Autor Wątek: Wyróżnienie kukurydzy  (Przeczytany 1087 razy)

Offline Borek88

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 4
Wyróżnienie kukurydzy
« dnia: 06.05.2022, 01:46 »
Witam, koledzy mam pytanie a mianowicie chodzi mi o kukurydzę i łowienie na bombkę, jakie macie sposoby i patenty na to a żeby jakoś wyróżnić i z ,, tuningować" kukurydzę do procy ? Jakieś barwniki, aromaty? Chodzi mi głównie o łowiska gdzie kukurydza jest podstawą i nie jako obowiązkową,,pozycją" na półce bocznej?

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka


Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyróżnienie kukurydzy
« Odpowiedź #1 dnia: 06.05.2022, 08:32 »
Możesz kupić jakiś atraktor wędkarski, zalewajkę lub zwykłe przyprawy używane w kuchni i dodać do ziaren (aromat dowolny). Nabiorą wtedy innego smaku, może nawet i koloru. Jednak nie przesadzaj z tym, bo skutek może być odwrotny od zamierzonego, gdyż ryby znając dobrze smak i zapach kuku mogą odskoczyć jak wyczują, że coś jest z nią nie tak.
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyróżnienie kukurydzy
« Odpowiedź #2 dnia: 06.05.2022, 09:18 »
No właśnie... kuku jest pozycją obowiązkową. Dlaczego? Bo ryby ją dobrze znają. I teraz chcesz im zapodać coś innego :)

Oczywiście sens w tym jest. Ale ta nowa kuku musi im zaoferować coś fajniejszego od tej zwykłej. No i, przede wszystkim, musisz ryby do niej przyzwyczaić.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyróżnienie kukurydzy
« Odpowiedź #3 dnia: 06.05.2022, 09:48 »
Gdybym miał taki dylemat to po otworzeniu puszki zostawiłbym ją na trochę żeby zaczęła fermentować. Nie raz mi się sprawdziło i wielu ludzi potwierdza, że fermentowane ziarno jest bardziej skuteczne.

Na pewno ktoś będzie wiedział czy kukurydza fermentuje tak łatwo jak gotowana pszenica. Może potrzebuje dodatku cukru?