Autor Wątek: Czy powinniśmy reklamować jakieś sklepy?  (Przeczytany 5065 razy)

Online makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Czy powinniśmy reklamować jakieś sklepy?
« dnia: 31.05.2016, 22:31 »
Stasiu zadał dobre pytanie, czy powinniśmy reklamować sklepy?
Wiem, że w tym lub tamtym mają dobrą obsługę i asortyment. Czy takie dane powinny się rozchodzić na forum?
A co z nowymi sklepami? Mogą się reklamować, zachęcać nas?
Zakładać posty, wkręcać się pomiędzy wiadomościami. Coraz więcej jest nachalnej reklamy producentów.
Co sądzicie ????
Marek

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy powinniśmy reklamować jakieś sklepy?
« Odpowiedź #1 dnia: 31.05.2016, 22:37 »
Najlepszą reklamą dla danego sklepu są nasze pozytywne opinie, więc to im m.in. poprzez dobrą obsługę, terminową wysyłkę itp. powinno zależeć by nas dobrze obsłużyć. Dobre opinie rozchodzą się szybko, a złe jeszcze szybciej! :)
Dominik

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Czy powinniśmy reklamować jakieś sklepy?
« Odpowiedź #2 dnia: 31.05.2016, 22:37 »
Ze sklepami jak z imigrantami, jak już muszą być, to na naszych zasadach ;)

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Czy powinniśmy reklamować jakieś sklepy?
« Odpowiedź #3 dnia: 31.05.2016, 22:39 »
Myślę, że reklamować nie powinniśmy. Od tego są odpowiednie działy z recenzjami sklepów.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Czy powinniśmy reklamować jakieś sklepy?
« Odpowiedź #4 dnia: 31.05.2016, 22:40 »
Przed wydaniem np. negatywnej opinii należy się zapoznać z regulaminem danego sklepu. Jeśli np. jest napisane, że wysyłka w ciągu 7 dni, to nie można mieć pretensji, że wysyłka nie nastąpiła tego samego lub następnego dnia.
Pozdrawiam
Mirek

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy powinniśmy reklamować jakieś sklepy?
« Odpowiedź #5 dnia: 31.05.2016, 22:48 »
Przed wydaniem np. negatywnej opinii należy się zapoznać z regulaminem danego sklepu. Jeśli np. jest napisane, że wysyłka w ciągu 7 dni, to nie można mieć pretensji, że wysyłka nie nastąpiła tego samego lub następnego dnia.

No nie, ale np. jakość kontaktu (słaba lub dobra) można ocenić.
Dominik

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Czy powinniśmy reklamować jakieś sklepy?
« Odpowiedź #6 dnia: 31.05.2016, 22:57 »
Regulamin forum jest taki, że nie powinniśmy niczego reklamować. Dobrze wiemy co się dzieje, jeżeli na coś takiego się pozwala - często zamiast prawdziwych odpowiedzi mamy kryptoreklamę, gdzie ktoś wciska produkt jakieś firmy.

Inną rzeczą są opinie o danych sklepach, oparte na własnym doświadczeniu forumowiczów. Pomaga nam to w zakupach. Tutaj tez oczywiście powinna być jakaś granica... :D
Lucjan

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy powinniśmy reklamować jakieś sklepy?
« Odpowiedź #7 dnia: 01.06.2016, 08:11 »
Reklama producentów była już nieraz sprawnie "wyłapywana" na forum. Wolałbym żeby typowej reklamy nie było.
Osobiście nie mam nic przeciwko recenzjom sklepów bo to pomaga nam uchronić się przed pomyłką.
Konkretne produkty są recenzowane i to też jest moim zdaniem dobre bo dzięki temu mamy opinię od użytkownika bez marketingowego pitolenia. Sam pisałem kilka recenzji i chciałbym żeby było ich jak najwięcej. Jedynie chciałbym żeby w przypadku przekazania przez producenta/sklepu czegoś do testów było to zaznaczone na początku recenzji.

Wysłana z Taptalk

Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Czy powinniśmy reklamować jakieś sklepy?
« Odpowiedź #8 dnia: 01.06.2016, 08:32 »
A ja zastanawiam się czasami czy podawać nazwę i producenta np. przynęty która nie łowiła, czy to czasem nie antyreklama?
Pozdrawiam Darek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Czy powinniśmy reklamować jakieś sklepy?
« Odpowiedź #9 dnia: 01.06.2016, 08:45 »
Darek - podawaj.  Ja na przykład pisałem o Traperze i ich zanęcie gotowej, uważam ten produkt za mały niewypał, i tutaj nie mam na celu reklamowanie jakichś innych firm, ale myślę o samych forumowiczach, aby nie marnowali kasy.

Co do produktów pewnych natomiast, to trzymajmy się tego, aby pisać, że dana przynęta u mnie nie działa (Traper wspomniany na przykład unosił się na powierzchni - jak dla mnie to nie powinno mieć miejsca).
Lucjan

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy powinniśmy reklamować jakieś sklepy?
« Odpowiedź #10 dnia: 01.06.2016, 08:49 »
Z przynetami jest tak, że są przynęty łowne ale nie wszędzie muszą działać.
Ciągle uważam, że dumbells Tutti Frutti jest super ale na razie w tym roku nie daje takich wyników jak w zeszłym. Już nie jest u mnie przynętą pierwszego wyboru tylko drugiego lub trzeciego. Co nie znaczy, że go nie cenię

Wysłana z Taptalk

Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Czy powinniśmy reklamować jakieś sklepy?
« Odpowiedź #11 dnia: 01.06.2016, 09:30 »
Czyli pozostaje recenzja na konkretne łowisko i godzinę. Oraz materiał porównawczy.
Teraz to i pierdnąć po zjedzeniu potrawy konkretnej marki to nie wypada, bo nie wiadomo co komu wpadnie do głowy.

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy powinniśmy reklamować jakieś sklepy?
« Odpowiedź #12 dnia: 01.06.2016, 10:27 »
Podstawowe informacje jak łowisko (komercja, PZW), technika połowu, złowione ryby itp. zawsze trzeba podać, bez tego wychodzi słaby opis.
Jak coś się nie sprawdza to dobrze o tym napisać, może kolejna osoba nie zastosuje w takich samych warunkach tej przynęty albo zastosuje ją w podobnych warunkach i połowi. Wtedy mamy materiał porównawczy.
Opcji jest sporo, a dzięki forum otrzymujemy ogromną ilość informacji, których normalnie nie dalibyśmy rady uzyskać.
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Czy powinniśmy reklamować jakieś sklepy?
« Odpowiedź #13 dnia: 01.06.2016, 10:43 »
Moim zdaniem recenzje sklepów są okej. Jesteśmy ludźmi, których łączy wspólna pasja, tak więc tematycznie jest to jak najbardziej na miejscu. Jeśli jest to na zasadzie dyskusji forumowiczów to jak najbardziej. To tylko przekazywanie informacji, które mogą pomóc kolegom lub nierzadko oszczędzić im nerwów, straty pieniędzy i czasu.

Jestem przeciwny kryptoreklamie, gdzie to ktoś (producent, przedstawiciel) loguje się pod nickiem typu "stasiu 12345" i próbuje ludziom wciskać ciemnotę reklamując swoje produkty. Nie rzadko psuje merytorykę forum nabijając wcześniej posty głupawymi odpowiedziami bez sensu, żeby uwiarygodnić swoją osobę. To mnie denerwuje. Również to, że ma ludzi za debili i myśli, że dają się na takie coś naciągnąć.

Jeśli zaś chodzi o recenzje bądź wyrażanie opinii o produktach - tych negatywnych i pozytywnych - ja myślę, że jest to również jak najbardziej na miejscu. To jest forum wędkarzy, rozmawia się, dyskutuje, komentuje. Każdy ma prawa do własnego zdania, swojej opinii. I nie musi ona być obiektywna. Myślę, że to nikomu nie szkodzi. Wprowadzanie jakichś ograniczeń było by w tym wypadku pewną formą cenzury a chyba nie o to chodzi. Ja na przykład lubię czytać opinie o produktach, czasem sugeruję się nimi podejmując decyzję o zakupie ale to nie jest tak, że robię coś bo inni tak piszą. Po prostu jest to jakieś wsparcie przy podejmowaniu decyzji. Każdy jednak musi być świadom, że te opinie nie koniecznie będą trafne lub też w jego przypadku, na jego łowiskach dany produkt się nie sprawdzi. Doskonałym przykładem są przynęty, które stosowałem na jednym łowisku i były tam niezwykle skuteczne, można powiedzieć killery. Właściciel przekopał staw i okazało się, że w tym sezonie ta przynęta jest zupełnie nieskuteczna. Pójdę dalej, nawet zanęta już się tak nie sprawdza. Także tutaj z pewnością w przypadku zanęt, przynęt, dipów nie ma pewniaków, nie ma też dobrych i złych. Są tylko takie, które danego dnia, na danym łowisku się sprawdzają lub nie. Trzeba na pewno brać poprawkę.
Grzegorz

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy powinniśmy reklamować jakieś sklepy?
« Odpowiedź #14 dnia: 01.06.2016, 11:30 »
Mam dokladnie takie samo zdanie jak Kolega powyżej.
Dominik