Autor Wątek: Z dronem na kłusowników  (Przeczytany 3044 razy)

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Z dronem na kłusowników
« dnia: 31.01.2017, 22:06 »
Zachęcam do przeczytania i do dyskusji czy takie zakupy mają sens https://lublin.tvp.pl/28867170/dron-na-klusownikow-najnowsza-bron-rybakow
Krzysztof

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Z dronem na kłusowników
« Odpowiedź #1 dnia: 31.01.2017, 22:12 »
U mnie na wsi leśniczy lata dronem ale nie wiem po co, często go widać na krawędzi lasu, zawsze sie zastawiałem kto lata a kiedyś przylukałem podczas spaceru jak nim z leśniczówki startują, tyle że tam żadnej wody nie ma, może śmieciarzy wypatrują???
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline wojciu1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Z dronem na kłusowników
« Odpowiedź #2 dnia: 31.01.2017, 23:14 »
Ja jestem za. Podobno od kiedy kolejarz zaczęli stosować spadła liczba kradzieży na torach. Także może i tutaj coś uda się zdziałać. Nawet jeśli dalej trudno będzie złapać kłusoli, to chociaż niektórych uda się spłoszyć ;)
Pozdrawiam,

Wojtek

Offline zwir73

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Z dronem na kłusowników
« Odpowiedź #3 dnia: 31.01.2017, 23:36 »
Zachęcam do przeczytania i do dyskusji czy takie zakupy mają sens https://lublin.tvp.pl/28867170/dron-na-klusownikow-najnowsza-bron-rybakow
Zakupy czy mają sens? A czy ktoś podał cenę zakupu? Tytuł dość nietrafny(najdelikatniej mówiąc) "najnowsza broń rybaków " a w treści artykułu o PSR .
Wszystko ,cokolwiek co przykróci kłusownictwo ma sens ,ale autor artykułu się nie popisał.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Z dronem na kłusowników
« Odpowiedź #4 dnia: 01.02.2017, 00:31 »
Dla mnie to pic na wodę fotomontaż. Dron długo nie polata, bateria starcza na ile - 20-30 minut w droższych wersjach? Tutaj najlepiej mieć bojowego drona z działkiem :) 
Lucjan

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Z dronem na kłusowników
« Odpowiedź #5 dnia: 01.02.2017, 07:46 »
Moje zdanie jest takie: koledzy z PSR na Lubelszczyźnie naprawdę robią dobrą robotę.
Mają do upilnowania 35 tys ha wód a jest ich zaledwie 18. Myślę, że o wiele ważniejszym było by znaczne powiększenie zespołu a dopiero kupowanie dronów, bo tak to to wygląda ma propagandę jakie to nasze służby są nowoczesne a tu nie oto chodzi.     
Krzysztof

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Z dronem na kłusowników
« Odpowiedź #6 dnia: 01.02.2017, 07:50 »
Moje zdanie jest takie: koledzy z PSR na Lubelszczyźnie naprawdę robią dobrą robotę.
Mają do upilnowania 35 tys ha wód a jest ich zaledwie 18. Myślę, że o wiele ważniejszym było by znaczne powiększenie zespołu a dopiero kupowanie dronów bo tak to to wygląda ma propagandę jakie to nasze służby są nowoczesne a tu nie oto chodzi.     

Najważniejsze byłoby podniesienie kar do stopnia, który sprawiłby, że kłusowanie nie byłoby warte ryzyka. Bo na razie jest to drobna niedogodność. I to bardzo mało prawdopodobna.
Gdyby Mietek dostał 10 tysięcy kary i zabrali mu samochód, to Stefan z Januszem naprawdę sraliby w gacie, kłusując. A gdyby potem Stefana też złapano, Janusz stwierdziłby, że gra nie jest warta świeczki.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline kuba097

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Krakowa
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Z dronem na kłusowników
« Odpowiedź #7 dnia: 01.02.2017, 08:29 »
Dla mnie to pic na wodę fotomontaż. Dron długo nie polata, bateria starcza na ile - 20-30 minut w droższych wersjach? Tutaj najlepiej mieć bojowego drona z działkiem :) 
To fakt dron nie polata długo, tylko zastanówmy się ile hektarów może przez te 30 minut skontrolować?
Na pewno więcej i lepiej widać z góry :)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Z dronem na kłusowników
« Odpowiedź #8 dnia: 01.02.2017, 08:31 »
Dla mnie to pic na wodę fotomontaż. Dron długo nie polata, bateria starcza na ile - 20-30 minut w droższych wersjach? Tutaj najlepiej mieć bojowego drona z działkiem :) 
To fakt dron nie polata długo, tylko zastanówmy się ile hektarów może przez te 30 minut skontrolować?
Na pewno więcej i lepiej widać z góry :)

To fakt. Wzlatujesz takim nad jakieś rozlewisko czy coś i w kilka minut wiesz czy na setkach hektarów ktoś w ogóle jest. Inaczej tracisz cały dzień, żeby to sprawdzić, a tymczasem kłusują parę kilometrów dalej.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline damiansrd88

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Z dronem na kłusowników
« Odpowiedź #9 dnia: 01.02.2017, 08:42 »
Moze to i nie głupi pomysł, ale obawiam się ze taki dron byłby ostrzeżeniem dla kłusujących. Te zabawki słychać i widać z 100 m. Służby zobaczą kłusola i zanim przyjadą to go nie będzie

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Z dronem na kłusowników
« Odpowiedź #10 dnia: 01.02.2017, 08:52 »
Panowie, ale woda jest płaska, to nie las. Trzeba mieć szybką łódź i tyle. Dron sieci nie zobaczy :)

Ponadto jak mówi Krzysiek, potrzeba ludzi. Lepiej aby ktoś odebrał telefon, zbierał zgłoszenia. Lepiej dać na stronę WWW - na drony przyjdzie czas jak PSR będzie miała kasę jak Policja :)
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Z dronem na kłusowników
« Odpowiedź #11 dnia: 01.02.2017, 08:56 »
Panowie, ale woda jest płaska, to nie las. Trzeba mieć szybką łódź i tyle. Dron sieci nie zobaczy :)

Ponadto jak mówi Krzysiek, potrzeba ludzi. Lepiej aby ktoś odebrał telefon, zbierał zgłoszenia. Lepiej dać na stronę WWW - na drony przyjdzie czas jak PSR będzie miała kasę jak Policja :)
Kasę to oni mają. W lato mnie mijał na katowickiej wóz PSR. Takiego SUV-a jeszcze nie widziałem... Podobnie jak PSR nad wodą u siebie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline kuba097

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Krakowa
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Z dronem na kłusowników
« Odpowiedź #12 dnia: 01.02.2017, 09:00 »
Ale może skutecznie odstraszyć, był już gdzieś filmik jak z drona przyłapali gościa na wyrzucaniu śmieci ;)
Też widziałem jak jeżdżą konkretnymi furami to czemu nie mieliby wydać trochę kasy na drona? Może akurat to będzie strzał w 10 :beg:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Z dronem na kłusowników
« Odpowiedź #13 dnia: 01.02.2017, 09:27 »
Niech mają...  może rzeczywiście kogoś to odstraszy? Według mni lepsze są centra zarządzania. Ktoś przyjmuje zgłoszenie i kiruje sprawę dalej. Oznacza na mapie zagrożone miejsca, robi mapę zagrożeń, czyli selekcjonuje zgłoszenia, na lżejsze i istotniejsze (sieci itp.)...

Bez tego dron niewiele da. Ot zabawka. Ale jak mają kasę na sprzęt a nie etaty, to dobre i to.
Lucjan