż wtedy zapłacę za zezwolenie 500-600 zł , idę na to .

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kolejny przykład nieudolności PZW
« Odpowiedź #39 dnia: 02.01.2016, 17:47 »
Tylko wtedy to już nie byłby związek wędkarzy
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kolejny przykład nieudolności PZW
« Odpowiedź #40 dnia: 02.01.2016, 17:49 »
Tylko wtedy to już nie byłby związek wędkarzy




A jaki ? A teraz jest związek wędkarzy ? A może sportowców i rybaków ?

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Kolejny przykład nieudolności PZW
« Odpowiedź #41 dnia: 02.01.2016, 17:54 »
Bądźmy realistami to najprostsza wymówka żeby nic nie robić.
Zgadzam się lecz w zeszłym roku próbowaliśmy w gronie ja i dwóch innych karpiarzy wprowadzić zakaz zabierania drapieznika na okres dwóch lat. I o zgrozo poza nami wszyscy przeciw, nie chodzi tu już nawet o beton na górze co o ślepote ludzi nie widzących i wierzących w nic poza mięsem. Nastawionych tak jak PZW na maksymalną eksploatację wód. Nikt nie przejmuje się niczym innym aby tylko kroczka na jesieni dopuścić. Nie wiem jak u was w okręgach i kołach ale moje koło ma poniżej 600 osób i poniżej 30stego roku życia jest tylko nasza 3. W kole nie ma sekcji junior a do zeszłego tygodnia nie wiedziałem o opcji zmiany koła.
Aktualnie mieszkam już w UK więc z racji odległości nie mam już na nic wpływu.

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Kolejny przykład nieudolności PZW
« Odpowiedź #42 dnia: 02.01.2016, 17:59 »
Panowie wszystko się da , tylko trzeba działać. Zmieniajcie koła, szukajcie takich samych pasjonatów jak wy w innych kołach.Namawiajcie jeden drugiego o przejście jeśli traficie na to czego szukacie. A reszta poleci później szybko. Od tego sezonu jestem już w nowym kole. W połowie sezonu 2015 poznałem chłopaków z tego koła. Pierwsze wspólne działania już za nami a będzie ich naprawdę wiele.No super ekipa :thumbup:. Chęci są , wiedzą co chcą, wszyscy mamy wspólny cel, i wielki zapał do działania co już czynimy od początku roku. Wiek nie ma tu znaczenia bo są i starsi i młodsi co świetnie rozumieją otaczające nas problemy w PZW.
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kolejny przykład nieudolności PZW
« Odpowiedź #43 dnia: 02.01.2016, 18:02 »
Panowie zmiany idą ,i to w zachowaniach wędkarzy nad wodą widać.Na moim zakończeniu sezonu byłem na barkach,wędkarzy jak mrówek ,obserwowałem ,nikt nie miał siatki w wodzie ,siedziała ekipa wszystkie ryby wracały bezpośrednio do wody,świadomość rośnie jeszcze trochę,Za takim zachowaniem pójdą prędzej czy póżniej zmiany w kołach itd.Zamiana Pzw na Prywatę z udziałem obcego kapitału to zły pomysł.
Ale miałem się nie wkręcać więcej w takie tematy
Staś
Klasyczny Feeder

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Kolejny przykład nieudolności PZW
« Odpowiedź #44 dnia: 02.01.2016, 18:03 »
Dlatego piszę że dopiero w zeszłym tygodniu się dowiedziałem że zmiana koła to tak bezproblemowa sprawa ofc dzięki forum SiG :)