Ankieta

Czy należysz do PZW?

TAK
169 (79.7%)
NIE
43 (20.3%)

Głosów w sumie: 207

Głosowanie skończone: 17.04.2017, 20:58

Autor Wątek: Czy należysz do PZW? Jakie są powody Twojej decyzji?  (Przeczytany 18824 razy)

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Czy należysz do PZW? Jakie są powody Twojej decyzji?
« Odpowiedź #120 dnia: 12.05.2016, 14:45 »
...
 Ja akurat należę do koła, które takową posiada. Jednak do PZW należę nie z tej przyczyny a fakt, że PGRyb sprzedają zezwolenia bez zróżnicowania - członek PZW - niezrzeszony jest moim zdaniem przegięciem i kolejnym gniotem prawnym Zarządu Głównego PZW, który tego nie wywalczył u ustawodawcy.  ...

Tego fragmentu nie rozumiem.
Karta wędkarska jest dokumentem administracyjnym związanym z PZW tylko przez fakt przeprowadzania egzaminów. To PZW blokuje dostęp do dzierżawionej wody wędkarzom tylko z kartą wędkarską. Przede wszystkim ekonomicznie (opłata dla niezrzeszonych). Moim zdaniem to ustawodawca nie wymógł na PZW zrównania praw dostępu do wody dla posiadających kartę wędkarską. Jedynym prawem niezrzeszonego mógłby być tylko połów bez prawa zabierania ryb (ciągłe kontrole zrobiłyby swoje). I to by załatwiło PZW na cacy. Zrobiłoby się miejsce na inne inicjatywy rekreacyjno-sportowe.
Ale ja się nie znam, może jest inaczej. :P

Offline Nedia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 230
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy należysz do PZW? Jakie są powody Twojej decyzji?
« Odpowiedź #121 dnia: 12.05.2016, 15:17 »
Nie wiem czy w całej Polsce ale sądzę, że tak - kilka lat temu PGRyb na dzierżawionych jeziorach Skarbu Państwa prowadziły sprzedaż zezwoleń, gdzie cenowo zróżnicowane było zrzeszony-niezrzeszony-cudzoziemiec. Zrzeszonym była i jest osoba wnosząca składki członkowskie PZW. Obecnie wymogiem stało się tylko posiadanie karty wędkarskiej co nie jest związane z przynależnością do PZW a jedynie jak słusznie stwierdzasz stanowi dowód zdania egzaminu. Tym samym PZW jako Związek straciło całą rzeszę członków a tym samym wpływy z opłat członkowskich. Dlatego twierdzę, że brak w tej sprawie działan prawnych był gniotem ze strony ZGPZW.
Oczywiści mój post ma na uwadze dobro Związku Wędkarskiego a Twój jak z końcówki wynika raczej jest skierowany w stronę upadku PZW. Stąd może niezrozumienie. Oczywiście każdy ma na uwadze jakieś tam dobro i jego sprawa jakie.

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Czy należysz do PZW? Jakie są powody Twojej decyzji?
« Odpowiedź #122 dnia: 12.05.2016, 15:32 »
To nic personalnego ale jedynie opis sytuacji. Można do tego podstawić jakikolwiek podmiot o podobnym sposobie działania.
To takie znajome? Ależ tak. Są równi i równiejsi, a duży może więcej ....
Na szczęście albo nieszczęście sprawa jest u Rzecznika Praw Obywatelskich.
A jak znam życie to niestety będę w końcu zmuszony uczestniczyć biernie w matactwach PZW, żeby uskuteczniać hobby zwane wędkarstwem i w pełni wykorzystać nadane mi przez przedstawiciela samorządu prawo do połowu ryb na wodach Rzeczypospolitej Polskiej.